Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

20 lip 2007, 21:36

Aciu wiemy wiemy :-D

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

20 lip 2007, 22:57

Alinko fotka numer dwa!!

Acia super zdjęcie. I ja dziś miałam polowanie. Później wkleję efekty.

Byłam u ginekologa. Wszystko ładnie zagojone. Śmiał się z mojej przygody ze szwami. Jeszcze trzy się dopatrzył. Dwa wyjął a jeden został i sam musi wylecieć. Ogólnie wszystko super. Pogadaliśmy sobie. Wybraliśmy antykoncepcję. Będę brała tabletki. O dziwo można brać karmiąc piersią tylko jednofazowe. No więc już wykupiłam i przygotowuję się psychicznie do tego wielkiego wydarzenia. Nie wiem jak to będzie bo badanie nawet było bolesne cholerka.

Dziewczyny jak już pisałam ja też mam z moim J problemy. My po prostu od nich teraz więcej oczekujemy niż dają, a im się wydaje, że się starają a my tego nie doceniamy. przynajmniej u mnie tak wywnioskowałam. Musze więc wrzucić na luz i zobaczymy.

Madzia Marcinek przesłodki. Widę, że Ty czapeczki nie ubierasz... Ja też się zastanawiałam, ale trochę się boję. Był tu taki tekst, że czapeczka chroni nie tylko od zimna, ale i od słońca więc chyba na razie będę ubierała.

A zauważyłam, że Tomek upodobał sobie jedną stronę jak leży i główkę tylko na prawo kładzie. Choćby nie wiem co to nie chce na lewo przewrócić. Dziś podłożyłam mu zwiniętą pieluchę i na siłę na lewo to jakoś zasnął, ale długo leżał. Też tak macie, czy nie?

Mówicie, że maluchy już matą edukacyjną się interesują?? To fajnie. Ja mam, ale leży jeszcze w szafie, bo myślałam że to za wczesnie. Ale w takim razie jutro wypróbujemy.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

20 lip 2007, 23:02

alinko fotka nr 2 :ico_brawa_01: kapelusik jest super i waneska jest sliczna w nim :ico_brawa_01: madzia 26 ja tez na mojego t nakrzyczalam,bo raz dal do polizania czekolade :ico_szoking: w ostatnio chcial dac loda,ale zauwazylam :ico_puknij: co do czekolady to byl zdziwiony i powiedzial ,ze malemu przeciez smakuje :ico_puknij: faceci sa dziwni :ico_haha_01: ja tez sie z moim kloce,ale on szybko w ,,laske ,, przychodzi ...juz sie tym nie przejmuje ,bo od 6 lat rozstawalismy sie chyba 100 razy :ico_haha_01: moj T wciaz nie umie kontrolowac swojego donosnego glosu i budzi malego :ico_zly: a ja sie wsciekam i o to sprzeczki mamy.....same wiecie jak ciezko takiego malego ululac :ico_zly: acia sliczna fotka :ico_brawa_01: wlasnie maly sie obudzil i robi koncert :-D spal 20 min :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-07-20, 23:05 ]
dziewczyny ,a jak wasze brzuchy? moj mi sie nie podoba :ico_placzek: jakis taki dziwny,mam rozstepy kolo pepka,niby plytkie i jasne ,ale wyglada jakbym miala skure pomarszczona bleee

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 lip 2007, 23:13

hej
ale dyskusje sie rozwinely hihi a mnie nie ma... :ico_olaboga:

alinko twoj ukochany na pewno teskni i kocha... spokokojnie bez nerwow.. zobaczysz wroci steskniony i bedzie lajcik hihi

lucy to prawda.. sciagniete mleko moze stac kilka godzin chyba naewet do 7. w temp pokojowej nie wystawione na slonce oczywiscie.. jesli chcesz je zabrac ze soba na spacer to najlepiej zaopatrzyc sie w torbe termoizolacyjna.. ale u nas taka pogoda ze nie jest tio na razie konieczne hihi
wlasnie super wygoda jest w tym ze nie trzeba podgrzewac hihi

alinko ja wybralabym druga fotka na koszulke dla karola :ico_brawa_01:

frydza dla vikusi :ico_tort: :ico_tort: oczywiscie mleczny hihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

madzia
super fotki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

karla zabawne opisy twoich zamgan hih i sliczny twoj jacus hehe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

aciu foteczka rewelacyjna hihi

nie mialam czasu dzis do was zagladanc bo z ranka (czyt 12 w poludnie :-D ) tt szwankowalo :ico_zly: a potem wpadl kumpel zobaczyc leosia hihi i tak minal czas do 15 hihi
po czym nastal dzien shoppingowy hihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wybralysmy sie z mamcia tylko na poczte.. ale oczywiscie skonczylo sie na zagladaniu do kazdego napotkanego sklpeu hihi
leos grzecznie spal w wozeczku hih poczatkowo zaspokoil sie smoczkiem ale szybko wyplul a mimo to grzeczny jak aniolek.. no i to sie mamusi podoba hihi chyba zaczynamy sie docierac z synkiem :-D

zaraz po powrocie tylko go nakarmilam sama zjadlam obiad i wszzyscy pojechalismxy na zakupy do hipermarketu gdzie maly rowniez nie wydal z siebie zadnego jeku hihi brawo leos!!! mamusia jest dumna na maxa hihi nawet wybaczyl ze z karmieniem spoznialam sie 30min hihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a u nas lajcikowo.. mialam jednodniowy kryzys... juz nastal weekendzik.. adas jest z nami.. teraz bede mialam lzejsze nocki choc i tak nie ma na co narzekac.. ale adas bedzie mi malego podawal do karmienia,., przewijal hiih a ja luzik hihi
najgorsze ze pogoda dzis sie zje... na maxa.. od rana lalo niesamowicie.. potem przeszlko i bylo znosnie co wykorzystalysmy z mamcia na spacere i zakupki wspomniane wyzej.. ale wieczorem jakas zimnica sie zrobila.. brrr
az sie boje mysles co bedzie jutro... jak nic sie n ie zmieni to blizniaki rozniosa nam dom z nudow hihi


a teraz zmykam lekko ogranac mieszkanko bo jutro skoro swit poludnie wpadaja znajomi z dwuletnimi blizniakami na caly dzien... wiec bedzie sie dzialo :ico_olaboga:
gwarno, wesolo hihi to co lubie najbradziej hihi
buziole
papa

aha mam pytanko czy wy za kazdym razem sterylizujecie butelki??? moja mam twierdzi ze mozna to robic od czasu do czasu a na codzien zalewac butelke wrzatkiem i to wystarczy... ??? czy to mozliwe???
ja slyszalam ze trzeba gotowac we wrzatku ok 10min
albo w sterylizatorze i sa one ok przez 3 godz

chce kupic sterylizator ale kurde sa aventu i napisane jest ze sa przeznaczone dla butelek tej samej firmy a ja mam tez inne.. i co>>>
zielona jak zwykle jestem hehe

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

20 lip 2007, 23:14

Lucy mój nie jest zły, ale mógłby jeszcze trochę się wessać no i nabrać elastyczności. Ale nad tym drugim zamierzam popracować. Już się zbieram do brzuszków od kilku dni i zabrac się nie mogę.

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 lip 2007, 23:22

o tak sie spisalam ze w trakcie pisania lucy i kamilka wcisnely sie na moje miejsce hehehe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
kamilko niezla fazka z tymi szwami glizdami.. hihi ja nawet nie wiedzialam ze one maja tak wychodzic.. hihi
co do antykoncepcji to ja rowniez jestem za pigulkami.. bralam kilka lat na dwa lata przed ciaza hihi potem na lajcie bez niczego ale uwazalismy i jakos sie udawalo.. tyle ze teraz nie chcialabym ryzykowac kiedy juz mam maluszka ktory na kilka lat wystarczy mi w wersji pojedynczej hihi
jednak boje sie zazywania hormonow w trakcie karmienia :ico_noniewiem:
co do braku porozumienia z naszymi ukochanymi to obawiam sie kamilko ze masz racje.. ja chyba wczoraj wlasnie tak sie zachowywalam.. czepialam nie wiedzac o c.. oczekiwalam wiecej niz moglam hihi po prostu bylam zlosliwa i juz hihi
ale szybko minelo... poprzytulalam sie do misiaczka cala nocke i bylo slodko.. szkoda ze bez sexu.. bo jego b rak juz nam wszystkim daje sie we znaki hihi
a tu jeszzcze tyle tygodni do pierwszego razu hihi :ico_olaboga:

kamilko ja czapeczke zakladam jak jest wietrzno bo u nas upalow nie ma ale czesto wieje... jednak na takie upaly jak u was nakrycie glowy chyba rowneiz wsakazane ale uszka chyba trzeba odkryc
no ja bym tak wlasnie robila hihi

lucy czekolada i lody dla miesiecznego maluszka?? no zwariowla twoj facet hihi

moj brzuch? :ico_noniewiem: ciesze sie ze szybko spadl i rozstepow nie ma hihi ale flaczek sie zrobil i .. choc u mnie dopiero 9 dni po porodzie wiec chyba i tak nie jest zle,. tylko czekam az bede moglam wskoczyc na rower.. i na basenie poplywac.. hihi

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

20 lip 2007, 23:23

No dobra to teraz pokaz slajdów zapodaję. Oczywiście większość nieostra bo mój synuś nie potrafi się śmiać nie wariując przy tym na maksa:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
A tutaj mój kawaler na dzisiejszym spacerku:
Obrazek

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 lip 2007, 23:46

kamila sliczne foteczki i minki malego hihi!!!!!! i ciuszki bombowe w ulubionych kolorkach cioci madziorki hihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a cos mi sie przypomnialo ze wspominalas ostatnio jak fajbie byloby sie kiedys spotkac na zywo.. hihi wiesz moja adas kiedys taki pomysl zapodal i oczywiscie mowi ze my sie wszysktim zajmiemy i moze w przyszle lato jakis wspolny wypad zorganizujemy dla czerwcowek z tt hihi super pomysl.. hihi moze akurat wypali.. hihi
ja lubie takie akcje na maxa hihi trzeba tylko miejsce dogodne znalezc hihi i pogode zamowic i bedzie wesolo hihi

[ Dodano: 2007-07-20, 23:52 ]
dziewczyny a jak wasze menu podczas karmienia piersia?
ja juz jadla kalafiora,groszek i pomidory.. z listy zakazanych i dzis wypilam kilka lykow piwa hehe
i maly nie narzeka..
chcialabym jednak owocow podjesc na maxa a zadowalam sie jedynie bananami i jablkami...
a suszy mnie na maxa wiec pije litry wody i kubusia marchewkowo jablkowo bananowy hihi
tyle z moich malenkichj przyjemnosc hihi
dobra sero juz znikam bo karmienie sie zbliza hihi
milego weekendu hihi papa

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

21 lip 2007, 02:45

sorki, że się wtroncam ale ja mam taką małą książeczke w której jest opisane jak przetrzymywać mleko .
To co piszą: Świerze mleko odciągnięte w temperaturze pokojowej może być przechowywane przez 4 godziny ( 19-22 st C),
w lodówce turystycznej z 3 paczkami lodu (15stC) może być przechowywane przez 24 godziny,
w lodówce ( 0-4 stC) od 5-7 dni ,
w zamraalniku w lodóce może być przechowywane przez 3-4 miesiące,
w zamrażalce stojącej osobno (-19st C) może od 6-12 miesiecy być przechowywane.
Nigdy odmrożone mleko nie może być ponownie zamrożone.

Jak podgrzewać mleko odciągnięte:
najpier pod zimnawą wodą, a potem ciepławą wodą z kranu można podgrzać w kilka minut;( to dotyczy te z lodówki
można róznież do wody ciepłej w garnku podgrzać, która uwcześniej była podgrzana na piecu,
Nigdy nie pogrzewaj w garnjku na piecu mleka z piersi, i jest całkowity zakaz podgrzewania mleka odciągniątego w mikrofali ,
pierwszy powód to mleko podrzewane w mikrofali podgrzewa sie nie równomiernie, a najważniejsze może przyczynić się do zakażenia bakteryjnego.

Jak długo podgrzane mleko odciągnięte może być przechowywane ?
Experci polecają aby nie skonsumowane mleko w ciągu godziny nie wypite przez dziecko zostało wylane. Ale najlepiej zapytać się lekarza jak postępować w tejkwestji.

DZiewczyny a wy jadacie jakieś witaminy. Bo tu zalecają te same witaminy podczas ciąży aby zajadać w tej samej dawce podczas karmienia piersią. Co wam lekarze radzą? A i tu jest tylko jeden rodzaj witamin dla kobiet w ciąży i karmiących nie ma wyboru, w całej Kanadzie tak jest. :ico_oczko:

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

21 lip 2007, 08:10

witam z rana me dzieci lezy na macie i sie smieje do zabawek a jak patrzy sie przez jakis czas gdzies indziej i zapomni o nich to placze potem sobie przypomina i znowu sie smieje, a ja mam przynajmniej czas aby zjesc sniadanie. W nocy maly spal od 21 do 2 ale my zamiast korzystac i spac to mamy pierwszy drugi raz za soba nie bolalo ale ja jakas luzniejsza tam jestem mam nadzieje ze to wroci do normy. Potem maly obudzil sie przed 5 potem o 7 i juz nie spi. Dzisiaj mamy gosci wiec czekam jak maly zrobi szamke i zasnie to bede miala czas aby posprzatac.
Madziorka ja tez mam wyparzacz z aventu a butlki z campola wiec spokojnie pewnie napisali to dla rekamy ale to nie prawda.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość