donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

17 mar 2009, 19:55

a mianowicie w dzien przed kazdym posilkiem przepajam go mniej wiecej po 10ml herbatka uspokajajaca z kopru wloskiego, a na noc robie mu rumianek i tez daje przed kazdym posilkiem. k...
a między posiłkami też mu coś dajesz???? ja z kolei przepijam mojego synka 2-3razy dziennie między posiłkami tymi herbatkami

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

17 mar 2009, 20:54

a między posiłkami też mu coś dajesz????
nic juz nie daje. w zupelnosci mu to wystarcza.
ja z kolei przepijam mojego synka 2-3razy dziennie między posiłkami tymi herbatkami
no to jesli ma kolke albo zatwardzenie to moze czesciej mu dawaj te herbatki albo rob jak ja. ja jestem z tej metody bardzo zadowolona

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

17 mar 2009, 21:02

no to jesli ma kolke albo zatwardzenie to moze czesciej mu dawaj te herbatki albo rob jak ja. ja jestem z tej metody bardzo zadowolona
on nie ma kolek ani zatwardzenia, po prostu mu się chce nieraz pić między posiłkami

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

17 mar 2009, 21:08

on nie ma kolek ani zatwardzenia, po prostu mu się chce nieraz pić między posiłkami
no to nie musisz nic zmieniac :-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

17 mar 2009, 21:11

synuś już po kąpieli i jedzonku :-D , ale na spanie jeszcze mu się nie ma i z jednej strony dobrze, wolę jak chodzi ok 10 wtedy całą noc prześpi :-)

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

17 mar 2009, 21:12

czy w zwiazku z tym wprowadzaniem planu dnia, jak wasze maluszki po kapaniu ida spac i zaczna plakac to przetrzymujecie ich tzn nie idziecie do nich od razu zeby ich uspokoic, tylko czekacie az sobie poplacza i sie zmecza i same usna? bo w sumie nie wiem co mam z tym zrobic. moj nie ma zadnego planu dnia i je i spi jak mu sie podoba, czyli rozniascie :ico_noniewiem:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

17 mar 2009, 21:23

czy w zwiazku z tym wprowadzaniem planu dnia, jak wasze maluszki po kapaniu ida spac i zaczna plakac to przetrzymujecie ich tzn nie idziecie do nich od razu zeby ich uspokoic, tylko czekacie az sobie poplacza i sie zmecza i same usna? bo w sumie nie wiem co mam z tym zrobic. moj nie ma zadnego planu dnia i je i spi jak mu sie podoba, czyli rozniascie :ico_noniewiem:
mój synuś nigdy nie idzie spać po kąpaniu, zasypia po 1-2 godz. po karmieniu, nieraz nawet jeszcze po następnym karmieniu, w nocy nie zawsze budzi się o tej samej godzinie, i wtedy mam te godziny pomieszane, teraz np. zaczął jeść więcej i już nie je w dzień co 3 godz. tylko co 3 i pół lub nawet co 4 i dlatego nie mam np. stałej godziny do kąpieli i spania,

[ Dodano: 2009-03-17, 20:25 ]
apropo płakania, ja nigdy nie dopuszczam, żeby synuś długo płakał, lulam go na rękach do snu, chyba, ż jest bardzo zmęczony to sam zaśnie, ale to bardzo rzadko
ważne , że mi w nocy 7-8 godzin przesypia :-D

[ Dodano: 2009-03-17, 21:10 ]
ja już się pożegnam, do jutra, pa! :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

17 mar 2009, 22:11

mój synuś nigdy nie idzie spać po kąpaniu, zasypia po 1-2 godz. po karmieniu, nieraz nawet jeszcze po następnym karmieniu, w nocy nie zawsze budzi się o tej samej godzinie, i wtedy mam te godziny pomieszane, teraz np. zaczął jeść więcej i już nie je w dzień co 3 godz. tylko co 3 i pół lub nawet co 4 i dlatego nie mam np. stałej godziny do kąpieli i spania,
moj zasypia od razu po karmieniu, ale jak go tylko do lozeczka na spiocha przeloze to od razu placze jak by go ze skory obdzierali bo sie zaraz budzi.
a jak go przeloze do lezaczka to lezy sobie i nie spi tylko sie rozglada. a oczy jak 5-zlotowki. ehhh znowu pewnie czeka mnie nocka zarwana
apropo płakania, ja nigdy nie dopuszczam, żeby synuś długo płakał
no wlasnie ja tez nie mam serca go tak zostawic placzacego.
ważne , że mi w nocy 7-8 godzin przesypia
no ale ci dobrze... moj wczoraj to poszedl o 12 spac a obudzil sie o 3 w nocy i juz nie spal wogole. dlatego dzisiaj caly dzien to jak zombie chodzilam

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

17 mar 2009, 23:14

ale popisałyście :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: suprr :-)

dobrze Wam idzie beze mnie :-P :ico_oczko:

ja na chwilkę kropkę postawić na dobranoc, bo Chłop gada sobie z kumplami i dorwałam się do klawiatury :-D

ja wprowadziłam plan dnia, ale bez sztywnych ram :ico_sorki: staram się pilnować odstępu między karmieniami i czasu aktywności tak, żeby na wieczór był chętny do kąpania, jedzonka i spania :-) ale wtedy jedynie bez problemu zasypia, podnoszę go do odbicia, beka na pół osiedla i kładę do kołyski i gościa nie ma w ciagu kilku-kilkunastu minut :-) za to problem mam ciągle w ciągu dnia, bo on męczy się niebywale, a najchętniej by chciał na rączkach, co znów mi nie pasuje... noo, ale może to przejściowe, będę twarda to zapomni o sypianiu na rączkach :-D

:588: na dobranoc dla Maluszków :-) i Wam też kolorowych senków :-D

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

17 mar 2009, 23:42

ja wprowadziłam plan dnia, ale bez sztywnych ram staram się pilnować odstępu między karmieniami i czasu aktywności tak, żeby na wieczór był chętny do kąpania, jedzonka i spania
ja podobnie się staram robić

Uciekam nakarmić Emi na spiocha i sama do spania :-)

Do jutra, dobrej nocki :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości