anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

20 paź 2008, 20:22

ja tort zrobiłam tak. Miałam tortownice o srednicy 24 cm. Na spód dałam biszkopty (okrgłe petitki) póżniej masa(400 ml wody, pół szklanki cukru pudru 200g margaryny bezmlecznej ( np maryna) - wyjętej wczesniej z lodoówki, kleik ryżowy Nestle , jakieś desere kowocowy w zalezności jaki chce sie mieć kolor masy :). Wodę zagotowac, wystudzić dosypac kleik - tyle żeby masa była gęsta- bardzo gęsta powinna sie kleic do łyżki, jak wyjdą gluty to nic rozmiksuje się je póżniej. Wrzucić margarynę, wsypać cukier puder i ucierac mikserem. Możan tez dodac cukier waniliowy ale ja sie bałam zeby jUlki nie uczuliło. Kidy masa będzie jednolita dodac ten deserek albo jakies owoce i wsadzić do lodówki. pózniej znowu dawałam biszkopciki okrągłe troche napaczowałam je samą wodą na to położyłam plasterki bananów( skroiłam 2 banany) na to zrobiłam galaretkę (ugotowałam kapocik z malinek i jabłek wziełam 1/2 l wody dosłodziłam tak żeby był dobry i dosypłama żelatyny zgodnie z instrukcja na opakowaniu. odczekłam az zacznie tężeć i dałam na tort niestety albo stety nie była do konca stezała wiec przeszla mi przez mase i podłala tez pierwsza warstwe biszkoptow ale wszyscy mysleli ze to tak ma byc po przekrojeniu. jak juz galaretka stezala to zrobiłam wierzch ( 2 łyzki kaszy manny gotujemy w 1/4 l wody aż zrobi sie paciaja. jak ostygnie ubijamy to mikserem zrobi sie wtedy takie bardziej geste i zwarte i do tego tez dołozyłam owoców ze słoiczka żeby miało jakiś kolor) no i na wirzechu poukładałam rózne ozdoby i tort było gotowy. W ramach niejasności prosze o pytanka. Torcik była naparwde dobry. Ja miałam jasne masy wiec galartetke zorbiłam czerwona ale roznie dobrze mozna zrobic masy ciemniejsze a agalaretke jasna :)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

20 paź 2008, 20:40

dzięki, przemyśle to przedsięwzięcie :-D

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

20 paź 2008, 23:31

anetkajur, Torcik na chrzciny był śliczny!!! skad miałas takiego kłapouchego??

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

21 paź 2008, 09:37

Basiu piękna Oleńka no i widoki też super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

21 paź 2008, 11:48

Janiolek, torcik na chrzciny akurat piekła mi kuzynka. A kłapołuchy był w kauflandzie.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

21 paź 2008, 11:58

nie no dziewczyny wszystko śliczne piękne lubię oglądać zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

21 paź 2008, 17:24

Piekne te ozdoby na tort. Też bym taką chciała. Tylko zastanawiam się gdzie to można kupić. I obawiam się, że u nas tego nie dostanę. Wiem, że są w jednej cukierni za miastem ale nie zawsze i głównie ślubne. Marketów porządnych raczej brak. Kauflandu u nas nie ma. Generalnie mamy Carrefour expres, biedronkę. Lidla i marcpol. Może gdzies w internecie. Nie spotkałyście się?

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

21 paź 2008, 19:40

barbara123 twoja oleńka to piękna dziewczynka.Janiolek, wszystkiego najlepszego dla Lenki z okazji urodzinek :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: i oczywiście jeszcze :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: i jeszcze :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

marzenus
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 213
Rejestracja: 04 cze 2007, 13:06

21 paź 2008, 20:54

Janiolek wszystkiego najlepszego dla roczniaczki Lenki :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

21 paź 2008, 21:19

Janiolek wszystkiego najlepszego dla Lenki. :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
:ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:
Zdrówka przede wszystkim :-D :-D :-D :-D

Barbara zdjęcia super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość