Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

21 wrz 2009, 14:28

W ciazy trzeba brac dodatkowe witaminy, te z owockow i warzyw mimo wiekszego apetytu niestety nie starcza. Kwas foliowy obowiazkowy, a witaminki w aptece mozna dostac specjalne dla kobiet w ciazy.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

15 paź 2009, 14:11

Witaminy jak najbardziej obowiązkowe :-) Ja brałam prenatal no i oczywiście kwas
Często witaminy nasilają mdłości wtedy lepiej odstawić na jakiś czas.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

16 paź 2009, 22:50

a ja się nie zgodzę, że obowiązkowe...
oczywiście kwas foliowy do 3miesiąca tak, ale potem? bez przesady, jeśli ktoś ma dobre wyniki to lekarz decyduje o witaminach. Ja w pierwszej ciąży nie brałam zupełnie nic i wyniki miałam super! teraz łykam powiedzmy raz w tygodniu jedną tabletkę i jest ok. zresztą przecież wiadomo, że po tych witaminach dzieciaki są takie "wypasione" :ico_haha_01: Nie wpadajmy w obsesję, jeśli nie trzeba nic łykać, to lepiej czerpać witaminy z owoców i warzyw...

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

17 paź 2009, 09:48

ja na początku łykałam witaminy ale bardzo źle się czułam i miałam zawroty głowy i wogóle prawie nie jadłam i nic nie łykałam z wyjątkiem kwasu foliowego, a porzez reszte ciąży miałam bardzo dobre wyniki więc nic nie brałam. teraz po porodzie łykam tak jak izuś prenatal clasic bo "mały pasożyt" już jest większy i więcej ciągnie

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

21 sty 2010, 23:37

Odnowię temat troszkę dla początkujących :-)

Ja przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy przez 2 m-ce i w ciąży w I trymestrze 1 tabletka 1x dziennie :ico_haha_02: , w II trymestrze lekarz zalecił odstawienie kwasu foliowego (zapobiega wadom cewy nerwowej, która wykształca się w pierwszych tygodniach ciąży) i branie kompleksu witamin 1 x dziennie po jedzeniu :ico_haha_01: oprócz tego zlecił oczywiście racjonalne żywienie, warzywa przede wszystkim (surowe, gotowane na parze) oraz owoce, chleb z mąki gruboziarnistej, błonnik oraz dużo ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu :) Pamiętajmy, że najlepiej przyswajalne witaminy i minerały przez organizm to te z pożywienia, a nie z suplementów diety :ico_ciezarowka: Najważniejsze by nie brać nic na własną rękę, robić badania i ufać lekarzowi prowadzącemu :ico_haha_02:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

03 maja 2010, 18:39

ja zawsze brałam witaminy i kwas foliowy.Zawsze brałam 400mg kwasu czyli 1 tabletka na dobę teraz biorę 2 tabletki na dobę i zaczęłam już przed ciążą.Będę brała całą ciążę a nie tylko w pierwszym trymestrze nie koniecznie ze względu na cewę,która włąsnie w 1 trymestrze się rozwija ale na całą resztę dobrodziejstw kwasu foliowego.Z resztą moim dzieciom też czasami podaję kwas foliowy i mąż też bierze bo ma wiele pozytywów nie tylko dla ciężarnych.
witaminki biorę jedną na dobę,bo z dietą różnie bywa i nie wszystko się tak dobrze przyswaja.
ale też jestem zdania ,że nie ma co przesadzać i że jak się nie bierze to też się nic nie stanie.Ciążą trzeba się cieszyć a nie stresować :ico_oczko:
aha i na razie nie mam mdłości ale po prenatalu dostałam zaparć więc musiałam zmienic na inne i jest ok,mają mniejszą dawkę żelaza.

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

06 cze 2010, 18:07

co do witamin to mi lekarz powiedzial, że pierwsze 3 miesiące to kwas foliowy tylko - i tak też robie. inne witaminy od 13-14 tygodnia bo wtedy zaczynają być najbardziej potrzebne. no więc jak powiedzial tak zrobie hehe

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

02 lip 2010, 08:47

mi moja gin powiedziała żebym kupiła Feminatal N -

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

02 lip 2010, 08:56

Mi tez gin kazał brac do 3 miesiecy kwas foliowy a potem dopieru brałam "prenatal" i do dzis go biore i wyniki mam bardzo dobre :-)

asia m
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2010, 15:32

11 paź 2010, 20:54

ja przed ciążą i w pierwszym trymestrze brałam feminatal metafolin 800, natomiast od drugiego trymestru feminatal N. nie miałam żadnych problemów w ciąży, wyniki ok, czułam się też bardzo dobrze :) moim zdaniem odpowiedni zestaw witamin nie zaszkodzi, zwłaszcza, jeśli w ciązy chodzimy np. zimą, kiedy cieżko o witaminy z warzyw i owoców.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość