Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

20 mar 2007, 13:33

a mi sie snil najpierw jakis pogrzeb a potem ze na ulicy rownoleglej do naszego domu wykoleil sie pociag,dwa wagony rannych ludzi i ze wszystkich przenoszono do naszego domu... i co to moglo znaczyc? :065:

Awatar użytkownika
aniulka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 639
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:21

20 mar 2007, 23:52

Alka MAma Gabi
Zdrada
Popełnisz zdradę - troski twoje wzrosną
Zostaniesz zdradzony - koniec twoich smutków.


.sensibel,

Pogrzeb
śnić, że się idzie w orszaku pogrzebowym - bogaty ożenek
widzieć karawany - utrata kogoś bliskiego
widzieć czyjś pogrzeb - smutna wiadomość
wygłaszać mowe pogrzebową - doznasz pociechy.

Pociąg
widzieć pędzący pociąg - wielkie zmiany w twoim życiu
stojący pociag - niezadowolenie
pociąg towarowy - powodzenie
widzieć próżne wagony pociągu - zmartwienie, niepowodzenie

Ranny
Być - Kłopoty w interesach lub kłótnie i waśnie domowe;
[i]Inni - fałszywi przyjaciele lub ktoś szkodzi Twoim interesom;
Leczyć [/i]- niezwykłe szczęście w interesach;

Dla zakochanych - wierność.


LAdy
Samolot
śnić, że się leci samolotem - powodzenie w miłości.

Pakować się Oznacza rychlą podróż.

Podróż
sen o podróży - przyjaciel potrzebuje twej pomocy
śnić, że się ma podróżować do dalekich krajów - wielkie zmiany

Przekazy snów - Niedokonczone

Sny niedokończone to są najczęściej sny symboliczne. Cechą charakterystyczną tych snów jest to, że w którymś momencie akcja snu ulega przerwaniu. Potem osoba śniąca po przebudzeniu czuje pewien niedosyt i bardzo chciałaby żeby ten sen trwał dalej. Powodów przerwania takiego snu jest kilka. Najczęstszymi powodami przerwania akcji snu jest bardzo emocjonująca akcja snu, która powoduje przebudzenie lub po prostu zadzwonienie budzika.

Szczególnie podkreślić muszę, że w przypadku przebudzenia spowodowanego budzikiem, to sen ten i tak dłużej nie potrwałby nawet gdyby budzik nie zadzwonił. Nie wytłumaczę dokładnie na jakiej zasadzie w tym przypadku działa podświadomość. W każdym bądź razie człowiek podczas snu ma jakaś formę świadomości mijającego czasu, upływających godzin. To zjawisko można nawet z korzyścią dla siebie wykorzystywać i są osoby, które to zjawisko wykorzystują.

Polega to w skrócie na tym, że jeśli kładąc się spać wieczorem odpowiednio nastawi się psychicznie to można obudzić się o wymaganej przez nas godzinie bez potrzeby korzystania z budzika. W sytuacji snu niedokończonego nasza podświadomość po prostu czasem wie kiedy się obudzimy. Podświadomość wie że zadzwoni budzik i dlatego sen kończy się akurat w tym momencie w taki sposób.

Wracając natomiast do snów niedokończonych, to sny te mogą byś zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne dla śniącego.

W snach niedokończonych przyjemnych przeważnie akcja dopiero się rozwija i zapowiada coś miłego lub coś miłego właśnie się zaczyna, a następnie sen ulega przerwaniu zanim to czego w śnie oczekiwaliśmy spełni się.

W snach niedokończonych nieprzyjemnych natomiast akcja snu wskazuje na czekające nas jakieś negatywne zakończenie, ale tak do końca nie wiemy jakie to zakończenie będzie. .....


Nieoczekiwane przerwanie snu to bardzo specyficzna forma wyrazu. Sny niedokończone w taki sposób mogą mówić nam, że podejmując jakieś określone działania w realnym życiu możemy przyczynić się do zrealizowania tych miłych rzeczy jakie śniły się nam, lub jakie działania podjąć żeby uniknąć jakichś nieprzyjemnych rzeczy, sytuacji. Sny niedokończone nie pokazują przyszłości, ale przez swoją formę mogą pokazywać pewną możliwą przyszłość, która się zrealizuje jeśli będziemy lub nie będziemy się zachowywać w określony sposób.

Opisał: Rafał Marcinek

źródło: www.śnimy.pl

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

23 mar 2007, 11:03

A mi już ile nocy po rząd sni się że mąż wraca,
a slyszalam ze sny odwrotnie trzeba odczytywac :ico_placzek:

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

23 mar 2007, 11:10

maryla, hehe, może - może,
bo jeszcze mi dzis ... nonono sie snilo :ico_wstydzioch: a to tez chyba wrozy money

Awatar użytkownika
mischelle22
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 196
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:34

23 mar 2007, 14:08

A znaczenie snów erotycznych ?
To też tutaj ??

Bo śniły mi się igraszki, ale nie z moim mężem tylko z moją wielką miłością ze szkoły podstawowej :ico_puknij: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mischelle22
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 196
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:34

23 mar 2007, 15:13

maryla pisze:oj gdyby to slyszal twoj maz :ico_olaboga:


Może wtedy wreszcie porządnie by się do roboty wziął :ico_smiechbig:

Mam jednak nadzieję, że to wesele a nie choroba - chociaż nie wiem czyje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniulka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 639
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:21

23 mar 2007, 23:52

lulu
Śnić, iż się widzi kupę gnoju - szczęście
Widzieć kilka lub kilkanaście kup - zdobędziesz wielki majątek


mischelle22,
Podziały snów - Erotyczne

Sny erotyczne jest to pewna grupa snów, którą można zarazem łatwo i też trudno zidentyfikować. Łatwo możne te sny zidentyfikować z tego względu, że we wszystkich nich występują jakieś elementy związane z seksualnością człowieka. Trudność identyfikacji w przypadku snów erotycznych wiąże się z trudnością odczytania celu występowania tych snów. Sny erotyczne mogą być zarazem snami erotycznymi i dodatkowo mogą to być sny fizyczne, symboliczne, odreagowujące, odwrotne, czy też prorocze.

Jeśli przykładowo jakiś człowiek ma niezaspokojone potrzeby seksualne i jest w nim duże napięcie seksualne to może występować wtedy sen fizyczny, który zawiera elementy erotyczne. W takim przypadku taki sen odzwierciedla niezaspokojone potrzeby. Sen ten pokazuje aktualne potrzeby ciała.

Sny erotyczne mogą też wystąpić z innych powodów. Mogą takie sny występować na zasadzie snów odreagowujących. Jeśli ktoś ostatnimi czasy dożo myślał o seksie, albo oglądał jakieś treści erotyczne np. w telewizji, czy też wreszcie prowadził bogate życie seksualne to może wystąpić potem sen erotyczny. Za pomocą takiego snu psychika odreagowuje i porządkuje w pamięci ostatnie przeżycia, myśli. Sen erotyczny w takim przypadku jest jednocześnie snem odreagowującym.

Sporadycznie występuje też taka sytuacja, że taki sen erotyczny może być zapowiedzią przyszłych zdarzeń i wtedy sen erotyczny jest tez zarazem snem proroczym. Sen erotyczny proroczy pokazuje po prostu zdarzenia, które rzeczywiście będzie miało miejsce w bliższej lub dalszej przyszłości. Skoro mowa jest o snach proroczych to muszę też wspomnieć, że może występować sen erotyczny odwrotny. Sen taki wtedy może wyglądać jako zapowiedź przyszłych kontaktów seksualnych z jakąś konkretną osobą, ale nic takiego nigdy nie będzie miało miejsca.

Na samym końcu wspomnę o snach erotycznych, które są zarazem snami symbolicznymi. To jest ciekawy przypadek snów erotycznych i praktycznie tylko na tej podgrupie snów warto skupić swoja uwagę. W snach tych pod motywami seksualnymi kryją się treści, które często mają niewielki związek z seksem, albo wręcz w ogóle takiego związku nie ma.

W snach erotycznych, symbolicznych pod postacią seksu czy jakichś jego form mogą być w symboliczny sposób zakodowane potrzeby bliskości czułości w sensie psychicznym. Czasem też pod postacią takiego snu w symboliczny sposób pokazane są relacje w sensie psychicznym między dwoma osobami. Przykładowo pod postacią namiętnego pocałunku może kryć się informacja nie o pożądaniu, ale o głębokich, szczerych uczuciach wobec osoby całowanej.

Innym przykładem, że pod treściami erotycznymi są przekazywane treści nieerotyczne jest sen gdzie ktoś kogoś zdradza. Sen ten może w bardzo wyrazisty sposób przedstawiać jak partner / partnerka osoby śniącej zdradza. Najczęściej w takich przypadkach ludzie odbierają taki sen dosłownie, że takie zdarzenie ma miejsce lub będzie miało miejsce i czasem dochodzi z tego powodu do spięć. Tymczasem sen ten najczęściej symbolizuje to, że druga połowa poświęca za dużo czasu, energii komuś lub czemuś. Śniący przez to w jakimś sensie jest zaniedbywany i czuje się zdradzany. Śniący chciałby po prostu żeby ten czas i energia był poświęcony jemu. Natomiast kochanek / kochanka ze snu to w symboliczny sposób pokazanie np. pracy, szkoły czy czegoś podobnego.

Uważam że większą uwagę należy przywiązywać tylko do snów erotycznych symbolicznych. Problemem jest jednak zwłaszcza dla początkujących interpretatorów, odróżnienie że mamy styczność ze snem erotycznym symbolicznym a nie np. ze snem erotycznym fizycznym, albo odreagowującym. Wszystkiego jednak idzie nauczyć się z czasem. Do snów erotycznych proponuje po prostu podchodzić z rezerwą zwłaszcza na początku przygody ze snami.


Opisał: Rafał Marcinek



mischelle22, a to jest jeszcze niezłe
Sex Będziesz miał doczynienia z psychiatrą. Uważaj!
Zdrada Popełnisz zdradę - troski twoje wzrosną

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

24 mar 2007, 09:42

aniulka, dzieki ,
oby codziennie te kupy sie snily :-D

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 mar 2007, 14:03

a mi co sie dzisiaj sniło :ico_olaboga:

Śniło mi sie ze miałm romans z jednym z lekarzy z mojego oddziału :ico_olaboga:
W sumie to nie byl erotyczny sen.Spodkałam sie z nim ,rozmawialismy ale czułam w śnie ze go pragne i wiedziałam ze on czuje to samo :ico_olaboga:.
.Aż mi głupio będzie teraz jak go zobacze :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

26 mar 2007, 15:52

a ja worek juz uszykowalam na ta kase i czekam kiedy z nieba spadnie :-D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość