elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 sie 2011, 16:41

moja mała rozumiała co to nocnik, nakładka a mimo to rzadko robiła tam gdzie treba - a uczyłam od lutego więc nie mało, aż pewnego dnia sama siadła i zrobiła, więc jednak dziecko potrebuje swojego czasu na to.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 17:23

juz probowalam ja oduczac ale na siki nie reaguje wcale,nasikala na podloge i siedziala sobie w tej kaluzy
moj siostrzeniec siedział sobie w wanience z jego własną pływającą tuż obok kupą przez dobrych kilkanaście min i w ogóle mu to nie przeszkadzało :ico_haha_01: :ico_haha_01:

ja mam b. ambitny plan nauczenia Małego chodzić dość szybko bez pieluszki. Ciekawe co z tego wyjdzie... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 sie 2011, 17:42

ja mam b. ambitny plan nauczenia Małego chodzić dość szybko bez pieluszki. Ciekawe co z tego wyjdzie...
ja Zuzie zaczęłam sadzac jak jeszcze dobrze nie siedziała sama
i tak długo dosc kupe tylko na nocnik robiła
az ktoregos dnia dostała szału jak go zobaczyła i rok przerwy ponad :-/

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 sie 2011, 17:56

więc jednak dziecko potrebuje swojego czasu na to.
święta prawda, bowiem dziecko ok drugiego roku życia świadomie zaczyna kontrolować tą czynność fizjologiczną,wcześniej po prostu nie ma sensu :ico_oczko:

askra, masz bardzo ambitny plan :ico_haha_01:
powiedz a kiedy zaczynasz go w życie wprowadzać :ico_haha_01: :ico_haha_01:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 18:44

i tak długo dosc kupe tylko na nocnik robiła
az ktoregos dnia dostała szału jak go zobaczyła i rok przerwy ponad
ciekawe czemu się tak zraziła....
święta prawda, bowiem dziecko ok drugiego roku życia świadomie zaczyna kontrolować tą czynność fizjologiczną,wcześniej po prostu nie ma sensu
kiedyś czytałam badania na ten temat i podobno już miesięczne dziecko można nauczyć może nie kontrolowania swoich zachowań, ale dawania znaku, ze coś się będzie działo i wtedy można je "wysadzać". Podobno ludzie tak robią...
Ja tak drastyczna nie będę :ico_oczko: ale jak tylko Mały będzie sam w miarę stawał czy już chodził to od razu bez pampka :ico_nienie: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

11 sie 2011, 18:59

askra, życze ci powodzenia, choc ja tez miałam taki plan jakos nic z tego nie wychodziło :ico_noniewiem:
juz praktycznie 19 i tylko 2 wpadki na koncie mamy :ico_brawa_01: za godzinke idziemy do wanny kąpiel mleko ząbki i spac
ciekawe jak to bedzie rano

troche mam wyrzuty sumienia że nie wychodze z nią na dwór ale w sumie to tylko kilka dni (mam nadzieje)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 19:05

askra, życze ci powodzenia, choc ja tez miałam taki plan jakos nic z tego nie wychodziło
plany są zawsze ładne... i tak rzadko wychodzą... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 sie 2011, 19:55

askra, nie mam pojęcia - nic takiego się nie stało co mogłoby ją zrazic, po prostu zbuntowała się i juz ;-)

ja uwazam ze jest sens - u nas to było wręcz niewykonalne - pewnego dnia Zuzia uznała ze siadła na nocnik i juz wiecej pieluchy nie zobaczyła - jednak jezeli dziecko siada bez problemu to sam fakt oswajania z kibelkiem jest bardzo istotny
moze nie kontroluje ale zdaje sobie sprawę z tego ze to jest własciwe miejsce i kiedy zacznie kontrolowac problemy będa na pewno mniejsze
Zuzia od maja jest bez pampersów miała dokładnie 22 miesiace jak odstawilysmy je całkiem i nie miałą 2 lat ;-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 sie 2011, 20:22

askra to ja życze powodzenia, ja też miałam ambitne plany, mała miała ledwo rok jak siedziała na nocniku i co i sama zaczęła robić jak skończyła 2, a ja na głowie, na rzesach stawałam, już kombinowałam co mogłam i co i moje ambitne plany szlag trafił niestety. Sama zadecydowała kiedy chce być ambitna i robić na nocnik:) I też wiele czytałam bardzo wiele co i jak co źle robię a co dobrze i co i wyczytałam, że dzieci pampersowe same dają znać, że się nie zmusi, jak chcą to zaczną mając rok, od czego to zalezne nie mam pojęcia. Ale oczywiście każdej mamusi życze by ich pociecha jak najszybciej na nocnik robiła:):):):):)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 20:26

Ja nie ufam nocnikom. Moje wszystkie podopieczne dzieci zawsze od razu siadały na kibelek z nakładką. I tak też będzie u mnie, chyba, ze Małemu sie nocnik spodoba :ico_oczko:
Będzie ostro :ico_oczko: będzie biegał bez ubranka tak długo az się nie nauczy :ico_haha_01: :ico_haha_01:
ale...to odległa przyszłość... :ico_oczko:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość