Awatar użytkownika
taa
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 834
Rejestracja: 15 gru 2008, 18:40

19 sty 2009, 12:59

Czesc dziewczyny :ico_placzek:
Mam dziś doła, byłam na glukozie rano bleeeeeee ale wytrzymałam i nie wymiotowałam. Mam dziś wolne ale jutro do pracy niestety. Praca spać mi nie daje. Mam sporo pracy i jeszcze takiej na której jeszcze się nie znam, Muszę zrobić coś czego nie potrafię i przez to nonono nie mogę spać po nocach. Od piątku mnie męczy, już nie wytrzymuję psychicznie. Biedne moje dziciątko bo pewnie to jemu też się udziela.

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

19 sty 2009, 13:15

taa, Glukoza jest wstrętna, to fakt.
Ja teraz też jestem w pracy.. ale na szczęście mam wyrozumiałego szefa.. nie robi mi problemów.
A co musisz zrobić.. co Cię tak męczy.. ?? Może jakoś pomożemy .. ??

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

19 sty 2009, 13:52

witam Mamusie :-D
Anulkaa, witaj na kwietniokach :ico_ciezarowka:

a ja caly weekend w drodze spedzilam zrobilismy z 1300 km , bylam u szwagierki w gliwicach , potem u tesciow pod wroclawiem , no i teraz padam kregoslup mi siada , burzuch mi tak stwardnial wczoraj ze dopiero teraz dochodze do siebie,
wydawalo mi sie ze jakos zniose ta podroz ale teraz wiem ze to bylo troche nieodpowiedzialne z mojej strony :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:

dziewczyny co to znaczy jak brzuch twardnieje? bo mi sie to raczej nie zdarza , ale to co czulam wczoraj :ico_szoking: normalnie kamien :ico_olaboga: :ico_olaboga: a do tego mialam takie bole jakbym miala okres :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: normalnie szok nigdy sie tak nie czulam , naszczescie jestem juz wdomu wzielam kapiel , i juz jest dobrze :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-01-19, 13:00 ]
Ejustysie wsoplczuje bolu zeba :ico_pocieszyciel: ja tez powinnam isc do dentysty , niby w lipcu przed ciaza bylam i wszytko mialam ok i nawet sobie polakowalam ale teraz jem tyle slodyczy a do tego podobno w ciazy zeby "padaj" wiec pewnie jakas dzire penie mam ale nie mozna znieczulenia w ciazy(tak slyszalam) a bez znieczulenia to ja nawet na fotel nie siadam :ico_nienie: :ico_nienie:

taa, :ico_pocieszyciel: wspolczuje problemow w pracy, pomysl sobie ze mija 16 czy 17 i idziesz do domu i wszytko masz gdzies :-D a ja cie szef zdenerwuje to idz na zwolnienie :-D

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

19 sty 2009, 14:05

Adka - Jak brzuch twardnieje i robią sie skórcze koniecznie trzeba dzwonic do lekarza a nie brać kapiel!
Kąpiel przypiesza poród nie wolno!

Jak leżałam w szpitalu - te dziewczyny którym twardniał brzuch dostawały magnez bo grzoił im przed wczesny poród, to niesie za soba skórcze.
Moja kolezanka zbagatelizowała twardzienie brzucha i głaskała go - w 7 miesiącu dostała takich skórczy ze mało nie urdoziła , potem lezała plackiem do pordou...

Jak brzuch mi twardniał lekarz kazał mi brac magnez i biore do dzis do końca, nie olewajcie tego błagam bo to moze grozic porodem za wczesnie.
Głaskać tez nie mozna - bo robia sie od tego skórcze - tak jak mi w nocy .

Już nie bede głaskać... :ico_puknij: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-01-19, 13:06 ]
Taa - dlaczego nie idziesz na L4 ? stres źle wpływa na Ciebie i dzidzie...

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

19 sty 2009, 14:30

Dora, dzięki za wyjaśnienie.. a ja sobie tak bezkarnie głaskałam brzusio.. :ico_szoking: ale na szczęście nic się nie działo.

adka, byłaś w Gliwicach ..to trzeba było wpaśc na "kawe" :-D ja wczoraj byłam prawie cały dzień sama w domku.. ehh Wszyscy pojechali do Wisły na narty..

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

19 sty 2009, 14:41

hej
ejustysia wybierz się do dentysty
Dora dobrze że te skurcze to jednorazowe
taa a nie możesz iść na zwolnienie?
adka jeśli to było jednorazowe to nie jest źle.Ale kapiel faktycznie to fatalny pomysł

Ja dzwoniłam dzisiaj do ginka i jak usłyszał jak często twardnieje mi brzuch to się zmartwił.Kazał brać 6 tabletek nospy i 6 magnezu.mam również zalecone badanie białka CRP.Bardzo się boję że to coś złego i w czwartek się okaże że coś tam się dzieje.

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

19 sty 2009, 14:55

To nieprawda, że kąpiel przyśpiesza poród. To mogą być skurcze przepowiadające tak jak mi lekarz powiedział. A przy takich skurczach kąpiel jak weźmiesz to powinno przejść. A jeżeli dostajesz skurcze porodowe to już nawet kąpiel nie pomoże.
Ja mam kilka skurczów dziennie, ale dopóki nie są długie to nic się złego nie dzieje.

Awatar użytkownika
nastka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2008, 13:05

19 sty 2009, 15:12

dziewczyny po co robi się tą glukozę i czy to się robi standardowo?

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

19 sty 2009, 15:14

Agnieszko - nie martw sie, magnez bardzo pomaga, w szpitalu wszystkie dostawałysmy magnez w kroplówce i pomagał.

Jak mi twardnieje biore 3 razy po 2 tabletki magnefar B6 i przechodzi.

[ Dodano: 2009-01-19, 14:21 ]
To jest standardowe badanie dla wszystkich kobiet w 6 tym miesiącu.
Jak byłam na szkoleniu dostałam materiały na ten temat.

""U niektórych kobiet cukrzyca występuje tylko w ciąży. Taką postać choroby nazywa się cukrzycą ciężarnych. Zapada na nią około 10% kobiet, które po zakończeniu ciąży wracają do normy. Jeśli jednak podczas jednej ciąży doszło do wystąpienie objawów cukrzycy, szansa ich powtórzenia w następnej ciąży wynosi 90%.

Cukrzyca u ciężarnych rozwija się z dwóch powodów. Jednym jest zwiększone wytwarzanie insuliny w organizmie kobiety, a drugim obniżona zdolność wykorzystywania tego hormonu w czasie ciąży. W wyniku tego dochodzi do zwiększenia stężenia cukru w krwi ciężarnej.

Cukrzyca ciężarnych pozostawiona bez leczenia stanowi zagrożenie zarówno dla kobiety jak i dziecka. Organizmy obojga są wtedy narażone na niekorzystne działanie wysokich stężeń cukru. Jednym z objawów takiego działania jest pojawiające się w obrębie pęcherza płodowego wielowodzie (nadmierna ilość wytwarzanego przez błony płodowe płynu owodniowego). Wiąże się to z ryzykiem wystąpienia przedwczesnego porodu, a powodem jest między innymi nadmierne rozciągnięcie mięśnia macicy.

Kobiety z cukrzycą ciężarnych mogą mieć także problemy w czasie porodu, ponieważ rodzą zwykle bardzo duże dzieci i często konieczne jest wykonanie cięcia cesarskiego. Duże stężenie glukozy we krwi usposabia też przyszłe matki do zakażeń występujących najczęściej w obrębie nerek, pęcherza moczowego, szyjki i jamy macicy. Leczenie cukrzycy ciężarnych polega na regularnym uprawianiu ćwiczeń fizycznych i piciu dużej ilości płynów. Najważniejsze jest jednak leczenie odpowiednią dietą. Lekarze zalecają w takiej sytuacji spożywanie 6 posiłków dziennie o łącznej wartości energetycznej 2000-2500 kalorii. Często przyszłe matki konsultowane są poprzez dietetyków. ""

Ale to jest czarny scenariusz a tak na prawde lekarz mi powiedział ze jak bede stosowac zalecana diete i mierzyc cukier to wszystko bedzie ok. Mam 2 kolezanki co tez miały podnieosiona glukoze , odstawiły słodycze i zdrowo jadły i dzieci zdrowe i ważą w normie :ico_ciezarowka:

Nie martw sie żaddko wychodzi podnieosiony cukier po glukozie - u mnie wyszedł ale teraz jem zgodnie z zaleceniem i mierze codzinnie cukier i mam w normie da sie przezyc :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2009-01-19, 14:23 ]
A za 3 miesiące bedzie wiosna i bedziemy chodzic na spacerki z naszymi bobaskami :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

19 sty 2009, 16:34

ale mnie nastraszylyscie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

wiem ze moze to glupie pytanie :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: czy skurcze to takie klocie w brzuchu czy taki bol jak podczas okresu :ico_wstydzioch: ???
i jaka macie skale twardnienia brzucha?
bo u mnie np to co mialam wczoraj to pierwszy raz sie zdarzylo i rzeczywiscie brzuch jak skala ale czesto jak sie najjem to tez mam twardy brzuch sama nie wiem teraz to mam pietra i caly czas sie dziubie w brzuch i sprawdzam ale musze powiedziec ze za miekki to on nie jest ale twardy tez nie , czasami to mam tak mieciutki ze normalnie czuje w ktorym miejscu jest dzidzia bo to miejsce jest twarde a reszta miekka ale tak to mam zadko czy tak powinno byc caly czas???

[ Dodano: 2009-01-19, 15:39 ]
i jeszzce jedno pytanie odnosnie cukru,
czy kazda ciezarna powinna go robic ? bo mi nie kazal, nawet nie wspomnial o tym , i myslalam ze skoro nadczo mam cukier ksiazkowy , morfologie tez sie smial ze kobiety bez ciazy nie maja takich wynikow jak ja i ogolnie nie puchne , nie mam zylakow i jak to gin powiedzial wygladam jak okaz zdrowia to moze nie ma podstaw zeby robic glukoze?

[ Dodano: 2009-01-19, 15:45 ]
aha i jeszcze jedno
czy naprawde myslicie ze glaskanie wplywa na skorcze? czy naprawde wplyw otoczenia jest tak duzy? tzn czytanie mowienie glaskanie? troszke mnie to przeraza bo ja glasze caly czas nie wiem dlaczego , nie czytam nie mowi nic do Lenki chyba ze wisze nad kiblem to wtedy pyatam sie jej za co mnie tak kaze :-D no i to ze zyje w ciaglym stresie , wiem ze stres zle wplywa na mnie to i automatycznie na dziecko

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość