Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 cze 2013, 15:02

hej dziewczyny :)
biniu rzeczywsicie szkoda zdjec :ico_noniewiem:
asienka, rybka zdrowka dla dzieciakow

wiecie co ? ostatnio zauwazylam dziwne zachowanie Oliwki...
-pomimo ze ma 14.5 miesiaca nie wskazuje jeszcze paluszkiem, rozumie polecenia typu: przyniesz kalpelusz, wyrzucmy pieluszke,idziemy na spacer ale kiedy sie pytam : gdzie jest tata, to w ogole nie wie o co chodzi, to samo gdy ktos sie pyta, gdzie jest mama, to nawet sie na mnie nie spojrzy , nie potrafi niczego wskazac palcem..
-wiecznie piszczy... bez powowdu.. chodzi i piszczy, gdy sie zdenerwuje np przy probie zalozenia skarpetki to sie wscieka, rzuca skarpetkmi, podejdzie do mnie i mnie zbije a potem sie przytula... nieraz piszczy i macha raczkami i probuje uderzyc .
- nie utrzymuje kontatu wzrokowego , tzn patrzy sie na mnie gdy cos robie i patzry mi na twarz i oczy kiedy robie minki i sie wyglupiamy ale kiedy mowie cos do niej i upominam ja ze np, nie wolno otwierac szafek to nie patzry na mnie tylko w dol albo przed siebie i zaczyna piszczec ...
- nie zawsze reaguje na swoje imie...
- nasladuje gesty np, klaskanie, akuku, przykladanie telefonu do ucha ale nie chce nasladowac glosow zwierzakow, w ogole malo mowi, tylko "mam"- czyli jedzenie i picie, "nan" smoczek" czasem powie "mam-a" albo "mamam", "ba-ba" oraz "ne" czyli greckie " tak" w momencie odbierania telefonu i to wszytsko, nawet nie probuje nasladowac zwierzatek...
moze przesadzam, ale we wtorek mam wizyte u pediatry wiec mu powiem o tym, bo boje sie ze sa to cechy autyzmu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 cze 2013, 17:22

Kingoza, w tym wieku dziecko może zwyczajnie tak się zachowywać i już.
Pediatry spytaj, czemu by nie, niech sam poobserwuje, ale każde dziecko rozwija się inaczej :)
Wywal grające zabawki, garnuszki itp, albo wyjmij baterie hehe itd. One wręcz zakłócają rozwój mowy i rozleniwiają. Za to dawaj do zabawy różne faktury, różne szeleszczuchy (papier, folia), pudełka z różną zawartością (ryz/makaron/drewienka jakieś, klucze).

Poza tym, nie wiem ile w tym prawdy, ale dwujęzyczne dzieci mają gorzej z rozwojem mowy.

Rybka, i jak wyjazd?

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 cze 2013, 21:06

KingozaWywal grające zabawki, garnuszki itp, albo wyjmij baterie hehe itd. One wręcz zakłócają rozwój mowy i rozleniwiają.
:ico_haha_01: gdyby ona sie jeszcze bawila takimi zabawkami ...mam 2 pudla z zabawkami takimi zwyklymi (misie, grzechotki) oraz pelno zabawkek edukacyjnych... nic jej nie interesuje ... dostalam super krzeselko muzyczne fisher price .. pobawila sie nim rzez 1 dzien i to wszytsko.... tak ogolnie to dla niej na tym etapie najpelszymi zabawkami jest piach i kamienie .. sama nie wiem czemu :) .. nie wklada kamieni do buzi tylko je przeklada , maca , wacha :)

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 cze 2013, 21:41

kingoza to czekam na informację po wizycie u pediatry bo Cezary zachowuje się bardzo podobnie. Choć my zabawek edukacyjnych mamy jak na lekarstwo, ostatnio hitem są zwykłe cymbałki i tak jak u Was, piasek, woda, piasek, woda i wtedy jest raj :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 00:34

To u nas tak samo. Piasek jest hitem teraz. Oraz obsesja dot. piłek :)
A zabawki tak zwane edukacyjne mają to do siebie, że pograją, pobrzeczą, poświecą i... nudzą się dziecku :D

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 07:52

Piotrek też zachowuje się podobnie do Cezarego i Oliwki :ico_noniewiem: Powtarzać w ogóle nie chce, robi papa, mówi adzia na dziadzię, asia na mnie, ata na tatę i "ało" na telefon. Jak chce gdzieś iść to ciągnie mnie albo podbiega, krzyczy i ciągnie za rękę. Rozumie dużo, jak krzyknę "oj" czy "nie wolno" to wie że źle robi, ale nie zawsze słucha :ico_oczko: jak mówię "amu" czy "idziemy da da" to też wie o co chodzi..
A na swoje imię to też rzadko reaguje, nawet moja mama mówiła kiedyś że Piotrek chyba źle słyszy, ale moim zdaniem to jest objaw ignorancji a nie gorszego słuchu :ico_oczko:
Zwierząt w ogóle nie naśladuje, nawet nie próbuje naśladować.. Ma kontakt ze zwierzętami, powtarzam jemu co to za zwierzę, jak robi itp, ale on w ogóle nic :ico_olaboga:
A tak w ogóle to u nas lepiej, Piotrek zdrowieje, za spacerkami tęskni strasznie, ale mamy areszt domowy do czwartku :ico_sorki:
RYBKA czekamy na wieści :ico_sorki:
kingoza Ja na to nie zwracałam uwagi, bo dzieci się tak różnie rozwijają, a skoro jest ich trzech to na pewno nie są to objawy autyzmu :-) Ale jak pediatra ma Cię uspokoić to idź :-)
Piasek jest hitem teraz
U nas może nie sam piasek, choć on go też uwielbia, ale hitem są kamyszki- a jak można je porozwalać to już w ogóle super :ico_oczko: I jeszcze kwiaty- ale najlepiej wyglądają z powyrywanymi płatkami :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 11:35

Myślę laski, że zanadto analizujecie. Czy dziecko MUSI powtarzać odgłosy zwierzątek?
Dzieci rozwijają się SKOKOWO. Jak teraz są zajęte nauką i doskonaleniem chodzenia, wspinania się, to całą uwagę i energię poswięcają temu właśnie. To tylko przykład, bo może wasze doskonalą inne umiejętności akurat. A za kilka tygodni TRACH, i będą powtarzać te nieszczęsne odgłosy muu i hau hau :D
Jaś np. mówił i powtarzał naprawdę sporo. Teraz przystopował jakby się cofnął ;) Ale za to w miesiąc z nieporadnego człapaka zmienił się w biegacza, włazi, złazi zewsząd itd.

Szczerze mówiąc, moja MIlena lat równo 3, dopiero od niedawna (miesiąca, dwóch) CHĘTNIE powtarza. Do tej pory wystarczała jej samowystarczalność ;)
Radzi sobie ze wszystkim świetnie. Np. odkąd skończyła roczek nie musiałam jej karmić nawet zupą.
Dopiero zaczyna mówić. Konsultowałam się z logopedą, konsultowałam się z psychologiem. Żadna z tych osób nie widzi u niej cech autyzmu (chociaż ja sama już sobie oczywiście wkręcałam, no, ale to już jak zbliżała się do 3 latek, a nie jak miała roczek z hakiem dziewczyny!)

Poza tym cechy autyzmu (widziałam taką tabelkę na FB) to właściwie takie cechy, które mogą sobie pojedynczo występować na różnych etapach rozwoju, bo dla pewnych etapów są normą. :)

Skonsultowaś się można, a nawet fajnie byloby, gdy czujecie, że coś jest nie tak.
Ale na spokojnie.
Same widzicie, że każda po kolei widzi takie cechy u dzieci :-) To co? plaga? zaraźliwe to? :ico_oczko:

Asieńka, a może rozumie "jeść" i idziemy na spacer? zamiast tych dzidziusiowych słów?
Pokazuje, komunikuje się, to chyba dobrze??
A że się nie słucha :D Mój 9 latek odkąd ma rok z hakiem nie słucha się hehe :ico_zly:
I ma słuch dobry, ale wybiórczy

lecę bo moja panna chce siusiu

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 12:09

a może rozumie "jeść" i idziemy na spacer? zamiast tych dzidziusiowych słów?
Na "jedzenie" czy "obiadek" to w ogóle nie reaguje.. ale jak powiem "Piotruś idziemy amu" to od razu buźka się jemu uśmiecha i biegnie :ico_oczko:
I ma słuch dobry, ale wybiórczy
no dosłownie to samo powtarzam mojej mamie- Piotrek ma słuch za mną- ogólnie to jest dobry, ale słyszy to co chce słyszeć a reszta jakoś jemu umyka :ico_oczko: więc ja się tym nie przejmuje..
Pokazuje, komunikuje się, to chyba dobrze??
to bardzo dobrze :-) trochę działa jednak mówienie moich rodziców i znajomych, że wszystkie dzieciaki wokół w Piotrka wieku to mówili jak najęci, moja chrześniaczka (2,5 roku) mówi za pięciu pełnymi zdaniami.. No ale co z tego, Piotrek potrafi za to wiele innych rzeczy, których dzieci w jego wieku nie potrafili, a pomysły ma takie dziwne że dorosłego zaskoczy :ico_haha_01: Ja tam na niego nie narzekam, najważniejsze że ciągle się rozwija :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 14:46

Nie no, porównanie roczniaka z hakiem do 2,5 latki to lekkie nieporozumienie!
:-D Nie daj się wkręcić! ;)

Ja mam kumpelę, która ma syna 4 mce mlodszego od Mielenki, już przed drugimi urodzinami nawijał zdaniami, a Mila dopiero teraz, czyli ROK od tamtego czasu zaczyna słowa wypowiadać. Luz! Każde dziecko rozwija się inaczej!!

najlepszy był mój tata (o Milence gdy miała 2,5r, tak apropos autyzmu).
-Musisz iść ją zbadać, bo ja jej zadaje pytania a ona nie odpowiada.
-eee... tato, ale może to dlatego, że jeszcze nie umie mówić?? :ico_noniewiem: (a nie dlatego, że jest zamknięta czy coś) :ico_haha_01:

oczywiście wpieniające jest jak mi ktoś porównuje, "a bo dziecko Jadzi to tamto, a dziecko Frani to cośtam". No i?
A umie posmarować kanapkę masłem? No właśnie! ;) heh
Mój 5 latek nie umie, a Mila 3 latka tak. ;)

Jaśka to w ogóle wole nie przystawiać do nikogo, bo to są tak małe dzieci (nadal!), że w jednym miesiącu cisza, a w drugim mega rozwój. :D

tak bajdełej, polecam szczerze książkę "rozwój psychiczny dziecka od 0-10 lat".
Normalnie książka, którą można czytać sobie etapami, wg tego co nam potrzebne.
Niestety ja komuś pożyczyłam i nie wróciła, jak mi 4 inne moje książki, kurde! A przydałaby mi się. Będę w PL to odzyskam

Awatar użytkownika
BrodzikowaMama
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:01

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 cze 2013, 21:30

biniu_s na pewno da sie odzyskac zdjecia przywracajac system np do dnia zanim wirus zaatakowal, albo informatyk Was poratuje. Zdjec szkoda bo to mega pamiatka.
Niestety, te zdjęcia Cezarego były w folderze na pulpicie i ich dnie dało się odzyskać. Jakieś stare z wakacji i wesela które były pokitrane gdzieś tam są a tego co najważniejsze nie ma. Ale co tam, mam nauczkę, że trzeba woływać na bieżąco a nie się ociągać :ico_placzek:

to przykro mi ze zdjecia sie skasowaly:( ja zawsze nowe fotki zgrywam na 1 Pendraiva i mam jak by cos..

HEJKA
melduje sie ze zyje;) daje rade jeszcze chodz musiaky przyjsc te upaly i lekko mam dosc...;(

Bylam ostatnio u Gina z Dziewczynami wszystko dobrze rosna super;) bede rodzic po 20 sierpnia;) bede porobwac naturalnie chyba beda mi wywolywac porod.jedziemy na caly Lipiec do Rodzinki zeby mial kto sie chlopakami zaopiekowac;) bo ja powoli wysiadam...z M. sie relacje poprawily a co najwazniejsze...Wybralismy imionka!!! :ico_brawa: :ico_brawa: Doszlismy do wniosku ze Dziewczynka damy a imie prosto nie bedziemy wymyslac.bo nie dochodzimy do porozumienia wiec beda. Alicja i Gosia czyli Alusia i Małgonia;:)

buziaczki

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość