Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 maja 2010, 10:55

Hello :-)

Ja od poniedziałku stawiam duży :ico_tort: i :ico_kawa: za ósme okienko :-D

U nas weekend imprezowy! Spotkanie klasowe, imieniny Taty, wczoraj odwiedziny znajomych :-) A dziś chyba odpoczynek po tym wszystkim :ico_oczko:

Miłego dzionka! :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 maja 2010, 11:17

Julchik, no niestety u mnie układanie w słupki nieuniknione:) Pocieszam się, że małe ciuszki będą właściwie tylko przez chwilkę, potem nic się nie będzie przewracać, bo ciuszki spore nawet złożone w mega stos będą ładnie leżeć na kupkach :) MOja komoda ma dwie szuflady (w jednej mam większe rozmiary, w drugiej skarpetki i inne malusie elementy jak czapaczki itp), jedną otwartą półkę (jakieś koszyki na drobiazgi dokupię, teraz leżą tam pampki i chusteczki Damiana), i zamykaną szafkę z 2 półkami- na ciuszki małej.

Dzisiaj przygotowałam sobie już materiały. Uszyję sobie organizer na pampki i akcesoria na łóżeczko. Żeby wszystko mieć przy przewijaku. Mogłabym kupić na allegro, ale za małe mi się wydają w nich kieszenie.

Karo, wielkie brawa :ico_brawa_01: za Ósme Okienko!!! Wspaniałe uczucie, prawda? :ico_brawa_01: Już tak blisko.

[ Dodano: 2010-05-10, 11:20 ]
julchik, znowu pracowity czas przed Tobą, więc zaciskam kciuki, żeby Ci sprawnie poszło.
A potem będę trzymać za obronę :D

Super szpital, jeśli nie zmuszają do leżenia plackiem. Dla mnie nawet na samą końcówkę nakaz leżenia to porażka. Ale już się psychicznie przygotowuję, że tak właśnie będzie :ico_noniewiem: Niestety...
Chyba, że trafię na położną, która będzie bardziej zaangażowana, bo przecież są takie!!

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

10 maja 2010, 11:23

Martalka, tez mam wlasnie taki organizer :ico_brawa_01: przy Iguli sie sprawdzil a pozniej wkladala sobie tam maskotki :-)
karo-22, za 8 okienko :ico_brawa_01:

mnie dzis w nocy od 1 do 3 znowu meczyl bol brzucha ze skurczami ale wczoraj troche mialam zapracowany dzin wiec pewnie dlatego :ico_noniewiem:
jeszcze musze zrobic selekcje w Igi zabawkach , podniesc lozeczko i to juz wszystko :ico_szoking:
wczoraj kupilismy karuzelke bo ta po Iguli sie popsula moze dokupie jeszcze tych superowych poppaseczek sama nie wiem :ico_noniewiem: bo watpie zeby pozniej M je odnalazl w sklepie a z drugiej strony pozniej uzywalam zwyklych podpasek i to calkiem szybko

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 maja 2010, 12:09

ja też całkiem szybko przeszłam na zwykłe podpaski (po tygodniu??) a potem też na wkładki :) A z Bartkiem chyba jeszcze po 2 tygodniach nosiłam wielkie padpachy belli, ale to tylko dlatego, że za dużo ich nakupowałam, bo myślałam,że będę ciekła i ciekła :) a tu proszzz :)

mmarta, oj ciekawe kiedy nam się rozpakujesz- te skurcze... pewnie przepowiadacze jakieś? :) Ty zamiast się przepracowywać, lepiej wykorzystaj te dni na jakiś relaksik :D

NICOLA_1985

10 maja 2010, 13:38

hej :-)
karo :ico_brawa_01: za ósme okienko :-D

ja miałam dosc fajny weekend sobota zeszła spokojnie tylko na wieczór przyjechał szwagier i pomógł mojemu S z przemeblowaniem sypialni bo teraz stoi tam nasze łółzko, łózko Karoliny i łózeczko dla malucha.
niedziela tez fajna pojechalismy ze szwagrem i jego dziewczyna do babci mojego S. i załapalismy sie na kiełbaski z ogniska super sie wypogodziło i Karolina sie wyszalała na dworze, do tego psy , koty, króliki, kaczki, gęsi.... i miała towarzystwo kuzyna w jej wieku ktory ku mojemu zdziwienie bardzo poprawił sie z zachowania i juz nie zabierał jej zabawek tylko sie z nia wszystkim dzielił i nawet prowadzili ze sobą porywajace dialogi :ico_oczko:

co do tych podpadek duzych to ja miałam teraz dylemat czy je kupic.....
pierwszy dzien caly i tak przeleze na podkładach a pozniej to ja nie wiem czy bedzie sie ze mnie tak lało jakos speckalnie... ja przy karolinie juz na drugi dzien nosiłam zwykłe podpaski allways ze skrzydełkami bo przez pierwsze 2 tygodnie miałam jakby zwykla miesiaczke a pozniej to juz ze 3 tyg miałam same plamienia i tylko co tydzien zmieniały kolor i były coraz mniejsze,.
no ale kupiłam bo sama nie wiem... ta ciąza jest inna to moze i połóg bedzie tez zupelnie inny....

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 maja 2010, 15:07

u mnie w szpitalu podkłady od nich były tak małe jak podpaski :ico_noniewiem: , więc te podpachy belli się sprawdziły idealnie. żałowałam, że kupiłam jedną paczkę tylko! :ico_puknij:
siatkowe majtasy u mnie w ogóle nie zdały roli :ico_nienie: , bo dupsko bolało tak, że ledo mowa była o pochylaniu się, by je założyć. a poza tym, położne cholernie goniły za nie. :ico_zly: mówiły, że lepiej rana się wygoi jak będzie do niej więcej powietrza dochodziło. więc zasuwałam na pingwinka bez majtasów z samym podkładem. :ico_haha_01:
u nas podkładów na łóżko na szczęście mieć nie trzeba było. :ico_sorki: codziennie zmiana pościeli i te wielkie podpachy belli chrobiły jak trzeba. no chyba, że w nocy się kręciło i podpaska się przesunęła, ale to mi się tylko raz zdażyło ;-) więc ja siatkowych rzeczy nie polecam. :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:

u mnie ciuszki w szafie niestety też są poukładane w kupki. nie było innej opcji. ale jakoś o dziwo nic się nie wali. :ico_sorki:

mmarta81, trzymam kciuki żeby to były ćwiczeniowe skurczyki i jeszcze trochę i zamieniły się w TE skurcze :ico_brawa_01:

Martalka, nie wiem jaką pościel będziecie mieć, ale polecam jeszcze DOBRY balsam do ciała sobie wziąć, bo u nas była taka szorstka, plus jeszcze szpitalna koszula, i łokcie i ramiona poobcierane i szczypiące. do tego twarda woda pod prysznicem, że pysk ściągnięty po kąpieli jak cholera! krem krem krem i jeszcze raz krem!!!! :ico_sorki:

karo-22, 8.okienko!!!!!!!!!!!! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: wooow, jak szybko zleciało! jestem pod wrażeniem. jeszcze chwila i będzie 9. i już bobo może wychodzić! :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-05-10, 15:11 ]
co do krwawienia, to u mnie jeszcze się ono trzyma niestety. ale karmienie piersią ma to do siebie, że obkurcza macicę, a ta mocniej krwawi... co prawda podpaski mi wystarczają (te z grubszej serii), ale bardzo chciałabym żeby już leciało tej krwi coraz mniej! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 maja 2010, 15:46

połóg trwa 6 tyg, więc lecieć może jeszcze troszkę...

U nas też położne goniły z noszeniem majtek (w 2004r), ale tak naprawdę, leżenie sobie w rozkroku bez gaci (żeby był dostęp powietrza ;) ) mogło się sprawdzać x lat temu, jak dzieci były tylko dowożone na karmienie i zabierane.
Teraz sobie nie wyobrażam trzymać podkład jedną ręką (lub zaciskać uda) i zajmować się noworodkiem :ico_haha_01:
A na codzienne badanie do gabinetu- oczywiście bez majt trzeba było. I ostatnio, tylko wtedy wymagano od nas chodzenia bez majtek.

Ja oczywiście mówię o majtkach typu Hartmann (to siatka- dostęp powietrza jest), a nie o tych zielonkawych flizelinowych. Niestety Hartmany w aptekach to rzadkość. Allegro rządzi ;)

A i oczywiście bez podkładów na łóżko można się obejść. Ja zamówiłam 3 w razie "W". Koszt, to jakieś 2 zł sztuka, więc tyle co nic, a nie muszę w środku nocy szukać salowej/położnej jak mi coś poleci bokiem, tylko wywalam jeden, wkładam drugi.
Ostatnio zalałam podkład dość pokaźnie już w pierwszej godzinie, a drugiego na zmianę szpital nie dawał :ico_olaboga:

A koszule też mam własne :-D Wszystko to dla własnego komfortu.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

10 maja 2010, 23:37

Martalka, no ja bez koszuli nie ide rodzic cos swojego milutkiego trzeba miec na ciezkie chwile :D
u nas wogole sie nie wtracaja co nosisz po porodzie wiec ja gaciory sietkowane biore w 1 ciazy mi sie sprawdzily
i wiecie co nawet ksiazke sobie wzialam :ico_haha_01: ciekawe czy cos przeczytam :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

11 maja 2010, 00:01

Dobry wieczór

Poczytałam troszke i widzę, ze przygotowania idą pełna parą. Nom ja już mam wszystko, teraz tylko czeka mnie układanie, selekcjonowanie i pranie, prasowanie. Do końca maja chce miec juz spakowana torbe, żeby spokojnie funkcjonowac przez ostatnie planowe trzy tygodnie. Ja tez zakupiłam majtki siateczkowe tzw podtrzymujace pieluchy anatomiczne firmy Seni oraz sanitarne majtki poporodowe z włókniny firmy akuku. podkłady ginekologiczne kupiłam i podkłady na łózko tez - jakos gdy mam wszystko swoje czuje sie bardziej niezalezna a to pewnego rodzaju komfort przeciez ;)


A dla oderwania sie polecam do obejrzenia:
http://niezlamama.tivi.pl/ogladaj_735,m ... _sie_.html

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

11 maja 2010, 01:24

kurde ale ten czas leci juz wy nie dlugo zaczniecie sie rozpakowywac.

przepraszam ze sie wtaracam ale chciclam cos dodac.u nas majtki poporodowe nie sprawdzily sie w szpitalu kazali chodzic bez niczego a jak widzieli ze ktos ma majtki to byl krzyk.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość