Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

18 sie 2008, 14:43

Pati85, dużo z tego czy będziesz miała pokarm czy nie jest w Twojej głowie. Jesli bardzo chcesz to jest juz bardzo duzy krok w tym kierunku. Mój Franio nadal na cycu mimo, że zjada juz wiele innych rzeczy.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

18 sie 2008, 18:50

moja Jula tez na cycusiu :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

18 sie 2008, 23:45

zulcia Dzwoniłam do poradni laktacyjnej, pytałam lekarzy i każdy z nich powiedział, że jesli dziecko podbrze przybiera na wadze i absolutnie nie budzić do karmienia. Trzeba przeczekać nabrzmiałe piersi, mlkeo po kilku dniach się podobno wchłonie, a laktacja nie ma z tym nic wspólnego, bo dzicko samo reguluje wszytsko. Jeśli śpi ładnie w dzień i je a noc przesypia widocznie tak mu pasuje. Ja nie budze nadal w nocy, choć myślałam nad tym, zdałam się na nature i wiedze lekarzy i połoznej z poradni laktacyjnej. No i postanowiłam obserwować Martusie w dzień i rzezywiście je więcej w dzień i umie już ssać bardzo krótko 2 góra 3 minuty, czasamo nawet nie :ico_szoking: i się najada do syta. Jest spokojna, spi ,bawi się ... więc luz. A mleka już nie mam mniej, bo pobudza tak laktacje w dzień, że aż od przepełnienia jak śpi dłogo mnie piersi bolą i z nich ciekanie.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

21 sie 2008, 23:12

Witajcie.
Ja po 2 miesiacach karmienia zaczelam miec problemy z sutkami, pekaly mi, ale znalazlam super masc, ktora chyba jest do kupienia w kazdym kraju europy

nazywa sie Medela krem PureLan 100
Rewelacja w ciagu 2 dni zagoily mi sie rany, rewlacja, dlatego polecam, koszt okolo 40zl.
A wyglada tak

Obrazek

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

22 sie 2008, 11:12

Dziewczyny,może Wy mi doradzicie coś,bo zwariuję :ico_olaboga:
Piotruś ma 2 miesiace,od poczatku jest tylko na piersi...od mniej więcej dwóch tygodni zaczęły się problemy z karmieniem...najpierw wieczorami Piotruś zaczął wydziwiać przy cycu,nie chciał łapać,a jak złapał to puszczał i się darł....kolki to nie były,bo kolki miał wcześniej i poradziliśmy sobie już nimi....
Potem to samo zaczęło się dziać juz po południu każde karmienie wyglądało tak,że przez kilka-kilkanaści eminut Piotruś wył,rzucał się,kopał,drapał,zanim złapał cyca...a jak już mu udało sie złapać,to chwilę ssał i rzucanie się od nowa :ico_noniewiem:
Teraz juz tak wygląda każde karmienie oprócz nocnych...w nocy Piotrek fantastycznie je,bez problemu łapie pierś,ssie,zero problemów...rano jeszcze w miarę,a potem zaczyna sie "jazda" :ico_noniewiem:
Nie wiem,z czego to wynika....na poczatku myślałam,że to wina butli,tzn kilka razy odciągnęłam mleko i mąż mu podał z butelki,jak ja byłam zajęta...więc butlę wyeliminowałam kompletnie,a problem został,a nawet narasta :ico_placzek:
Nie pomaga też zmiana pozycji,myślałam,że skoro w nocy na leżąco ładnie je,to w dzięń tez go będę tak karmić,ale nici z tego-efekt taki jak przy karmieniu na siedząco
Mleko mam na pewno,bo jak złapie,to aż bokami mleko wypływa...

Może Wy mi coś podpowiecie?? Bo karmienie zaczyna być dla mnie koszmarem :ico_placzek: A nie chcę rezygnować z cyca :ico_sorki: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

22 sie 2008, 20:48

BeataW, mnie sie wydaje podobnie jak Gabi. Spróbuj może karmic go w tym samym miejscu co zawsze, jak da rade to zasłoń lekko okna. Trzymam kciuki, żeby się udało. A napisz tez czy Piotruś nie ma problemów z kupką? Moj Franio tak miał jak nie mogł się wypróżnić. Jadł ale nic nie wychodziło więc był głodny ale nic mu się już tam nie miesciło i bylo to wielkim problemem.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

23 sie 2008, 08:41

Gabi,bozenka, to tłumaczy,dlaczego w dzień ma problemy z cycem,ale czemu wieczorem? Po kąpieli gaszę światło,karmię go jak w nocy-tylko przy delikatnej lampce, a cyrki są nieziemskie :ico_olaboga: :ico_placzek:
A napisz tez czy Piotruś nie ma problemów z kupką?
Raczej nie, robi 1-2 kupki dziennie, tylko ze 2 razy sie zdarzyło,ze nie było w dzień kupki,ale na ogół nie ma problemu z wypróżnianiem

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

23 sie 2008, 08:49

BeataW, to w takim wypadku nie wiem co mam Ci podpowiedzieć. A rozmawiałaś z pediatrą?

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

23 sie 2008, 09:47

A rozmawiałaś z pediatrą?
Jeszcze nie,ale muszę chyba pogadać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

23 sie 2008, 09:55

zapytaj koniecznie na pewno Ci cos podpowie bo ja mam pustkę w glowie.Moje dzieci nie mialy takich cyrkow, czasami Franio tak sie pręży w nocy ale wtedy wystarczy, że przystawię go do drugiej piersi i jest w porządku. W dzień jest mu obojetnie ktorą ssie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość