Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

13 wrz 2007, 16:00

marzenus ojj to szkoda , napisz jeszcze raz cos sie pewnie zacielo.

[ Dodano: 2007-09-13, 16:02 ]
Marzena jeszcze ma czas to sie przekreci :) ja mam usg w poniedzialek , ale wydaje mi sie, ze tez moja corcia lezy poprzecznie wnioskuje to po tym jak pcha sie pupka , ktora wystaje tak z jednego boku.

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

13 wrz 2007, 16:05

Właśnie lecę do szkoły rodzenia :ico_brawa_01: . To mój pierwszy raz ale na szczęście idę z koleżanką która jest miesiąc wyżej od nas i już jest obeznana.

Tak widziałam dziś Anetę w telewizji oczywiście :-D już od rana mnie zamęczała że mam nie spać tylko ogladać a potem dzwoniła i pytała jak wyszło :ico_oczko: A No i jest w październikowym numerze Świat Kobiety :-D Normalnie jestem z niej dumna.

Potem poczytam bo dziś cały dzień się leniłam :ico_wstydzioch: No i straciłam wątek :ico_wstydzioch:
Buźka :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

13 wrz 2007, 16:08

A ja dodaje sobie fotki do fotosika :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-09-13, 16:19 ]
kurcze i coś mi to nie idzie :ico_noniewiem:

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

13 wrz 2007, 16:58

yyyy dużo się tu działo od ostatniego mego wpisu :-)
Nawet nie wiem co napisać. Chyba zacznę od tych opakowań na buteleczki. Też muszę takie kupić, ale się jeszcze z tym wstrzymam. Na razie chce karmić piersią i nie bardzo będę liczyć na te butelki... no chyba, że coś konkretnego wypadnie. Jestem zabezpieczona mam 2 małe i 2 duże a od mamy z stanów dostanę cały zestaw startowy aventu. Trochę może i będą mnie kusić.
Najbardziej w karmieniu piersią boję się tego, że będą bolały mnie sutki :ico_noniewiem:

Marzenus nie martw sie. Ostatnio czytałam, że czasami dzidzie przekręcają się na kilka dni przed porodem. Zresztą masz jeszcze troszkę czasu i trzeba być dobrej myśli

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

13 wrz 2007, 17:02

Ojjj, rozpisałyście się. Ledwo doczytałam, bo mężuś co chwila przeszkadzał :ico_nienie:
marzenus to dobrze, że z dzidzią wszystko w porządku. Ja usg mam za tydzień i podejrzewam, że też nie powie mi wagi, bo za pierwszym razem też mi nie powiedziała. Zresztą moja gin wagą się nie sugeruje, tylko wielkością dziecka. A mój rozbójnik zmienia pozycje, :ico_nienie: raz leży poprzecznie, a raz główką w dół. Chociaż ostatnio częściej poprzecznie. Ostatnio nawet śniło mi się, że się nie obrócił do porodu i musiałam mieć cc. :ico_olaboga:
Ja chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży. Fajnie było, a mój mąż był zachwycony. I jak zaczęliśmy rodzić, to on wszystko na luzie, nie śpieszył się, mnie też uspokajał. Bardzo mu pomogła i wiele wyjaśniła. A ja tylko muszę przypomnieć sobie oddychanie, bo to naprawdę pomaga przy skurczach. A już czas zacząć sobie przypominać, bo to już niedługo :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-09-13, 17:21 ]
A ja na pewno będę karmić piersią przez pół roku, a potem zobaczymy. Ale chcę jak najdłużej. Jasia odstawiłam jak miał rok i dwa miesiące, ale wtedy karmiłam go cycem tylko rano. Początki nie były łatwe, bo Jasiek nie umiał dobrze chwycić sutka, no i trochę mnie bolało. Trwało to jakieś 2-3tygodnie. Ale potem było super :-D I muszę powiedzieć, że nawet nie myślałam o karmieniu butelką. Wiedziałam, że to wytrzymam, zaparłam się i udało się. Dlatego dziewczyny trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze, nie poddawać się. Przede wszystkim myśli pozytywne, bo od tego też zależy czy będziecie miały pokarm czy nie. Aha, i tekstów typu: pewnie masz mało mleka i dlatego jest ciągle głodne, albo że jest mało tłuste - lepiej nie słuchać. Organizm kobiety produkuje tyle mleka ile dziecko zje. Wiecie popyt=podaż.A z tą tłustością mleka, to moja położna tak nam tłumaczyła, że jak dziecko je to tak jakby jadło najpierw zupkę, potem główne danie i na końcu deserek. Najpierw jest chudziutkie, ale potem jest gęstsze.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

13 wrz 2007, 17:23

No właśnie marzenko mambii82, ma rację bo moja córcia cały czas miała położenie prawidłowe a przed porodem kilka dni nagle odwróciła sie pupcią w dół ale powiem ci że mimo to rodziłabym naturalnie ale mi zaczęło sie łożysko odklejać i mała puls traciła :ico_olaboga: na szczęście wszystko skończyło sie dobrze :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-09-13, 17:29 ]
Agnieś81, a wiesz co mi położna tłumaczyła tak że najpierw dziecko pije potem sie najada :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

13 wrz 2007, 17:42

Ika202, ale zupka to też tak jakby picie. Nawet jak się liczy płyny wypijane w ciągu dnia, to też lekarze mówią żeby zupę doliczać.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

13 wrz 2007, 17:53

Wiecie co .... coś mi się chce ale nie wiem za bardzo co. Chyba bym zjadła coś słodkiego.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

13 wrz 2007, 17:57

Wiecie co .... coś mi się chce ale nie wiem za bardzo co
Ale ze mnie świntuch :ico_szoking: bo coś mi się pomyślało co ci się może chcieć :-D to chyba z powodu braków :ico_noniewiem: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

13 wrz 2007, 18:49

ika :ico_brawa_01: tez to samo pomyślałam :ico_oczko:
A co do karmienia to u mnie było tak jak u iki202 pokarmu miałam mało i tak biedne popekane brodawki że karmiłam tylko 4 tygodnie. Może teraz mi się uda, ale buteleczki też juz mam w razie czego.

Ja mam na imę Ania i nr tel. 602 327 378

Buziaczki :ico_ciezarowka: [/b]

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość