Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 paź 2011, 12:51

wróciłam ze spacerku bo zaczeło kropić

byłąm tez w lidlu po Majkowe ulubione rogale :ico_haha_01:
dziś zupkę pomidorową zrobię :ico_oczko:

Konrad śpi jeszcze w wózku, Maja coś sie pokłada znów, już dziś drzemneła 20 minut :ico_haha_01: ale taka pogoda to mi zasnie jeszcze :ico_oczko:
d*u*p*a :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: niby mam ale dla Izy jest to za mało i jest już niestety 3/4 na sztucznym mleku :ico_placzek: nawet to piwo wypiłam i nic z tego :ico_wstydzioch:
:ico_pocieszyciel: to co najlepsze i tak posmakowała :ico_oczko: zobacz jak ładnie rośnie, nie przejmuj się :ico_pocieszyciel: ważne ze głodna nie jest :ico_sorki:
a jak toleruje mleczko? nadal boli ją brzuszek po sztucznym?
w sumie kolke to mają i dzieci butelkowe i cycowe wiec to raczej nie wina mleka samego w sobie :ico_noniewiem: bardziej chyba wina niedojrzałosci ukłądu trawiennego, lada chwila minie samo :ico_sorki: a pytałas lekarza o mleko?

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 paź 2011, 12:56

w sumie kolke to mają i dzieci butelkowe i cycowe wiec to raczej nie wina mleka samego w sobie :ico_noniewiem: bardziej chyba wina niedojrzałosci ukłądu trawiennego
Ja tez tak myślę.
Zna osoby które od początku karmiły sztucznym i miały kolki, inne które karmiły piersią i miały dietę bardzo rygorystyczna i tez kolki były tak że ja myślę właśnie że to jest niedojrzałe dzieciątko jeszcze.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 paź 2011, 12:57

co do smoczków, ja mam dwa aventu (dostałam w gazetkach) kupiłam NUK lateksowy anatomiczny i nie chce go złapać :ico_olaboga: ma odruchy wymiotne :/
ale kupiłam smoczek jakiś zwykły w kształcie kulki :ico_sorki: tez lateks :ico_sorki:
i o niebo lepiej, nie dławi sie nim i uspokaja go :ico_sorki: choć po chwili i tak go wypluwa :ico_oczko: ale ważne ze działa :ico_sorki:

[ Dodano: 25-10-2011, 13:01 ]
Ja tez tak myślę.
w sumie każda położna to mówi ze jak dziecko ma kolki to będzie je miało chocby na rzęsach człowiek stawał, bo to wina samych jelitek, jedynie co można łagodzić ich przebieg ale przejsc trzeba :ico_noniewiem:

u na steż są sensacje, i wieczorne i poranne :ico_olaboga:
rano płacz, ryk niemiłosierny :ico_olaboga: ale daje kropelki i pomagają :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: młody purta po nich jak stary chłop :ico_haha_01: biedny pręży się i wzdyma ale bączki pusci i już spokojny synuś :-D duzo na brzuszku go kładę to wtedy i beką i pierdzi na raz :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

25 paź 2011, 13:02

hejka Dziewczyny :-)

Muszę się pochwalić, że wieczory już zostały przeze mnie opanowane :-) każdy jest nieco inny, ale już się dotarliśmy, a im Piotruś będzie starszy, tym prościej powinno być :-)

Ostatnio trochę chora byłam, sił na nic nie miałam, na szczęście już jest lepiej :ico_sorki:

Piotruś dalej ciągle przy cycu, jak go odkładam, to poleży tylko, gdy go po zabawiam i to też tylko przez chwilkę. Smoczka dalej nie chce...

Mały prawdopodobnie ma alergię, więc jestem na diecie bezmlecznej, czyli powtórka z rozrywki... na razie poprawy brak, Piotruś dalej strasznie wysypany

Jula, wielkie gratulacje :ico_brawa_01: śliczny synuś :ico_brawa_01:

Pati85, ale Alanek słodki :ico_brawa_01: i te włoski :-D

Kinga_łódź, super foteczki, Leonek wygląda na tych zdjęciach jakby był starszy

Za chwilę będzie serwisant do pralki, z ciekawości sprawdziłam, czy nadal nie działa, a ona się włączyła :ico_szoking: ciekawe co teraz? Znając życie, będę musiała zapłacić za jego przyjazd, próbowałam odwołać, ale się już nie da...

Kinga_łódź
, pisałaś jakiś czas temu, że Twój synuś się denerwuje przy cycusiu, minęło już mu?

Mój Piotruś też od jakiegoś czasu płacze przy cycusiu, widzę, że nie radzi sobie z nadmiarem mleka, chyba za szybko leci. Znacie jakieś sposoby na to?

[ Dodano: 25-10-2011, 13:04 ]
izuś_85, pokaż jaki to smoczek kupiłaś? Ja też mam z aventu ortodontyczne, ale Mały go nie chce

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 paź 2011, 13:09

Muszę się pochwalić, że wieczory już zostały przeze mnie opanowane :-) każdy jest nieco inny, ale już się dotarliśmy, a im Piotruś będzie starszy, tym prościej powinno być :-)
:ico_brawa_01: super
Mój Piotruś też od jakiegoś czasu płacze przy cycusiu, widzę, że nie radzi sobie z nadmiarem mleka, chyba za szybko leci. Znacie jakieś sposoby na to?
ja troszke mleka wyciskam palcami w pieluche tetrową jak mały sie krztusi z nadmiaru :ico_noniewiem: czasem tryska z kilku dziurek :ico_haha_01: i młody po oczach dostaje jak cyca wypusci na chwilke :ico_haha_01:
ale zauważyłam ze jak młody nie umie nadążyć to wystarczy go podnieść do odbicia, beknie i wtedy radzi sobie z nadmiarem mleka lepiej :ico_noniewiem: nie zapowietrza sie tak :ico_oczko:
Mały prawdopodobnie ma alergię, więc jestem na diecie bezmlecznej, czyli powtórka z rozrywki... na razie poprawy brak, Piotruś dalej strasznie wysypany
ojej współczuje :ico_pocieszyciel:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 paź 2011, 13:10

U nas chyba jak na razie nie ma kolek choc ja nie wiem czy bym to rozpoznała. Mała co prawda rano jest bardzo niespokojna od wczorajszego dnia ale nie płacze jakoś bardzo, nie zanosi mi się . Tylko taka bardziej marudna jest i nie pasuje jej wtedy leżenie samej tylko towarzystwa cche. Za to popołudniu to nie ma dziecka.Od około 15 do 19 budzi sie tylko raz na jedzenie .Na kąpiel ja wybudzamy i potem nie śpi jakieś 2 godz ale jest w miare grzeczna.No i noc to juz coraz lepiej .

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

25 paź 2011, 13:14

Mały prawdopodobnie ma alergię, więc jestem na diecie bezmlecznej, czyli powtórka z rozrywki... na razie poprawy brak, Piotruś dalej strasznie wysypany
czyżby skaza białkowa u ciebie też? współczuję, bo ja przechodzę to i wiem ile wyrzeczeń trzeba


szkieletorek na siłę smoka nie wmusisz bo tylko będzie dziecię płakało i się stresowało, ja każdego dnia próbuję i wypluwa, przecież nie zakleimy taśmą by nie wypadał hihihi
Muszę się pochwalić, że wieczory już zostały przeze mnie opanowane każdy jest nieco inny, ale już się dotarliśmy, a im Piotruś będzie starszy, tym prościej powinno być
pewno że będzie lepiej z każdym dniem:):)
w sumie każda położna to mówi ze jak dziecko ma kolki to będzie je miało chocby na rzęsach człowiek stawał, bo to wina samych jelitek, jedynie co można łagodzić ich przebieg ale przejsc trzeba
dokładnie, a wszystkie leki to sa tylko by złagodzić jej działanie a nie by w ogóle kolek nie było. To układ pokarmowy jeszcze jest nierozwiniety
ale daje kropelki i pomagają
a jakie kropelki podajesz jak można wiedzieć?

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 paź 2011, 13:18

izuś_85, pokaż jaki to smoczek kupiłaś? Ja też mam z aventu ortodontyczne, ale Mały go nie chce
coś takiego tylko lateks
Obrazek

[ Dodano: 25-10-2011, 13:18 ]
z Rossmana

[ Dodano: 25-10-2011, 13:20 ]
a jakie kropelki podajesz jak można wiedzieć?
espumisan w kropelkach bo jest skoncentrowany :ico_sorki: wystarczy mała dawka :ico_oczko: i starcza na dłuuuuuugo :-D

[ Dodano: 25-10-2011, 13:20 ]
Obrazek

[ Dodano: 25-10-2011, 13:29 ]
co do butelek z TT one są fajniutkie :-D dzieci cycowe je lubią :ico_brawa_01: moja koleżanka synka karmiła 11 miesiecy cycem i tylko tych butelek używała :ico_oczko:

a ja używałam ich dopóki karmiłam :ico_haha_01: jak Maja cyca juz nie ciągneła to butelki też nie chciała TT :ico_nienie: wtedy dałam jej od razu niekapek Nuk :ico_oczko: i przyzwyczaiłam do butelek z dziubkami zamiast smoka :ico_oczko:

[ Dodano: 25-10-2011, 13:30 ]
wczoraj dałam Konradowi herbatkę rumiankowa Hipp i wypił jakies 30ml
i chyba mu pomogła :ico_brawa_01: bo cały wieczór spokojniutki był i nie płakał wcale :ico_sorki: dopiero rano dziś bąki były :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

25 paź 2011, 13:44

troszke mleka wyciskam palcami w pieluche tetrową jak mały sie krztusi z nadmiaru :ico_noniewiem:
próbowałam, ale nic to nie pomaga
czyżby skaza białkowa u ciebie też? współczuję, bo ja przechodzę to i wiem ile wyrzeczeń trzeba
chyba tak, ja też doskonale wiem jak to jest, bo z Wiki to też przerabiałam, dlatego karmiłam tylko 3,5 m-ca, bo mnie ta dieta męczyła strasznie
ja każdego dnia próbuję i wypluwa
to tak jak ja i Piotrek dokładnie tak samo się zachowuje, ale przynajmniej już się nie denrwuje :ico_sorki:
z Rossmana
to muszę się wybrać

Ja jeszcze nie wyjęłam butelek dla Piotrusia :ico_oczko:

[ Dodano: 25-10-2011, 13:46 ]
Świeżutkie foto Piotrusia:
Obrazek

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 paź 2011, 13:49

Świeżutkie foto Piotrusia:
:ico_brawa_01: ale rośnie ładnie bąbelek :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość