Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

15 kwie 2009, 12:41

jak lekarz mówi odpoczywać i leżeć to znaczy to że trzeba leżeć, nie wymyśla, choć czasem się lepiej czujecie a czasem gorzej. Ja dosłownie plakckiem5 tygodni leżałam, zero siedzenia, tylko czytanie i tv, obiad nawet mój M robił i sprzątał, nawet z Arturkiem się malutko bawiłam, wolałam w domu leżeć niż w szpitalu to trzeba było się stosować, nawet na form nie wchodziłam. teraz słonko na dworze i trochę gorzej ale napewno lepiej w domu niż w szpitalu, słuchać lekarzy się tutaj
A ja nie mogę za długo siedzieć teraz bo mi kręgosłup odpada, najgorzej wieczorem jak Arturka po kąpaniu wycieram i ubieram to się wyprostować nie mogę

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

15 kwie 2009, 12:45

Renia0601, jak trzeba to trzeba prawda, ale zawsze lepiej w domu z rodzina niz w szpitalnych salach :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

15 kwie 2009, 13:36

tez tak sadze,nielubie szpitali :ico_noniewiem:
ale est ladnie na dworku normanie posiedzialam 30 minut i sie opalilam:)
po trochu takich zabiegow i sie opale tak jak zwykle,a teraz brac sie za obiad! :-D

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

15 kwie 2009, 13:39

chciałam sobie swój serial obejrzeć (fringe), ale zaczęłam początek stwierdzam jednak że moje nerwy już nie wytrzymują takich rzeczy, dobrze że mam jeszcze housa na dysku :-)

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

15 kwie 2009, 14:12

housa to i ja lubie :-D
ale teraz jem pomidoroweczke...

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

15 kwie 2009, 14:30

jej... jak wy stukacie! znowu 5 stron mialam do nadrobienia...

Olala, chyba tez przejde na wode dla Hanki na noc...

A tak w ogole to wracam ciagle do lezenia. Mam ten sam problem. JEstem mega aktywna i lezenie nie w moim stylu. I nawet teraz mi ciezko przyjac to co lekarz powiedzial. Ale niestety prawda jest taka, ze tylko lezenie moze najlepiej uratowac malenstwa i to bodaj na lewym boku. Inaczej zamknal nas w szpitalu i wtedy to juz w ogole lipa. Moj lekarz twierdzi ze powinno sie lezec 4 godziny przed poludniem, 4 po poludniu i 10 w nocy. Nie wolno nic dzwigac, podnosic, wieszac (rece do gory). Siedzenie tez nie jest najlepsze, bo tak jak Megi - ja np nie wytrzymuje dlugo siedzac, zaraz mnie wszystko boli. No i jazda samochodem po dziurach, autobusem, tramwaje to tez niedobrze. Pamietajcie ze kazdy skurcz przyczynia sie do skracania szyjki ale rowniez jest to nacisk na pecherz plodowy i w koncu przeciez ktorys skurcz powoduje jego pekniecie - a wtedy nie ma juz odwrotu. Skurcz powoduje rowniez rozwarcie a i tu ciezko jest wrocic do stanu poprzedniego.
A teraz komentarze ludzi - ze nic nie robimy tylko lezymy :ico_puknij: Niech sie postukaja w glowe. Lezac odwalamy kawal roboty - dajemy zycie naszym malenstwom, dbamy o nie, opiekujemy sie nimi - to tak jak opiekujemy sie juz narodzonymi dziecmi, karmimy je, uczymy, spedzamy czas - tak samo jak sa w brzuchu - juz to robimy - juz sie nimi zajmujemy i na ta chwile jest to najlepsza rzecz jaka mozemy im dac. A zobaczcie jakie to fajne - dajesz dziecku to co najlepsze robiac co? po prostu sobie lezac. Natomiast niestety mozemy je bardzo skrzywdzic robiac co? biegajac, sprzatajac, gotujac, itd... Taka ironia... Ale trzeba sobie ta mysl przyswoic. Moja mama mowi - czym sa te ostatnie 4 miesiace naszego lezenia wobec calego zycia potem tego dziecka. Ja czasem patrze na Hanie i przypominam sobie ze moglam zobaczyc ja jako 600gramowe dziecko w 5 miesiacu i juz nigdy wiecej to az mi sie lezka kreci. Jest super dzieciakiem, usmiecha sie tak slicznie, przytula, bawi, wyglada pieknie w sukienkach, wola mama, tata, ech... a kosztowalo mnie to po prostu 4 miesiace odpoczynku. A marudzilam przy tym jak glupia :ico_puknij:
Tylko my baby to ciagle bysmy cos robily i jakos glupio nam ciagle prosic chlopa, zeby to podniosl, tamto sprzatna, tu cos podal itd... A ich niestety prosic trzeba bo sami na to nie wpadna :)))
Anyway - jestem z wami w waszych trudach, sama sie mecze, ale uda nam sie!!!

Ja czekam na sezon truskawek!!! jupi!!!

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

15 kwie 2009, 14:39

Tagar, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
masz 1000 % racje...lezenie jest bardzo meczace,ale dla dziecka najlepsze:)
ach jutro usg,doczekac sie nie moge...mam nadzieje,ze jutro tez bedzie ladna pogoda:)

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

15 kwie 2009, 14:55

wrocilam jakies 30 min temu mialysmy siedziec spacerowalysmy no ale bylo milo i przyjemnie
kupilysmy znowu ciuszki Izunie ciagnie do rozu ciekawe co jej naprawde w brzusiu rosnie
ja kupilam super koszule body spodenki ladnie bedzie Michalek wygladal
jak wrocilam zabralam sie za mycie naczyn potem szybko wymylam podlogi :ico_wstydzioch: z przyzwyczajenia i zeby tesciowka widziala ze czysto a brzuchol znowu twardnieje :ico_olaboga: ah jutro rano ide do ginekologa i obiecuje sie oszczedzac bo nigdy bym sobie nie wybaczyla gdyby mojemu synkowi cos sie stalo

[ Dodano: 2009-04-15, 14:56 ]
tagar masz zupelnie racje ps.tez czekam na truskawki

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

15 kwie 2009, 14:58

dotarłam do konca z czytaniem :-D :-D

byłyśmy z Beatką na 3 lumpeksach, wychaczyłam pare różowych rzeczy dla dzidzi i różowy sweterek dla siebie i stanik, byłam tez w Butiku po te spodnie do fitnesu które już mam, tyle ze długie są ekstra gatunkowo i nie rozciagają sie na kolanach nawet po tygodniu noszenia :-D :-D :-D

dzień zaliczam do bardzo udanych, wsunełyśmy po dwa lody skrętki :-D :-D :-D :-D :-D :-D

[ Dodano: 2009-04-15, 15:02 ]
a teraz pałaszuję warzywa na patelnię zmieszane z fasolka szparagową na masełku z bułką tartą :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mniam

[ Dodano: 2009-04-15, 15:28 ]
najadłam sie, Haker też wmucił kółko ze skóry wołowej i był taki szczęśliwy ze pancia mu cos przyniosła, biegał po całym domu i sie chwalił co ma w pysku merdajac ogonkiem na lewo i prawo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

chwile odpoczne jeszcze i pójde z nim na polanke pobiegać i porzucać ringiem nowym :-D :-D
troche mnie pięty bolą od chodzenia, ale nogi na szczęście nie puchną

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

15 kwie 2009, 16:46

kurcze nie chce mi się ruszać z domu, jakoś tak mi zimn, Artur by się przewietrzył a mnie leń łapie, a to taki kanapowy leń, a na myśl że przejdę tylko w tę i spowrotem jedną droga i że każdy będzie się gapił mnie jeszcze bardziej zniechęca

betina, i izuś_85, to spotkanie się udało i kilka ubranek do kolekcji :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-04-15, 16:51 ]
ah i chciałam się pochwalić że zakupiłam sobie dwie pary legisów ciążowych, ciekawa jestem jaki materiał będzie, bo to allegro, dotknąć się nie da :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość