Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

23 maja 2007, 12:17

IM witaj i pisz z nami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
niestety nie wiem czym się rózni skaza od uczulenia... skaza to uczulenie na mleko po prostu...

syla oj kochana... tak mi przykro... :ico_placzek:
kurcze z tym pępkiem to przesada... kiedy on odpadnie... :/
ja tez chcę kupić karuzelkę i leżaczek. chyba wezmę tiny love.

zdjęcia piękne!!!!! jesteście 3 śliczne laseczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

kruszon śpi w swoim łóżeczku bez problemów... to tylko ja miałam jakieś obawy, ze ona chce z nami :ico_noniewiem: a tu samodzielna panna jest!!!!!
teraz lezy na macie i się zachwyca!!!! :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

23 maja 2007, 13:23

my już po szczepieniu ale płakała aż mi serce pękało :ico_placzek: wszystko ok moja też ma takie czerwone kropeczki ale to nie skaza. mała przez miesiąc od 24kwietnia do dziś czyli miesiąc przybrała 970 gram teraz waży4350.
witajIMja robie spirytusem i wietrze i co nie tylko naprawdę na szczęście jest ok nic tam sie niepokojącego nie dzieje lekarka powiedziała ze daje 2 tygodnie jak nie odpadnie to do hirurga on sie trzyma na samym tym środku a tak to jest odłączony.A co do skazy to jak się łuszczy skóra lub jest ciemieniucha to też to są objawy alergii na mleko idż do lekarki to ci powie a karmisz piersią czy butelką?

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

23 maja 2007, 13:28

syla moja ma taką trochę chropowatą skórkę na głowie... i obawiam się ze to skaza...
ciesze się ze dobrze przybiera :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

23 maja 2007, 13:46

Hej mamuski :-D

U nas drugi dzień sliczna pogoda, słoneczko i cieplutko :ico_brawa_01: NARESZCIE!!!! bo od tych deszczy i wiatrów to jużmozna było oszaleć...

IM witaj serdecznie wśród kwietniowych mam. Podaj datę i godzinę kiedy urodził się synek to dodam go do listy kwietniowych dzieciaczków. A skaza to rodzaj uczulenia na produkty białkowe.

Jogo a w UK zabraniaja dodawac glukozy do wody :ico_olaboga: wiec ja daję Vikusi do pica sama wode przegotowaną a na wieczór herbatke z rumianku.

Caro brawa dla Oscarka za wagę i wzrost :ico_brawa_01: duzy już chłopak z niego :ico_brawa_01:

Iwonka to super, że krosteczki znikaja :ico_brawa_01: Mnie cały czas ciebie szkoda z tą dietą beznabiałową :ico_olaboga:

Syla witaj, kochana... wyglądacie śliczniusio na tych zdjęciach :ico_brawa_01:

Marzenka ja w dzień zakładam Vikusi body z krótkim lub długim rekawkiem + skarpetusie, a na noc zakładam jej pajacyk...

Katrin z tym spaniem to Antonio musiał sie upodobnic do narzeczonej :-D bo Vikusia tez czasami potrafi nam zapodac takie przerwy od snu kilkugodzinne i wtedy nie ma przepros musza isc w ruch bujanie na raczkach i pioseneczki :ico_olaboga:

A moje dziecię tez już od kilku dni obdarza nas usmiechem i wg mnie takim raczej świadomym, tzn. my do niej mówimy i robimy minki a ona się uśmiecha :-D I od poniedziałku zaczepia - jak tylko zbyt długo się do niej nie mówi to ona krzyczy "eeee" :-D Z karuzeli lubi na razie słuchać melodyjki, bo sama karuzela jako tako jej nie interesuje...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2007, 14:56 przez kasi.k, łącznie zmieniany 1 raz.

kari24
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 489
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:45

23 maja 2007, 13:53

Witajcie :-D
Syla - piękne zdjęcia, córeczki śliczne, a Ty też bardzo ładnie wyglądasz :ico_brawa_01: .
Co do pępka to jak była u mnie połozna to pokazała mi jak najlepiej go przemywać, otóż trzeba wziąść patyczki do czyszczenia uszu namoczyć w spirytusie, odchylić skórkę wokół pępka maluszka i tam w środku poprzemywać. Położna powiedziała mi, żeby się nie bać odchylić ten kikut bo to dziecka nie boli. Wypróbowałam ten sposób i w sobotę pępek odpadł :ico_brawa_01: tak, że faktycznie zadziałało. Nie wiem w jaki sposób Ty przemywasz pępek, ale polecam ci te patyczki. Mam nadzieję, że wkrótce pozbędziecie się tego chole...wa.
Jogo - każda położna mówi co innego i faktycznie można dostać kotka do głowy kogo słuchać :ico_olaboga: Co do dopajania, to ja daję Krystkowi herbatkę rumiankową (nie za bardzo ją lubi), albo troszkę glukozy. Myślę, że jak jest tak ciepło na dworze to warto dopoić troszkę maluszka, bo przecież takiej kruszynce też się chce pić. A tak długiego spania ci zazdroszczę, mój synek budzi się co 3 godzinki.
IW cześć - fajnie, że do nas zajrzałaś i pisz jak najczęściej. Współczuję z powodu tak długiego pobytu w szpitalu, ale tak jak już Jogo napisała najwazniejsze, że jest wszystko dobrze.
A co do skazy białkowej to ja też niestety Ci nie pomogę, bo nie wiem jak ją rozpoznać :ico_olaboga: .
Ja dzisiaj jeszcze walczę z tym referatem, muszę go dzisiaj skończyć, mam nadzieję że syn pozwoli mamie na to. Teraz własnie śpiiii, ale pewnie niedługo się obudzi na jedzonko. A muszę jeszcze wam się pochwalić, że w piątek idziemy z mężem na przedstawienie do przedszkola z Okazji Dnia Mamy i Taty. Kurcze dziewczyny chyba będę tam płakać ze wzruszenia bo jak ta moja córcia mówi wierszyki i śpiewa piosenki w domku to nie mogę się powstrzymać, a co dopiero jak będę tam w przedszkolu.
Warto mieć dzieci, a takie chwile pamięta się do końca życia :ico_haha_01: .

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

23 maja 2007, 14:02

Witam moje Kochane!
Ja znowu po nieprzespanej nocy.Maly mi zwymiotowal mleko o 1.00 czym mnie smiertelnie przerazil, na szczescie wyczytalam, ze ulewanie i wymioty to normalne-jesli nie za czesto.Potem balam sie go nakarmic, a ten ryczal wnieboglosy.Mysle, ze sasiedzi tez mieli nieprzespana noc.Jednak podlaczylam go do piersi i sie uspokoil a ja czuwalam, zeby nie wymiotowal.Bycie mama fantastyczna sprawa ale niestety nielatwa.
Syla-dobrze, ze juz z nami jestes.Fantastyczne dziewczyny z Was -widac na zdjeciu.Mala rosnie!Ja uzywalam do pepka taki specjalny puder z WELEDA o nazwie WECESIN .To jest taki specjalny na rany i pepki u noworodkow.Nie wiem czy jest w Polsce.My kupowalismy tutaj w aptece.Moze udaloby sie tym :ico_noniewiem:
IM-witaj wsrod kwietniowych mam
Jogobella-co polozna to inna teoria plus do tego rady moich tesciow, wiec mozna zwariowac.U nas na razie upalow nie ma, wiec dajemy rade bez wody i herbatek.Kiedys gdzies czytalam, ze dziecko, ktoremu sie chce pic to inaczej ssie piers i wtedy mleko nie jest geste a jak jest glodne to ssie tak , zeby bylo tresciwe.Nie wiem jak to mozliwe, ale przysiegam, ze tak gdzies pisalo.
Dagles-gratuluje samodzielnej Jagodki.Ja tez musze jak juz bedzie maly niemowlaczkiem przyzwyczajac do lozeczka.Na razie jednak i tak w nocy nie spimy, wiec nie ma sensu :-)
Caro-moj maly pierwszy dzien po porodzie mila obnizona temperature i kazali mi go mocno opatulac.Teraz ma juz normalna temp., a ja ciagle sie martwie czy mu nie za zimno.Nie opatulam w pierzynke na spacerze, ale ma normalne spiochy i dlugi rekawek.Chyba za cieplo-ale nie protestuje, choc u nas nie ma upalow, okolo 20 stopni i jest wiaterek.No nie wiem, musze sie przelamac i lzej go ubierac.

[ Dodano: 2007-05-23, 14:08 ]
Kasik-moj maly tez sie usmiecha, ale mysle, ze jeszcze nie calkiem swiadomie.A najlepszy ma usmiech jak jest najedzony i zasypia :-)

Kari-zycze , zeby Krystianek pozwoli Ci na ten referat.I fajnie sie masz z corcia.Maly od mojej siostry nie lubi wystepow publicznych, wiec nie dostarczyl mojej siostrze jeszcze takich wzruszen.

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

23 maja 2007, 16:05

mój mały jescze w szpitalu wiadomo był opatulany jak cholera choć szczerze mówiąc to tam było tak gorąco ale wiadomo po porodzie to dziecko musi być opatulane, ale jak widziałam to dzieciątko w tych pierzynach to był dla mnie szok bo mój mały był tylko w rampersie i niczym nie był przykryty ( 35 stopni), moim zdaniem najgorsze to dzidzie przegrzać bo wtedy tylko maleńki wiaterek i przeziębienie murowane!!!!!! mama na początku muwiła że ciągle chyba Oskarowi zimno bo ma często łapki chłodne, a ja sprawdzam na karczku gdzię kiedyś wyczytałam!!!!!!!!!! Już mnie tym denerwowała, ale sie przyzwyczaiła i przekonała się że nie trzeba tak opatulać, bo nic się nie dzieje, oczywiście jak jest ciepłe powietrze

A Oskar od rana dopiero zasnął, ale po 8 godzinach snu w nocy to pal licho!!!!!!!!

Syla dobrze że do nas wróciłaś i mam nadzieje że jakoś się trzymasz kochana!!!!!!!

Pozdrowienia kwietnióweczki

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

23 maja 2007, 18:28

jejku jesteśmy po szczepieniu dostała trzy w dwie nóżki i rączkę .jedna nóżka jej spuchła i miała czerwona i tak mi strasznie płakała że nie mogłam jej uspokoić robiłam jej okłady z altacetu i juz opuchlizna zeszła i mała w końcu zasnęła mam nadzieję że w nocy będzie ok byle nie dostała temperatury uff bidulka moja mała.sama nie wiem czy nie zrobiłam źle mogłam może ta skojarzoną i by było jedno kłucie.Tyle że ja bałam sie właśnie tak wszystkie w jednej.

[ Dodano: 2007-05-23, 18:30 ]
CARO najgorsze juz mam za soba,dziekuje wam za ciepłe słowa :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

23 maja 2007, 21:10

Katrin wymiotował? :ico_szoking: i jak teraz się czuje??

[ Dodano: 2007-05-23, 21:12 ]
Jagoda usypia sama... ciekawe co z tego bedzie...

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

23 maja 2007, 21:18

Dagles-dzieki, czuje sie mam nadzieje dobrze.Byla dzis polozna i powiedziala, ze to calkiem normalne jesli za duzo zjadl i mu sie nie odbilo.A tak wlasnie bylo, nosilam , nosilam i mu sie nie chcialo odbic, wiec chcialam mu wymienic pieluszke i wtedy zwymiotowal z taka sila, ze mnie to przerazilo.Na szczescie mam ta ksiazke DZIECKO i tam od razu wyczytalam, ze tak moze sie zdarzyc.Ale wiadom, ze jak swiezo upieczona mama bylym spanikowana na maksa.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość