monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

31 sty 2013, 16:16

Ja juz w domku jestem. zwiedzilismy z mezem porodowke i musze przyznac ze hoho robi wrazenie ta wyremontowana porodowka :-) wszystko takie czyste i ladne i w dodatku tak kolorowo :ico_szoking: sale dla matek z dzieckiem takie kolorowe bardzo ladne. kazda sala w innym kolorze pomalowana. jedna byla na zielono inne na rozowo, niebiesko, pomaranczowo (brzoskwiniowo) poprostu pieknie :-)
zrobili 10 sal dla matek z dzieckiem (4 sale 1-lozkowe z lazienka , 3 sale 2-lozkowe z lazienka oraz 3 sale 2- lozkowe bez lazienki) , 4 sale dla noworodkow w tym 3 stanowiska do intensywnej terapii noworodka, no i sa 4 ilosc stanowisk do porodow w tym 2 stanowiska do porodow tradycyjnych , 1 stanowisko do porodow rodzinnych , 1 stanowisko do porodow w wodzie :-D . 17 lzienek :-) taka polozna nas oprowadzala po wszystkich salach wszedzie mozna bylo wejsc i zagladnac. potem ogladalismy taki krotki film z porodu jednej dziewczyny ktora rodzila w tamtym roku - porod rodzinny. pielegniarka tez pokazywala jak kapac i pielegnowac dziecko tez bardzo przydatne tym bardziej ze kapiel to nie taka prosta sprawa jakby sie wydawalo. na sam koniec jak juz kazy wychodzil kazda kobieta dostawala maly upominek.kilka broszurek i ksiazeczek do czytania na temat karmienia i pielegnacji dziecka oraz dostalismy krem przeciw odparzeniom z Nivea :-) po tym zwiedzaniu teraz sie zastanawiam czy czasem w tym szpitalu nie rodzic :-P bardzo duzo sie zmienilo i sporo kobiet z tego co slyszalam po zwiedzaniu zdecyduje sie tu rodzic wiec z mezem tak rozmawialismy i w sumie nie ma co kombinowac i jezdzic gdzies do innego szpitala jak ten jest pod nosem na miejscu i teraz po remoncie to super! tylko ciekawe jak z personelem bo tego to juz nie wiem. Ale ogolnie zwiedzanie udane i zadowolona jestem ale wrocilam taka padnieta do domu :ico_olaboga: wszystko mnie bolalo plecy w krzyzu nogi i troszke brzuch ciagnal. zrobilam sobie hebratke z cytrynka i zaraz sobie wypije i chyba sie chwile poloze zeby odpoczac po tym calym dniu chodzenia od saemgo rana.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

31 sty 2013, 17:55

monika, świetne wieści w takim razie :) fajnie że jesteś zadowolona. to może faktycznie warto pomyśleć nad porodem na miejscu.

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 00:43

hej hej
piszę i ja, jakoś mi trochę niewygodnie pisać dlatego tak się mało udzielam :ico_oczko: z mej kanapy...
dziś byłam u gin i trzymajcie kciuki bo może już za kilka dni jak się nic nie będzie dzxiało to zacznę wstawać i ruszać do życia :-)

Monika no no jakie luksusy :-) fajnie, ja miałam salę 4-osobową i łazienkę na korytarzu wspólną dla wszystkich sal :/
a w sumie otoczenie w jakim się jest też bardzo ważne dla samopoczucia i wygoda... no warto się zastanowić oby położne i lekarze też fajni byli :)

aaa ja też mam tyłozgięcie macicy :-D i dziś się pytałam gin o to, ona mówi że w czasie ciąży to nie ma znaczenia bo wtedy u każdej kobiety macica się prostuje, znaczy zmienia położenie i potem jest już u wszystkich podobnie, jedyna sytuacja trudna to gdy na początku macica nie chce wyjść z tyłozgięcia i to może być bolesne i jakoś trzeba w tym pomagać... no już tego nie wiem
ja poprzedni poród miałam w sumie znośny 6 godz w tym chyba ze 3 takie gorsze a początek lajtowy :-D

Jenny cieszę się że oki :-)

ja miałam ze dwa takie galante bóle głowy przez cały dzień ale nic nie brałam bo nie chcialam... jakoś wolę unikać leków w ciąży jak mogę :ico_noniewiem:

dobrejnocki

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 08:24

:ico_kawa: witam sie z kawa zbozowa

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 09:02

dziś znów druga!
dzień dobry z jogurtem truskawkowym i herbatką :)

bobek wczoraj na wieczór aktywny, że hej. pluskał i pluskał :ico_brawa_01:

moniko, dla ciebie z ogromnymi brawami z okazji 7mc!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 09:27

Witam,
Ja wstalam z bolem glowy i zoladka, bo cos mnie mdli i mi síe odbija,
Szymek w przedszkolu, dzis ida do kina na film ,,zambezja,, oby tak nie wialo i padalo,
Ja u mamy, zaraz jedziemy na zakupy,
Stawiam za 18 tydz. :ico_tort:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 09:56

super donatka, już bliżej połowinek niż dalej ;)

a wiecie co? ja dziś w szoku jestem! wiecie, że chyba się u mnie zaczęła produkcja siary! siedzę sobie przed kompkiem a tu nagle czuję mokro. Patrzę na bluzkę a tu plamka przy cycku. Naciskam na cyc, a tam wypływa taka mętna przezroczysta woda!!!!!!!

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 09:59

ITibby oj jak ja Ci zazdroszcze tych kopniaczkow. Ja to sobie jeszcze chwilke poczekam. Ubranka dla dzidzi piekne. Ja pewnie Na wiosne zaczne sie rozgladac.
monikaA88 to super, ze porodowka Ci sie spodobala. Moze akuratnie warto zmienic szpital. Ja jak urodzilam Oli lezalam Na sali z osmioma zajetymi lozkami I osmioma noworodkami. Zero snu. Ciezko bylo troche. Na szczescie teraz bede rodzic w o wiele lepszym szpitalu. Chociaz jeszcze nie zwiedzalam porodowki to jak Na same wizyty chodze chocby USG to bez porownania z poprzednin szpitalem.

Ja dzisiaj zaczynam prace o 8:30 a koncze o 13 ;)
Bardzo lubie swoja prace. Dzisiaj koncze robic z dziecmi latajacy balon. No I w przyszlym tygodniu samoloty. Dla mnie to frajda. Chyba mi bedzie tego brakowac. Juz za 4 pelne miesiace IDE Na macierzynski.wydaje mi sie, ze szybko czas zleci do tego czasu.
Ten rok zapowiada sie Na wielkie zmiany. Juz sie doczekac nie moge.
U nas wieje, zimno, pada deszcz. Taka typowo londynska pogoda.

Milego dnia

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 10:15

zioło, u nas też niestety londyńska pogoda, a niby Poznań :D hahaha.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

01 lut 2013, 10:51

Hej :-)

u mnie tez nie za piekna pogoda... szaro buro i jeszcze zaczal deszcz padac :-/

ja to cos dzis sie slabo rano czulam ale wypilam herbate z lipy poslodzona miodem lipowym i nawet jakos mi lepiej. przez ta pogode i temp. na plusie to nie wiem ale mam wrazenie jakby mnie jakies chorobsko chcialo wziasc ale bronie sie jak moge choc od juz 3 dni boli i drapie mnie w gardle :cry: wzielam ostatnio sobie tabletke do ssania na bol gardla i jeszcze sobie pewnie wezme moze mi przejdzie. nie znosze jak mnie gardlo boli :cry:

Tibby dziekuje Ci bardzo :-) ta babeczka na 7 miesiac wyglada tak smakowicie ze z checia bym taka zjadla :-D ale suwaczek jeszcze na 7 calkiem nie jest wiec ja mysle ze jeszcze z tydzien i sie calkiem przesunie juz :-)
bobek wczoraj na wieczór aktywny, że hej. pluskał i pluskał :ico_brawa_01:
super! oby tych chwil bylo teraz jak najwiecej :ico_brawa_01:

donatka :ico_brawa_01: za 18 tydz. :ico_brawa_01:
a wiecie co? ja dziś w szoku jestem! wiecie, że chyba się u mnie zaczęła produkcja siary! siedzę sobie przed kompkiem a tu nagle czuję mokro. Patrzę na bluzkę a tu plamka przy cycku. Naciskam na cyc, a tam wypływa taka mętna przezroczysta woda!!!!!!!
to super! mi jeszcze sie nic nie produkuje i nie leci i nie wiem czy mam sie martwic czy to normalne?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość