Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 09:29

Kasia3 pokoik sliczniutki:)

TB-tuberculosis-tak na marginesie- :-D

A ja dzisiaj mam nieco lepszy humor bo pospałam nad ranem i nie obudziałam sie w końcy o 7 tylko po 8 :-D Wczoraj miałam nadzieje, ze coś się zacznie bo mi znów to cosik odpłynęło ale tylko tyle ,żeby zmoczyc wkładke ale potem się wszystko uspokoiło, tak że cierpliwe czekam na jutrzejsze ktg :-D A dziś znów zapowiada się strasznie upalny dzień i pewnie znów nigdzie nie wyjde... ech :ico_olaboga:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

09 sie 2007, 09:47

No ja też mam jutro ktg i też czekam. :-D Dzisiaj znalazłam smużkę brunatną na bieliźnie i z rana poleciała coś takiego białego i gęstego. Ale nie wiem czy to nie jest normalne, a ja po prostu ostanio stałam się bardziej wyczulona na takie rzeczy. :ico_oczko: Może i u mnie się coś zaczyna. :ico_oczko: Ale wątpię, bo nadal żadnych objawów, a nie chcę sobie niczego wmawiać. :-)
Apropos Angielskiej służby zdrowia, a to nie jest jakoś stopniowalne przez ubezpieczenia, że to jest takie najbardziej podstawowe, a żeby mieć lepszą opiekę należy wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, pakiety. U nas przecież też są już prywatne ubezpieczenia i też wykupujesz pakiety (co miesiąc potrącają ci coś z pensji). My z mężem mamy takie dodatkowe, co prawda korzystam z ginekologa na fundusz, bo jestetm do niego przyzwyczajona i chodziłam do niego przed wykupieniem ubezpieczenia, ale różnica w opiece jest znaczna, zwłaszcza jeśli chodzi o specjalistów. Np okulista w ciągu jednego dnia, a normalnie we Wrocławiu czekasz około miesiąca. :ico_zly:
Nie wiem jak jest w Brytani, ale oni też mają chyba to jakoś stopniowalne. U nas niby wszystko wszystkim przysługuje po równo, ale przecież i tak jak chcesz czy potrzebujesz coś zrobić szybko, to płacisz prywatnie. A tak nawet tych składek się nie odczuwa, a w każdej chwili można zatelefonować i umówić się i tam gdzie ci odpowiada.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

09 sie 2007, 10:47

a ja przyszłam się poskarżyć :ico_placzek: wybieram sie z maluszkiem na spacerek wiec chcialam w końcu załozyc normalne ciuchy czyli te z przed ciąży i mam problem bo żadne spodnie na nonono mi nie weszły a bluzki są w cyckach za male :ico_olaboga: i nadal muszę łazić w tych ciążowych rzeczach :ico_placzek: cala szafa ciuchów do wywalenia trzeba kupic wszystko wieksze :ico_oczko:
wisienko a jak u ciebie? dajesz sobie radę z maleństwem i z pokarmem?

beata84
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 114
Rejestracja: 12 mar 2007, 00:37

09 sie 2007, 11:10

czesc laseczki.
wpadlam sie zameldowac,ze jeszcze jestem :ico_ciezarowka:

przed chwila bralam prysznic i na reke poleciala mi taka duuuuuuuuuuza galareta.
ffffuj.
moze cosik sie zaczyna dziac.
a ja spadam na lotnisko po mame.

moze zdaze jeszcze zrobic i wkleic ostatnie juz mam nadzieje fotki.

buziaki.


kasia1983 nie stresuj sie .
ja to juz teraz wiem,ze w ciuchy sprzed ciazy nie wejde.

bedzie dobrze.

pa pa.

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

09 sie 2007, 11:11

Kasiu jeszcze nie wyrzucaj. :ico_nienie: Przecież to dopiero drugi tydzień po porodzie, a to musi chwilę potrwać nim wszystko wróci do stanu sprzed ciąży. Przecież jeszce Ci się nawet macica nie obkurczyla, a Ty chciałabyś tak od razu. :ico_oczko:
Mnie lekarz uprzedził, żebym nie spodziewała się po porodzie wyglądu sprzed ciąży. :ico_zly: Mam się przygotować, że będę wyglądać jak w 6. miesiącu. :ico_zly: Nie jest to budujące, ale przynajmniej wiem na czym będę stała. :ico_oczko:

agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

09 sie 2007, 11:29

beata84, to trzymam kciuki zeby ci sie plany spełniły w piątek :ico_brawa_01:
kasia1983, to dopiero 2 tydzień po porodzie daj sobie jeszcze troszke czasu :ico_pocieszyciel:

dziewczyny ja nigdy nie miałam robionego ktg ,czy powinnam się martwić?
przy każdej wizycie u lekarza słysze bicie serduszka maleństwa,ma 140 tętno.
jak czytam ze niektóre co tydzień macie takie badanie to się denerwuje :ico_noniewiem:
mój gin jest na urlopie mam sie zgłosić 21 (tydzień później)jak jeszcze nie urodze . :ico_zly:
a tu zadnych oznak :ico_placzek:
Obrazek

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

09 sie 2007, 11:37

Mój lekarz powiedział, że zrobimy pierwsze ktg, bo nie był pewien czy dobrze zaznaczam w karcie ruchy Amelki, a ja nie potrafiłam powiedzieć, jakie te ruchy są. O tym jutrzejszym mówił, że nie ma aż takiej potrzeby, ale żebym dla swojego spokoju przyjechała do niego, to zrobimy drugie. :-) Nie wiem czy badanie takie jest aż tak potrzebne, ale wiem na pewno, ze część lekarzy go nie robi, choć to już chyba nieczęsto się zdarza. :-) Mój sam zaproponował, ale też wiem, że nie wszystkie jego pacjentki mają robione. Ja jeżdżę do niego prywatnie do innej przychodni, bo w przychodni, w której mnie przyjmuje nie ma aparatu. A tak wchodzę między pacjentkami i jestem podłączana w drugiej sali do aparatu. On tam czasem wpada i później sprawdza wynik. Tak samo robiłam u niego usg, bo aparat w mojej przychodni nie jest najlepszy. Z drugiej strony, jak sam to powiedział, ja strasznie eksploatuję jego wiedzę i on jak już urodzę, to zetrze pot z czoła, a na razie, to lepiej żebym przyszła, bo jak on coś zaniedba, to mu nie dam spokoju :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 12:38

Hej dziewczynki:)
Sie przespałam zmogło mnie....
Widze, ze zaczyna sie u nas coś dzić.

Ja już jestem na sto procent pewna, że mi ten czop odszedł bo mialam teraz na wkładce śluzik z paskami krwi, ale skurczy nie ma dalej, wolałabym wytrzymac do jutra do tego ktg :-D a nie jechac nigdzie nocy.

Jesli chodzi o ktg to powinno się od 38tyg robić co tydzień, przynajmniej tak byłoby idealnie, a to dlatego że dziecko jest duże i już nie ma takiej swobody ruchów i żeby unikną okręcienia pępowiną :-D Dodatkowo część łożysk się szybciej starzeje, i może być dziecko niedotlenione a ktg to wychwyci, tak jak było u anitki, więc lepiej je miec niż nie mięć :-D

Jezu czy u was tez jest tak duszno, normalnie idzie się udusić, cała mokra jestem,a chmury sa a deszczu ni widu ni słychu :ico_placzek:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

09 sie 2007, 13:40

Pruedence, dzięki, mi też się podobaja naklejki, moja mama myślała,że to tapera. hihi :-D
A wcześnie rano, albo poźnym popołódniem nie możesz się gdzieś przejść. Tutaj w Kanadzie to tak prawie non stop, dzisiaj jedynie ma być zaledwie 27 stopni, ale wczoraj było 35 st z wilgotnością i już opisywałam czujesz się jak u magla !!!!!!!!
Yvone, nie wiem jak jest w Anglii, ale w Kanadzie jeśli jesteś legalnie dostajesz podstawową opiekę zadarmo i nie ma różnicy, lekarz wszytko ci zaleca i przed wyjściem dajesz do rejestracji informacje co mają ci załatwić, czyli potrzebujesz okuliste, dermatologa, i takie tam i potem do ciebie dzwonią z informacją z tego miejsca gdzie i kiedy masz się zgłosić i czy ci odpowiada. Uzg akurat to sama dzwoniłam i wybierałam sobie termin, ale tylko dlatego, że to podpada jak pobranie krwi, przeswietlenie i uzg to badania kontrolne wnikające w ciebie i to możesz iśc do jednego miejsca i tam robią wszystko. Oni ci dają papierek co potrzebujesz aby było zrobione i ci polecają najlepsze miejsce albo sama wybierasz gdzie chcesz isc.
Ale dentysta, masarz, fizjoterapi to musisz placic sama, albo jak masz dobra prace z tzw BENEFITami to ci opłacają od 60-90%.
Ale się rozpisalam !!!!!!!!! :ico_szoking:
kasia1983, to prawda poczekaj, ja sobie tłumacze tak, że zajeło ok 9 miesięcy na rozciągnięcie skóry to w kilka dni nie ma co marzyć o powrocie do figury z przed ciąży, dodatkowo twoje biodra są przesunięte i wszytko inne , daj sobie czas i nie bądz za surowa dla siebie.
Ja jak pakowałam się do szpitala, to mój mąż mi powiedział pamietaj ciuchy ciążowe jeszcze będą obowiązkowe w twojej garderobie przez pewien czas !!!!
Zaskoczył mnie ale ciesze się, żę rozumie i on to też.
Pogadaj z mężem na ten temat, albo z kimś innym, ale najlepiej z mężem to on też się czegoś nauczy i nie będzie za bardzo wymagający.
beata84, to znaczy, że już niedługo, a ja jaknarazie nic, oprucz bulu w kroczu i niesamowitych agrobacji mojego dziecka to nic .
agasco, ja też nie miałam KTG i nawet nie wiem jak to się nazywa po Angielsku wiec nie wiem jak o to zapytać !!!!!!!! :-D
Wczoraj podjełam decyzje, że kupuje sobie na brodawki te osłonki poszłam szukać ich i znalazłam wjedym ze sklepów i są ale na zamówienie i jedna kosztuje ok 11$ z podatkiem licząc.
Ile takie coś kosztuje w Polsce?

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 13:49

Kasia3 podejrzewam, że KTG to CTG po angieslku bo to skrót od cardiotocography:)
Za pewne polak tego nie wymyslił :-D

No zobaczymy jak będzie wieczorem to może wybiorę się na spacer choć pewnie będzie ciężko mojego M do tego namówic jak wróci zmordowany z :ico_noniewiem: pracy

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość