Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

04 kwie 2007, 10:57

Match tylko wiem ze nie wszystkich match jest ta promocjia

[ Dodano: 2007-04-05 ]
Obrazek

Niech zajączek szczodry będzie
I z jajeczkiem do was przybędzie,
Niech święconka smaczna będzie,
A w Dyngusa woda wszędzie.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

26 kwie 2007, 09:31

halo! cos ten nasz temat emigracji francuskiej wcale nam sie nie rozwija :( ...
dziewczyny, jakis czas temu spotkalam w sklepie polke ze swoim kilkuletnim synkiem...mieszka niedaleko mnie, ale osobiscie sie nie znamy...kiedy przechodzilam obok niej, to slyszalam jak probowala na sile kaleczyc francuski i mowic w tym jezyku do swojego dziecka, jakby sie wstydzila tego ze jest polka...dla mnie cos takiego jest po prostu smieszne...to juz jest niestety nie pierwszy taki przypadek, ze polacy wstydza sie swojego pochodzenia i probuja wyrzec sie polskosci...
jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

26 kwie 2007, 09:43

Monika no wlasnie cos tu tak cicho. Odnosnie jezyka to ja staram sie mowic do Wiktori po Polsku no ale czasami poprostu jezyk fracuski mi wchodzi chociaz staram sie pilnowac i mowic po polsku do Wiktorii, no ale moze dlatego ze moj maz jest francuzem i dlatego tak mi to idzie. Pozatym ja nie wstydze sie ze jestem polka, i dlatego mi jest wstyd ze czasami mowie po francusku do malej
i zgadzam sie z Toba w 100%
Pozatym moj maz jest zakochany w Polsce i bardzo zaluje ze Polska nie jest znana we Francji chociaz juz teraz coraz wiecej niz kiedys

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

26 kwie 2007, 23:43

justysia, ty masz meza francuza, wiec zakladam ze mowisz po francusku plynnie... :ico_oczko: wiec napewno nie odstawiasz komedii mowiac do dziecka w obu jezykach.podejrzewam, ze to na tobie spoczywa edukacja coreczki w jezyku polskim, bo zakladam rowniez ,ze maz po polsku mowi niezbytnio:ico_oczko: ...
mnie najbardziej irytuja sytuacje, kiedy w rodzinie polskiej na sile stara sie mowic do dziecka po francusku a samemu sie nie umie...
mam np. sasiadke, ktora bedac tu juz ok 8 lat nie radzi sobie z jezykiem...ale (jak juz kiedys pisalam o tym) do syna zwraca sie w nastepujacy sposob: Pierre,wyrzuc to do poubelle-a (w jej wersji czyt."bubla" :ico_puknij: ), albo podaj ten glace (lod)
kurcze, ale sie rozpisalam... :ico_wstydzioch: przepraszam... :ico_wstydzioch:
pozdrawiam cie justysiu :-)

Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

01 maja 2007, 12:32

Monika masz racjie mnie to tez denerwuje ostatnio w Ikei bylo podobnie jak ty opisalas tylko to bylo malzenstwo :ico_puknij: Tez uwazam ze to jest bzdura i ja sie nie wstydze tym ze jestm polka, a ty w ktorym departamecie mieszkasz moze by namsie udalo kiedys spotkac ja jestm za jakims spotkankiem co Wy na to Dziewczyny
a tu ciagle cisza
Monika ja tez serdecznie pozdrawiam :ico_buziaczki_big:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

03 maja 2007, 08:51

justysia, ja jestem z dep.93( 4 strefa Paryza), a ty chyba 60-jaki to region?...
ja jestem jak najbardziej za zorganizowaniem jakiegos spotkania...ale niestety nie wiem jak to wszystko nam wypali...sama wiesz...z dziecmi...nie taka prosta sprawa...
niestety nasza polonia jest porozrzucana po calej francji...
moj region, to istna polandia :-D
dookola pelno polakow ( nawet u mnie w kamienicy, na 9 rodzin az 7 to polacy) ale jakos ciezko jest znalezc pokrewna dusze...

Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

04 maja 2007, 19:37

Monika moj departament 60 to Oise ja mieszkam 30km od Paryza, co do znalezienia bratniej duszy to ja tez mam to samo,
A z dziecmi to ja wiem dobrze jak jest a tym bardziej jak nie ma rodziny blisko i chce sie cos zalatwic :ico_placzek:
buziaczki

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

07 maja 2007, 10:04

30 km, to jeszcze nie tak daleko! moze zorganizujemy kiedys (jak sie ociepli) jakies spotkanie...jezdza od ciebie RER-y? jakie masz polaczenie z paryzem?

Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

07 maja 2007, 10:08

do mnie jedzie rer D pozatym moj maz czasami jedzie do dep 92 do swojego przyjaciela :-D

mais75
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2007, 15:31

07 maja 2007, 13:12

Czesc dziewczyny widze ze szykujecie sie na spotkanie to bardzo mile :ico_brawa_01:
musze przyznac Wam racje ze trudno miedzy polakami znalesc bratnia dusze u mnie w miasteczku tez jest pare dziewczyn co jak slysza slowo czesc to odkrecaja glowe w druga strone! :ico_olaboga:
pozdrawiam serdecznie :ico_haha_02:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość