dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 kwie 2009, 11:38

jak nie bede teraz jesć nabiału to potem mój pokarm bedzie bezwartościowy
:ico_szoking: skad ludzie takie pomysly biora :ico_puknij: tak naprawde organizm kobiety bardziej dba o dziecko niz o nia. nawet jak tobie bedzie brakowac jakis elementow to wszystko pojdzie w mleko :-) tak samo jak i wielkosc piersi nie ma nic wspolnego z iloscia mleka.ono sie na biezaco produkuje. ja mam piersi najmniejsze z mozliwych :ico_oczko: a syna 2 lata karmilam :ico_brawa_01:
nie chciałabym tylko zeby przyjeżdzała do szpitala zaraz po porodzie z jakimiś dobrymi radami, wynalazkami i cudeńkami
mozesz poprosic ja juz teraz zeby nic nie przywozila bo w szpitalu jest poradnia laktacyjna i w razie potrzeby ci doradza albo cos wypozycza. a jak sie bedzie wymadrzac to popros polozna zeby jej wytlumaczyla fakty...
zakazała mi tez stanowczo używania smoczka, nigdy o smoczku nie myślałam
to też jest zabronione przy karmieniu piersią?
smoczek zaburza odruch ssania u dziecka bo inaczej sie go chwyta niz piers.
najwazniejsze to sie nie stresowac.uwierzyc ze sie bedzie karmic i po prostu innej opcji nie ma :ico_oczko: fajnie gdybys trafila do dobrej poloznej ktora ci pokaze jak przystawic dziecko zeby efektywnie ssalo.
z wynalazkow to sie moze przydac poduszka do karmienia-ale moze byc tez zwykla duza poducha na ktorej polozysz sobie dziecko zeby bylo wygodniej karmic.,i sie przydal lakator do pobudzania plyniecia mleczka i odciagania przy nawale. ale wtedy lepszy reczny bo elektryczny sciaga za szybko i za duzo. no i najwazniejsze-pozytywne nastawienie. ja mialam juz zalamanie. mleka nie bylo,kazda polozna inaczej kazala mi malego przystawiac,dokarmiali mi go...ale sie zaparlam! i udalo sie :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 kwie 2009, 13:25

dorotaczekolada, dziękuje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

no skoro smoczek taki be, to smoczka nie bedzie, mam nadzieje ze moje piersi dadzą radę :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: a ja będę silna i nie dam sie chwilowym słabościom i bólom :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

21 kwie 2009, 16:02

izuś_85, wiem ze z zalozenia rady tesciowej sa BE :-D ale uwierz mi moze ona nie chce zle :ico_sorki: mi kapturki bardzo pomogly , przypuszczam ze gdyby nie one nie karmilambym piersia , maialm strasznie poranione sutki, krwiaki na brodawkach i nie bylo szans na karmienie, ale polozna doradzila mi nakladki i teraz jest juz ok,
co do smoczka ja dalam Lence bo miala bardzo mocny odruch ssania :-D
i nie zaburzylo jej odruchu :ico_sorki: :ico_sorki:
poprostu kazde dziecko jest inne :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 kwie 2009, 16:34

adka, a teraz Lenka ssie bez nakładek?

a smoczka też dostaje codziennie?

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

21 kwie 2009, 17:25

izuś_85, wiesz co wstyd sie przyznac ale smoczek ma caly czas :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: nawet w nocy :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: i niestety jest juz chyba zapozno zeby ja odstawic :ico_zly:
co do nakladek totak od 3 dni uzywamy sporadycznie tzn jak przykadam ja do piersi i widze ze jest bardzo zdenerwowana tym ze nie moze dobrze zlapac cycucha to daje jej z kapturkiem ale po chwili jak zasmakuje to zdejmuje :-D :-D

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 kwie 2009, 20:09

poprostu kazde dziecko jest inne
to sie zgadza. tylko ze nie ma co sie na wyrost obstawiac wspomagaczami :ico_oczko:
polozna doradzila mi nakladki
to wlasnie jest kwestia na jaka polozna sie trafi. jesli potrafi indywidualnie i szczerze doradzic to super :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

21 kwie 2009, 22:46

najwazniejsze to sie nie stresowac.uwierzyc ze sie bedzie karmic i po prostu innej opcji nie ma
zgadzam sie to jest najwazniejsze :ico_sorki:
izuś_85, ale sie usmialam :ico_haha_01: ten nabial :ico_haha_01: ale banal :ico_puknij:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 kwie 2009, 23:32

izuś_85z tym smoczkiem różnie bywa,jedne dzieci chcą inne nie. u mnie to ja chciałam małej dać smoczka bo miałam dosyć wiszenia na cycu :ico_oczko: ale hani stanowczo odmówiła :-D kapturki jeśli będą ci potrzebne to nie wahaj się ich użyć,po co masz cierpieć?lepiej karmić jak najdłużej. a jak teściowa za bardzo będzie się wtrącać to powiedz jej wprost co ci przeszkadza,to na pewno cię zrozumie (może nie od razu) i będzie dobrze :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

22 kwie 2009, 00:14

ah mi tez polozne jeczaly ze mam zbyt wklesle sutki i jakos bez nakladek karmilam, ale faktycznie u nas tez polozne gonily za smoczki, nakladki, itp.
Lenucha smoczkow miala kilka, nawet jakis jeszcze lezy w zabawkach bo tak byly traktowane. A jak bylysmy w szpitalu na badaniach to panie lekarki i pielegniarki byly wielce obuzone ze dizecko smoczka nie ma, mowily to conajmniej jakbym Lenke maltretowala...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

22 kwie 2009, 07:00

panie lekarki i pielegniarki byly wielce obuzone ze dizecko smoczka nie ma, mowily to conajmniej jakbym Lenke maltretowala...
:ico_szoking: :ico_puknij: co za glupie baby?? Mat uzywal smoczka przez tydzien jak maial pol roku. i jakos nie byl dzieckiem szczegolnie nieszczesliwym :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość