Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

21 paź 2008, 17:27

Osita, dzięki za przepis :ico_brawa_01: :-D Skomplikowanie toto nie wygląda :-D
Z tej Waszej księżniczki to niezłe ziółko... :-D Miejmy nadzieję, że ten szalony okres buntu, czy jak to nazwać, szybko jej przejdzie i złe czasy pójdą w zapomnienie...
Tosia, od takich ilości mały się nie uzależni... Ja to moje ohydne wińsko piję, ale jak któregoś dnia mam na nie dłuuuuugie zęby, to nie łykam i tyle... Dzień, dwa, nawet trzy... I mały zachowuje się jak zawsze... Nie wykazuje braków % we krwi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

21 paź 2008, 17:30

czesć Kobietki,

jescze raz chciałabym was prosic o radę i pomoc jakoże już bardziej doswiadczone jesteście...
byłam w piątek u gina i powiedziałam, ze odczówam już ruchy naszej Niuni... powiedział, zebym powoli zaczęła je monitorowac i że ok 6 razy w ciagu dnia powinnam zaobserwować.... jestem w 19 tygodniu.
Wydaje mi się, ze dzidziuś aż tyle razy się nie rusza :ico_noniewiem: dlaczego niekiedy wyraxnie go czuję a czasami przez cały dzień wcale??? :ico_placzek:
Proszę powiedzcie jak to było u was :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

21 paź 2008, 17:34

Karolina2411, świetny duży brzuszek. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dziewczyny my naprawdę obijamy się z tymi fotkami. Niedługo nie będzie czego pokazywać :ico_nienie:

JA dziś zaliczyłam sesję zdjęciową. pojechałam z przyjaciółką do parku i robiliśmy małemu zdjęcia w liściach. No i ja też na kilka się załapałam :ico_oczko: Dziś wieczorem ma mi je wysłać więc jak tylko będę miał to się pochwalę moimi serduszkami :ico_brawa_01:

No a ja dziś rozmawiałam z druga babcią przez telefon i od słowa do słowa dogadałyśmy się że kupi Tymonkowi na pierwsze urodziny fotelik samochody i nowe łóżeczko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: bardzo się cieszę bo to najważniejsze zakupy na tą chwilę

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

21 paź 2008, 17:39

Evik.kp, ślicznego masz syneczka :-D

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

21 paź 2008, 17:40

odnosnie zmywarki... tak mi sie przypomnialo :ico_oczko: ja mam mikroskopijna i b. nieustawna kuchnie. obok pralki bylo miejsce na schowek na szczotki... tam mi sie zmiescila zmywarka wlasnie, taka waska, 45 cm :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jak ja sie ciesze ze sie dalam na to cudo namowic :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Miejmy nadzieję, że ten szalony okres buntu, czy jak to nazwać, szybko jej przejdzie i złe czasy pójdą w zapomnienie...
po buncie dwulatka przyszedl bunt trzylatka, pozniej bedzie... co? bunt sredniaka, bunt pierwszoklasisty, bunt pierwszokomunisty... :ico_oczko: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Karola, nie jest skomplikowane, nawet moja ciocia - kucharka jak ja stwierdzila, ze to dobry pomysl, bo mieszka sama, a po imprezach zawsze duzo miesa jej zostaje. nie lubi mrozic wedliny, a sama nie przetworzy. no i teraz robi sobie te krokiety, to jest mase, mrozi i potem ma obiad na szybko :ico_oczko:
Katia, to zalezy co znaczy "zaobserwowac" ruchy :ico_oczko: jedne dzieciaczki sa bardziej ruchliwe, inne mniej... ja 6 ruchow mam pewnie na minute :ico_haha_01: , a chocby milutka ze styczniowek narzeka, ze ma "spokojna" niunie... nie wiem w sumie po co ten monitoring, ale mowia tez, ze czas aktywnosci dziecka w czasie ciazy pokrywa sie z tym po narodzinach :ico_noniewiem: nie wiem...

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

21 paź 2008, 17:40

katia, to dopiero pierwsze odczuwalne ruchy więc się nie martw że nie czujesz ich np 6 razy w ciągu dnia. Różnie to jest ale zapewniam cię że z dnia na dzień będziesz tych ruchów odczuwać coraz więcej i nawet ni e6 a 16 i więcej :-D także więcej spokoju i cierpliwości. Jeżeli lekarz mówił że jest ok z dzidzią to mu zaufaj :ico_oczko:

osita Carmen ma hiszpański temperament więc na pewno nie jest łatwa w wychowaniu. Nie mam doświadczenia w wychowaniu dzieci ale ja na mojego łobuza stosuję to co mówiła KArola. Po prostu go olewam. On jest jeszcze malutki ale już bardzo często próbuje wymuszać na mnie różne rzeczy histerią. ja go po prostu zostawiam na środku pokoju w takim stanie a on sam sie uspokaja. Serce mnie boli bardzo ale uświadamiam sobie że niedługo będę miał drugą kruszynkę i nie będę mogła mu poświęcić tyle czasu ile bym chciała :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-21, 17:41 ]
katia, dziękuję bardzo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

21 paź 2008, 17:45

Karolina2411, ale masz sliczny brzusio :ico_brawa_01: i pepusia ci nie wysadziło :-D

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

21 paź 2008, 17:47

No a ja dziś rozmawiałam z druga babcią przez telefon i od słowa do słowa dogadałyśmy się że kupi Tymonkowi na pierwsze urodziny fotelik samochody i nowe łóżeczko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Rewelacyjnie....... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Odciążą Was troszkę, bo praktycznych prezentów nigdy za wiele... :ico_haha_01:
Czekamy na te foteczki, kochana :-D :ico_sorki:
Katia, wydaje mi się, że nie ma co porównań robić, bo w głowę będziesz zachodzić, dlaczego jedna ma tak, a Ty inaczej... Poczekaj jeszcze kilka krótkich tygodni i zobaczysz, jak dzieciątko da Tobie ruchami do wiwatu... Gin Tobie kazał teraz już być na ruchy uczuloną, ale to dla własnej samokontroli... Raz mocniej czujesz, raz mniej, ponieważ maleństwo ma teraz u Ciebie w brzuszku dużo miejsca... Wędruje sobie, raz bliżej powłok brzusznych, raz dalej...
Bądź czujna, ale bez przesady... Żeby Tobie to liczenie ruchów snu z powiek nie spędzało... Poza tym, wskazana ilość ruchów przez gina jest sumą orientacyjną, na całą dobę... A w czasie snu Na tym etapie ciąży jeszcze śpisz jak suseł, ruchów nie czując...

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

21 paź 2008, 17:47

Evik.kp, dziękuję :ico_sorki: tylko wiesz. ja czuję od 4 października. No i były dni, kiedy były te ruchy bardziej wyraźne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

21 paź 2008, 17:49

Evik.kp, gratuluje prezentow na roczek!!! a jak carmen byla mala, to tez "olewalam" jej ataki :ico_haha_01: :ico_oczko: po prostu zostawialam sama i tyle... byla na tyle mala, ze nic nie zmajstrowala. teraz sie wycwanila i czesto za mna leci i mi ubliza czy po prostu dokucza :ico_oczko: a temperament ma... ojjj... juz nieraz np kanapka przez kuchnie przeleciala jak stwierdzila, ze nie bedzie jej jadla :ico_zly: :ico_nienie: u mnie to juz szczyt, zreszta, ja mam chopla na punkcie marnowania jedzenia i mala nieraz szla bez kolacji spac :ico_nienie:
charakterek ma po moim tesciu, niestety, a tak poza tym, to najslodsze dziecko pod sloncem :-D
Ostatnio zmieniony 21 paź 2008, 17:50 przez osita, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość