nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lip 2011, 17:40

beti nawet dwa tygodnie przed porodem bo tyle mi zostało :). Tzn jak to lekarz ujął "cuda się zdarzają"

[ Dodano: 15-07-2011, 17:42 ]
ladybird śliczna córunia :-)

Karolina1980
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 278
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:49

15 lip 2011, 17:50

dziewczyny mam dobrą nowinę: Synek nam się przekręcił, nie będzie cc :ico_sorki: . Czyli czekam na rozpoczęcie się porodu naturalnego :ico_haha_01:
_________________
no nina super gratulacje więc czekamy z tobą kochana.

Ciekawe czy któraś wceluje w 7 sierpień z datą porodu!!!!!!!!!!!!!!! W moje urodziny!!!!!!!! Będzie mi niezwykle miło.

ladybird23- kochana próbuj z ściąganiem mleczka powolutku do przodu małymi kroczkami zobacz Tosia sama u siebie laktację rozbujała więc głowa do góry metodą prób i błędów i przede wszystkim sumiennie i cierpliwie :-)
beti napisał/a:
ale ja mam 5,5.


Dla zdrowej osoby prawidłowa wartość poziomu HbA1c wynosi około 5%. Dla osób z cukrzycą, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaleca, aby wynik ten był równy lub poniżej 6,1-6,5%. Jeśli wartość hemoglobiny glikowanej jest wyższa niż 7% to należy dokonać zmian w sposobie leczenia chorego. wiec chyba mieścisz się w tej normie?!
Ja gdzieś czytałam właśnie że do ok 5 jest norma i tak jak dalej pisze Zirafka więc główka do góry kochana :ico_haha_01:

Tosia a co tam u ciebie jak mały i kiedy ta diagnoza przez tego laryngologa zostanie postawiona.

Malinkę chyba macierzyństwo pochłonęło bo rzadko zagląda :-D

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

15 lip 2011, 18:58

Nina gratuluje, super!! :ico_brawa_01:
Malinkę chyba macierzyństwo pochłonęło bo rzadko zagląda :-D
Hehe no chyba tak :-D Jak zreszta wiekszosc naszych rozpakowanych, zajete malenstwami :-) Moj M juz stwierdzil, ze jak maly bedzie to bedziemy siedziec calymi dniami i sie na niego patrzec jak spi :D Hihihi.. Ale to nasza pierwsza dzidzia wiec tez troszke inaczej to przezywamy niz doswiadczone juz Mamusie :-)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 lip 2011, 19:15

Hej :-)

Trochę Was podczytuje :ico_oczko:

beti ja we wtorek robiłam badania (ze skierowania diabetologa, który zdiagnozował mi cukrzycę ciążową) i u mnie hemoglobina glikowana HbA1c wynosi 4,84 %, a widełki są 4,0 i 6,2. Ogólnie nawet glukoza w badaniu wyszła ok, a dzisiaj dostałam insulinę. Wydawało mi się,że moje pomiary glukometrem nie sa jakieś mega, a tu dziś taki zaskok :ico_noniewiem:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

15 lip 2011, 19:31

Kocura Bura,
beti ja we wtorek robiłam badania (ze skierowania diabetologa, który zdiagnozował mi cukrzycę ciążową) i u mnie hemoglobina glikowana HbA1c wynosi 4,84 %, a widełki są 4,0 i 6,2. Ogólnie nawet glukoza w badaniu wyszła ok, a dzisiaj dostałam insulinę. Wydawało mi się,że moje pomiary glukometrem nie sa jakieś mega, a tu dziś taki zaskok :ico_noniewiem:
słuchaj ja tam ekspertem nie jestem, ale po co masz sie tą insulina szprycować????????????? Może zasięgnij opinii jakiegoś drugiego lekarza. Ja dzwoniłam własnie do mojej diabetolog i powiedziała ze mieszcze sie powiedzmy się w normie ale juz wyżej nie powinno byc niż to 5,5% A Ty masz super dobry wynik. A mierzysz cukier z palca codziennie?
Ja własciwie to spodziewałam sie gorszego wyniku, bo w szpitalu rzekomo zrobili mi profil i nie wskazywał na cukrzyce ciążową, więc ja od półtora miesiąca słodycze, ciasta ciasteczka wciągam. O tym, żę pewnego razu po cięzykim jedzonku wyszło mi 200 :ico_szoking: dowiedziałam sie całkiem przypadkowo. No i panika od razu i HbA1c.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

15 lip 2011, 19:53

ale po co masz sie tą insulina szprycować
Kocura Bura, jednak polecam "słuchania"się lekarza, masz jeszcze potencjalne 7 tygodni a pod koniec ciąży cukry się normują trzustka zaczyna pracować bo dziecko nie uciska i najczęściej insulina jest odstawiana, a takie skoki cukru są niebezpieczne bo skoro stosowałaś dietę a cukry szalały tzn że coś nie jest ok. a ile jednostek dostałaś? i ile razy dziennie, przed którymi posiłkami? no i jakie miałaś pomiary po posiłkach?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 lip 2011, 20:20

A mierzysz cukier z palca codziennie?
bo to raz dziennie :ico_haha_01: Cukier mierzyłam przez tydzień 6 razy dziennie.
Kocura Bura, jednak polecam "słuchania"się lekarza, masz jeszcze potencjalne 7 tygodni
słucham się, słucham :-) A mnie zostało mniej niż 7 tygodni, bo z innych powodów mam zaplanowaną cesarkę na 25 sierpnia, więc 10 dni wcześniej.
a ile jednostek dostałaś?
mam 9 jednostek w 4 dawkach (przed śniadaniami, kolacją i na noc).
no i jakie miałaś pomiary po posiłkach?
zanim zaczęłam brać insulinę, bo dopiero dziś dostałam zalecenie. Przez tydzień pomiarów miałam na czczo od 81 do 103. A w dzień od 90 do 139. Do obiadu było gorzej, potem już zawsze norma.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

15 lip 2011, 20:30

riterka,
Kocura Bura, jednak polecam "słuchania"się lekarza, masz jeszcze potencjalne 7 tygodni a pod koniec ciąży cukry się normują trzustka zaczyna pracować bo dziecko nie uciska i najczęściej insulina jest odstawiana,
kochana, no ja sie z Toba w tym momencie nie zgodze absolutnie. Zobacz jakie Kocura Bura miała pomiary. Oprócz tego 103 na czczo praktycznie nie przekraczała normy. No i pomiar HbA1c wynosi 4,84 % (literature doczytałam dzisiaj z potrzeby własnej) Przecież to po prostu bardzo dobry pomiar! Wielu lekarzy przesadza, dlatego nie mozna i nie wolno polegac na zdaniu tylko jednego. Jak mówie, ja tam ekspertem nie jestem, ale z własnego doświadczenia (niestety) moge powiedziec ze dziewczyna bedzie sięniepotrzebnie szprycowała insuliną. Zapodawałabyś sobie przy wyniku 139, 9 jednostek insuliny??
I niestety nie zgodze się też z tym, że pod koniec ciązy cukier sie normuje. Otóz przewaznie nie bardzo.
Kocura Bura
A w dzień od 90 do 139.
Boshe, dziewczyno, jak bym miała zawsze taki poziom, czyli po obiedzie i kolacji - tak jak piszesz do 139 (rozumiem że bez insuliny oczywiście), to w ogóle bym nie była skierowana do diabetologa!

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 lip 2011, 20:37

Zapodawałabyś sobie przy wyniku 139, 9 jednostek insuliny??
max. dawkę to mam 3 jednostki na noc, a to dlatego,że czasem pojawiają mi się ciała ketonowe w moczu (codziennie sprawdzam paskami).
No i druga sprawa to moja waga stanęła jakieś 3 tygodnie temu, a w tym tygodniu schudłam prawie pół kg- na diecie.

beti, strasznie mnie dziś ta lekarka podłamała :ico_noniewiem:
Ginka widziała wynik krzywej i jej zaleceniem było mierzenie cukru wyrywkowo kilka razy na tydzień, dlatego jak diabetolog od razu zaleciła ostra dietkę, a dziś jeszcze insulinę :ico_olaboga: Prawda jest taka,że buczałam pół dnia :ico_placzek:

[ Dodano: 15-07-2011, 20:40 ]
(rozumiem że bez insuliny oczywiście), to w ogóle bym nie była skierowana do diabetologa!
tak, bez insuliny.

W krzywej na czczo i po 2 godzinach u mnie było ok, po 1 godz. miałam 11,26 przy maksie 11,1. I nawet pielęgniarka mi wtedy mówiła,że ten po 2 godzinach ważniejszy, no bo spada przecież.

[ Dodano: 15-07-2011, 20:40 ]
Sorki, Dziewczyny, rzadko tu wpadam, a dziś od razu ze swoimi problemami wyjeżdżam i się rozpisuję :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

15 lip 2011, 20:52

zirafka, znalazłaś kartę ciąży?
taaaak wczoraj w nocy szukalam do skutku i była tam gdzie ją wlożyłam i od poczatku tam szukałam , ale przykleiła się do płyty cd i jej nie było widać, ale teraz juz spokojnie moge spac!!!
dziewczyny mam dobrą nowinę: Synek nam się przekręcił, nie będzie cc

no popatrz jak fajnie Ci sie złozyło i jednak "cuda" się zdarzają :ico_brawa_01:
ladybird śliczna córunia

no kochana , a jakie czarne ma włoski ... śliczna perełka!!!!!

[ Dodano: 15-07-2011, 21:37 ]
a mialam siejeszcze was pytac tzn tych co juz sa na "wylocie" ... czy jak siedzicie to też was boli dól brzucha i wam twardnieje? bo mi teraz własnie się to zdarza... moze to po tym cyrku boi długo siedzialam ( prawie 3 godz ) , ale moje dziecko nie nadaje się jeszcze do cyrku bo nie jest go w stanie nic zainteresowac... bardziejk dla mnie to była rozrywka niz dla niego...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość