Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

18 lut 2008, 12:01

Witam
Noce są ciche i spokojne, zero kaszlu :-D za dnia jest ale to dobrze bo ma taki mokry i słychac jak jej gulgocze brrr
Idę po kawke...

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 lut 2008, 12:19

Elu - jaki owoc ja stosuje antykoncepcje więc narazie nie ma mowy o kolejnym dziecku w zupełności wystarcza mi moja mała truskaweczka :ico_oczko:

Asiu dobrze że już noce spokojne a gulgota to się odrywa więc wszystko wychodzi na prostą, ucałuj Wiki

Mery natchnełaś mnie żeby coś upiec już dawno nie piekłam musze tylko pomyśleć co :-)

Taka u nas wstrętna deszczowo mglista pogoda a ja musze jechać zawieźć suplement do izb pielęgniarskich strasznie mi się nie chce no ale jade nie odwlekam bo im szybciej załatwie tym lepiej.

[ Dodano: 2008-02-18, 11:23 ]
Myśle żeby zapisać się na kurs prawa jazdy, wiem że powinnam bo aż wstyd :ico_wstydzioch: że jeszcze nie zrobiłam ale jakoś tak zawsze mówiłam sobie później a jak chciałam raz się zapisać to mieliśmy wypadek z winy brawury jakiegoś pirata drogowego i to mnie odstraszyło :ico_olaboga: a wy napewno macie prawko.

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

18 lut 2008, 12:37

Mery ty to masz zacięcie, ja ciasta to zawsze takie gotowce robię, chyba tylko zebrę od tak sobie, narobiłas mi ochoty i pewnie dziś coś upiekę :-D
Wiki odkryła że jest coś takiego jak "cień" łazi i macha rączkami i patrzy na ściane :-D

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

18 lut 2008, 13:11

Cześć

Renni- Więc podaje przepis na" zakalca" 5 jajek, półtorej szklanki cukru, 4 szklanki maki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, szklanka mleka, 250 dag margaryny, 2 łyżki kakao, Rozgniatam margarynę z jajkami i cukrem i miksuje długo potem dodoaje makę z proszkiem i mleko i miksuję, nastepnie dziele ciasto na pół jedna połowę wlewam na blachę, a do drugiej dodaje kakao i wlewam na wierzch, w piekarniku ładnie mi wyrosło a jak wyjełam to nonono opadł, moze za króko piekłam :ico_noniewiem: , z tego przepisu dwie blachy te wąskie wychodzą

Elu- nocki juz ok, najgorsze chyba mineło choć widzę, że druga czwórka na horyzoncie więc nie wiadomo jak będzie a apetycik to nie wiem skąd mam ale wysypiam sie więc to nie to, w każdym razie od świąt przytyłam 3 kg i jak to zrzucę :ico_noniewiem: a dajj przepis na ta zebrę

Asiu- albo Ty napisz jak tą zebrę robisz

Edulitko- ja mam prawko ale od paru lat nie jeździłąm i teraz boje się wsiąść a przydałoby się łatwiej by mi było skoczyć gdzieś do sklepu nie mogę się przełamać, po zrobionym prawku jeżdziłam ale krótko więc jeszcze nie zdążyłam wprawy nabrać a potem Daniel ciągle auta zmieniał a ja przez to się bałam i teraz taki ze mnie keirowca, musiałabym chyba kilka jazd sobie wykupić najpierw, wstyd :ico_wstydzioch:

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

18 lut 2008, 13:13

No juz jestem właśnie małą uspałam, i ma chwile wolnego :-) Widze Asiu że wikusia już do zdrowia wraca :ico_brawa_01: no i dobrze nie dajmy sie tym chorubską.Własnie mama do mnie dzwoniła ze u nich chyba grypa żołądkowa, wszyscy umieraja i ja też ale ze strachy bo byli u mnie w sobote :ico_noniewiem: A wizyta w czwartek u alergologa żeby mi się tylko nie rozhorowały :ico_nienie:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

18 lut 2008, 13:35

Mery special dla ciebie :-D
2 jajka,
1 szklanka cukru,
2,5 szkl. mąki
2 łyżki kakao,
cukier waniliowy,
2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia,
1 szkl. oleju,
1 szkl. mleka,
masło i bułka tarta do wysmarowania i wysypania formy.

Zmiksować wszystko . Podzielić ciasto na dwie części, do jednej dodać kakao a do drugiej dosypać troszkę mąki mąkę. Zmiksować każdą z porcji ciasta. Ciasto wykładać na środek tortownicy po jednej łyżce - na przemian jasnego i kakaowego ciasta. Piec ok. 40 min. w temp. 180°C.

A ja kurcze nie mam proszku do pieczenia, mąz mi dowiezie to zrobię bo mnie naszło na maxa

[ Dodano: Pon 18 Lut, 08 12:36 ]
A Wiki tak coraz lepiej, dziękuję wszystkim ciotką za troskę :-)

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

18 lut 2008, 13:47

Dzięki Asiu- wyjęłam kajecik i przepisałam ale nie mam składników nastepnym razem spróbuję, dzisiaj do ciebie na ciacho sie wkrecę :ico_oczko: a ten olej to jaki ma być?

[ Dodano: 2008-02-18, 12:49 ]
Jak macie jakies proste ciacha to napiszcie kobitki , może któreś mi wyjdzie bo zdolna jestem :-D

[ Dodano: 2008-02-18, 12:49 ]
A za oknem u nas pada śnieg, mały lula

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

18 lut 2008, 14:02

Wiesz co ja używam ryzowego, ale to chyba większego znaczenia nie ma. Ja akurat ten lubię bo nie ma zapachu, jak się smaży to mnie nie drażnji. Idę się bawić z Wiki bo mnie ciągnie za rękaw :ico_oczko:

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

18 lut 2008, 14:59

A was co tak wzieło na ciacho ja też piekłam w sobote szarlotke pychaaaaaaaaa :-D Asiu dzięki za fotki są superrrrrrrrr mała tak śliczna widać że modelka z niej wyrośnie. Ja juz naszczeście prawie skończyłam remont to myśle że jakieś powysyłam wam zdjęcia ale dopiero w następnym tyg. bo w czwartek jade po komode pod tv. A moja dziś znowu nie chce jeść pluje i robi takie dziwne miny, a wczoraj jadła. Ja siedze i próbuje pisać CV bo tak dawno tego nie robiłam a chce troche powysyłac po firmach. Mam jeszcze 1.5 roku do powrotu do pracy ale nie chce wracać na stare śmieci.

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

18 lut 2008, 15:04

hej kobietki :-)

wróciłam ,cieszycie się , :-D .Jeszcze dzis i jutro będę maila zawalone dni,bo załatwiamy sprawy w urzędach :ico_zly: ,ale jak si e zrobi bedzie z głowy na jakis czas.
Widziałam ,ze dostałam fotki ,bardzo dziekuję, zaraz się biorę za oglądanie :ico_brawa_01:

Bartus śpi już 2,5 h ,wieczorkiem pewnie dłużej zabaluje :ico_oczko:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość