Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

29 gru 2008, 00:15

#ania# pisze:dzieci w 6 tyg. życia mają jakiś przypływ apetytu, bo gwałtownie rosną
ja o tym nie wiedzialam, ale po to tu jestesmy zebysmy sie dzielily takimi informacjami...

u nas Junior sie obudzil i pewnie do 1 nie usnie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

29 gru 2008, 06:01

betka, ja też nie wiedziałam, wyczytałam to na stronach Bobo Vity, unas Jaś całkiem ładnie dzisiaj spał, zjadł o 20 póżniej obudził się o 1 na jedzonko i prawie od razu usnął, no i teraz troche gorzej mu idzie, ale myśle że z 20minut i uśnie, bo już sobie grzecznie leży w łóżeczku, mam nadzieje, że pośpi do 8-9 to ja sobie odeśpie troche :-)

po za tym to tragedia, bo p bpli ząb, a on panicznie boi się dentysty, duży chłopak, a jsk dziecko.. ale mam nadzieje, ze pójdzie i w końcu zrobi porządek z ząbkami..

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

29 gru 2008, 11:08

betka a ile przytyłaś w ciąży??? Mój Filipek też lubi tak na nas zasypiać bo na tatusiu też tak lubi :ico_oczko:

Wczoraj po 22 zaczął płakać i chyba bolał go brzuszek ale to napewno nie kolki bo nie krzyczał tak strasznie. Ale zastanawiam się czy to nie przez karotkę. Kupiłam sobie karotkę z bananem, jabłkiem i marchewką czyli to co mogę jeść ale wyczytałam w składzie soku że jest jeszcze kwasek cytrynowy i może dlatego Filipka bolał brzuszek.
Ale jak zasnął to spał prawie do 5 :ico_szoking: najadł się i znów spał do 9. Widocznie się wymęczył tym brzuszkiem i musiał odespać :ico_oczko:

Dziewczyny, a wasze dzieciaczki zasypiają same w łóżeczku czy za każdym razem je usypiacie???

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

29 gru 2008, 12:47

Motylek22 pisze:Dziewczyny, a wasze dzieciaczki zasypiają same w łóżeczku czy za każdym razem je usypiacie???
moj to prawie wcale nie usypia w łozeczku, zazwyczaj ostatnie karmienie mamy w pokoju i potem albo zasypia mi na rekach jak go trzymam do odbicia, albo odkładam go na kanape tam sobie lezy az zasnie :-D
Bo jakbym go połozyła do łozeczka to odrazu placz, Filip jest bardzo towarzyski i nie lubi byc sam, tak samo dzwiek telewizora czy radia w ogole mu nie przeszkadza, nawet jak ja z odkurzaczem latam to on moze dalej spac :ico_brawa_01: bardzo sie z tego powodu ciesze, nie trzeba przy nim chodzic na paluszkach, tylko wszystko dobywa sie naturalnie :ico_brawa_01:
Motylek22 pisze:Wczoraj po 22 zaczął płakać i chyba bolał go brzuszek ale to napewno nie kolki bo nie krzyczał tak strasznie. Ale zastanawiam się czy to nie przez karotkę. Kupiłam sobie karotkę z bananem, jabłkiem i marchewką czyli to co mogę jeść ale wyczytałam w składzie soku że jest jeszcze kwasek cytrynowy i może dlatego Filipka bolał brzuszek.
ja widze kochana ze ty strasznie dbasz o to co jesz, ale moja droga nie daj sie zwariowac ta dieta :-) mysle ze chyba mu to nie zaszkodziło. Ja jak karmiłam piersia tez uwazaląm na to co jem, a raczej na ilosc spozywanego pokramu i na jakosc, a tak to praktycznie jadłam wszystko :-D
#ania#, moj mały to rzeczywiscie jakos ostatnio strasznie przybiera na wadze, a w srode skonczy 8 tygodni, pewnie cos w tym jest :-)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

29 gru 2008, 14:03

wiola85 pisze:Filip jest bardzo towarzyski i nie lubi byc sam, tak samo dzwiek telewizora czy radia w ogole mu nie przeszkadza, nawet jak ja z odkurzaczem latam to on moze dalej spac bardzo sie z tego powodu ciesze, nie trzeba przy nim chodzic na paluszkach, tylko wszystko dobywa sie naturalnie
u nas jest tak samo :ico_brawa_01: ale z drugiej strony chcialabym go polozyc w lozeczku zeby sobie sam polezal a on od razu marudzi - :ico_sorki: ale to dobrze ze nasze chlopaki takie towarzyskie dusze a nie samotniki :ico_brawa_01:

Motylek22 pisze:betka a ile przytyłaś w ciąży???
w 9 miesiacu ciazy nie bylam wazona w ogole, a jak bylam wazona w 8mc to juz mialam 20+ :ico_olaboga: to mysle ze ponad 20. takze dosc duzo... widac tak musialam...

Motylek22 pisze:Kupiłam sobie karotkę z bananem, jabłkiem i marchewką
Emilka jak tak bardzo uwazasz na to o jesz to polozna w spzitalu powiedziala ze lepiej takich kupczych sokow nie pic - chyba ze rozcienczac z woda (wiecej wody niz soku), albo kupuj sobie takie soczki dla niemowlat - po nich powinno byc ok. Ja tez strasznie boje sie kolek i uwazam na to co jem. Ale praktycznie codziennie wprowadzam cos nowego i czatuje czy cos bedzie sie dzialo czy nie (ale jak cos wprowadzam nowego to staram sie nie prezesadzac z iloscia). A moze Filipek mial wtedy kolke bo jego jelitka jeszcze dobrze nie pracowaly (bo to bylo jak mial kilka dni) a teraz moze sprobuj jesc w miare normlnie - wiem ze to przeraza bo na mysl o tym ze dzidzi moze cos byc az sie jesc nie chce - ale nie moze dac sie zwariowac, przeciez i nasze dzieciaczki potrzebuja roznych produktow!!!
Ja dzien w dzien pije herbatke z kopru wloskiego, a od kilku dni podaje ja Niuniowi jak go czkawka meczy, albo jak jest jakis niespokojny a wiem ze jesc raczej mu sie nie chce.

[ Dodano: 2008-12-29, 13:05 ]
#ania# pisze:unas Jaś całkiem ładnie dzisiaj spał, zjadł o 20 póżniej obudził się o 1 na jedzonko i prawie od razu usnął, no i teraz troche gorzej mu idzie, ale myśle że z 20minut i uśnie, bo już sobie grzecznie leży w łóżeczku, mam nadzieje, że pośpi do 8-9 to ja sobie odeśpie troche
ale ladnie !!! :ico_brawa_01: moj Junior spi po 1,5 - 2 godzinki :ico_sorki: czyli ja godzinke spie i godzinka przerwy. bo zanim on nie usnie to i ja nie moge bo sie patrze na niego.

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

29 gru 2008, 16:19

wiola85 pisze:Bo jakbym go połozyła do łozeczka to odrazu placz,
Hej kochana u mnie identycznie i co najlepsze to obiecalam sobie ze bedzie z nami spała do 1 miesiaca a tu 2 i tydzien i nadal spi z nami w lozku he he he czasem jak usnie to klade ja i uda sie ze przespi do 3 w nocy ale generalnie z nami w lozku
Motylek22 pisze:Kupiłam sobie karotkę z bananem, jabłkiem i marchewką czyli to co mogę jeść
kochaniutka to juz zalezy od babelka bo jak ma delikatny brzuszek to wszystko mu moze zaszkodzic Ja od poczatku jem wszystko kompletnie wszystko nawet i kapuste jadlam i mala troszke bardziej gazy braly ale nie miala zadnych ekscesow i nadal jem wszystko i tylko wiem ze czekoladek za duzo nie moge bo ma wtedy uczulenie wsensie wysypki na twarzy ale dostaje wapno i mija .Ze starsza tak uwazalam i stosowalam diety tak jak polozne kazaly i teraz wiem ze zle robilam bo bylo ze mala sie nie najadala i w ogole szybko zaczelysmy sie dokarmiac butla a z Weronisia jest inaczej ja jem wszystko i obsarwuje co sie dzieje i wszystko ok jak ja cos raz zabolalo to suszarko brzuszek pogzalam i bylo ok :ico_oczko:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

29 gru 2008, 17:19

Ja dzisiaj jakaś zalatana.. wstaliśmy po 8 i wyprawiłam chłopa do dentysty, pisał, że prawie chciał uciekać, ale w końcu wytrwał dzielnie i nawet umówił się na kolejna wizyte :-)

Później troche ogarnełam i poszliśmy z Bąblem na spacer, wróciliśmy koło 14 zrobiłam obiad i zabrałam się za sprzątanie w kuchni, bo jakoś mi się nabrudziło, a przed świętami nie miałam czasu więc właśnie skończyłam wycierać ostatnie kurze i padam na twarz..

Kurcze, to moje dziecie jakieś inne.. bo jest dość towarzyski, lubi jak mu radio gra, ubustwia odkurzacz :-D ale lubi tez pobyć sam i nie wymaga ciągłej obecności mnie albo P, a tym bardziej brania na ręce, sam sobie zasypia w łóżeczku, potrafi się sobą zając jak jest w nosidełku, czy na kanapie.. z tym nie mamy problemów ;-) Zaraz musze go budzić na jedzenie , bo śpi od 1,5 godziny wcześniej troche pobuszował i padł :-) Za to jutro mamy ciężki dzień, bo po 16 jedziemy na szczepienie i ciekawa jestem jak on to zniesie i ja przy okazji..i najważniejsze zwarzą naszego Bąbla, bo normalnie rośnie mi w oczach z dnia na dzień jest większy..

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

29 gru 2008, 18:16

Wracam i ja po świetach, zadowolona i wypoczęta. O, Maja juz mnie woła........
Napilam ją wodą koperkowa. Wiec wigilia byla u nas,ledwo wyrabiałam na zakrętach. Ale ogolnie było fakjnie. Odpoczęłam, bo maz sie wiecej małą zajmował.Majunia jest cudowna i super się rozwija. Chadzamy na dłuuuugie spacerkiaz mi nos odmarzł. Co do spania, Maja po kąpieli ucina sobie drzemke i budz sie kolo 21, potem przy cycu zasypia koło 22 i wstaje na amu o 4 lub o 6 rano, i śpi do 9. Ale spi u siebie w łózeczku, nie z nami. z nami tylko zasypia wieczorem.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

29 gru 2008, 19:03

wiola85 wiesz ja mam cały czas w pamięci jego przeraźliwy płacz i naprawdę wolę uważać na to co jem, a dzięki temu że jem ograniczoną liczbę produktów to jak wprowadzę coś nowego łatwo mi wychwycić co mogło Filipkowi zaszkodzić.

betka oczywiście zamierzam wprowadzać nowe produkty do swojej diety ale stopniowo i po jednym produkcie. I jak coś nie podpasuje Filipkowi to odrazu będę wiedziała co. Wczoraj go bolał brzuszek i jedyna podejrzana to właśnie karotka której wcześniej nie piłam :ico_oczko:

dana wiesz ja jem dużo i często no i nie przesadzajmy jem i mięso i warzywa, pieczywo, wędlinkę. sery. mleko, ryż, makaron, kasze, zupki więc mój pokarm jest wartościowy a Filipek napewno się najada bo potrafi przespać 4 godzinki w nocy i zasypia spokojny. A pokarmu mam dużo aż tryska z piersi :ico_haha_01: Więc chyba dobrze jest :ico_oczko: Po malutku będziemy wprowadzać nowości do mojej ubogiej diety :ico_oczko:

Filipkowi bardzo żadko się zdaza zasnąć samemu przeważnie zasypia na rękach po jedzonku jak go "odbekujemy" albo przy cycusiu :ico_oczko: tak lubi najbardziej. . . mój cycusiowy syneczek :-)

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

29 gru 2008, 22:40

Motylek22 pisze:napewno się najada bo potrafi przespać 4 godzinki

no to napewno :ico_oczko: kochane sloneczko jest najedzone.
Motylek22 pisze:Po malutku będziemy wprowadzać nowości do mojej ubogiej diety :ico_oczko:
Spokojnie kochana masz racje pooli i bedzie ok.Najwazniejsze ze maly jest zdrowy i rosnie .Ja jadlam wszystko odrazu i tez jest ok ale moze dlatego ze mala nie miala zadnych dolegliwosci po za uczuleniem ale wie po czym wiec to wyeliminowalysmy i jest ok :ico_oczko:
blumek pisze:zasypia koło 22 i wstaje na amu o 4 lub o 6 rano, i śpi do 9.
Hej kochana to ona spi ci cudnie :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość