Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

10 wrz 2010, 21:39

DUSIA555, Wczoraj byłam u lekarza na usg połówkowym i go spytałam i mi powiedział dokładnie tak jak piszecie że w 28 tyg otrzymam tą immuno cos tam. Najważniejsze że dzidzi zdrowa cała mierzy 27cm, i waży 350g :ico_szoking: :ico_brawa_01: Taki troszkę duży jest :-D Ale ja też wiec nic dziwnego....
No widzisz...... rewelacyjne wieści przekazujesz, bardzo się cieszę że wszystko jest OK i tak będzie dalej :ico_haha_02: :ico_brawa_01:
DUSIA555, owocnych staranek,ja tez juz myslalam o drugiej dzidzi ale jestem wlasnie na wymowieniu i narazie sie wstrzymam
Ja teraz mocno się zastanawiam czy nie przesunąć planów z drugim dzidziem na nieco później. Chociaż czasem plany swoją drogą a życie i tak pisze swój scenariusz :ico_oczko:
Ja z kolei mam umowę na zastępstwo (koleżanka jest na macierzyńskim jeśli nie pójdzie na wychowawczy wróci najwcześniej początkiem nowego roku). Umowa na zastępstwo nie chroni kobiety w ciąży i pracodawca może mnie zwolnić wcześniej, nie ma też obowiązku przedłużyć umowy chociażby do dnia porodu :ico_noniewiem: A aby otrzymać umowę na stałe u mnie w pracy, musi być ogłoszony konkurs na stanowisko i trzeba mieć wiedzę oczywiście ale i dużo szczęścia go wygrać. Poza tym wiele rzeczy okaże się po wyborach samorządowych. W razie przyjęcia najgorszego scenariusza z jedną pensją męża nie damy rady z dwoma bobaskami. Zobaczymy czas pokaże jak to się wszystko poukłada :-)

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

13 wrz 2010, 11:26

DUSIA555, wlasnie
a niby pieniadze szczescia nie daja,ale bez nich zycie jest trudniejsze i to o wiele
no ale nawet jesli bym byla wciazy i bez pracy to trzeba by bylo zyc;)i cieszyc sie tym co los nam dał...
...nie wyobrazam sobie np.zycia bez mojej coruni-choc jak mialam nascie lat to sie zarzekalam ze ja to nie bede miec dzieci
ale z wiekiem i rozum inny-zaplanowalismy nikusie i jest :ico_oczko: słonko nasze kochane

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

13 wrz 2010, 16:35

rybcia82, zgadzam się z Tobą w zupełności. Po prostu nic dodać nic ująć :ico_haha_02: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

14 wrz 2010, 12:58

kurcze mogliby nasi mezowie zarabiac tyle zebysmy nie musialy pracowac-tylko zajmowac sie dzieckiem,a pozniej dziecmi i domem,a praca dorywcza taka dla zabicia czasu,albo dopiero jak dzieci do szkoly pojda.....echhhhhh
marzenia hehe

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

14 wrz 2010, 23:27

kurcze mogliby nasi mezowie zarabiac tyle zebysmy nie musialy pracowac-tylko zajmowac sie dzieckiem,a pozniej dziecmi i domem,a praca dorywcza taka dla zabicia czasu,albo dopiero jak dzieci do szkoly pojda.....echhhhhh
marzenia hehe
No właśnie, ja bardzo bym chciała spędzać z Amelką więcej czasu. A tak syt. finansowa zmusiła mnie do powrotu do pracy po macierzyńskim i urlopie wypoczynkowym :ico_noniewiem:
Dzięki Bogu moja mama zajmuje się małą, także jestem o Nią spokojna bo jest w doskonałych rękach :ico_haha_02: :ico_brawa_01:
Pracować bym chciała ale np. na część etatu, na pełny wrócić jak Ami pójdzie do szkoły.
Ostatnio będąc na dwutygodniowym urlopie uświadomiłam sobie jeszcze bardziej jak dużo umyka mi niepowtarzalnych chwil jakie mogłabym spędzić z córeczką. Nie zobaczyłam jako pierwsza Jej pierwszych samodzielnych kroczków, nie usłyszałam wielu słów pierwszy raz przez Nią wypowiedzianych itp. To przykre, no cóż samo życie :cry:
Tak masz racje, pozostaje to w sferze naszych marzeń. Tylko nieliczne mamy mogą sobie na to pozwolić.

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

15 wrz 2010, 10:29

Tylko nieliczne mamy mogą sobie na to pozwolić.
moze i nam sie kieedys uda .3mam za nas kciuki :-D

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

15 wrz 2010, 14:04

kurcze mogliby nasi mezowie zarabiac tyle zebysmy nie musialy pracowac-tylko zajmowac sie dzieckiem,a pozniej dziecmi i domem,a praca dorywcza taka dla zabicia czasu,albo dopiero jak dzieci do szkoly pojda.....echhhhhh
hmm, a ja tak jak nie wyobrażam sobie życia bez mojego dziecka, tak samo nie wyobrażam go sobie bez pracy. Pomijając kwestę finansową, bo z jednej pensji ciężko byłoby nam ciężko wyżyć, to zbyt wiele wysiłku włożyłam w to aby pracować w swoim zawodzie żeby teraz w domu z dziećmi siedzieć. Byłabym po prostu nieszczęśliwa.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

15 wrz 2010, 17:21

byłam wczoraj u gina i pytałam o tą niezgodność i później w którymś tygodniu ciąży zrobimy badania na przeciwciała i będzie wiadomo co robić dalej :ico_oczko: na razie nie mam się niczym przejmować :-)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

15 wrz 2010, 23:48

moze i nam sie kieedys uda .3mam za nas kciuki :-D
Optymistka z Ciebie, to tak jak ja :-D Sądzę, że łatwiej się żyje będąc optymistycznie nastawioną do życia, nie sądzisz :-)
Pomijając kwestę finansową, bo z jednej pensji ciężko byłoby nam ciężko wyżyć, to zbyt wiele wysiłku włożyłam w to aby pracować w swoim zawodzie żeby teraz w domu z dziećmi siedzieć. Byłabym po prostu nieszczęśliwa.
Szczęście najważniejsze :ico_haha_02: :ico_sorki:
byłam wczoraj u gina i pytałam o tą niezgodność i później w którymś tygodniu ciąży zrobimy badania na przeciwciała i będzie wiadomo co robić dalej :ico_oczko: na razie nie mam się niczym przejmować :-)
To teraz już wiem jak wyglądają początki ciąży z drugim dzieciątkiem, mając niezgodność.
Dzięki, że odpisałaś :ico_sorki:
Czyli główka do góry jednym słowem :ico_haha_02: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

16 wrz 2010, 12:09

aniawlkp86, to lux;) kochana,powiem ci ze przy niezgodnosci serologicznej,badanie na obecnosc przeciwcial antyD w drugiej ciazy robilam przed kazda wizyta czyli raz w miesiacu ,bo pierwsza ciaze poronilam.to moje pierwsze dziecko ale ciaza druga,wiec nie masz sie czym martwic-wlasnie jak lekarz powiedzial...
DUSIA555, wlasnie jestem optymistka i jest mi zdecydowanie latwiej radzic sobie z klopotami czy problem ami niz mojemu mezowi-ktory wszystko widzi w czarnych barwach...ale dobrze ze ja nie i sie uzupelniamy
gaga22, masz racje-skoro wieksze szczescie daje ci praca to ja to popieram,ja poprostu wolalabym z niunia w dpmku siedziec i pracowac na czesc etatu-bo na caly to moim zdaniem przegiecie jak dla mnie-za krotko sie z małą widze,ja bym chciala wieksza czesc dnia z nia spedzac,bo w pracy i tak o niej mysle :ico_oczko: to tyle

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość