Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

15 sty 2010, 14:26

anusiek, a nie myslalas do innej lekarki pojsc??
no właśnie sama nie wiem co zrobić...może poczekam aż ta ostatnia "nitka mi wypadnie" bo narazi to wystaje i się przejdę...tyle że mąż teraz poszedł do pracy i będzie gorzej no ale coś wykombinuję.
Tylko wtedy czas i kasę zmarnowałam :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Nasz maluszek wczoraj zapadł w sen zimowy...cały dzień przespał i nawet go nie wykąpaliśmy bo spał i zjadł też przez sen! Za to jak my do spania o 24 to on się wybudził i przez 1,5 godziny siedzieliśmy czekając aż zaśnie.
Na karmienie obudził się o 4 potem o 7.30...poźniej oboje padliśmy i obudził mnie o 11.30 niedawno zjadł i znowu drzemie...tylko coś go budzi co chwilę :ico_noniewiem:

dziś pierwszy dzień siedzimy sami bo tak to mąż z nami był. Załuję że nie mieszkam bliżej rodziców - miałabym towarzystwo.
Tylko teściowa dzwoni i pyta czy przyjść czy coś potrzebujemy ale nie :-) radzimy sobie.

ps. dziewczyny dziś u nas -8 i rezygnujemy ze spaceru. Do jakiej temperatury wyprowadzacie dzieciaczki na spacer?

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

15 sty 2010, 16:50

Kolejna "ciekawa" noc za nami. Mała zasnęła o 3 po długich bojach. Na szczęście spała ładnie do godziny 8.30. A ja znowu nie wyspana :ico_spanko: Pozwoliłam sobie nawet na drzemkę w ciągu dnia :-)
Weekend też ciekawy, bo mąż pracuje, od 8 do 21 więc znowu sama się będę opiekować Justynką. Za to w sobotę przyjdzie do mnie koleżanka, to nie będzie mi tak smutno :ico_brawa_01:
Co do czułości snu męża, to nie mogę narzekać. Słyszy płacz i kwilenie Małej, no prawie zawsze - tylko zaraz po zaśnięciu, gdy sen jest najmocniejszy może nie zareagować. Raz było tak, że to ja tak mocno spałam, że jej nie słyszałam, ale wówczas strasznie zmęczona byłam i na siedząco usypiałam :ico_wstydzioch:


leona, u nas czkawka często gości. Czasem tak jak anetka607, anusiek, piszą po jedzeniu, gdy się odbije :-) Tak czka, aż cała podskakuje ;)

anetka607, nasza córka to tak wpatrzona jest w tatusia, a nie we mnie. Ja to tylko z jedzeniem jej się kojarzę :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2010-01-15, 15:54 ]
Pruedence, :ico_brawa_01: za lepsza nockę i za więcej pokarmu :-D

anusiek, my jeszcze na spacerku nie byliśmy :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: , bo na pierwszy spacer po chorobie to musi być tak do -5. Ale sukcesywnie werandujemy szkraba.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

15 sty 2010, 17:56

hej mamuski tak tylko przejrzałam was i jesli moge nie kladzcie babli na boczku
niech leza na plasko
bioderka sie pokrzywia wiem ze mowia tak polozne w szpitalu i środowiskowe ale na serio wam mowie na plasko im wygodniej i bezpieczniej a jak sie uleje to nie zadlawia sie jesli sie tego obawiacie
a wieksza krzywde sie zrobi dzieciateczku jak bioderka beda pokrzywione :)
pozdrawiam

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

15 sty 2010, 19:35

Obrazek
ja na chwilek,jak zwykle :ico_wstydzioch: wpadlam sie pochwalic moja rodzinka :ico_oczko: jutro postaram sie napisac coa wiecej :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 sty 2010, 23:13

ramonka - dzieki w imieniu Zuzi :ico_oczko:

anetka - fajnie,ze mala jednak przeniosla sie do lozeczka :ico_brawa_01:

dorotaczekolada - moja mala tez miala taki dzien wczoraj,ze tylko na cycusiu chciala wisiec,jadla na sile,ulewala i znowu chciala jesc :ico_olaboga:

meg - nie spiesz sie z tymi cwiczeniami,odpocznij,nabierz sil :ico_sorki:

Preudence - moja tez wczoraj zle spala,tzn nie mogla dlugo zasnac,bo jak zasnela,to wstala dopiero o 5 rano na jedzonko :ico_szoking:

inia - moj maz tez slyszy Zuzie,czasem mi ja nawet podaje do lozka :ico_brawa_01:

leona - witaj :ico_sorki:
Odnosnie lezenia na brzuszku to powinno sie klasc dzieci na brzuszku,taka dzidzia powinna lezec 1,5 h na 24 h.Podobno zmniejsza sie dzieki temu ryzyko wystapienia przepukliny pepkowej.Tak twierdzily polozne w szpitalu.Moja Zuzke kladly na brzusiu,jak lezala pod lampami :ico_sorki:

A co do karmienia,to moja sie najada wlasnie w 15-20 minut i zasypia w nocy,a w dzien je tyle samo i przytula sie policzkiem do cycusia i wypuszcza brodawke :ico_oczko:

Ja moja Zuzie tez musialam budzic co 4 godziny,ale teraz juz tego nie robie.Sama sobie reguluje co ile je,ale sednio co 3-4 godzinki sie domaga.

A czkawke ma w ciagu dnia zawsze minimum 3 razy,wkurzajace to,bo czasem usnie przy cycusiu,odkladam ja a po chwili ma czkawke,oczy wielkie i juz jest po spaniu i spowrotem do cycusia,zeby czkawka przeszla :ico_olaboga:


anusiek - szkoda,ze babka nie zajrzala,co ci tam wisi,ale moze faktycznie zrosnie sie i bedzie git.Ja tez juz raz zostawilam Zuzke,ale z mezem - sama szybko wsiadlam w taksowke,pojechalam do sklepu,zrobilam szybko zakupy i pedem wrocilam do domu :ico_wstydzioch:
Do jakiej temperatury wyprowadzacie dzieciaczki na spacer?
- jak jest wiecej niz -2 to nie ide na spacer.
Pozwoliłam sobie nawet na drzemkę w ciągu dnia :-)
- spij z Justynka jak najczeciej,w sensie w tym czasie co ona :ico_oczko:
nasza córka to tak wpatrzona jest w tatusia, a nie we mnie. Ja to tylko z jedzeniem jej się kojarzę :ico_wstydzioch:
- tak jak u nas :ico_oczko:

dorotaczekolada, pieknarodzinka,tylko mamy brak :ico_oczko:

Moja Zuzia juz nie chce tyle spac i mam mniej czasu w dzien :ico_noniewiem: No ale nie jest zle,od 12-tej do 16-stej spi jak zabita,wiec obiad zrobiony,w domku czysto i czas dla Andrzejka tez jest :-D
Musze wam powiedziec,ze moj maz doslownie zbzikowal na punkcie Zuzi.Nie wierzylam w to gadanie,ze jak facet ma corke to szaleje na jej punkcie ( moj tata zmarl chwile po moich 1 urodzinach,wiec nie odczulam tego na sobie) ale cos w tym jest.Jak mala tylko zaplacze,ten juz leci do lozeczka,nosi na rekach,caluje,czesze jej wloski i uklada fryzurki - przedzialek na prawo,na lewo,wloski do przodu :ico_szoking: MASAKRA :ico_oczko:

Awatar użytkownika
bigottka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3186
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:26

16 sty 2010, 12:21

Super dziewczyny że dzidzie tak fajnie rosną i przybierają na wadze. Gratulacje wszystkim mamusią ;-)

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

16 sty 2010, 15:31

dorotaczekolada, wspaniała rodzinka :ico_brawa_01:
iw_rybka, super że Tata taki zakochany :-) mój ma dwie córki i widzę że też świata poza nami nie widzi :ico_oczko: Będzie córeczka Tatusia :-)
Gratulacje wszystkim mamusią
dziękujemy bardzo ładny bobasek na zdjęciu :-D

Mój dzieć spał do 1 w nocy a potem był maraton do 3 z hakiem. Potem wstał o 5 potem o 7 niby jadł ale chyba brzuszek go męczył bo się prężył a potem pielucha ważyła z tonę!

Mój Piotruś ma czkawkę nawet przez sen :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

16 sty 2010, 17:38

dorotaczekolada- rodzinka super :ico_brawa_01:

rybka- no mój M to poza Tosią to świata nie widzi, zawsze mówił że chce syna a jak ona się urodziła to zwariował na jej punkcie. Adasia się na razie troszkę boi bo taki malutki :-D

U nas znów nocka pod tytułem męczy mnie brzuszek i prawie nie spaliśmy :ico_placzek: dopiero nad ranem jak go położyłam na brzuchu to usnął no ale musiałam go pilnować bo on mi głowę już podnosi i czasem upadnie mu na nosek i tak sobie leży wciśnięty w prześcieradło. Dziś wybrałam się z dziećmi do galerii, Tosia sobie poszalała 2h w kulkach a ja sobie kupiłam botki :-D i od razu poczułam się lepiej, ciuchy omijam z daleka,żeby się swoim brzuchem nie irytować.

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

16 sty 2010, 18:15

I ja do Was zagladam... mam akurat chwilke czasu, ale slysze, ze corcia mi juz popiskuje, pewnie powoli glod sie wlacza :-D bylismy dzisiaj na pierwszym spacerku, na razie krotkim, dluzszy polozna mi odradzila, ale i tak bylo przyjemnie (mimo zimna i sniegu), a malutka smacznie sobie spala w wozeczku :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

16 sty 2010, 19:01

Hejka :-)

U nas dzisiaj ciężki dzień. Wiki strasznie marudna, niby głodna, ale cycem pluje po 10-15 min., a piąstki dalej ssie. W dodatku butli też nie chce pić zbytnio. Za to mamy mały sukses i Córcia śpi juz ładnie w swoim łóżeczku :ico_brawa_01: Fakt, że teraz wymaga więcej mojej uwagi karmienie nocne, ale przynajmniej nie muszę na Nią uważać jak śpię, no i najważniejsze - mogę się do męża przytulić :-D Aż wstyd się przyznać, ale dopiero dzisiaj byliśmy na pierwszym spacerku, ale było spoko, a tak się bałam, że Wiki da koncert :-D no i stawiam za skończony 4 tydzień Maleńkiej :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Witaj Leona :-) Wielkie gratulacje dla Ciebie i Marcelka :ico_brawa_01: Dziecko prawidłowo ssące cyca moze się najeść właśnie w przeciągu 10-20 min, także to bardzo możliwe, że ma dość :-) A co do kładzenia na brzusiu, to ja swoją Niunię kładę co jakiś czas na kilka min i wtedy tak słodko dźwiga główkę :ico_brawa_01: Życzę Ci spokojniejszych nocy. Zazdroszczę Ci tego, że Maluch tak długo potrafi spać... moja to maks. 3 godz., ale tak zazwyczaj to 30 min do 1,5 godz. :ico_noniewiem:

anusiek, lepiej idź do jakiegoś innego lekarza, bo później może być rzeczywiście z tym problem

meg, super, że możesz już zacząć ćwiczyć :ico_brawa_01:
przez 1,5 godziny siedzieliśmy czekając aż zaśnie
To moje marzenie zeby moja tak szybko zasypiała, także anusiek nie masz powodu do zmartwień, zapewniam :ico_haha_01:

Shiva, aż się uśmiechnęłam jak przeczytałam, że Mała kojarzy Cię tylko z jedzeniem :-D Ja mam dokładnie takie same uczucie. Jak mąż ją nosi, to Wiki jest spokojna, a jak tylko ją biorę to od razu zaczyna piąstki ssać i cyca szukać, nawet jesli przed chwilą jadła :ico_olaboga:

dorotaczekolada, śliczna rodzinka, tylko Ciebie na zdjątku brak :ico_nienie:

iw_rybka, mój też zbzikował :ico_oczko: Wystarczy, że Mała pierdnie, a on już na baczność :-D a i jeszcze ma fioła na punkcie sprawdzania czystości pieluchy... :ico_olaboga:

bigottka, dziękujemy :ico_haha_02:

anusiek, Pruedence, współczuję cięzkich nocy :ico_noniewiem:

Helen, witaj :-D

[ Dodano: 2010-01-16, 18:08 ]
barbapuppa, a jak przesłać Ci te zdjęcia?? Bo ja jakaś lewa jestem, w formie linku "forumowego", czy jakoś inaczej?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość