Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

30 lis 2009, 14:53

mikusia a nie dal ci lekarz jakiego preparatu zastępczego zamiast mleka? Czytałam,z ę takie sa i lekarz powinien przepisać. Ja jak z Kubą nie mogłam nabiału to miałam przepisany Bebilon Pepti i musiałam pić raz dziennie. Tyle, ze to jest dla dziecie mleko a podobno jest tez coś dla dorosłych.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

30 lis 2009, 15:05

witajcie Mamusie,
nie martwcie sie tak tymi kupkami, dziecko karmione piersią może robic kupki nawet tylko raz na tydzień i to zupełnie normalne, martwic sie trzeba dopiero jak trwa to dłużej lub ewidentnie dziecku coś dolega
Czopki glicerynowe można podaj najwcześniej po 5-7 dniach nie powinno sie ich często stosowac, ponieważ może zaburzyc cały proces robienia kupki
mikusia a nie dal ci lekarz jakiego preparatu zastępczego zamiast mleka? Czytałam,z ę takie sa i lekarz powinien przepisać. Ja jak z Kubą nie mogłam nabiału to miałam przepisany Bebilon Pepti i musiałam pić raz dziennie. Tyle, ze to jest dla dziecie mleko a podobno jest tez coś dla dorosłych.
mój ma skaze i nic mi nie kazali pic ani jeśc czy brac :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

30 lis 2009, 15:07

no właśnie nie wiem czemu nie zawsze zapisują, bo przecież dziecko moze mieć niedobory wapnia, my z resztą też

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

30 lis 2009, 15:27

dziekuje dziewczyny za rady z tymi kupkami :ico_wstydzioch: ja niewiem co ile dziecko powinno robic kupki bo wczesniek karmilam starsza corke tylko 10dni a Zuzie poki co juz miesiac i oby tak dalej :ico_sorki: :ico_sorki: ]
dlatego pytam ale wazne ze to normalne i niema sie co martwic :-D
mikusia a nie dal ci lekarz jakiego preparatu zastępczego zamiast mleka?
nie bo bylam wtedy u innego lekarza bo moj na zwolnieniu i ta lekarka tak podejrzewala ale ja jej za bardzo nielsucham bo ona sama niewiedziala co malej jest od czego ta wysypka :ico_puknij:
no takze tak tylko powiedziala ze mam odstawic nabial
jak wroci moja pediatra zapytam co i jka

poki co malutkiej juz powoli sie normuje ta buzka i ma coraz mniej krostek :ico_oczko: takze oby zewszy i bedzie wszystko oki
z moimi cyckami poki co tez odpukac dobrze :ico_sorki: mam nadzieje ze tak juz zostanie :ico_oczko:
No wlasnie szkoda ze nabialu nie mozesz jesc,
jeszcze tak niedokonca bo podjadam troche sera zoltego :ico_wstydzioch: bo przeciez niebede jesc suchego chleba :ico_olaboga: :ico_puknij:
i troszke twarozku mysle ze ta wysypka nie od nabialu no ale zoabczymy

a MIA przesliczna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i jaka podobna do Milanka

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

30 lis 2009, 15:50

Mikusia1 my już po wizycie. Z kupkami tak jak dziewczyny piszą nie ma się czym martwić. To całkiem normalne, że dziecko może robić rzadko kupkę nawet karmione piersią.

Milenka waży 4500!!
a Wasze szkraby ile przybrały? położna mówiła, że chyba trochę dużo, a lekarka mówi, że potem się wyciągnie i że przecież nie będę takiego dziecka odchudzać.
Szczepienie 16 grudnia i szczepimy tymi alternatywnymi z mniejszą ilością ukłuć. Całkowity koszt tych szczepień to 440 zł. (do 1,5 roku).
Pytałam o te wieczorne płacze, ale jakoś konkretnej odpowiedzi nie dostałam i jakoś tak szablonowo nas potraktowano. Nie kazali mi opisać jak to dokładnie wygląda albo dostawić ją do piersi i pokazać. Lekarka kazała kupić dla mnie do picia jakąś herbatkę ułatwiającą trawienie. M poleciał do apteki bo ja karmiłam w aucie małą. Ta babka nie wiedziała co dać. Dała jakąś ale jak czytałam to tam jest napisane żeby stosować nie dłużej niż 2 tygodnie i że nie wiadomo jak przy karmieniu piersią. Chyba w ogóle tego nie będę pić bo aż strach. Zresztą to jest z jakiś ziół, a przecież zioła mam też w laktacyjnej.
Czeka nas więc kolejny dzień krzyków...

Ciekawe jak tam Kasia90. Dziś ostatni listopad;)

Siunia Mia jest prześliczna. Wygląda na starszą, a jakie ma gęste fajne włoski:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

30 lis 2009, 16:06

My tez mamy szczepienie 16 :ico_haha_02: i od razu bilans dwulatka, tak 2 w 1 :ico_haha_02:

ja dawno nie byłam na wazeniu, musze sie wybrać

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

30 lis 2009, 16:31

Szczepienie 16 grudnia i szczepimy tymi alternatywnymi z mniejszą ilością ukłuć. Całkowity koszt tych szczepień to 440 zł. (do 1,5 roku).
My mamy szczepienie 15 grudnia (jakoś się to liczy że od pierwszego szczepienia musi 44 dni minąć) jak na razie u nas wszystko OK jednak to nie są kolki tylko MACIUŚ miał zatwardzenia .... teraz kupki są codziennie minimum raz na dzień ... mleczko daję bebilon comfort (z zalecenia lekarza) i smyk potrafił zjeść 130 ml co 2 godziny :ico_szoking: teraz wytrzymuje 3 :-D

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

30 lis 2009, 17:37

Kilolek mamy razem 16go bo nasze szkraby z tego samego dnia:)
Jak ten czas leci. Jeszcze 2 dni i już miesiąc będą miały. Szok:)

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

30 lis 2009, 19:28

Milenka waży 4500!!
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
to super waga :ico_oczko:

my tez szczepienie mamy 15 grudnia bo wtedy jest pediatra na dzieciach zdrowych :-D
Ciekawe jak tam Kasia90. Dziś ostatni listopad;)
no wlasnie moze Kasia juz urodzila :ico_noniewiem: trzymam kciuki :ico_oczko:

PaulinaS, brawa dla Maciusia za pierwszy miesiac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
no i super ze to nie kolki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

30 lis 2009, 21:45

Chwalę się :ico_haha_02: Moje próby motania :ico_oczko:
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość