asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

15 lut 2009, 12:05

Adka koszula kiepska :ico_haha_01: a nawet nie nadaje się wcale :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-02-15, 11:19 ]
http://allegro.pl/item548292546_rozpina ... wybor.html ja mam taką i taką http://allegro.pl/item545962777_koszulk ... iar_m.html

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

15 lut 2009, 12:22

asika82, ale te Twoje sa delikatne mowiac nielade :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: a ta moja to taka pikna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a jak tam samopoczucie? juz ciazowe ? :-D

[ Dodano: 2009-02-15, 11:24 ]
tym bardziej ze rodze w kwietniu i bedzie mi goraco w szpitalu a ta moja to na taka przewiewna wyglada :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tym bardziej zawsze spalam w bluzkach na ramiaczka , mam jescze pizame ale wszyscy mowia ze pizama nie zda egzaminu

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

15 lut 2009, 12:34

Witam niedzielnie:)
macie moze liste rzeczy ktore sie zabiera do szpitala?
ja takich list mam kilka oto najpotrzebniejsze rzeczy:
Rzeczy potrzebne dla Mamy po porodzie to przede wszystkim:
• laktator,
• wkładki laktacyjne,
• koszula do karmienia min. 2-3 szt,
• majtki poporodowe jednorazowe min 5 szt i wielorazowe min 3 szt,
• wkłady poporodowe, na początek około dwa opakowania,
• stanik dla mam karmiących ( przy wyborze należy mieć na uwadze fakt, iż podczas ciąży i później zarówno biust jak i figura się zmienia - zazwyczaj wszystko się powiększa:))
Do szpitala należy zabrać:
• koszule do karmienia 2-3 szt,
• majtki poporodowe jedno- i wielo-razowe,
• wkłady poporodowe,
• skarpetki ciepłe,
• pantofle, klapki plastikowe pod prysznic,
• szlafrok,
• kosmetyczkę,a w niej:
o szampon,
o żel pod prysznic - pamiętaj o unikaniu mycia piersi zapachowymi żelami!!,
o szczotka do zębów,
o płyn do higieny intymnej najlepiej tantum rose (mieszankę można przygotować sobie w butelce po wodzie mineralnej),
o krem bepanthem albo alantan do pielęgnacji sutków,
o pastę do zębów,
o szczoteczkę do zębów
• wkładki laktacyjne,
• dowód osobisty,
• książeczkę zdrowia,
• ręcznik najlepiej jeden duży i jeden mały,
• komórkę z łądowarką,
• wodę mineralną niegazowaną,
• książke albo czasopismo do poczytania,


Poza tym dokumenty, wyniki badań, kartę ciąży i oczywiście aparat fotograficzny :-D

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

15 lut 2009, 12:45

Fioletowa Ania, :ico_sorki: :ico_sorki:

a macie juz torby spakowane?? :-D chyba jescze za wczesnie, ale ja bylam w piatek u gina i powiedzial mi za 4 tyg moge juz spokojnie rodzic , wiadomoze najlepiej poczekac do konca ale za 4 tyg bedzie juz bezpiecznie dla Dzidzi

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

15 lut 2009, 14:41

Cześć Adka - Ja mam już torbe spakowaną i rozpakowywana w szpitalu dwa razy bo juz dwa razy z w nim byłam.
Mnie się twoja koszulka bardzo podoba , Ja też jestem zdania że ciążowe nie musi wykluczać "kobiece"

Sama mam dwie kobiece koszule co prawda w rozm luźnym XL za kolana ale jedna jest bialutka góre ma w kwiatuszki czerwone rozchylany dekoldzik ( do karmienia)
Ma być wygodna luźna ale i kobieca zgadzam się my tez mamy prawo poczuć się ładnie :-D

Co do torby to najlepiej wejdż na strone szpitala w którym rodzisz i tam znajdziesz wytyczne ( jakie badania itd)

Ja mam spakowane - dwa ręczniki, kosmetyki dwie koszulki majtki skarpetki szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, ładowarka do tel, noi wiesz to co Ania napisała ( majtki jednoraz, badania, wyniki , karta ciąży dokumenty , książeczka zdrowie, woda , wkładki laktac, pieluchy itd.)

Dla Zosi ciuszki, maść sudocrem, ręcznik, ubranko na wyjście, oliwke, rękawiczki niedrapki, pieluchy , rożek, aparat foto, smoczek,. czapka, itd

Dość ważne są podobno wytyczne szpiatala - mój np każe mieć wszelkie badania i ost usg to Ci powie ginekolog albo znajdziesz na stronce :-D

Mój Tomuś kolejny dzień odkopuje nas ze śniegu :-D tak sypie pod krakowem ze robią się zaspy do kolan :ico_olaboga: :ico_haha_01: więc chłopina nie rozstakje sie od wczoraj z łapata, ja robie obiadek a ponieważ z tym brzucholem nie wystoje już długo przy garach robie dzis ryż i udka POMYSŁ NA WINIARY bardzo smaczne polecam beztłuszczu , w tym opakowaniu Winiar "Pomysł na " jest przyprawa i rękaw do pieczenia - wkładacie do tego woreczka udka posypujecie tą przyprawa i wkładacie na godzine do pieca - palce lixzac kruchutkie soczyste i mniam mniam :ico_obiadek:

A co do Walnetynek dostałyśmy z Zochą różyczki od naszej Walentynki (tatusia ) i byliśmy na romantycznej ....imprezce u znajomych :ico_brawa_01: :-D koleżanka też w ciąży więc podjadłyśmy popoiłyśmy zaszalałam i zjadłam 2 kawałki ciasta :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2009-02-15, 13:47 ]
Aniu Fioletowa - kiedy masz kolejne usg >? masz już ciuszki ? pewnie w białych i kremowych kolorach neutralnych.
Moja koleżanka jest w 28 tygodniu i ginekolog dwa razy potwierdził córcie , na usg genetycznym wpisali płez żeńska , a dwa dni temu jej powiedział zeby sie wstrzymała bo nie jest pewny ....
A ona ma już torbe rózowych ubranek 56 i 62 :ico_brawa_01: :-D

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

15 lut 2009, 15:15

a moze ktoras z mamusiek zna ten sprzecior i moze cos o nim powiedziec

http://www.allegro.pl/item553651930_chi ... atiss.html

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

15 lut 2009, 15:28

Adka - moje koleżanki mamuśki radzą abym kupiła eketryczny bo przy ręcznym można sie zajechać podobno :-D
Elektryczny jest drogio ale chyba zainwestuje.

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

15 lut 2009, 15:36

Dora, a konkretnie co polecaja , masz moze strone z godnym polecenia :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

15 lut 2009, 15:46


Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

15 lut 2009, 16:50

Dora, :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość