ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

18 cze 2008, 21:37

luluI bardzo dobrze, że się zapisałaś do innego lekarza. Aby stwierdzić łosteoporozę trzeba zbadać zawartość wapnia w kościach, a po pokręceniu nogą to za dużo się chyba nie dowiedział, może Ci dysk w kręgosłupie wyskoczył i promieniuje na nogę? A co do Filipka to nie dobrze, że mało je a podajesz mu coś jeszcze oprócz obiadu w ciągu dnia. Ja jak mi nie jadł to dawałam mniej pić i wyeliminowałam herbatniki między posiłkami. :-)

qunick Super, e klocki doszły. Mam nadzieję, że zrobisz foty :ico_brawa_01:

Chróbska Mój mąż też jest przeziebiony, Cezar ma zaczerwienione lekko gardło a Borys kater ale podobno bardziej alergiczny :ico_olaboga: Tylko ja się jakoś trzymam :-)

Łóżko piętrowe Mam takowe i strasznie się boję Cezarka położyć na górze. W związku z tym jeszcze czekam, bo Cezar czasem się budzi w nocy. Do tego czasy Borys śpi w sypialni :) Naszczęście jakoś nie budzi się gdy moje małżeńskie łóże trzeszczy :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

18 cze 2008, 22:00

klocki od pampersa. do mnie podobno tez doszły, choć jeszcze ich nie widziałam. Fajne są? I dużo tych klocków czy tylko kilka?

kAROLAS, pisałam niedawno ze jestem na wakacjach. Mam ze sobą notbooka i co któryś wieczór go odpalam,żeby poczytać co u was.
Ja mieszkam w nowych blokach postawionych przez Atanera. Pierwsze od Baraniaka to są TBS-y, budował to Miteks ale teraz nie wiem kto zarządza, później jest moje osiedle - budowaŁ i zarządza Ataner i do samego tramwaju to są bloki Atanera a po drugiej stronie torów tramwajowych budował i zarządza Budimex, tam mieszka moja siostra. W tej chwili wszystkie budowy są juz zakończone i mieszkania oddane do użytku. Na rynku pierwotnym wszystkie mieszkania są sprzedane, na rynku wtórnym są oferty. Na niektórych balkonach wiszą ogłoszenia, że mieszkanie na sprzedaż i są u nas trzy pośrednictwa nieruchomości i w szybach widziałąm ze mają wywieszone oferty, mieszkania takie jak moje, ok., 50m2 kosztują od 400 000 do 600 000.

A teraz na wyjeździe zmieniliśmy lokum, pojechaliśmy do Wlenia, też na dolnym sląsku, niedaleko Jeleniej Góry, śpimy w starym wyremontowanym co nieco pałacu. A wczoraj Asia wsadziła rękę do rury wydechowej w samochodzie podczas gdy tatuś ją pilnował. Tak na niego nakrzyczałam, że wszyscy wokoło słyszeli. Całe szczęście, że auto parę minut stało i rura wystygla bo inaczej byłoby nieszczęscie .Była Asia cała czarna - od góry do dołu, gorzej niż kominiarz.

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

18 cze 2008, 22:05

ellepati, jeszcze mam pytanie, jak sprawdza sie zawartosc wapnia we krwi?
właśnie Fila dużo pije w ciągu dnia, staram sie go nie dokarmiać w ciągu dnia, róznego typu herbatnikami, dopiero na wieczór daje mi ciastka, żeby chociaż to zjadł.
i mniej zacząl pic mleka, zawsze robiłam 210ml, i odrobinke zostawial, teraz mniej niz polowe wypija

[ Dodano: 2008-06-18, 22:10 ]
olala, milego odpoczynku, jak mi sie marzą takie wakacje :-)

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

18 cze 2008, 22:52

Hej dziewczyny,

Widze ze sporo z was choruje, karolas,qunick
duzo zdrówka dla was ellepattizdrówka dla rodzinki i lulu tobie tez zdrówka, aby to nie byly jakies poczatki osteoporozy,napisz co ci drugi lekarz powiedzial
Karolas i ode mnie spóznione ale szczere życzonka , niestety ostatnio jakos rzadziej mam czas na tt
olala a ja wlasnie po czasowej nieobecnosc patrze a i ty zajrzalas na tt,wyslalam ci wiadomosc na maila, dobrze, ze Asi nic sie nie stało
ale te bloki drogie szok :ico_szoking:
My chcemy cos z rynku wtórnego ale na dosc nowym osiedlu to cena rzedu ok. 300 000 zwala mnie z nog.

Małgosiapodziwiam za wytrwałosc, ja jak uczylam malego zasypiac w łozeczku to po h poddawalam sie. Patryk na szczescie spi w lozeczku tylko ze usypiamy go we wozku, co i tak jest lepsze od noszenia na rekach. Ale wolałąbym zeby usypiał sam bez bujania,kołysania, moze tez sprobujemy w ten weekend.
A ja dzis mojemu tez dalam klapsa :ico_placzek: bo taki maruda mi sie zerobil, normalnie pod nogi mi wchodzi jak cos robie caly dzień, bidulek nie chcial spac przed obiadem a potem marudzil na maksa, ze mi nerwy puściły.

A patrzyłam ostatni to mu z 5 zabków naraz wychodzi, dlatego taki maruda,mam nadzieje ze na wakacjach juz bedzie ok.

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

18 cze 2008, 23:36

lulu Tu masz linka : http://www.labtestsonline.pl/tests/Calcium.html?lnk=3 na samym końcu artykułu jest napisane: Oznaczenie wapnia we krwi i w moczu nie pozwala stwierdzić, jaki jest poziom wapnia w kościach. W tym celu trzeba wykonać badanie nazywane densytometrią lub badaniem gęstości mineralnej kości.
Czyli, że najpierw bada się krew i mocz a potem dalsze badania się przeprowadza.
Jak dla mnie to ten cały ortopeda Cię w konia robi. Może wystarczyłby masaż? Mam nadzieję, że ten drugi będzie lepszy i coś Ci doradzi.
Densytometria kostna jest to metoda obrazowania gęstości kości wykorzystująca podwójną wiązkę promieniowania rentgenowskiego. Badanie to pozwala bardzo dokładnie rozpoznać osteoporozę. Badanie jest w pełni bezpieczne, dawka promieniowania jest 20-krotnie niższa niż przy badaniu rentgenowskim klatki piersiowej. Tak więc wystarczy coś na kształ zdjęcia rentgenowskiego czyli RTG.
Jutro się mamy zapytam jak mojemu bratu to badali.
Dalej już nie mam siły pisać jutro poczytam. Dobranoc :555: :555: :555:

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

19 cze 2008, 00:14

ellepati, dziekuje kochana

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

19 cze 2008, 13:08

Hej

Kończe gotowac obiad, dzieci śpią, czekam na chłopka .. wczoraj przywieźli meble do dziecinnego pokoju :-D więc dziś będziemy je cały dzień skręcać ale pewnie i tak się nie wyrobimy ..

Będę wieczorkiem! Buziaki

Awatar użytkownika
anilewe77
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 261
Rejestracja: 19 sie 2007, 15:39

19 cze 2008, 13:09

hej Dziewczyny!!
jakos dzisiaj mam kiepski humor...tzn był całkiem dobry dopoki Ł nie zadzwonił, że dzis jednak znów nie bedizie wypłaty...no juz kurcze ile mozna czekac...facet tylko odklada to z dnia na dzien...tym razem rzekomo jeszcze przelewu nie było:/, a ja czekam na kaske by sie wybrać na to usg...

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

19 cze 2008, 14:43

Hejka
Ja was tam podczytuję ale brak mi jakoś czasu żeby Wam odpisać :ico_sorki:

Zdrówka dla wszystkich tych których męczą choróbska!!!

Małgorzatka czytałam że masz kłopoty z usypianiem Wojtusia? Ja stosuję identyczny sposób jak KAROLAS (????? Obrazek )
Wojtuś zasypia u nas w łóżku przez 5-10 minut a potem siuup go do jego łóżeczka i śpi do rana jak aniołek.Obrazek
I w sumie dziecko się nie męczy ani ja się nie denerwuję a efekt pożądany jest hihi

lulu ja też bym zasięgnęła opinii drugiego specjalisty bo ten to coś chyba próbuje cię tu naciągną. Tak jak pisała ELEPATI to trza badania porobić a nie tam jakieś machanie nogą i postawiona diagnoza

anilewe oj nie ładnie z pieniążkami, nie ładnie :ico_nienie:

To moje dzisiejsze paznokcie
Obrazek
Reszta fotek mi się wgrywa więc wrzucę później

[ Dodano: 2008-06-19, 15:29 ]
Fryzurka
Obrazek Obrazek

Mega Wojtek
Obrazek

Radzio w stroju Krakowskim i mój chrześniak
Obrazek
Obrazek

I zabawka na dzień dziecka
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 21:40 przez aga0406, łącznie zmieniany 1 raz.

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

19 cze 2008, 15:31

Hej , hej ale mam dzisiaj fajny dzionek! Mój tata niespodziewanie przyjechał i wziął Cezarka ! Będzie u dziadków do jutra, ale się cieszę :526: :526: :526: Zaraz będę zgrywać foty i też wstawię jakieś :)

Co do usypiania to ja mam bardziej radykalne metody. Kapiel, jeść, butla i wkładam go do łóżka włączam karuzelę daję do łapek pilota od karuzeli, buzi i gaszę światło, wychodzę zamykam drzwi od sypialni i po 15 minutach przychodzę Borysa przykryć :):)

aga0406 Piękne pazurki i super fryzurka też muszę coś z tym fantem zrobić :ico_haha_02: I dzieciaki w tych strojach extra. Moje też dostały to autko :) Z tym że Cezar próbował kluczem usilnie otworzyć drzwi i przedziurawił :(

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość