eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

20 lut 2008, 11:58

ania0709 pisze:Przez te żelazo to tak się borok męczy

Oluś miał na początku problemy jak zaczął pić NAN2 bo to mleko jest wzbogacone o żelazo ale na szczęscie teraz nie mamy z tym problemu, zupki i deserki też pewnie mu pomagają w kupie :ico_haha_02:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

20 lut 2008, 12:10

hej dziewczyny
czy któraś karmi jeszcze piersią??
ja nocka taka sobie..od dziś jestem sama z Hania bo mąż do Pragi pojechał na 4 dni :ico_placzek:
zapomniałam co miałam napisać muszę jeszcze raz przeczytać

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

20 lut 2008, 12:10

Aga :ico_pocieszyciel: biedniusia jesteś.
Eve ja tylko tak śmiałam się z tej zwiędniętej róży i dogadywałam jemu troszkę :-D :-D a co,narozrabiał to ma.ale już jest oki,tylko coś ostatnio lubimy sie ze sobą droczyć,hehe,ale jest miło.Super że Tobie już przeszło i Szymkowi tez na pewno szybciutko minie.

Oj co do teściowej to moja jest ok,spoko,chyba sie lubimy,tylko ze wkurzam sie ostatnio bardzo a zaraz wam napiszę dlaczego.Pisałam kiedyś że Ł siostra tez ma maluszka tylko że o 2 miesiące starszego od naszego i oni mieszkają z rodzicami i jak tylko tam przyjeżdżamy to ona(teściowa) zamiast wziąć na rączki Kacperka,pobawić się z nim to zajmuje się Kubą mimo ze widzi go na co dzień :ico_zly: normalnie aż mnie szlak trafia i za to nie lubię tam jeździć,no o tym że kupuje ciągle coś Kubie a Kacprowi nie to nie wspomnę :ico_zly: a Ł siostra jeszcze tym mi się chwali jak przyjedziemy :ico_zly:


A wiecie z tym udawaniem to nie wiem czy Kacper udaje bo on zazwyczaj najbardziej kaszle przez sen :ico_noniewiem: nie krztusi sie jak je tylko przez tą ślinę i to nawet nie jest typowe zakrztuszenie się tylko on po prostu kaszle :ico_noniewiem: tak wiecie jakby mu coś wpadło nie w tą dziurkę co trzeba i stąd ten suchy kaszel.

My dziś idziemy na spacerek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a nocka mineła oki,mały obudził się o 1.30 potem o 5 ,7 i juz 7,30 na dobre.

[ Dodano: 2008-02-20, 11:13 ]
Lalka ja już nie karmię wogóle.
Kacperek robił twarda kupę i teraz daje mu dużo soku jabłkowego i jest lepiej.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

20 lut 2008, 12:19

co do pokasływania to Hania też kaszle ale to dlatego że sie krztusi ślinka której ma ogromne ilości.
eska miałam Ci napiasć ze padiatra mi mwiła że wypadanie włosów to norma bo w ciąży jest o wiele więcej włosów i po ciązy one wypadaja razem z tymi "normalnymi ale potem wraca to do normy.więc luzik
kicia na twarde kupki sa leki.
a czemu nie karmicie? z braku pokarmu czy z innych powodów? pytam z ciekawości
ja hanie planuje karmic do 1,5 roku
kicia zazdroszce nocek..ja tak miałm odkąd hania się urodziła do niedawna zanim zaczeła miec katar.tak to spała mi po 12-13 godzin (karmiłam ja przez sen 2 razy w nocy) a odkąd miał katarek to frania mniej spi chyba że na moich cycach to może cały czas spać

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

20 lut 2008, 12:27

Ja nie karmię Kacperka bo on sam nie chciał ciągnąc cycka :ico_noniewiem: Jak miał jakieś 2 miesiące to potrafił ciągnąć pierś od 16 do 21 z malutkimi przerwami i ciągle płakał i kiedyś dałam mu wieczorem butle to wypił i od razu zasnoł i już nie płakał i wtedy zaczęłam mu dawać butlę tylko na wieczór ale z czasem on przy cycku się prężył,płakał i nie uspokoił się dopóki nie dostał butelki więc dawałam coraz więcej i tak pomalutku przestałam karmić teraz niedawno.
A nie chce u dawać leków na kupkę bo soczek narazie działa oki.

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

20 lut 2008, 12:28

Lalka pisze:czy któraś karmi jeszcze piersią??

Ja ze względu na to że wróciłam do pracy ograniczylam karmienie, nie chcialam paradować z laktatorem po biurze :-D
Postanowilam że zostane przy nocnym karmieniu ale niestety Olkowi w nocy nie jest potrzebny cyc i zostało tylko karmienie koło 5.30 a ostatnio jak chcialam dać mu popoludniu to on sie odwracał :ico_placzek: w dzień dla niego lepsza butla :ico_zly:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

20 lut 2008, 12:46

Lalka, ja karmie tak 2x w ciagu dnia, no i w nocy jak wstanie, ale teraz w nocy daje mu tez herbatke wiec cyc jest ograniczony. dzisiaj juz byla 2x butla o 6 i 9 o 12 bedzie obiadek a o 15 deserek no a po deserku jak bedzie glodny to dam cyca :ico_oczko:

dzwonilam na rehabilitacje zeby odwolac nasze jutrzejsze cwiczonka, bo nie chce meczyc smarkajacego Szymona, i tak juz dosc go meczy ten katar a jakby sie jeszcze na cwiczeniach wkurzyl to juz wogole moglaby byc masakra...
w przyszlym tyg nie bedzie cwiczen bo jest tyle dzieci ze nie bylo juz miejsca :ico_olaboga:
wiec nastepne zajecia dopiero 3 marca :ico_noniewiem:

Kicia10 pisze:najbardziej kaszle przez sen :ico_noniewiem:


wiesz wydaje mi sie ze to nie jest normalne :ico_nienie:
jak ja powiedzialam lekarce ze Szymon kaszle przez sen to powiedziala ze tak nie moze byc i dala nam na noc syrop clemastin
wczoraj zakaszlal w nocy 2x a dzisiaj juz wogole :ico_sorki:
wiec moze powiedz o tym swojej lekarce :ico_noniewiem:

ania a jakie żelazo podajesz małemu??? bo ja tez daje. wczesniej dawalam mu w kroplach hemofar, ale ciezko mu bylo to wypic bo to paskudztwo Obrazek i teraz daje mu żelazo w syropie Ferrum lek, przynajmniej ten syrop jest słodki i wogole nie ma tego metalicznego posmaku :ico_sorki: a na dodatek pisze na ulotce ze syrop nie powoduje ciemnego zabarwienia zebow...

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

20 lut 2008, 12:55

Eve no ja tez myślałam że to nienormalne ze tak dużo kaszle ale wczoraj laryngolog go badała i jest ok,a zaufanie do niej mam bo ja sama do niej chodziłam i jest naprawdę dobra.Wcześniej mieliśmy szczepienie i mały tez tak pokasływał w nocy i ta babeczka w przychodni go badała i też stwierdziła że całkiem zdrowy :ico_noniewiem: Dziwne to jest :ico_noniewiem:

My idziemy wcinać zupkę,jeszcze ze słoiczka bo kupiłam zapas to trzeba zużyć :-D No a potem na dworek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ania0709
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1131
Rejestracja: 28 sie 2007, 13:19

20 lut 2008, 14:19

Lalka pisze:czy któraś karmi jeszcze piersią??


Ja karmię i mam zamiar karmić tak długo jak sie da. Rok minimum chyba, że nie będę mogła z jakiś powodów. Mam ten komfort, że nie muszę iść do pracy będzie mi łatwiej.
Także nie jesteś sama :ico_oczko:

Kicia10, No to też bym się wkurzała na teściową. My tego problemu na razie nie mamy bo Krystianek jest pierwszy :-D

Kicia10 pisze:Kacperek robił twarda kupę i teraz daje mu dużo soku jabłkowego i jest lepiej.


też dawałam jabłuszko i nie było problemów ale jak zaczęłam dawać zupki to przestałam.
Musze znów zacząć na deser dawać jabłuszko. Pewnie to pomoże.

Lalka pisze:eska miałam Ci napiasć ze padiatra mi mwiła że wypadanie włosów to norma bo w ciąży jest o wiele więcej włosów i po ciązy one wypadaja razem z tymi "normalnymi ale potem wraca to do normy.więc luzik


No to super bo ja już się zaczęłam martwić, że wyłysieję. Nawet chciałam zrobić sobie badania czy jakiejś anemii nie mam.


eve81 pisze:mu żelazo w syropie Ferrum


też daję Mu ten syropek i bardzo Go lubi. Zostało nam jeszcze tydzień i koniec z żelazem. Chyba, że Mu sie morfologia nie poprawi :ico_olaboga: .

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

20 lut 2008, 14:39

My po spacerku, tzn ja bo Olek został jeszcze na podwórku i spi pod oknem jak zwykle.
Moja zupka bardzo Olusiowi smakowała, przełożyłam ją do słoiczka z bobovity żeby miec porównanie ile zje i wsunął 1,5 słoiczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , tera spi a ja mam w planach umyć okno w kuchni i łazience,

Lalka pisze:wypadanie włosów to norma bo w ciąży jest o wiele więcej włosów i po ciązy one wypadaja razem z tymi "normalnymi ale potem wraca to do normy
u mnie na szczęscie chyba ten proces dobiega końca :ico_sorki: :ico_sorki:

eve81 pisze:dzwonilam na rehabilitacje zeby odwolac nasze jutrzejsze cwiczonka, bo nie chce meczyc smarkajacego Szymona,
i masz racje, już i tak biedaczek cierpi przez ten katar

ania0709 pisze:Chyba, że Mu sie morfologia nie poprawi
nie martw się na pewno będzie poprawa
Ciekawe od czego to zależy że jeden lekarz daje skierowanie na takie badania a inny nie? :ico_noniewiem:

Dobra zmykam na razie bo Olo zaraz wstanie a ja okna nie tknęłam nawet :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-02-20, 13:44 ]
Lalka, Aniu brawa za to karmienie cycem, dzieciaczki tylko na tym zyskują :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Agnieszka a jak tam twoje karmienie, dalej popijasz to mleczko dla niemowląt ??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość