Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

03 sty 2009, 12:32

betka, u nas też pogoda cudna :-D też się wybieramy na spacerek :ico_brawa_01:
Filipek wczoraj w ciągu dnia prawie nie spał, bo ja ciągle gdzieś z nim szłam. Byliśmy na spacerku na którym tylko przez chwilkę drzemał a potem byłam z nim u siostry na posiadówce i tam było troszke głośno, no i Gabrysia chałasowała i Filipek nie mógł zasnąć tylko drzemał po pare minut. A w nocy spał jak zabity po 5 godzinach wybudziłam go na karmienie i nawet ocz nie otworzył tylko jadł z zamknietymi oczkami, wyssał całą pierś i znów zasnął. Spał 4 godzinki do 8 rano troszkę się porozglądał i pojadł i o 9.30 znów zasnął i jeszcze śpi. Moje maleństwo musi odespać wczorajszy dzień :ico_oczko:
Czy wasze dzieciaczki maja ciemieniuche?? Moj chyba zaczyna miec czy na to sa leki czy samemu trzeba walczyc??
Mój naszczęście nie ma ale ja po każdej kąpieli smaruje mu główkę oliwką. I jak dziecko ma ciemieniuchę to też się smaruje oliwką, są nawet takie specjalne oliwki na to.

Wykożystam tą chwilkę i biorę się z sprzątanie i pranie mam do powieszenia.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

03 sty 2009, 13:06

beatko my mamy taki http://www.allegro.pl/item521054582_fis ... 14_gw.html kupiliśmy też na allegro używany, ale trafił się nam praktycznie nieużywany, bo nie ma żadnych śladów użytkowania jestem z niego na prawde zadowolona i Małemu się podoba, zapłaciliśmy 70zł łącznie z przesyłką :-) Miałam już wcześniej Ciebie pytać, jaksię wózeczek sprawuje?? Mam nadzieje, że jesteście tak samo zadowoleni jak my..

Nasz Jasiek w sumie dobrze śpi mniej więcej po 5-6 godzin, ale jak się wybudzi to cholernie długo usypia, a on nie potrafi jeść na śpiocha więc po jedzonku mamy jakieś 1.5 godzinki zanim uśnie jemu to obojętne, a dla mnie masakra, bo się totalnie rozbudzam, bo za tym bałabym się go zostawić samego jak nie śpi..

Moi chłopcy właśnie pojechali sobie na zakupy i do znajimej, a ja zostałam i mam się relaksować i cieszyć ciszą i spokojem, co prawda musze posprzątać, i zrobić coś do jedzonka, bo wieczorkiem znajomi przychodzą i mężulkowie nasi będą się odkarzać :-) ale i tak bardzo mi miło, że P pomyślał o mnie..

My teraz poważnie zastanawiamy się nad wyborem obrączek, tzn chodzi mi o wzór, bo taki wybór, że ciężko się zdecydować, ale tak myśle, ze będą klasyczne, bo uniwersalne.. no i musimy pomyśleć o przyjęciu weselno-chrzcinowym, gościach.. całe szczęście jeszcze troche czasu mamy, więc mam nadzieje, że się wyrobimy :-)

[ Dodano: 2009-01-03, 12:09 ]
zapomniałam.. u nas też chyba pojawiła się ciemieniucha, ale jest tego mało przed kąpielą tak na godzinke smaruje główke oliwką tak porządnie, że prawie kapie, później zakładam Jasiowi czapeczke bawełnianą , bo podobno oliwka lepiej się wchłania, no i po kapieli wyczesuje, zauważyłam to świństwo dopiero wczoraj więc nie wiem jaki ten sposób skuteczny, ale poleciła mi go znajowma, mama 3 dzieci więc chyba wie co mówi..

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 sty 2009, 14:36

#ania#, bujaczek extra. Ale narazie nas nie stac na niego... :ico_placzek: `A wozek superasny!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Motylek22, ja mam nadzieje w sumie ze to ciemieniucha... bo ciagle mysli chodza po glowie zeby to nie bylo atopowe zapalenie skory ktore ja mialam (i co chwile daje znac na mojej skorze) :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

my szykujemy sie na spacer - :ico_brawa_01: zimno pewnie - trzeba czapke zalozyc.

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

03 sty 2009, 14:59

Betka - tak jak ania pisała, trzeba nasmarowac główke oliwką, odczekac az dobrze wziąknie i wyczesac albo zetrzec pieluszką. Powtarza sie to az ciemieniucha całkiem ustąpi z główki, bo jak cos zostanie to znowu sie "rozejdzie".
W aptece jest tez Olejuszka, taki płyn na ciemieniuche, nakłada sie go na główke i trzyma 24 godziny. Jest dosc drogi po ponad 20 zł z tego co pamiętam, a w sumie efekt nie rózni sie od smarowania oliwką, wiec nie wiem czy to sie opłaca.

Luzik, sporo dzieci ma ciemieniuszkę i nie jest to specjalny problem, po prostu troszkę roboty bo trzeba to oczyscic. I juz.

Z AZS nie mam doswiadczenia (na szczęscie), wiec nie bardzo wiem jak to wygląda na główce, widziałam u kolezanki, ale jej corcia miała przede wszystkim na buzi. A ciemieniuszka jest łatwa do rozpoznania, takie białe "łuski" we włoskach. Jak długo tam jest to nabiera żółtawego koloru.

No dobra kochane, uciekam bo lecimy na sanki. Dzieci sie juz nie mogą doczekac!!

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

03 sty 2009, 15:23

betka, ja w sumie to nie wiem czy to jest ta ciemieniucha, bo tego nie miałam, ale tak jak dziewczyny pisza smaruje małemu głowke oliwka i jest oki. A do kompieli urzywamy takiego mydła w płynie do mycia główki i ciałą z nivei i jest dobrze, w ogole stostuje kosmetyki do małęgo tej firmy i bardzo sobie chwale.
Jedynie nie stosuje na pupe zadnego sudocremu czy innych takich na odparzenia, bo strasznie trudno to zmyc i kulkuje sie potem, smaruje malutkiemu pupke takim kremikiem z nivei do pielegnacji ciała :-D
#ania#, super bujaczek te z fisher pica sa ekstra :-D tez chciałąm kupic cos podobnego, ale dostałam od kuzynki taki inny lezaczek, tez fajny ale bez wibracji :-D

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

03 sty 2009, 16:26

no właśnie ja u nas pewna jestem, że to ciemieniucha, bo po pierwsze jest w okolicach ciemienia, po drugie łuszczy się i wygląda jakby mały miał łupież, całe szczęście nie jest tego dużo, więc mam nadzieje, ze za kilka dni się tego świństwa pozbędziemy, bo nie boli, ale wygląda nie za ciekawie..

Dziękujemy za miłe słowo odnośnie leżaczka, myśle, ze się nam trafiło jak ślepej kurze ziarno, bo 70 zł to jeszcze nie jest tragedia, a wibracje to po prostu rewelacja, jaśkowi trosze potrzepie dupcie i szczęśliwy:-))

Wiolka ja też używam kosmetyków z Nivea i jestem z nich bardzo zadowolona, też mam ten żel do mycia ciałka i główki, ale widziałam też, że jest płyn do ciałka i główki z oliwką, więc jak się nam skończy to kupimy właśnie ten żel..

U nas dzisiaj mała imprezka, o 18 przyjadą znajomi z dziećmi i duże chłopaki będą opijać nowy rok, ja z koleżaką to pewnie jakiegoś drinka dla towarzystwa, dziewczynki będą się bawić, a Jasiek to pewnie prześpi całą impreze:-)

antynormo troche zazdroszcze Ci tych sanek, ale za rok też będziemy z Jasśkiem śmigać na sankach, pewnie dla dzieciaków to wielka atrakcja :-)

Betka ciesze się, że wózek siię sprawuje, bo miałabym wyrzuty sumienia, że poleciłam coś i nie jesteś zadowolona.. więc oby nam służyły jak najdłużej..

nic mykam do garów dalej, szykować jedzonko, na razie zrobiłam karpatke :-)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 sty 2009, 23:05

proba wstawienia zdjecia :-)

[ Dodano: 2009-01-03, 22:25 ]
:ico_brawa_01: bije sobie brawa!!! udalo mi sie wstawic zdjecie i suwak!!! :ico_brawa_01: ale sie nameczylam :ico_sorki: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

04 sty 2009, 08:15

betka, piekny;)

my sie wlasnie z Jasiem odbijamy wciagnal 130ml mleczka i padl..

imprezka bardzo udana, goscie posiedzieli do 21 i sobie poszli, pogadalismy posmialismy sie, milo bylo tak sie odchamic.. xaraz zmykam dalej spac, bo ostatnio jakas niedospana chodxe, mimo ze Jas ładnie śpi, ostatnie karmiebie kolo 22-23, pózniej 4 i pobudka kolo 7-8.

milej niedzieli Mamuski, wpadne pózniej..

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

04 sty 2009, 10:21

betka, gratulacje :ico_brawa_01: dzidzia przesliczna :-D
A my wczoraj bylismy u rodziny złozyc zyczenia noworoczne, malutki jechał oczywiscie z nami i tam był grzeczny jak aniołek a wdomu strasznie nieznosny. Spal, smiał sie i nawet nie pamietał ze mineła jego godzina posiłku :-) przkroczylimy prog domu i odrazu ryk, diabeł wcielony do niego wstapił, przynajmiej jak gdzies z nim pojde to mi wstydu nie przyniesi, tak mysle :-D
W nocy zansał dopiero o 24 ale pobił rekord spania bo spal do 7 rano :ico_szoking: normalnie niemozliwe, a ja w koncu sie wyspałam :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

04 sty 2009, 11:11

:ico_brawa_01: moj Junior spal od 0.30- do 4.00 a potem od 4.30 do prawie 8 wiec 2 razy po 3,5h jestem wyspana za wsze czasy :ico_brawa_01: mialam spac teraz jeszcze a maz mial go w obroty wziac ale najzwyczajniej nie hcce mi sie juz :-) pewnie w poludnie padne.

#ania#, wiola85, moj klusek jest uroczy jak wszystkie nasze dzieci!!! zrezta ja zawsze mowilam ze wszystkie dzieci te malutkie sa najpiekniejsze!!! bo taka prawda ze te najmniejsze to sie tak kocha za nic i zjadloby sie je z milosci!!! :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość