elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 lis 2011, 23:21

stresuje sie na sama mysle ze nie zrozumiem babki w szkole albo co gorsza wktor zacznie chodzic ja pojde go odebrac i nie bede rozumiala co do mne mowia, normalnie schizy jakes mam
ja mam to samo, jedno słowo nie zaczaje i mam wrażenie że już nic nie umiem, dlatego uciekałam jak mogłam przed językiem, i uciekam nadal ale już coraz mniej, chodze na kursy i tam poznałam kilka osób z którymi tylko po angielsku musze się dogadywac, chodze na play grup z eliza i tez trzeba sie jakoś dogadywac, generalnie mam jeszcze blokade przed innymi polakami, zwłaszcza tymi co śmigaja po angielsku, boję się że ktoś skomentuje, ze ja nie czaje że zle gadaam, ale to wyniosłam z domu niestety i walcze z ta słabością, choc 3 lata jestem tutaj jeszcze sie swobodnie nie czuję.

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

23 lis 2011, 23:51

stresuje sie na sama mysle ze nie zrozumiem babki w szkole albo co gorsza wktor zacznie chodzic ja pojde go odebrac i nie bede rozumiala co do mne mowia, normalnie schizy jakes mam
ja mam to samo, jedno słowo nie zaczaje i mam wrażenie że już nic nie umiem, dlatego uciekałam jak mogłam przed językiem, i uciekam nadal ale już coraz mniej, chodze na kursy i tam poznałam kilka osób z którymi tylko po angielsku musze się dogadywac, chodze na play grup z eliza i tez trzeba sie jakoś dogadywac, generalnie mam jeszcze blokade przed innymi polakami, zwłaszcza tymi co śmigaja po angielsku, boję się że ktoś skomentuje, ze ja nie czaje że zle gadaam, ale to wyniosłam z domu niestety i walcze z ta słabością, choc 3 lata jestem tutaj jeszcze sie swobodnie nie czuję.
wiesz jakbym czytala o sobie :ico_noniewiem:

Marta moj maz co tydzien potrafil dzwonic, pytal po prostu czy jego aplikacja zostala juz rozpatrzona

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 lis 2011, 11:18

no i co to da? wczoraj dzwoniłam. Czekają na odp. od child benefitu. Po kiego? Przecież mieli komplet dokumentów od nas... No, ale dobra, niech im będzie. I mamy czekać dalej. nie wiedzą ile.

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

24 lis 2011, 11:21

nie wiem Marta, widze ze w kazdym miescie jakos to inaczej, nam taksy przyznali w listopadzie a child benefit dopiero w lutym :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 lis 2011, 11:42

no badają chyba czy my nie oszuści, bo pewnie mamy dzieci widma :ico_szoking:
podobnie wynajmując mieszkanie, na pewno nam się nie należy bo pewnie to nie MY płacimy rent i council tax- bo tak z ich listu wynika :ico_puknij:
No nic.
Jeszcze jak mam jechać dzisiaj do szkoły M załatwiać rozkładaniego to mnie STRZELA. Jakby nie mogli poczekać do SRODY... niee.... musi być do piątku :ico_oczko: :ico_puknij: niemożliwe normalnie jest pójście na rękę, tylko straszą listą rezerwową. Już mówiłam M. Najwyżej gdzie indziej znajdzie :ico_olaboga:
Musiałabym jechać pociągiem, wszak nie za darmo, i pół dnia z bani. Z dwójką dzieci się ciągać i załatwiać.
A jutro z kolei do councilu, też daleko autobusem z nimi muszę się snuć.
Co za tydzień!

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

25 lis 2011, 10:30

No wlasne najgorsze ze musisz wszedzie komunkacja miejska z dziecmi i kasa leci i zmeczona wracasz

ja od wczoraj eksperymenty z ogrzewaniem robie, sprawdzam jak tu je ustawc zeby i cieplo bylo nie zjadalo m tyle z karty, na raze wnioskow zadnych, co prawda jak te pokretlo przy zaplonie w kominku ustawilam na 2 a nie na najwyzszy to zjadlo mi malo gazu, ale jakby za mala moc bo dol mi sie nie nagrzewa tylko gora, rano troche zwiekszylam na 3 i na dole cieply grzejnik zobacze ile zje z karty,,a na noc chce ustawic na 1 na cala noc i zobacze co z tego wyjdzie, no musze poeksperymentowac inaczej nigdy sie nie dowiem jak najlepiej

dziewczyny w czym sie teraz na wesela chodzi, ja 2 dni temu dowiedzialam se ze w styczniu mamy w pl wesele, no ciesze sie choc nie wem czy finansowo sie wyrobimy bo dopiero co bylismy w pl, ale ja kompletnie nie wiem co mam kupic sobie do ubrania

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

25 lis 2011, 11:22

a nam scian jednak nie ocieplą, kurde kurde, a wszystko przez to, że konstrukcja domu jest drewniana, za cegłami drewno i nie mogą ruszyć, boją sie, że jak wcisnął ta pianke to wypcha ściany i drewno :ico_zly: dobrze, że dach ocieplili to i w domu lepiej

wczoraj sprzedałam ciuszki po elizie od 6 miesięcy, 3 wielkie wory, ciuszków masa tego była i sprzedałam za 100 funtów, jakbym wystawiała na ebay to i by za 2 razy tyle poszło, ale nie chciało mi sie już bawic. Jeszcze czekam na dziewuszkę jedną ma wziać dla maluszka od 0 do 6 miesięcy tam mam 2 worki, i będę miała spokój z tym bo juz po Doirianie się szykują następne, jeden pełny wór już mam, a niebawem siostra paczke wyśle z kolejnymi ciuszkami dla małego, miejsce trzeba robić sobie w szafkach

[ Dodano: 25-11-2011, 10:23 ]
Uleńka, w czym tobie dobrze, grunt byś ty się czuła, ja rok temu byłam to miałam krótką kotonkową czarną sukienkę i fioletowe bolerko.

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

25 lis 2011, 14:10

Moj wspanialomyslny maz przed przeprowadzka wszystkie za male wiktora ubrania wywalil na smiec :ico_zly: , bo powiedzial ze po co ma lezec jak za male i mejsce zawalac
szkoda ze on porzadki robi nie tam gdzie trzeba

m sie marzy taka dluga suknia, ale ja nie wiem modnie tak jeszcze?

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 lis 2011, 02:24

Uleńka, pewno, że modne, ja miałam długa na poprawinach:) teraz modne to co wygodne zwłaszcza w uk:)

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

26 lis 2011, 11:08

w sumie to nic konkretnego jeszcze nie mam na oku ale wiem ze chciala bym dluga suknie, a wesele mamy w polsce :-)

[ Dodano: 26-11-2011, 10:40 ]
z moich eksperymentow z gazem nici, no bo owszem moge pokretlo przestawic nie na full a np na 2 ale wtedy chlodno jest w domu bo grzejnik bardzo powoli sie nagrzewaja, jak mam na full i grzeje ze 2 godz rano i 2 wieczorem to tygodniowo musze ladowac karte za 20 funtow, kurde no, nie wiem czy zmiana dostawcy cos zmieni znajoma ma tez tego dostawce, grzeje podobnie a laduje za 10 tygodniowo wiec nie wiem juz gdzie problemu szukac

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość