goskafracka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2013, 09:23

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

07 maja 2013, 10:43

nie dawajcie dzieciom dostępu do kalkulatorów. to najgorsze co można zrobić. Trzeba je zachęcać, mobilizować do nauki, ale nie pokazać im jak można iść na łatwiznę. potem niestety, ale pojawiają się podstawowe braki i problemy. trzeba wyrobić w dzieciach nawyk uczenia się. pomimo tego ze bywa to cięzkie.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

20 maja 2013, 13:43

Zgadzam sie, ale pierwszym i czesto najwazniejszym krokiem jest uporządkownaie przestrzeni, w której uczy sie dziecko. Sprzątniięcie wszystkiego z biurka tka by została tylko lampka, potrzebne dlugopisy (najlepiej bez piórnika), wskaźnik pomocny przy czytaniu i szklanka wody.

marta_tymuch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, 17:22

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

05 sie 2013, 03:36

tablet edukacyjny to na początek wg mnie dobry ruch... tylko trzeba mieć tablet..... jest to nie tania inwestycje :/ wiem że jest konkurs o tablet, konkurs Brawo banku, magazynu dla młodych. Trzeba ściągnąć np. na telefon mobilną wersję tego czasopisma i wysłać hasło promujące własnie ta mobilną wersję..... Wasze dzieciaki na pewno coś wymyślą....tym bardziej że chodzi o taki gadżet :)

Awatar użytkownika
HighHills
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 27 maja 2009, 13:15

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

02 paź 2013, 00:42

no tablet nie jest zły, ale pod warunkiem, że to nie będzie jej jedyny rekwizyt, z którego się będzie uczyła. Może lepiiej potraktować to jako nagrodę w zamian za dobry stopień z klasówki?
Niemniej tablety są dobre do nauki, to trzeba przyznać. I wcale nie są aż tak drogie - mój braciak ma takiego iBoxa http://pccentre.pl/article/show/tablet- ... s/id=18058 - niecałe 500zł kosztował, a że jest oparty na androidzie to znaleźliśmy mu sporo edukacyjnych apek. Dzięki nim zmotywował się, by szybciej nauczyć się pisać i czytać, bo było mu to potrzebne do obsługi tabletu.
Dla takiej starszej córy na pewno byłoby to fajne do nauki języków

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

17 cze 2014, 09:47

Nie wiem czy warto traktować tablet jako nagrodę, bo to ma być przecież takie narzędzie pracy i zachęta do lepszej nauki, więc lepiej już kupić wcześniej, by mogło efektywniej się uczyć. Jest sporo różnych aplikacji czy gier, które zwiększają motywację do nauki i sprawiają że staje się atrakcyjniejsza. Ciekawa jest np. ta aplikacja: http://www.befitapp.pl/ chociaż tutaj chodzi bardziej o rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych. Mimo wszystko i ten aspekt jest w przypadku dziecka bardzo istotny.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

29 lip 2014, 12:18

Moja starsza córka zawsze miała dobre oceny. Przestała sie uczyć kiedy wpadła w nieodpowiednie towarzystwo. Pomogła nam wizyta u psychologa ( jeśli jesteś z Warszawy mogę Ci polecić specjalistkę, do której uczęszczaliśmy, jest to pani Marta Bogusławska Michniak: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psycholog-dzieciecy/ - przyjmuje przy ulicy Gocławskiej).
Na szczęście córka uświadomiła sobie,że jednak rodzina jest wazniejsza a nie towarzystwo.
No i warto było jej obiecać tablet jeśli będzie miała dobre stopnie. Miała motywację.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

30 lip 2014, 10:06

Najlepiej nie dawać dziecku żadnych tabletów, kalkulatorów itp. Samo musi nauczyć się myśleć, a nie iść na łatwiznę.

julianmilkowski
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2014, 20:04

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

04 lis 2014, 20:07

Moje dziecko rowniez nie chcialo sie uczyc. Mialo straszne roblemy z angielskim, bylo nawet zagrozone... Jedyna opcja byl angielski lublin albo jako korepetycje albo w szkole jezykowej... Przekupywac dziecka tez nie chcialem, wiec musialem rozmawiac z nia o tym, zeby jednak troche sie postarala, ledwo ale ledwo udalo jej sie zdac do nastepnej klasy. Pozniej zakochala sie w prymusie i chciala mu udowodnic, że tez potrafi i potem nie mielismy juz z nia zadnych klopotow

joanna2
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 16:18

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

12 gru 2014, 16:36

Zastosowałabym w tej sytuacji łańcuch: uczy się ---> nagroda, nie ma nauki--> nie ma nagrody.
jest to dobry sposób na naukę jak i zabawę z dzieckiem. Dobrym sposobem będzie też metoda przez sprawdzanie (odpytywanie) z określonego materiału,co powinno dać rezultaty :-)

thalia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:59

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

25 sty 2015, 21:26

Osiołek i marchewka:-) Najpierw nauka później nagroda.:-)

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość