caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

22 maja 2007, 14:17

Kasi.k to na pewno było zauroczenie!!!! Moja mama (stara znachorka hi hi) musiała "odczarowywać" mojego brata jak był mały, bo pewnego dnia jak była z nim przed blokiem, był w wózku i podeszła taka jedna fałszywa osóbka i nad tym wózkiem: " o jaki on ładny szkoda tylko że sztucznie zapłodniony" ( nie wiem skąd ona to wymyśliła, chyba dlatego bo mama nie mogła zajść w ciąże przez 5 lat po ślubie i dlatego!!!!!!! A ponoć to zauroczenie to się sprawdza, tylko się nie śmiejcie- trzeba polizać czoło dziecka i jak będzie słone to znaczy że dziecko jest zauroczone!!!!!!

[ Dodano: 2007-05-22, 14:25 ]
my uzywamy pampersów teraz juz 2 i na razie nie mielismy problemów

nie wiem czy to gabrysia sie pytała o gaworzenie no to mały gaworzy bardzo, tak od 3 tygodni to na maksa wydajerózniste dzwieki, gruchy i takie inne tam i bardzo sie denerwuje jak mu nie odpowiadamy na te jego "gadanie"

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

22 maja 2007, 14:31

dziewczyny powiedzcie mi jak ubieracie swoje maluszki????? ja zawsze mialam dzieci w zimę i wiedzialam jak ubrac a teraz mimo tego ze kacper lezy w samym body na krotki rekaw jest caly w kropeczki(( potówki) :ico_placzek: nie wiem czy nie za chlodno mu tak ale jak zaloze mu spioszki jest caly spocony :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 maja 2007, 15:36

ja tez trzymam malego tylko w body i pampersie :-D


Z tymi czarami to teraz nie wiem czy mam polizac malego czy nie :-D ?? :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2007-05-22, 15:41 ]
a tak wpgule to chcialam sie pochwalic,ze lekarstwa dzialaja i Andrzejek wyglada juz super,tzn.ma jeszcze krostki ale w ilosci sladowej :ico_brawa_01:

U nas dzisiaj bylo 26 stopni w cieniu o godzinie 10.00 rano :ico_szoking:

frydza wpadaj kiedy chcesz :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

22 maja 2007, 16:32

Witajcie!!!!

my nadal jedziemy na pamperskach jedynkach :ico_noniewiem:

Iwonka super ze Andrzejkowi juz lepiej!!!!!! ale z dieta to nie zazdroszczę... ja dopiero od tygodnia zaczęłam jeść nabiał... :/
czasem juz nie wytrzymywałam :/

Mordeczko ja zakładam rampers lub body.

Kasik ja tez uzywam wody do mycia pupy :ico_haha_01: czasm kroplę emoium daję.

Gożdzik dzięki!! własnie moja kumpela kupuje dada i zadowolona jest. muszę kupić i spróbowac bo własnie mi się kończą :-)

oki spadam bo kruszon wzywa :ico_oczko:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

22 maja 2007, 17:07

Przez te czry mary zapomniałam Wam napisać że byliśmy dziś w poradni neantologicznej w związku z tym że urodził się wcześniej i miał problemy z oddychaniem!!!! Wszystko jest w porządku, a poza tym wazy 4600 i ma 60 cm, czyli urósł już 7 cm :-D !!!!!!!!

ciesze sie Rybciu że Andrzejek ma już mniej chrosteczek tylko z tą dieda beznabiałową to przerąbane!!!!!!!!!!

A jeszcze do czarów, jak dziecko jest zauroczone to się przelewa wosk nad śpiącym dzieckiem :-D :-D , tylko proszę o niesmianie się z mojej zabobonności :-D :-D :-D :-D :-D

Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i dzieciaczków!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-05-22, 17:12 ]
A w upały to uberam rampersy!!!!!!!!! A jak niektóre dzici są poubierane normalnie :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: , mój mały miał rampresa, a u jednego malucha widziałam, że był przykryty kocykiem i jeszcze mial tą plandekę od wózka :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Już chciałam coś powiedzieć tej mamuśce bo sama była ubrana w krótką spódniczkę i bluzeczkę na ramionkach, a dziecko kisiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże jak ludzie to nie mają wyobrażni!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

22 maja 2007, 18:02

Caro no niestety nie mają wyobrażni... i myslą że chronią dziecko :/ :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

a zapomniałam pochwalić się ze kruszon juz od 3 nocy śpi sam w swoim łóżeczku!!!
w końcu ją odkładam i śpi ładnie :ico_brawa_01:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

23 maja 2007, 08:39

Cześć dziewczyny!!!!!!!!!!!!!

U nas dziś cos popsuła się pogoda, ale to nawet lepiej że nie będzie już tak upalnie, bo sama sie męczę jak jest gorąco, a co dopiero takie maluchy!!!!

Zyczę wszystkim miłego dnia i wpadnę póżniej!!!!!!!!!!!!

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

23 maja 2007, 09:25

witajcie chciałam wam podziękować za ciepłe i miłe słowa ,wiem że moge na was liczyć w trudnych chwilach.Jesteśmy juz po najgorszym ,po pogrzebie .
dzisiaj idę do szczepienia z Martynka .
niestety mleka mam coraz mniej i dokarmiam ją sztucznym ale zmieniłam na BEBIKO1 i już nie boli ją brzuszek jak po NAN 1.
Moje maleństeo też juz się śmieje i gaworzy i interesuje się karuzelą.Bardzo lubi leżeć w leżaczku bujaczku nawet zasypia w nim nieraz.
A co do ubioru to ja zawsze mam z tym problem .małej tez wyszły na bużce takie czerwone chrostki ale to chyba bardziej od gorączki zobacze co mi powie dzisiaj pediatra.aha PEPEK jeszcze nie odpadł koszmar.
A co do herbatek to też jej podaję albo koperkową ,albo uspokajającą ,rumiankową z hippa

[ Dodano: 2007-05-23, 09:31 ]
a to najnowsze zdjęciaObrazek

[ Dodano: 2007-05-23, 09:44 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-23, 09:49 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-23, 10:01 ]
Obrazek

IM
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:10

23 maja 2007, 10:31

Witam , mam na imię Iwona jestem z Dąbrowy Górniczej i tak samo jak wy jestem kwietniową mama Mateusza.Poród miałam drogą cesarskiego cięcia.Mały spędził w sumie 3 tygodnie w szpitalu z powodu nawrotu żółtaczki i infekcji.Syla nie wiem jak wyszuszasz ten pepuszek owiń pępek gazą i polewaj na gazę przy każdej zmianie pieluszki spirytusem .Mam nadzieję że nie będziecie miały za złe że weszłam na wasz forum.Mam pytanie jak odróznić skazę od uczulenia mały miał krostki potem łuszczyła mu się skóra.

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

23 maja 2007, 10:55

witam wbije sie w slowo , chce wrocic jeszcze do tej glukozy!!!!
moja polozna mowi ze ok w uplne dni mozna dopajac , natomiast szwagierka tez polozna , zabrania ze potem niby laktacja sie zaburza...badz tu madry i pisz wiersze..
moja laura byla wczoraj nie do zniesienia taki upal!!!!i podalam jej wode z glukoza DZIEWCZYNY spala od 23.00 do 4.00 az sie balam ,ale dziecko bylo spragnione a mleko gęste....

ale pociesza mnie ze grono Was tez ta wode stosuje...

[ Dodano: 2007-05-23, 10:56 ]
caro, moze miala swierzego noworodka , ja pierwsze dni tez tak patulilam bo mi polozna kazala , powiedziala ze kilkudniowe dziecko tak musi bo nauczone bylo w brzuchu 40 C...a teraz tak samo rampersik i czapeczka i ew przykrywam pieluszka jak usnie

[ Dodano: 2007-05-23, 11:11 ]
IM, serdecznie witamy :)i wspolczucia z powodu tego co przeszlas ale najwazniejsze ze juz wszystko ok:)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość