Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 10:16

zirca no jak juz zajdziesz to będziesz miała gotową wyprawkę

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

15 mar 2007, 11:44

No to dziewczyny ja jestem hohoho za wami ponieważ jedyne co mam przygotowane to miejsce w komodzie na rzeczy maleństwa bo nie kupiłam jeszce nic, ale w poniedziałek mam wizyte u gina, licze na USG to może lekarz zdradzi mi co tam we mnie bryka i zakupy czas zacząć :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
jane125
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2007, 16:16

15 mar 2007, 13:05

Ja takie poważniejsze zakupy czyli wózek i łóżeczko to kupiłam jakoś w szóstym miesiącu.Nabyłam również przy okazji drobiazgów kilka typu smoczek,szczotka do butelek,kocyk,pościel,5 pieluch tetrowych.No i to co do szpitala czyli pampersy i oliwka.Natomiast ubranek nie kupowałam bo mam dużo przyjaciół,którym dzieci się urodziły na przestrzeni ostatniego półrocza wię zostałam "zasypana" ubrankami..Ale bardzo polecam body zamiast koszulki.Wspaniała rzecz! Dzięki niemu nie używa się koszulki,która potrafi się podwijać i uwierać Maleństwo.Otrzymane ubranka zaczęłam prać i prasować (mimo tego że były prane) "po swojemu" jakieś półtora miesiąca przed porodem.To nie przynosi pecha,nie wierzcie w to.Ja słyszałam tylko żeby nie składać łóżeczka do momentu urodzenia.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

15 mar 2007, 13:10

jane na temat body są różne szkoły ale każda z nas przekona się na własnej skórze co jest lepsze dla noworodka ja osobiście stawiam na koszulki bo moim zdaniem są bezpieczniejsze choćby ze względu na pępuszek no i nie trzeba przez głowę zakładać

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

15 mar 2007, 13:11

ja tam w zadne zabobony nie wieze moja bratowa miala lozeczko zlozone prawie 2 miesiace przed porodem i bylo oki :-D :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

15 mar 2007, 13:22

Ja kupiłam trochę ubranek, ale to tylko dlatego, że nie mogłam się powstrzymać. Ale za to moja rodzinka ma hopla na punkcie Kingi (w końcu jakieś małe dziecko w rodzinie) i kupują non stop ciuszki. Zwłaszcza moja chrzestna... Mieszka co prawda daleko odemnie ale w budynku gdzie pracuje, jest secondhand i co poniedziałek nowa dostawa i ona co poniedziałek idzie tam na zakupy. :)

Wczoraj zaczęłam prać te wszystkie ubranka i zdążyłam wstawić tylko dwie pralki, chyba jeszcze ze dwie będą... A jak ciotka przyjedzie po porodzie to już w oógle Kinka będzie miała więcej ciuchów niz ja i mój mąż razem wzięci.

W sobote kupuję łóżeczko i komode z przewijakiem.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 mar 2007, 13:33

no ja tez bylam nawiedzona i nie wierzylam zabobonom :-D Jak bylam w 3 m-cu ciazy, to juz kupilismy komode i przywiozlam ciuszki od siostry :ico_wstydzioch: Potem okazyjnie jak cos bylo w promocji to kupowalismy ale tak od 5 m-ca z kartka w reku co miesiac cos. Lozeczko dostalam od siostry a materacyk zasponsorowala mama :-D Jak mialam ubranka, to zaczelam szalec na allegro z posciela, ochraniaczem, baldachimem,rozkiem itp, potem kosmetyki , potem butelki,smoczek,gruszka do noska,szczotka do wlosow,nozyczki,rybka do mierzenia temp,potem dla mnie pizama do karmienia,wkladki laktacyjne,staniki do karmienia,wklady poporodowe itp,potem wozek i kolderka z podusia, kocyk,wanienka i co mi tak jeszcze polecily dziewczyny na forum to sie napalalam i tez kupowalam :-D

[ Dodano: 2007-03-15 ]
W zasadzie z koncem 8 m-ca mialam juz wszystko. :-D

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

15 mar 2007, 15:18

faktycznie lista zakupów jest długa i ciągle coś nowego dochodzi więc wszystkiego na raz nie da się kupić więc albo trzeba odkładać wcześniej kase albo co miesiąc coś kupować - ja tak planuję od samego początku a jeszcze nic nie kupiłam :ico_olaboga: ale pocieszam się że wiekszość rzeczy dostanę od braci wiec nie będzie źle

Awatar użytkownika
jane125
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2007, 16:16

15 mar 2007, 15:54

maj2006 jesli chodzi o kosmetyki to nie kupuj czasem żadnych Johnson'a bo uczulaja dzieci,bynajmniej takie małe.Podobno Johnson to powyzej roku.Ja oliwkę mam Bambino albo HIPP,husteczki nawilżane firmy Bobini,do pupci Sudocrem lub na powazniej zaczerwienioną skórkę to Tormentiol (z apteki).Płyn do kapieli też HIPP ,polecam,można go stosować juz od 1 dnia!A jak mieliśmy przejściowy problem ze skórą to Oilatum (do kupienia w aptece)

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

15 mar 2007, 17:01

Ja tez od wielu osób slyszałam, ze niestety kosmetyki Johnsona uczulaja dzieci :ico_olaboga: Osobiście postawiłam na Nivea Baby i wszystkie kosmetyki mam własnie z tej firmy. Oprócz tego mam Sudocrem do pupci.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość