Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

07 lut 2011, 10:31

Heh chyba racja ;) ja zaczynam kupować bo już niedługo poród :ico_brawa_01:
nie będę czekała do końca ze wszystkim ...

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

01 mar 2011, 17:28

Jak słyszę o tych wszystkich przesądach np. od babci czy teściowej to mnie aż skręca :ico_zly: :ico_zly: Nie noś łańcuszków, nie idź do kina na to czy tamto grr
Wyprawkę już kompletujemy, bo nie mamy zamiar biegać po sklepach w lipcu i kupować wszystkiego na raz :)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 mar 2011, 14:04

Oj i mnie dopadają te przesądy :)
od 2 miesiąca do końca 4 musiałam leżeć i z nudów sobie szydełkowałam, robiłam buciki na drutach dla małej itp.
Teściowa jak to zobaczyła spaliła moje piękne buciki bo do 6 miesiąca dziecko nic mieć nie może (z wyprawki) i owinie mi się pępowiną bo nitki przeplatałam :D
nie no spoko spoko, buciki poszły z dymem :)
ale co do wyprawki to teraz jestem w 5 miesiącu i nie pozwalają mi nic kupować. Mój mąż, mama, teściowa, każdy mnie gania. Nie rozumieją tego ,że naprawdę ciężko będzie mi śmigać z wielkim bębenkiem po sklepach i wybrać to co najlepsze i najładniejsze, ze zmęczenia będę wkładała do koszyka co popadnie :)
zastanawiam się nad cichymi zakupami ze szwagierką hihi :)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

14 mar 2011, 13:10

Ojj jakby moja teściowa coś takiego zrobiła to dostałaby niezły ochrzan :ico_zly: Dobrze, że mój Ł. ma podejście jak ja.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

26 mar 2011, 09:27

Dziewczyny 28 maja mam wesele w rodzinie ( bardzo bliskiej ) bede w 8 miesiącu .
Myśliscie ,że spokojnie mogę iść ?
No wiadomo ,że nie będe skakac bawić się bardzo itp ...

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

26 mar 2011, 10:08

Ja słyszałam (przesądy panujące w moim regionie tzn dolnyśląsk), że

1. nie można kupować wózka ani łóżeczka przed ukończeniem 6 miesiąca ciąży gdyż może to "pokrzyżować szyki" tzn stracić ciąże urodzić martwe dziecko

2. Kobiecie w ciąży nie wolno odmawiać. Jeśli o coś prosi nie można powiedzieć "nie" gdyż w nocy przyjdą białe myszy i Cie zjedzą :) hehehe
ja też jestem z dolnego śląska i dokładnie takie same przesądy są w moim otoczeniu, z tym pierwszym nic sobie nie zrobiłam, choć przerażenie w oczach teściowej było wielkie, gdy dowiedziała się, że na 3 miesiące przed porodem kupiłam wózek :ico_oczko: A drugi bardzo lubię i nadużywam :-D he he, szczególnie wobec mojej mamy, jak mi czegoś odmawia, to straszę, że jej wszystko myszy zjedzą i zawsze wygrywam :ico_oczko:

[ Dodano: 2011-03-26, 09:10 ]
Myśliscie ,że spokojnie mogę iść ?
No wiadomo ,że nie będe skakac bawić się bardzo itp ...
no pewnie, ale tak jak piszesz, zabawa będzie nieco spokojniejsza :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

26 mar 2011, 11:23

Jak słyszę o tych wszystkich przesądach np. od babci czy teściowej to mnie aż skręca :ico_zly: :ico_zly:
Oj, ja mam to samo i tak się zastanawiam czy my w XXI czy X wieku żyjemy.
zastanawiam się nad cichymi zakupami ze szwagierką hihi :)
Jeśli Cie szwagierka nie wyda przed resztą rodziny to zrób teraz, później może być różnie z tymi zakupami.
Jeśli tylko będziesz się dobrze czuła to idź na to wesele.
Ojj jakby moja teściowa coś takiego zrobiła to dostałaby niezły ochrzan :ico_zly: Dobrze, że mój Ł. ma podejście jak ja.
Chyba bym ją zagryzła ze złości :ico_zly:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

26 mar 2011, 11:34

Malinkax33, Pewnie, że idź :-) Ciąża to nie choroba, nie można z wszystkiego rezygnować. Pojesz sobie pyszności, troszkę się zabawisz, a jak poczujesz się zmęczona wrócisz do domku.
Na moim weselu szalała moja kuzynka w 35 tygodniu ciąży :-) Wytrzymała do 1.

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

26 mar 2011, 12:44

Malinkax33, ja w pierwszej ciązy obskoczyłam 4 wesela :ico_haha_01: Największy plus takich imprez to jedzonko oczywiście :ico_haha_01: :ico_haha_01: tańzcyć nie musisz chociaż to nie zabronione :ico_sorki: Śmiało idz na to weselicho :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 mar 2011, 13:32

Dziewczyny 28 maja mam wesele w rodzinie ( bardzo bliskiej ) bede w 8 miesiącu .
Myśliscie ,że spokojnie mogę iść ?
No wiadomo ,że nie będe skakac bawić się bardzo itp ...
A dlaczego nie ?
Na moimweselu byla ciocia mego meza w 8 msc . Slub bralam 18.czerwca a ona urodzila 4 lipca. Tanczyla tylko wolne piosenki. najczesciej siedziala. rozmawiala z goscmi i swietnie sie bawila . mowila ze nie zaluje. ladna sukienke miala. wyszli ok. 23 ze wzgledu na brzuszek no i byli z 5 letnia coreczka ktora juz spac chciala.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość