Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

12 wrz 2007, 13:35

witajcie u mnie w szkole rodzenia mowiono, ze staniki by byly dobre to nalezy kupic najlepiej po 35 tyg. ciazy , wiec ja jeszcze czekam - no i nie moga miec zadnych drutow, fiszbin, koronek itd... to logiczne bo jak np. zdarzy sie odpukac zapalenie sutka, albo beda popekane brodawki to te koronki tylko by gniotly - musi byc czysta bawelna - przyjazna dla skory. Ja tam jakos sie przemecze w tym staniku - mysle, ze zdrowe piersi (bez zastoju pokarmu - a tu czesto przyczynia sie to, ze stanik ma fiszbiny) sa wazniejsze niz wyglad stanika.
To taka moja skromna uwaga :-) przeciez chyba kazda z nas chce karmic jak najdluzej swoje dzieciatko piersia. Ja mam dobrze, bo podczas ciazy wszystkie staniki sprzed ciazy sa na mnie dobre :) - dziwne troche - w sumie piersi mi az tak bardzo nie urosly. Czy macie juz siare ? (bo mi leca kropelki, ale jakiejs powodzi nie mam :))
do ubrania dla malutkiej - przygotuje polarkowy pajac, kaftanik, body, kombinezon i czapka. Mysle, ze to wystarczy , bo zarowno pajacyk jak i kombinezon maja kaptury.
dla siebie - to macie racje dres chyba bedzie najlepszy ...choc jakos nie moge sobie wyobrazic tego, ze juz nie bedzie brzucha przede mna i bede wchodzic w swoje ciuchy....watpie w to - mi sporo przybylo w biodrach i zanim to zgubie to moge zapomniec o moich spodniach sprzed ciazy, no i brzych pewnie bedzie tez sflaczaly :ico_noniewiem: wiecie, ze mojej kolezance miednica po porodzie schodzila sie 7 miesiecy!!! :ico_szoking: mimo, ze nie miala za wiele tluszczu w okolicach bioder to nie mogla tak dlugo wejsc we wlasne jeansy przed ciazowe.
Obrazek

[ Dodano: 2007-09-12, 13:42 ]
kilolek ten stanik z allegro bardzo ladny, ale mysle, ze zanim nie przyzwyczaimy naszych piersi do karmienia to mozna sobie go darowac...w sumie jak juz wszystko sie ustabilizuje nie bedzie zadnych nawalow, zastojow i innych cyrkow to mozna sobie taki ladny kupic :)) w koncu ile mozna nosic takie bawelniane cyckonosze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

12 wrz 2007, 13:51

A wiecie co ja mam ostatnio złe przeczucie że to już długo nie potrwa :ico_placzek: od paru dni coraz bardziej brzuch mi się stawia i mam skurcze :ico_placzek: 19.09 mam wizytę u gina i mam nadzieję że do tego czasu jeszcze nie urodzę bo musi mi dać skierowanie na cc,ale się boję i do tego to przeczucie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

12 wrz 2007, 14:24

Ika, nie panikuj! Grunt to optymizm. Nie możesz się zamartwiać, bo to w niczym nie pomoże a tylko może zaszkodzić. Mi też się czasami wydaje, że mogę urodzić w każdej chwili :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

12 wrz 2007, 14:24

Ika ja mam wizyte 17 i tez ostatnio wydaje mi sie, ze urodze szybciej - brzuch mi twardnieje i do tego mam bole w okolicy ledzwiowej kregoslupa co podobno moze oznaczac skurcze przepowiadajace - do tego nie mamy jeszcze skonczonego remontu domu, a maz 22-23 musi wyjechac na caly weekend - oby sie nic nie wydarzylo. Najlepsze jest to, ze na 13 pazdziernika dostalismy zaproszenie na slub siostry meza (tez nie mogla sobie wczesniejszego terminu zarezerwowac :/ ) no i ja nie jade na 100% i meza tez racej nie puszcze - bo nie mam zamiaru rodzic sama :(

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

12 wrz 2007, 14:46

Ja tam bym pojechała :ico_haha_02: Chyba, że to jakoś bardzo daleko

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

12 wrz 2007, 15:00

kilolek - to 120 km w jedna strone , wiec nie wiem czy daleko... 1,5 h na droge trzeba liczyc. Ja nie chce jechac tylko z jednego wzgledu - ze szpital w tej miejscowosci ma faktalna porodowke ( wiec w razie czego nie chcialabym tam rodzic ) a poza tym to bym pojechala, choc zdaje sobie sprawe , ze dlugo bym na tym weselu nie wytrzymała.

[ Dodano: 2007-09-12, 15:02 ]
w sumiw to zobacze jak bede sie czuła i co lekarz powie.

[ Dodano: 2007-09-12, 15:05 ]
tylko, ze samopoczucie zmienia mi sie z dnia na dzien a odpowiedz co do przyjazdu mamy dac wczesniej...by mogli zarezerwowac miejsca w restauracji ...

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

12 wrz 2007, 15:54

mambii82 pisze: Uwielbiam pusz up i tylko te preferuje.

Mambii ja też noszę takie staniki :-D ale uwierz mi że przykarmieniu się nie da, sama przerabiałam przy Zuzi, bo piersi są na początku obolałe i brodawki delikatne, więc najlepsze są staniki z bawełny i to kilka trzeba mieć na zmianę bo czasami się od mleczka zmoczy , najlepsze są takie wkładki laktacyjne wtedy jest ochrona i brodawki i stanika. Widziałam też w necie muszle laktacyjne, takie sylikonowe gdyby pokarm troszkę leciał, ale ich nie znam.

Dziewczyny, po porodzie będziemy wyglądały jak w 4/5-tym miesiącu ciąży, więc najlepiej wracać w dresiku, albo w luźnych spodniach, tym bardziej że się krwawi a te podpaski sa wielkie więc trzeba wszystko ładnie zapakować :-D ale jest taka radość jak się juz jedzie z maleństwem do domku, że mozna nawet we worku jechać :-D byle do domciu.

pozdrawiam :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

12 wrz 2007, 17:25

To prawda mi też wszystko jedno w czym będę do domu wychodzić ważne że do domu :ico_haha_02:
Ja dziś przeleciałam całe miasto i kupiłam dla męża spodnie. Może mało orginalny prezent jak na urodziny ale on ma braki w spodniach i na pewno sie ucieszy. A poza tym nuda. Wypożyczyłam dziś z biblioteki znów 3 książki dla zabicia czasu. W sumie przez te wakacje przeczytałam już 6 :-D
Dziewczyny nie kraczcie tak z tymi porodami :ico_nienie: IKA ty się dziewczyno trzymaj i nie daj się :ico_sorki: Dziewczyny jak listopadówki to listopadówki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

12 wrz 2007, 17:33

tego trzeba sie trzymac tez wolalabym przechodzic jeszcze pazdiernik z brzuszkiem :ico_haha_01: ale mam termin na 3 wiec wszystko mozliwe. Od polowy pazdiernika lekarz kazal mi byc zwarta i gotowa i czekac na walizkach ;)

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

12 wrz 2007, 17:37

ania25 pisze:Dziewczyny, po porodzie będziemy wyglądały jak w 4/5-tym miesiącu ciąży
ja wtedy jeszcze brzucha brzucha nie miałam :-D
Evik.kp pisze:Dziewczyny jak listopadówki to listopadówki :ico_oczko:
Oj mam nadzieję :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość