Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

27 sie 2010, 12:49

gosia888, też całkiem mądre , dzieci miały by czas na oswojenie sie nauke i zabawe

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

27 sie 2010, 15:39

każde dziecko w 0 zostało przebadane przez pedagoga szkolnego i panią psycholog pod względem gotowości szkolnej
i właśnie chodzi o tą gotowość dziecka do szkoły! Pisałam juz na pierwszej stronie że w przedszkolu mojego synka w zeszłym roku tylko 5 sześciolatków było gotowych do pójścia do 1 klasy. A poszło bodajże jedno. Mój Aruś ma 6 lat, rozmawiałam z przedszkolankami i zgodnie mówiły ze syn sobie nie poradzi emocjonalnie. Bo intelektualnie tak. Mam też corkę 3letnia, z nią wyboru nie będę miała, ale wiem że sobie poradzi, jest całkowitym przeciwieństwem brata. Do tego Ala jest z lutego a Aruś z lipca, pół roku u takich dzieci to bardzo duzo.
A programowo? wydaje mi się że po prostu "wygonili" sześciolatków z przedszkoli i dali do szkół,by zrobić miejsce młodszym dzieciom, dlatego te pierwsze klasy to są po prstu zerówki. A ze teraz będą przepełnione szkoły to już nie ważne. :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-08-27, 15:45 ]
i jeszcze jedna kwestia. W przedszkolach dziecko pozostaje ok 8 godzin, czyli czas rodziców w pracy. A w szkole? po 3-4 godzinach koniec zajęć i albo rodzic(niepracujący), babcia dziadek odbierają pociechę albo świetlica, które także są przepełnione... Cały czas uważam, ze nie była to przemyślana pod kątem nas rodziców decyzja. Ale niestety muszę się dostosować, kto wie może kiedyś będę chwalić :-D

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

28 sie 2010, 09:33

mama Kasia, dziecko w zerówce szkolnej przebywa 5 godzin , od 8 rano do 13 ,potem niestety świetlica , jak jest podzielona na grupy wiekowe to supcio :ico_sorki:

właśnie dla dzieci strasznie trudne jest przejście z przedszkola do szkoły , emocje dziecka są bardzo ważne , zadowolone dziecko zachowuje sie inaczej uczy sie inaczej itp

wydaje mi się że pani minister sama nie wie czego chce ,proponuje ustawę wprowadza ją w życie , ale bez dopracowania jej , wiele aspektów tej ustawy pozostawia wiele do życzenia , choćby jedna nawet taka poruszana przez radę rodziców w mojej szkole , nie wszystkie nauczycieli mają odpowiednie kwalifikacje do nauczania tak małych dzieci , wiele szkół będzie musiało wyłożyć kasę na odpowiednie "douczanie " nauczycielek
straszne to że w naszym kraju postępuje sie tak na "szybcika" może i ta ustawa była by dla nas rodziców do przyjęcia , gdyby wszyscy byli do tego przygotowani , szkoły przede wszystkim , a u nas wszystko jest robione tak na łapu capu :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

29 sie 2010, 18:33

mama Kasia, dziecko w zerówce szkolnej przebywa 5 godzin , od 8 rano do 13 ,potem niestety świetlica , jak jest podzielona na grupy wiekowe to supcio
no a z tym jest problem w szkole gdzie mam zamiar zapisać Arusia nie ma podziału, w każdym bądź razie nie było do tej pory. A z tego co wiem nie ma miejsca na dodatkową salę dla maluszków. A jak jeszcze dojdą sześciolatki, uch, czarno widzę... :ico_placzek:
najgorsze jest to że my jako rodzice nie mamy nic do powiedzenia, nie brano w ogóle pod uwagę naszego zdania, jak również zdania wielu nauczycieli, pedagogów... no wśród moich znajomych nauczycieli raczej negatywnie podchodzą do tej ustawy... Jedyną osobą entuzjastycznie o niej mówiącą była pani z urzędu miasta przekonująca nas rodziców sześciolatów do zapisania dzeci do pierwszej klasy. Cóż, mnie nie przekonała, bo jej jedynym koronnym argumentem przez całą dyskusję było to że w następnym roku szkoły będą przepełnione, bo pójdą i sześciolatki i siedmiolatki...

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

30 sie 2010, 09:03

mama Kasia, no niestety , ustawa nie przemyślana jest , ja staram sie patrzeć na wszystko optymistycznie , Ola juz nie może doczekać sie szkoły , nie chce dołować dziecka swoimi problemami i przemyśleniami
pożyjemy zobaczymy
na szczęście my mamy jeszcze ten komfort , że jak Ola by sobie nie dawała rady to mogę ją zostawić na przyszły rok i będzie jako 7 lata w pierwszej klasie
ale rozumiem wasze obawy , i to że wy już nie będziecie mieli tego komfortu
w mojej rodzinie też są dzieci młodsze i często dyskutujemy na temat tej ustawy
może jeszcze coś się zmieni , tylko szkoda że nasze dzieci sa "eksperymentem " i że to na nich będzie testowana nieprzemyślana ustawa :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 sie 2010, 09:12

nie wszystkie nauczycieli mają odpowiednie kwalifikacje do nauczania tak małych dzieci , wiele szkół będzie musiało wyłożyć kasę na odpowiednie "douczanie " nauczycielek
ale to przecież nic się nie zmienia w kwestii nauczycieli. Jak w szkole była zerówka to nauczyciele przecież musieli mieć odpowiednie wykształcenie a to że zamiast 6-latków pójdą 5-latkowie to nie ma żadnej różnicy dla nich
była pani z urzędu miasta przekonująca nas rodziców sześciolatów do zapisania dzeci do pierwszej klasy
no tak bo ona chce mieć problem z głowy :ico_zly: tzn brak przedszkoli tak załatwili to chore :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

30 sie 2010, 09:28

ale to przecież nic się nie zmienia w kwestii nauczycieli. Jak w szkole była zerówka to nauczyciele przecież musieli mieć odpowiednie wykształcenie a to że zamiast 6-latków pójdą 5-latkowie to nie ma żadnej różnicy dla nich
wiesz nie chce w błąd nikogo wprowadzić , ale wiem że właśnie ta reforma przyniosła takie zmieny że nauczyciel musi mieć jakieś doszkolenie dla dzieci wczesno- szkolnych i nie wiem co jeszcze , ale coś mi takiego właśnie znjaome mówiły dowiem sie napewno więcej jak spotkam sie w szkole ze znajomymi z rady

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 sie 2010, 10:07

jakieś doszkolenie dla dzieci wczesno- szkolnych
z tego co wiem nauczyciele przedszkola i zerówki (nieważne czy w szkole czy przedszkolu) muszą mieć wykształcenie przedszkolne. Przynajmniej u mojej mamy w szkole tak jest że nauczycielki mogą być wymiennie albo nauczycielkami zerówki albo uczyć w przedszkolu. Z kolei nie mogą już uczyć w klasach 1-3. Wcześniej jak ja chodziłam do szkoły to pamiętam że od zerówki do 3 klasy była taka sama nauczycielka. Teraz od jakichś 10 może lat może mniej może więcej nauczyciele zerówki muszą mieć to specjalne wykształcenie.

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

30 sie 2010, 11:02

A co Wy na to?
Reforma oświatowa ma opłakane skutki
Rządzący wolą zabrać rok dzieciństwa sześciolatkowi, niż reformować niewydolny system emerytalny - powiedział "Naszemu Dziennikowi" prezes Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców Tomasz Elbanowski.

Tomasz Elbanowski będący też inicjatorem akcji "Ratuj Maluchy" krytykuje rządową reformę oświaty. Elbanowski wytyka między innymi, że celem reformy było skrócenie edukacji o rok, tak żeby dzieci szybciej wchodziły na rynek pracy. Przekonuje, że rządzącym łatwiej jest zabrać rok dzieciństwa sześciolatkowi, niż reformować niewydolny system emerytalny, narażając się dużej części elektoratu, bo małe dzieci nie wyjdą przecież na ulice, żeby bronić swoich praw.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... prasa.html
źródło: wp.pl

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

30 sie 2010, 15:41

mama Kasia, no niestety , ustawa nie przemyślana jest , ja staram sie patrzeć na wszystko optymistycznie , Ola juz nie może doczekać sie szkoły , nie chce dołować dziecka swoimi problemami i przemyśleniami
pożyjemy zobaczymy
:
ja też staram się nie martwić na zapas, teraz dla odmiany mam wyrzuty sumienia, ze Arka nie dałam jednak do tej szkoy, może wyrządziłam mu krzywdę? zmniejszy się przecież przez to(sztucznie) różnica wieku między nim a siostrą... wiem ,że gdybym nastawiała go że od września pójdzie do szkoły też by chętnie poszedł, tylko kłopty mogłyby sięzacząć później... a może nie... już sama nie wiem, decyzja podjęta ale rozterki pozostały :ico_olaboga:

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość