donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

16 mar 2009, 13:32

my byliśmy na spacerku, nawet jest ciepło tylko tak pochmurno, właśnie sprzątnęłam korytarz, teraz zjem coś, zrobię mężowi kanapki do pracy i obiorę ziemniaki na obiad

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 13:34

a moja usnela na chwilke pogoda dzis paskudna wiec nie wiem czy bedzie spaceer moje malenstwo dzis smutne ja gotuje makaron bo sos spagetti jest dla chlopa i krupnik ja potem ugotuje piers z kuraka i marchew

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

16 mar 2009, 13:39

plum :-)

ja na chwilkę :-)

Mały się buntował przed zasnięciem o tej porze w domu, ale w koncu zasnął... pada oczywiście :ico_olaboga: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: i to nie deszczyk, od którego się rośnie :ico_oczko: tylko zacina tak, że mogłoby mnie zmieść :ico_zly:

a mnie cos wzięło i zgrywam kopię wszystkich zdjęć z kompa na płyty :ico_sorki: :ico_noniewiem: dawno tego nie robiłam, a chyba bym się pocięła, gdybym straciła tyle giga zdjęć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 13:43

a mnie cos wzięło i zgrywam kopię wszystkich zdjęć z kompa na płyty :ico_sorki: :ico_noniewiem: dawno tego nie robiłam, a chyba bym się pocięła, gdybym straciła tyle giga zdjęć :ico_noniewiem:
ja zawsze je trace bomi sie nei cche zgrywac :-D

teraz bede jadla jabko pieczone z mikrofali wczesniej byl ryz z jablkami

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

16 mar 2009, 13:56

ja zawsze je trace bomi sie nei cche zgrywac :-D
noo, ja juz raz straciłam i nigdy więcej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

16 mar 2009, 15:11

[ Dodano: 2009-03-16, 12:03 ]
a na co jest wit, K :ico_noniewiem: ja się pytałam położnej i mi nie kazała dawać?
Witamina K jest potrzebna przede wszystkim do prawidłowego krzepnięcia krwi. Nie dopuszcza do krwawień wewnętrznych oraz krwotoków. Wpływa na wytwarzanie białka osocza krwi, które zapobiega wypływom krwi w przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych. Witamina ta ma także wpływ na działanie niektórych białek, które znajdują się w kościach. One z kolei biorą udział w budowie kości, produkcji energii i regulacji ciśnienia między krwią a innymi komórkami. Wykazano, że witamina K hamuje rozwój nowotworów piersi, jajników, żołądka, wątroby i nerek.

Moja Emi coś dzisiaj marudna jest. Nawet noszenie na rękach i spacerownie nie pomaga. :ico_olaboga: Na spacer nie pójdziemy bo brzydka pogoda jest i co chwilę ciapie.

A ja coś dzisiaj znowu zaczełam krwawić. Czyżby to miesiączka przyszła już?

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

16 mar 2009, 15:13

A jaką tą Wit D3 kupić?
to pediatra przepisuje, nie kazdemu dziecku trzeba, na pewno tym na piersi, bo mleka sztuczne zawieraja ta wit.
ja mam Vigantol podaje się 1 kropelkę dziennie
ja to samo - ja sie wogóle od 1 m-ca podaje wiec Ragazza dopiero teraz, ale nie wiem jak jest jak sie łączy sztuczne z piersia, poradz sie pediatry.

dla Emilki z okazji 1-go m-ca wszystkiego najlepszego!!! :ico_tort:
a na co jest wit, K
zapobiega chorobie pokrwotocznej u noworodków, nie kazdy lekarz zaleca, moja pediatra zaleciła brac.
sos spagetti jest dla chlopa i krupnik ja potem ugotuje piers z kuraka i marchew
milutka ale spagetti spokojnie mozesz zjesc.\, mieso sie wprawdzie podsmaza ale potem gotujesz w sosie wiec czemu nie?

ja przegoniłam lenia i poczysciłam podłogi.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 15:13

A ja coś dzisiaj znowu zaczełam krwawić. Czyżby to miesiączka przyszła już?
ja rowniez tak mialam juz 2 razy niby okresu dostalam kroty trwal od 5 do 10 dni... ale nic przy tym nie bolalo! ale bykam strasznie oslabiona

[ Dodano: 2009-03-16, 14:15 ]
milutka ale spagetti spokojnie mozesz zjesc.\, mieso sie wprawdzie podsmaza ale potem gotujesz w sosie wiec czemu nie?
a wiesz ze ja calkiem miesko gotowalam z cebulką nie podsmazalam ?:) ale mąz pojechal kupic mi parowar musze go wykorzystac
ja przegoniłam lenia i poczysciłam podłogi.
ja w ciazy moglam sprzatac i sprzatac a teraz mi sie nie chce

Awatar użytkownika
aga29
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 09 lip 2008, 12:15

16 mar 2009, 15:21

Witam! Ja dopiero mam chwilkę. Wcześniej nie miałam czasu zajrzeć bo a to jedni goście a to drudzy, a to teście. Ten tydzień zapowiadał się na wolniejszy a tu moje chłopaki dali mi popalić. Jak nie jeden to drugi. Teraz zasneli i nareszcie mam chwilkę. Wstawiłam obiadek i doczytałam co naklikałyście. U mnie nocka z pobudkami raczej częstymi bo mały co 2 godzinki chciał jeść. Teraz rano miał kolkę.
Ananke jeśli możesz to dopisz mnie na pierwszą stronę. Zamieścił dane parę stronek wcześniej.
A z tymi zdjęciami to ja nigdy nie straciłam i nie pomyślałam że się może tak stać. Więc chyba w wolnej chwili tez skopjuje bo też mam kilka giga i było by mi szkoda gdyby znikneły.

Ragazza555 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla córeczki za skończenie 1 miesiąca.

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

16 mar 2009, 15:30

a ja wam powiem ze robilismy z wobote z mezem bzyku bzyku :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: i niby wszystko bylo OK i nie bolalo ale po zauwazylam ze znowu zaczelam lekko krwawic no i na drugi dzien troszkemnie tam bolalo wiec wstrzymamy sie jeszcze troszke :ico_wstydzioch:
za 2 tyg ide do kontroli to sie wypytam o ta wkladke domaciczna ale i tak musze kasy na nia uzbierac wiec na razie to chyba wezme sobie jakies anty tabsy :-D

no i znowu jestem sama b maz pojechal wczoraj w nocy w trase no i nie wiem nawet kiedy wroci, ale na pewno nie dzis :ico_placzek:

samemu z dzieckiem w domu nie jest milo. o wiele bardziej bezpieczniej czuje sie jak maz jest w domu no i pomoze przy dzidzi a to nakarmi, a to przewinie. no i pusto jakos tak bez niego :ico_placzek: no ale najgorsze sa nocki :ico_noniewiem:

mi polzna powiedziala ze witaminke K przyjmuje sie tylko jak sie karmi piersia. zreszta na opakowaniu sztucznego mleczka jest ona wyszczegolniona w skladzie.

moja zabka zaraz sie obudzi wiec ide przygotowac mu mleczko. no i pewnie juz od tej pory do 12-1 w nocy raczej juz nie bedzie spal :ico_olaboga: wasze dzieci tez tak dlugo nie spia?

no i zasnal na brzuszku dzisiaj ze smokiem w buzi. ale mnie szoknelo bo strasznie nie lubi jak sie go kladzie na brzuszek :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-03-16, 14:34 ]
myslalam zeby kupic sobie jakis dobry balsam antycelulitowy i wyszczuplajacy i myslalam o avonie. jest tam taki jeden reklamowany w tv, ale kosztuje 85zl.
dzisiaj wynalazlam z nivea tez wyszczuplajacy i kosztuje polowe tego - kolo 40 zeta no i chyba sie na niego skusze :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość