donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

09 sty 2009, 20:13

a moje dzieciątko cos marudne, już 5 godzin nie spi, od czasu do czasu zamknie na chwilkę oczka i rano tylko kupkę zrobił, nie wiem co mu dolega i się martwię :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

09 sty 2009, 22:05

donatka26 pisze:rano tylko kupkę zrobił, nie wiem co mu dolega i się martwię :ico_placzek:
Donatka, obstawiam właśnie kupkę, mój tak samo ma niestety, jak nie może zrobić...

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

10 sty 2009, 09:09

ananke na to łuszczenie to najlepsze jest kąpanie dzidziusia w takim płynie do kąpieli-w Polsce to się nazywa Balneum albo Oilatum.Pomaga po kilku razach.Sprawdzone,bo mój Bartunio też się tak łuszczył,tylko on od razu po porodzie.
Co do kupki,to nie wiem,bo nigdy nie miałam z tym problemu.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

10 sty 2009, 12:19

secret25 pisze:ananke na to łuszczenie to najlepsze jest kąpanie dzidziusia w takim płynie do kąpieli-w Polsce to się nazywa Balneum albo Oilatum.
noo, właśnie juz zamówiłam ten Oliatum :ico_sorki: wiele dziewczyn go poleca...

czekamy na Was mamuski :-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

10 sty 2009, 16:38

ananke, jak często Twój synuś je i czy dużo? karmisz piersią czy butelką ???

[ Dodano: 2009-01-10, 17:09 ]
ja mam 100 pytań, ale je rozłożę na kilkanaście dni :-D

czym najlepiej smarować dziecko po kąpieli, oliwką czy pudrem????? ja mam oliwkę, ale czy mozna np. buźkę posmarować kremem????

[ Dodano: 2009-01-10, 17:10 ]
juz nie mogę się doczekać, kiedy do nas dziewczyny dołączą ze swoimi dzieciątkami :-)

[ Dodano: 2009-01-10, 20:08 ]
a mój synuś nie śpi już ponad 3 godziny , ja nie wiem :ico_olaboga: , popłakuje, najgorsze, ze nie wiadomo co mu jest, chyba mam małego nerwuska

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

10 sty 2009, 21:15

donatka26 pisze:ananke, jak często Twój synuś je i czy dużo? karmisz piersią czy butelką ???
noo, my kombinujemy :-) ja po tej cesarce pokarmu dostałam dopiero na 5 dobę i było wszystko w porządku do przeziębienia, a właściwie momentu, kiedy dostałam wyższej gorączki, następnego dnia rano miałam miekkie totalnie piersi i niezbyt dużo z nich possał Mały... teraz najpierw daję mu pierś, a potem dopija butlę, koło 50-80ml, to zależy...
jak często? hmm, wydaje mi się, że dość regularnie budzi się co 3,5 -4 godzinki, w nocy zdarza mu się po 5 godzinach, ale to rzadko..

donatka26 pisze:ja mam 100 pytań, ale je rozłożę na kilkanaście dni :-D
dawaj, dawaj, nie ma co rozkładać :-D trzeba pytać, żeby wiedzieć, a i pozostałym dziewczynom się przyda, jak już wrócą z Maluszkami ze szpitala...

donatka26 pisze:czym najlepiej smarować dziecko po kąpieli, oliwką czy pudrem????? ja mam oliwkę, ale czy mozna np. buźkę posmarować kremem????
wiesz co.. jak maluch ma normalną skórę, to nawet z oliwką nie trzeba przesadzać, mój znów zaczął się łuszczyć i dziewczyny z grudnia poradziły oliatum i juz to zamówiłam, bo wygląda jak mały wąż zrzucający skórę, co się zdarza...
noo, z buźką to bym uważała, najłatwiej machnąć rączką maluchowi i wpakować krem do usteczek...
ja będę bużkę smarowała tylko na dwór kremem "na wiatr i zimno"... noo i teraz jak mu wyskoczyła jakaś krosteczka kilka dni temu to sudocremem posmarowałam, jak spał...

a jak Twój Szymuś z kupkami?? bo u nas co dwa dni problem ze zrobieniem na wieczór i potem marudzi bidaczek całą noc nawet, tak jak dzisiejszą marudził, teraz mam nadzieję, że będzie lżej, bo padam dosłownie :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-01-10, 20:16 ]
donatka26 pisze:a mój synuś nie śpi już ponad 3 godziny , ja nie wiem :ico_olaboga: , popłakuje, najgorsze, ze nie wiadomo co mu jest, chyba mam małego nerwuska
a kupkę zrobił? bączki puszcza? bo to najczęstszy problem z marudzeniem i popłakiwaniem, chocxiaż wiesz, może po prostu domaga się towarzystwa :-D

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

11 sty 2009, 12:15

donatka26 pisze:czym najlepiej smarować dziecko po kąpieli, oliwką czy pudrem????? ja mam oliwkę, ale czy mozna np. buźkę posmarować kremem????

Też tak uważam jak ananke,ze nie ma co ze smarwidłami przesadzać.Według mnie bardzo dobre są mleczka dla dzieci bo nie są tłuste i szybko się wchłaniają,buźki raczej bym niczym nie smarowała.no i pupkę jakimś kremem przeciwko odparzeniom.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

11 sty 2009, 12:36

witam, Szymuś dał wojował wczoraj do 24, przespał do 6 nakarmiłam go i spał do 8.30, ni i do teraz nie śpi
ananke pisze:
a jak Twój Szymuś z kupkami??

od 3 dni robił po raz, a dziś już 2, ale ciągle jest marudny, w brzuszku mu kręci i baczki puszcza

[ Dodano: 2009-01-11, 11:48 ]
secret25 pisze:[no i pupkę jakimś kremem przeciwko odparzeniom.

a może być puder czy ten sudocrem???
bo zauważyła, że ma coś w rodzaju odparzenia w pachwinkach

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

11 sty 2009, 13:14

donatka26 pisze:a może być puder czy ten sudocrem???
bo zauważyła, że ma coś w rodzaju odparzenia w pachwinkach
noo, to ja bym w takim wypadku sudocremem posmarowała, puder może się zrolować w grudki i tyle, a kremik jeszcze nawilży ładnie i ściągnie te odparzenia

donatka26 pisze:od 3 dni robił po raz, a dziś już 2, ale ciągle jest marudny, w brzuszku mu kręci i baczki puszcza
Donatka, a Ty jak karmisz?? bo jak piersią to może herbatkę dla matek karmiących? wtedy jemu też będzie łatwiej się załatwić...

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

11 sty 2009, 15:08

ananke pisze: Donatka, a Ty jak karmisz?? bo jak piersią to może herbatkę dla matek karmiących? wtedy jemu też będzie łatwiej się załatwić...

w nocy karmię piersią a w dzień butelką, ale ściągniętym mlekiem

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość