JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

03 gru 2010, 22:24

dorotaczekolada, a gdzie taką ksiazke kucharska elektroniczna mozna znalesc na necie gdzies?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

04 gru 2010, 17:43

JoannaS, moj brat z chomika sciagnal :ico_oczko:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 gru 2010, 18:14

dorotaczekolada, aaa wiem gdzie to :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 gru 2010, 14:11

Miękkie ciastka czekoladowe na maślance
Składniki na 4 tuziny ciastek:
2 szklanki mąki pszennej
pół łyżeczki sody oczyszczonej
pół łyżeczki soli
115 g masła
3/4 szklanki kakao
1,5 szklanki drobnego cukru
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
2/3 szklanki maślanki
2 szklanki chipsów czekoladowych (drobinek czekoladowych)* mlecznych lub deserowych
Mąkę pszenną wymieszać z sodą i solą.
Masło roztopić w małym garnuszku.
Do misy miksera wlać masło (gorące), dodać kakao i zmiksować na gładką masę. Dodać cukier, ekstrakt z wanilii i maślankę, dalej miksować. Powoli wsypywać mąkę, miksując. Dodać czekoladowe chipsy i wymieszać. Powstanie dość klejące i gęste ciasto.
Ciasto nakładać łyżką na blachę wysmarowaną masłem (piekę na macie teflonowej), około pół łyżki na 1 ciastko, pozostawiając spore odstępy między ciastkami. Ciasto będzie się kleiło, ale można sobie pomagać drugą łyżką.
Piec w temperaturze 180ºC przez około 10 - 12 minut. Wyjąć z piekarnika, poczekać aż lekko przestygną (będą zbyt miękkie, by można je było przenieść na kratkę), po kilku minutach wystudzić na kratce.
Smacznego :)

* można zamiast dodać posiekaną czekoladęObrazek
Ostatnio zmieniony 19 gru 2010, 17:53 przez dorotaczekolada, łącznie zmieniany 1 raz.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

19 gru 2010, 15:00

a masz fotke ? chcialabym zobaczyc jak wygladają :ico_wstydzioch:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 gru 2010, 17:54

JoannaS, doadalam :ico_oczko: moje wyszly bardziej plaskie,plackowate,pewnie kwestia tego ze dalam kakao rozpuszczalne zamiast zwyklego :ico_noniewiem: ale i tak byly pyszne,oblednie czekoladowe :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

19 gru 2010, 21:36

No fajnie wyglądają :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 lis 2011, 09:28

Ciasteczka półfrancuskie
Obrazek

25 dag masła
3 szkl mąki
2 żółtka
3 dag drożdży
4 łyżki śmietany
białko
zapach migdałowy
gruby cukier
2 łyżki zmielonych orzechów
Mąkę przesiej na stolnicę, dodaj pokruszone drożdże , żółtko , śmietanę oraz pokrojone w kostkę masło. Wyrobić ciasto. Uformuj kulę i wstaw na godz do lodówki. Następnie odcinaj po porcji schodzonego ciasta .Szybko rozwałkuj i wycinaj różne kształty .Ciastka z jednej strony posmaruj roztrzepanym białkiem z dodatkiem olejku migdałowego ,posyp cukrem i lub zmielonymi orzechami .
Układaj na blasze pokrytej pergaminem .Piecz około 20 min , temp 180 stopni.
(Na zdjęciu są posmarowane białkiem, posypane cukrem oraz przekładane dżemem)





Ciasteczka witrażyki
Obrazek


1 i 1/3 szkl mąki
½ łyżeczki soli
110 g masła
½ szkl cukru
1 malutkie jajko
½ łyżeczki ekstraktu z wanilii (nigdy tego nie miałam i nie dodawałam i wychodzą też bardzo pyszne )
po łyżce 3 różnych dżemów ( ja nie kupowałam specjalnie , jak miałam jeden rodzaj to był jeden. Ale chodzi o to w oryginalnym przepisie by dżemy były każdy innego koloru np. zielony pomarańcz i czerwony)

Mąkę wymieszaj z solą. Masło utrzeć mikserem z cukrem na puszysty krem (około 5 min ucierania).
Następnie dodać jajko i wanilie i razem ubijać przez kolejne 3 min aż masa znów będzie puszysta.
Zmniejszyć obroty miksera do minimum i dodawać mąkę w 3 partiach . Jak tylko składniki się połączą, wyjąć ciasto i zarobić je w kulę. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki na godz.
Piekarnik nagrzać do 180 stopni ,.Łyżeczka nabierać ciasto i formować w kuleczki , następnie trochę spłaszczyć na szerokość 2,5 cm . Układać obok siebie po 3 na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, tak aby dotykały się.
W każdej kulce zrobić dziurkę palcem i napełnić ja odrobina dżemu . Piec przez 15-20 min az ciastka się lekko zarumienia po bokach.
(Ja robię po jednej kuleczce osobno bo te według przepisu dla mnie wychodzą zbyt wielkie )

Ciasteczka kruche z dziurką
Obrazek


70 dag mąki
3 jajka
½ kostki masła
½ kostki margaryny
2 opakowania cukru waniliowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 szkl cukru
kilka łyżek powidła lub dżemu
Ze wszystkich składników zarabiamy ciasto. Zawijamy w folię i wkładamy do lodówki na 1 godz.
Zimne ciasto wałkujemy na grubość około 3-4 mm i wykrawamy ciasteczka. W połowie ilości ciasteczek wykrawamy dziurkę .Pieczemy około 10 minut w temp 190 stopni.
Pilnujemy by ciastka nie były zbyt ciemne . Po ostygnięciu smarujemy dżemem i przykrywamy drugim kawałkiem .
(Ja smarowałam dżemem truskawkowym , i czasem robiłam je nie okrągłe z dziurka ale np. wycinałam różne kształty , zależy jakie miałam foremki).

lilo

06 gru 2011, 20:58

Pyszne ciasteczka maślane

Najprostsze i pyszne ciasteczka, robi się błyskawicznie, świetnie nadają się do robienia z dzieckiem

120g miękkiego masła (margaryna nie nadaje się do nich!)
3 łyżki cukru pudru
150g mąki
kilka kropel ulubionego aromatu

Wszystkie składniki zagnieść. Z ciasta robić małe kuleczki (mniejsze od orzecha włoskiego), układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i spłaszczać widelcem (stąd wzorek).

Piec około 15-20 minut w temperaturze 180C

Obrazek

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 gru 2011, 21:27

faktycznie proste :ico_brawa_01:

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość