Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

09 kwie 2010, 22:53

tibby, ja nie chcę dawać dziecku dwóch imion, uważam, że nie jest to do niczego potrzebne, chyba tylko do wypełniania w papierach. Sama mam jedno imię i jest mi z tym dobrze :-)

A propos tych rzeczy do spakowania, to też uważam, że z papierem toaletowym to przesada. Poza tym lista jest uzależniona od szpitala...no i każda z nas ma swoje potrzeby i zachcianki. Jestem przekonana, że w wielu szpitalach nie trzeba samemu kupować lewatywy...

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

10 kwie 2010, 08:59

karo, my też poczatkowo uwzględnialiśmy imię Mikołaj, ale za dużo zanjomych ma dzieciaków o tym imieniu, więc zrezygnowaliśmy z niego, ale Nikodem - tez ładnie - bynajmniej rzadko spotykane :-)

Apropos papieru toaletowego. Owszem, nie wszystkie szpitale mają papier toaletowy dla pacjentek i ostatnio też w takim leżałam. Wydaje mi sie jednak, że istotną rzecza jest też to, jakiej jakości jest ten papier jesli już jednak zapewniany jest. Moja koleżanka rodziła w takim szpitalu, w którym nie trzeba było miec swojego papieru, ale ze zwzględów oszczednościowych papier, którym szpital dysponował mało się różnił od papieru świernego :ico_zly: . Więc ja na pewno nie zamierzam ryzykować, bo to żaden problem wrzucic do torby rolkę miękiego papieru i oszczedzic sobie nerwów :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 kwie 2010, 09:40

ja też spakowałam sobie mięciutki papier. tymbardziej, że niestety jeśli chcemy rodzić naturalnie to podrażnione i obolałe krocze nie jest czymś dziwnym i niezwykłym. wolę mieć pewność, że nie dobiję się wycierając się szarym papierzyskiem. a jedna rolka wielkim ciężarem nie jest.
u mnie w szpitalu lewatywki nie trzeba mieć swojej.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 kwie 2010, 10:58

Witam :-)

Dla Was moje Drogie pyszny :ico_tort: i :ico_kawa: z racji skończonego 27 tygodnia! :-) :ico_ciezarowka:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

10 kwie 2010, 12:25

karo, :ico_brawa_01: za 27 tydzień!

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 kwie 2010, 12:47

julchik22, dzięki:) a propos imion, to u naszych znajomych królują córcie :-) więc nie ma tego problemu. Mamy jednego rodzynka, ale jest Olafkiem :-) Więc marzył nam się synuś coby rozgonił troszkę to babskie towarzycho :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 kwie 2010, 13:05

Olafkiem
też bardzo ładne imię :)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

10 kwie 2010, 21:21

karo-22, :ico_brawa_01: za skończony 27 t.c i za poznanie płci :ico_brawa_01:

Każde imię jest ładne ;) przecież rodzice chcą dla swoich dzieci wg nich samych najpiękniejsze, najszlachetniejsze imiona z czymś/kims miłym się kojarzące lub po prostu oryginalne ;)

[*] za tych co odeszli dzisiaj

Byłam dzisiaj u Pana dr i wszystko OK, szykujemy się mentalnie do porodu, rozmawiał dzisiaj z moim mężem o przecinaniu pępowiny ;) niesamowicie to wyglądało, a mina mojego męża - bezcenna ;)
Od początku ciąży przybyło mi 6 kg ;) powiem Wam, że jestem zadowolona ;) :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

10 kwie 2010, 22:03

[*]




Samanta, super ze wszystko dobrze u lekarza :ico_brawa_01:

karo-22, za 27 :ico_brawa_01:

julchik22, wiesz kiedys jak wyladaowalam w Poznaniu na lotnisku musialam skoczyc do ubikacji a tam zalatwiala sie mala dziewczynka i slysze jak mowi do mamy ,,mamo dlaczego ten papier jest taki dziwny :),, a mama bo to Polska :)

a to wlasnie byl taki scierny papier toaletowy :/

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 kwie 2010, 23:00

Hej hej

Wróciłam :ico_haha_01:

Wskakuję w temat szpitalny :D Dostępność papieru zależy od szpitala. Ale ja wolę mieć swój. Podobnie ręczniki papierowe (bo zwykle są grubsze i porządniejsze niż zwykły papier nawet velvet ;) ).
Pamiętam, że przed remontem szpitala u mnie w mieście brak papieru wynikał z głupoty pacjentek. Jak się rano pojawiał, jakaś się znalazła i zabierała sobie do własnej sali do szafki. :ico_puknij: Teraz łazienki są w każdej sali, więc te 2 czy 3 mamy będące razem, już sobie takich numerów nie robią :D

A jak widzę wasze listy szpitalne, to już mi się nie chce... Urodziłabym sobie w domu, ale nie mam na zbyciu 2 tys zł... :ico_noniewiem: :ico_oczko:
To pakowanie mnie wnerwia już na samą myśl... bleee... a za kilka tyg trzeba zacząć.
Ciuszki prać..
prasować...
(mam tego dość na co dzień)

Klapki to polecam kupić w pepco. Ja kupiłam takie za 4 czy 5 zł :D Plastik jak nic, ale pod prysznic starczą...
I zakup cyckonoszy też mnie wnerwia. Tych do karmienia. Nie ma chyba fajnych na początek. Same szmaty. :ico_haha_01:


Tibby, eee, do 19 nie dociągniesz :D zobaczysz :)12-13 max :ico_haha_01:




[*] Katyń 1940
[*] Smoleńsk 2010 (nie do uwierzenia....)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość