karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

14 sie 2007, 10:52

ojej,mnie tez jakies przeziebienie chce złapać,ale nartzaie sie niedaje :-D

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

14 sie 2007, 13:35

Czesc Dziewczyny,
Dawno tu nie bylam... Widze ze sie wkurzacie na swoich lekarzy. Ja tez sie dzisiaj wkurzylam. W sumie to caly czas mnie wkurza ten moj, chociaz jest dobry, ale wszystkiego musze sie domyslac. A teraz siedzi na urlopie i skierowal mnie na badania prenatalne do jakiejs babki na zastepstwie. Bylam u niej rano to psioczyla na niego nie z tej ziemi, ze za duzo mi USG robil, ze ja wrobil w te badania, a ona nic nie zobaczy na tej starej maszynie, ze nie biore witamin, ze nie pobral wymazu, ze nie zalozyl karty... ech szkoda slow. W koncu nie zrobila mi tych badan, tylko wyslala mnie po znajomosciach wieczorem do szpitala bo tam maja lepszy sprzet... Poza tym twierdzi ze mam zapalenie nadzerki :(

Zastanawiam sie czy jednak nie isc prywatnie... Jest tu taki jeden, ktory wszystko ladnie tlumaczy i jest bardzo fajny. Przynajmniej cos sie dowiem, bo od tych z przychodni to jak nie wydusze to nic nie wiem.

Dziewczyny ja zaczelam 14 tydzien i mam caly czas mdlosci, wymiotuje i mam dosc. Troche wrocil mi apetyt. O brzuszku ciagle nie ma mowy... moze jakas minimalna gorka sie zrobila przez ostatnie pare dni.

Musze mykac, wpadne pozniej.
Trzymajcie sie!!!

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

14 sie 2007, 14:57

Tagar, ja na Twoim miejscu poszłabym prywatnie. To kosztuje ale przynajmniej dowiesz się wszystkiego dokładnie. Ja na szczęście jestem zadowolona ze swojego lekarza. Prowadził mi tez pierwszą ciąże i chodze do niego z funduszu.
Teraz na pierwszej wizycie byłam u niego prywatnie i stwierdziłam ze praktycznie ta wizyta niczym się nie różniła od tej w przychodni więc po co płacić.
A jeżeli chodzi o mdłości to mnie trzymały tak gdzies do 14, 15 tygodnia. tak więc głowa do góry, na pewno przejdą juz niedługo.

Pozdrawiam Was wszystkie.

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

14 sie 2007, 15:14

Tagar, bidulo ale cie trzymaja te mdlosci i wymioty dlugo!!! ale to juz napewno koniec bliziutko:)
ja tez zrobilam badania prenatalne - test Pappa i usg w 10 tyg.i 5 dniu ciazy, odebralam dopiero wczoraj i moja lekarka tez jest na urlopie, a na wynikach nie ma zadnego komentarza i nie wiem, czy jest dobrze, czy nie, poza tym caly czas wydaje mi sie, ze byly zrobione za wczesnie :ico_placzek:
Bylam umowiona na usg na kliniki i lekarka, ktora miala mi je zrobic nie przyszla dwa razy, tak wiec nie zrobilam tego usg, zeby utwierdzic sie, czy wszystko dobrze, bo jak pisalam, troche niepokoju mi zasiala moja gin podczas poprzedniego usg.
Ona wraca dopiero we wrzesniu, bede musiala isc do kogos innego, bo to bedzie juz ponad miesiac od poprzedniej wizyty. Denerwuje sie czy wszystko ok.
Ja biore witaminy od 12 tygodnia, minely mi mdlosci i lykam Prenatal na noc, chyba tak profilaktycznie, bo na poczatku ciazy jak robilam morfologie, to tez mialam dobra, ale to bylo w czerwcu, teraz nie robilam zadnych badan. Kwasu foliowego nie lykam, jest on w tych witaminach. Caly czas biore jednak duphaston, 1 tabl.
Brzuch mi bardzo urosl, jak tak dalej pojdzie, to niezle bede wygladac, przytyly mi uda :ico_placzek: i cala jestem w syfach, mam pelno syfkow na dekoldzie i ramionach, cholera niczym nie mozna ich zlikwidowac, to ponoc od hormonow.
A, i garsciami mi wlosy wypadaja z glowy, a na brzuchu i nogach rosna jak szalone :ico_szoking:
pozdrawiam, coffe

[ Dodano: 2007-08-14, 15:20 ]
Dziewczyny, ile razy juz mialyscie robione usg? ja mialam juz 3 razy, a jestem na poczatku 4 m-ca! czy to nie za duzo?moja gin na kazdej wizycie mi robi usg...a teraz jeszcze chce isc na to dodatkowe :ico_szoking: juz sama nie wiem, boje sie zaszkodzic dzidzi:(

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

14 sie 2007, 19:09

coffe pisze: boje sie zaszkodzic dzidzi:(


podobno USg nie szkodzi, ale dziecko boi się tych ultradźwięków i stres moze na nie wpłynąc negatywnie i na jego rozwój stad lekarze raczej nie zalecają zbyt często, ale bez paniaki, 4 razy to nie tak duzo :ico_oczko: Ja juz miałam z 5 przez te moje leżenia w szpitalu :ico_noniewiem:
coffe pisze:Brzuch mi bardzo urosl, jak tak dalej pojdzie, to niezle bede wygladac, przytyly mi uda i cala jestem w syfach, mam pelno syfkow na dekoldzie i ramionach, cholera niczym nie mozna ich zlikwidowac, to ponoc od hormonow.
A, i garsciami mi wlosy wypadaja z glowy, a na brzuchu i nogach rosna jak szalone


syfki ja tez mam wszędzie, dzisiaj byłam u dermatologa i powiedział,ze moge smarować je Skinorenem , kiedys juz go uzywałam i był dobry, tylko trochę drogi, ale czego sie nie robi dla urody :ico_oczko: Co do zaokrąglania się to przyjzyj się swojej diecie, bo ja tez coś rosnę w oczach, a nie powinnysmy jeszcze tak tyć :ico_noniewiem: Chyba trzeba się przrzucic na warzywka :ico_oczko:

mi włosy przestały wypadac z głowy , ale za to na brzuchu mam busz :ico_placzek: az się go wstydzę :ico_placzek: eh ale widzę,ze nie jestem samamz tym problemem :ico_oczko: Wyrywasz je?

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

16 sie 2007, 08:29

a ja nic nieutyłam,tylko brzuch mi rosnie :ico_noniewiem: ,z ednej strony dobrze ale wolałabym sie mocniej zaokrąglić :-D

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

16 sie 2007, 09:47

Zona, nie wyrywam wloskow na brzuchu, chyba bym umarla z bolu :-D ale na nogach regularnie gole, choc powiem szczerze, ze juz mnie meczy depilacja i pewnie je zapuszcze, zeby sie wybrac do kosmetyczki na wosk, przynajmniej na jakis czas bede miala spokoj, a i w pachwinach mi wydepiluje, tam niedlugo nic nie zobacze, jak brzuszek bedzie tak szybko rosl :ico_szoking:
Wiem, ze powinnam zmienic diete, kurcze jak na zlosc, pozeram fast foody, uwielbiam pizze, mac donalda, kentacky i inne swinstewka, a teraz mnie do nich szczegolnie ciagnie :ico_placzek: jem malo warzyw, staram sie cokolwiek wciagnac z owocow, ja po prostu nie lubie ich. Przy takiej diecie :-D brzuszek mi sporo urosl!!! wagowo przytylam ze 2 kg tylko, to chyba nie duzo, ale widac po mnie po ciele, ze jest mnie wiecej i to duzo wiecej :-D brzuch mam naprawde spory, zakupilam kilka spodni ciazowych na allegro i spodniczki, bo w moje nie wchodze, a to dopiero poczatek 4 m-ca!!!
Ciekawa jestem, ile cm ma teraz dzidzia? jak u was? bylyscie oststnio na usg?
We Wroclawiu lekarze sobie pobrali urlopy, cholera jak w sejmie, w sierpniu nie pracuja, wydzwonilam juz kilku i nic, a musze isc na interpretacje testu Pappa, bo sie zadenerwuje na smierc, czy wszystko Ok, tam nie ma zadnego komentarza, a durna wyczytalam w internecie, ze mala ilosc bialka Pappa to zle, a ja mam 1,41, a norma jest o 1,82 i juz powod do nerwow, do tego to usg!
papa

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

16 sie 2007, 10:38

Nic się nie martw tymi wynikami tylko próbuj się dostać do jakiegoś gina, jak się nie uda to musisz cierpliwie czekać aż twój wróci z urlopu. pamiętaj, że jestes młoda i są niewielkie szanse na chorobe u Twojego maluszka, więc się nie denerwuj tylko spokojnie czekaj :ico_oczko: A te normy z internetu to co strona są różne :ico_noniewiem:

nice21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2007, 10:24

16 sie 2007, 15:53

Witajcie, ja dzisiaj byłam po dalsze zwolnienie bo chodzę i kręci mi się w głowie zbadał mnie mój gin i słuchałam serduszka maluszka to jest już końcówka 13 tygodnia ostatnio nic nie przytyłam tylko brzuszek trochę mi się bardziej zaokrąglił ale powiedział że jest ok. :-)

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

17 sie 2007, 11:06

nice21, a gdzie masz suwaczek? Chyba czas najwyższy sobie zrobić? :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość