kowalskakora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:30

Re: przeterminowane szczepionki

27 lut 2018, 10:31

nie wiem dlaczego uważacie że prevenar jest lepszy. Fakt że działa na 3 dodatkowe serotypy, ale w wielu krajach używa się tylko synflorixu i nie chorują tam całe zastępy dzieci! ja wybrałam synflorix i dziecko mi nie choruje!

gloria11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2018, 12:23

Re: przeterminowane szczepionki

27 lut 2018, 15:05

Znalazłam ważne dane. Prevenar, pozwala uchronić dziecko przed szczepami typu 3, 6A i 19A . Czemu to ważne? Bo te szczepy stanowią pierwszą i trzecią przyczynę inwazyjnej choroby pneumokokowej w Polsce niezależnie od wieku. W grupie badanych dzieci do 5 roku życia jest jeszcze gorzej. Szczep 19A, zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn choroby pneumokokowej w Polsce.

KamilEkan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:52

Re: przeterminowane szczepionki

28 lut 2018, 01:57

Według mnie nieszczepienie dzieci to czysta głupota. Najlepiej wróćmy do czasów masowego wymierania i ciągłych epidemii.

roksanowak1988
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 12:58

Re: przeterminowane szczepionki

28 lut 2018, 12:01

dokładnie tak jak pisze Kamil. Na przykład we Włoszech nie zapiszesz dziecka do szkoły lub przedszkola jeśli nie masz potwierdzenia ze zostało zaszczepione. Mysle ze to dobra droga. Nie możemy być egoistami, nie ma żadnego potwierdzenia ze szczepionki szkodzą, a przecież ratują życie.
Szczególnie zobaczcie co te cholerne pneumokoki powodują, zapalenie płuc, sepsa to nie tylko brzmi groźnie, to jest szalenie niebezpieczne!

gloria11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2018, 12:23

Re: przeterminowane szczepionki

01 mar 2018, 10:45

popieram włoski pomysł! ileż można edukować ze trzeba szczepić, że nieszczepienie może spowodować że epidemie o których już zapomnieliśmy moga do nas wrócić. To dobry krok, że szczepienie na pneumokoki jest już refundowane i bezpłatne, choć ja wybrałabym odpłatną szczepionkę.

michalsuszko1989
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:01

Re: przeterminowane szczepionki

02 mar 2018, 13:40

przeglada sobie wasze posty. Na poczantku myslalem ze szczepic dzieciaka na ta bezplatna szczep. Teraz troche mi pokazaliscie ze ta bezplatna moze nie dac rady. mysle ze z tymi szczepieniami to tak jest ze szczepionka jak kazde lekarstwo moze uczucic, wywolac goraczke i takie tam ale brak szczepienia i narazamy dzieciaka na duzo wieksze ryzyko

roksanowak1988
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 12:58

Re: przeterminowane szczepionki

05 mar 2018, 12:18

chetnie bym zobaczyla rzetelne opracowanie porownujace szczepionke 13walentna i 10walentna. Doszukaliscie sie
czegos takiego?

kowalskakora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:30

Re: przeterminowane szczepionki

07 mar 2018, 09:53

owszem sa takie w sieci, ale ja absolutnie nie wierze w ich bezstronnosc. Ci od prevenaru bede mówić ze lepszy bo platny, ci od symflorixu ze bezplatny i wystarczajacy

gloria11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2018, 12:23

Re: przeterminowane szczepionki

08 mar 2018, 12:27

ponizej niezły link. Nie doszukiwałbym się w nim trzymania jeden lub drugiej strony

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/pneumokoki-wybrac-szczepionke-darmowa-czy-platna-roznice-miedzy-szczepionka_45377.html

Wiktoria22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:38

Re: przeterminowane szczepionki

08 mar 2018, 16:10

nie wiem dlaczego uważacie że prevenar jest lepszy. Fakt że działa na 3 dodatkowe serotypy, ale w wielu krajach używa się tylko synflorixu i nie chorują tam całe zastępy dzieci! ja wybrałam synflorix i dziecko mi nie choruje!
To całe szczęście, że dzieci do tej pory nie chorowały. Niezaszczepione też mogą nie zachorować. Nie znaczy to, że zagrożenia nie ma. Zycze Ci, zeby w późniejszych latach Twoje pociechy rowniez uniknely zarazenia.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość