Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

28 paź 2011, 14:13

ja miałam taka kolezanke ktora pojechała do pracy do Niemiec a jak przyjechała na odwiedziny to co durgie słowo po niemiecku miedzy polskim
No siostra D jest lepsza bo ona 2 na 10 słów potrafi powiedzieć po polsku i otwarcie mówi, że nie pamiętam jak to słowo brzmi po polsku.
Mnie to śmieszą takie osoby, pojadą gdzieś i raptem zapominają języka ojczystego.

[ Dodano: 28-10-2011, 14:15 ]
Kurcze jak dla mnie to ta camilia jakos nie działa wole te czopki
Ja też. Camilia bardzo słaba jest.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

28 paź 2011, 16:33

dzieńdoberek :-)

Byłam na zmianie opatrunku- palec wygląda okropnie, ale na szczeście opuszek jest cały- będę mogła masować :ico_brawa_01: poszedł cały bok i pół paznokcia :ico_noniewiem:

u nas też nocka kiepska :ico_sorki: od północy Maksio budził się co godzinę :ico_olaboga:
Ale już się zaczynam przyzwyczajac :ico_sorki:

Wiola, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Dawidka za pół roczku, jejku jak ten czas leci :-) No i zdrówka dla Filipka :ico_sorki: Ja bym tą szwagierkę zmobilizowała do roboty :ico_haha_01: A jak jej idzie opieka nad synkiem?

Markotka, no mój też ma jakieś 10kg więcej niż w dniu ślubu, ale cóż mam zrobić :ico_sorki: Współczuję nocki, oby dzisiaj była lepsza :ico_sorki: Ja jeszcze nic nie podawałam oprócz żelu na żabki :ico_sorki:

Murchinson, to masz szwagierkę na głowie teraz, ehhh dasz jakoś radę, zmobilizuj do opieki nad Matim a Ty wykorzystaj troszkę czasu dla siebie :-)

śliczna dziś pogoda była więc spacerowaliśmy cały dzień prawie- byłam u dziewczyn w sklepie, nie ma mnie więc muszą pracować po 12h albo są wzywane z wolnego :ico_sorki: to jakieś chore :ico_sorki: To co któraś będzie miała urlop i reszta będzie za nią zapieprzać, ehh

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

28 paź 2011, 16:59

dawalas juz te czopki wczesniej
no właśnie nie, bo nie było potrzeby i bez wizyty u lekarza nie dadzą mi recepty. Camilia coś tam pomaga, ale na krótko no i nie można jej tak ciągle stosować, więc podaję jak już jest kryzys.
dziękuję za życzenia :-D
wszystkiego naj...
dziękuję :-D
to po co ona dostaje pharmindex albo coś innego tego typu
sprawdzała w komputerowej bazie i nie było. Gastrotuss to jakaś nowość, że ona tego nie znała?
Fotelika nie zmieniamy, Mateusz jeszcze trochę w tym pojeździ
a macie zamontowany tyłem czy przodem do kierunku jazdy? My mamy tyłem na tylnym siedzeniu i na razie jest ok, ale jak zaczną nogi mocniej wystawać to już nie bardzo, a mąż mi mówił, że u nas przodem tego fotelika nie da się zamontować.
wiem co przezywasz, nieprzespana noc to u mnie jest ciagle,
teraz to normalnie gorzej niż jak noworodkiem był :ico_sorki: mam nadzieję, że niebawem jakiś ząbek wykiełkuje i będzie chwila wytchnienia. Najgorzej jak tak będzie jak do pracy wrócę :ico_noniewiem:
mam je dawac dwa razy dziennie
a przez jaki okres czasu?
Mnie to śmieszą takie osoby, pojadą gdzieś i raptem zapominają języka ojczystego
hmmmmm.... to raczej takie popisywanie się :ico_oczko: nie da się tak po prostu zapomnieć ojczystego języka i to w tak krótkim czasie.
na szczeście opuszek jest cały- będę mogła masować
to najważniejsze :ico_brawa_01:
no mój też ma jakieś 10kg więcej niż w dniu ślubu
mój 30kg :ico_haha_01: więc nie dziwię się, że masażysta go wyszczypał :ico_haha_01: a jeszcze odnośnie tego masażu, to normalne, że jeszcze go wszystko boli-głównie skóra?
Ja jeszcze nic nie podawałam oprócz żelu na żabki
to dobrze, że Maksiowi żel pomaga :ico_sorki: a jaki masz?
To co któraś będzie miała urlop i reszta będzie za nią zapieprzać, ehh
niestety tak to jest :ico_noniewiem:

przeprowadziłam akcję błysk :ico_haha_01: wyszorowałam kuchnię i łazienkę, jeszcze nie wszystko zrobione, ale już mi się nie chce :ico_oczko: tak najłatwiej jest mi rozładować nerwy :ico_oczko:

[ Dodano: 28-10-2011, 17:08 ]
słuchajcie gluten i mięso po 5 miesiącu podaje się codziennie, a rybkę 1-2 razy w tygodniu? od razu wprowadzałyście wszystko czy jakoś stopniowo?
dałam dzisiaj Krzysiowi piętkę chleba, smakowała mu :ico_oczko:

Obrazek

a tu w trakcie jedzenia kaszki :ico_oczko:

Obrazek


ostatnio młody odkrył swoje stópki i ciągle się nimi bawi, a przedwczoraj w kąpieli odkrył swoje klejnoty i szarpał je i ugniatał, że aż słabo mi się robiło :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

28 paź 2011, 19:29

a macie zamontowany tyłem czy przodem do kierunku jazdy?
Ten fotelik nie może być montowany przodem! Nogi mogą wystawać (choć pewnie mniej wygodnie wtedy), nie może wystawać głowa i dziecko nie może przekroczyć wagi 13 kg.
słuchajcie gluten i mięso po 5 miesiącu podaje się codziennie, a rybkę 1-2 razy w tygodniu? od razu wprowadzałyście wszystko czy jakoś stopniowo?
Nie wiem czy gluten musi być podawany codziennie ale mięso tak, ryba 1-2 razy w tyg. Ja ryby jeszcze nie podawałam, gluten podam po niedzieli ze względu na mleko (teraz zmieniamy i od jutra 3 łyżeczki ha, a 2 pepti). My wprowadzamy stopniowo 1-2 smaki na tydzień. Co do ryby to nam lekarka mówiła by się tak z tym nie spieszyć i podać jako ostatnią.
Super że Krzysiowi chlebek smakował i nic mu nie było. Mateusz czasami jak je zupkę to ma ją nawet koło oka.

Koroneczkadobrze, że z paluszkiem wszystko ok i będziesz mogła masować. Co do pracy to niestety tak często bywa. Gwiazdy jeszcze nie ma i nie wiem o której zawitają. Ona lepiej niech się do Mateusz jak najmniej zbliża bo nigdy z tak małym dzieckiem nie miała do czynienia i nawet nie trzymała na rękach.

[ Dodano: 28-10-2011, 19:52 ]
A, Markotka viburcol tez homeopatyczny i nie ma czasu jak długo podawać. U nas wystarczy jeden czopek podany nawet w momencie maksymalnego rozdrażnienia i pomaga ale to pewnie zależy od dziecka. Gastrotuss to nie taka znowu nowość bo od co najmniej roku jest na rynku ale nie było promocji/reklamy na niego. Co do bazy internetowych to one najczęściej jako ostatnie są aktualizowane.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

28 paź 2011, 20:35

Ten fotelik nie może być montowany przodem!
a no to już wszystko jasne :-D
My wprowadzamy stopniowo 1-2 smaki na tydzień
ale jak dajesz coś nowego to tylko część ze słoiczka, czy cały? A jak tam ze zmianą mleka, wszystko ok?
viburcol tez homeopatyczny i nie ma czasu jak długo podawać
dzięki za info :-) mężowi udało się kupić bez recepty, już zaaplikowany, Krzysiu wcale uwagi na zwrócił na to, że coś mu w pupcię wkładam, a obawiałam się, że będzie protestował :ico_oczko: zobaczymy jaka nocka będzie.
Czy jak Mateusz ulewał po pepti, to pediatra sugerowała kiedyś wizytę u gastroenterologa? Wydaje mi się, że ta lekarka niepotrzebnie trochę nas wysyła, bo wcześniej jak był na cycku czy zwykłym bebilonie, to nie ulał ani razu, problem dopiero przy pepti się pojawił. W poniedziałek pójdę do naszej lekarki skonsultować to, bo z terminem do specjalisty ciężko i musielibyśmy jechać prywatnie do Kalisza, jak będzie potrzeba to oczywiście pojedziemy, ale chcę to jeszcze skonsultować.
Powodzenia z siostrą męża :ico_sorki:

Anię nam wcięło, pewnie znów odcięta :ico_sorki:

Mąż był we Wrocławiu po chłopaków, to miał być już koniec tej budowy, ale zleceniodawca poprosił, żeby jeszcze kilka mieszkań zrobili, w zamian za to odpuści karę umowną za zerwanie umowy i więcej zapłaci, nawet zapłaci za mieszkanie pracowników M :ico_brawa_01: nikt nie chce mu tam przyjść.

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

28 paź 2011, 20:59

hej,

wróciłam ale jutro Was doczytam bo teraz kolacja Filipowa i nasza i uciekamy spac

A tak po krotce, Filip znow zaliczyl lekarza bo naczynko w oku peklo i bialko krwia zalane, ponoc przez katar, katar od zebow i kolko sie zamyka, ja nadal pracy szukam nie szukam sama sie zdecydowac nie moge, a w przyszlym tyg okaze sie czy R zmienia prace na w sumie prawie 2 razy lepiej platna wiec jakby sie udalo to moze bysmy w Polsce zostali. 3majcie kciuki.
Buziaki

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

28 paź 2011, 21:37

hej

Ja dziś na neta czasu nie miałam, pogoda śliczna, zaliczyłyśmy z dziewczynami dwa spacerki :ico_brawa_01:
No siostra D jest lepsza bo ona 2 na 10 słów potrafi powiedzieć po polsku i otwarcie mówi, że nie pamiętam jak to słowo brzmi po polsku.
:ico_szoking: To ile ona tam mieszka, że aż zapomniała języka polskiego :ico_puknij:
słuchajcie gluten i mięso po 5 miesiącu podaje się codziennie, a rybkę 1-2 razy w tygodniu? od razu wprowadzałyście wszystko czy jakoś stopniowo?
dałam dzisiaj Krzysiowi piętkę chleba, smakowała mu
To piętką załatwiłaś gluten na dziś :ico_brawa_01: , a rybkę możesz podać za parę dni
Ten fotelik nie może być montowany przodem! Nogi mogą wystawać (choć pewnie mniej wygodnie wtedy), nie może wystawać głowa i dziecko nie może przekroczyć wagi 13 kg.
dokładnie :ico_sorki:

Myśmy Polę przenieśli do większego jak miała 8 mies. (z tym, ze ona była duża), a foteliki mamy dwa (o wadze 9-18 kg), jeden Maxi Cosi Priori, drugi Roemer King, przy wyborze kierowaliśmy się w dużej mierze testami (np. ACAD), teraz kupiliśmy dla Poli ( 15-36 kg) Transformer z Isofixem. Mąż w aucie Iso nie m, ten fotelik będzie mu latał po samochodzie, chyba, ze pasami będzie go przypinał.
ale zleceniodawca poprosił, żeby jeszcze kilka mieszkań zrobili, w zamian za to odpuści karę umowną za zerwanie umowy i więcej zapłaci, nawet zapłaci za mieszkanie pracowników M
super :ico_brawa_01:
a w przyszlym tyg okaze sie czy R zmienia prace na w sumie prawie 2 razy lepiej platna wiec jakby sie udalo to moze bysmy w Polsce zostali. 3majcie kciuki.
Buziaki
będę mocno trzymać, biedny Filipek z oczkiem, dużo zdrówka :ico_sorki:
a przedwczoraj w kąpieli odkrył swoje klejnoty i szarpał je i ugniatał, że aż słabo mi się robiło
dobre :-D :-D :-D
a tu w trakcie jedzenia kaszki
chyba zadowolony :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-)


A i spóźnione życzonka , wszystkiego najlepszego markotka imieninowe

:ico_tort: :ico_prezent: :ico_zdrowko: i dla Filipka za pół roczku :ico_prezent: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

29 paź 2011, 09:54

cześć :-)

Wczoraj mieliśmy gości, zmywania kupę zostało, a mąż czmychnal cichaczem, żeby nie zmywać, a ja nie chce tego palca oczyc :ico_zly:
Nocka lepsza-pobudka o 3 dopiero :-)

markotka, boleć skóra po masażu nie powinna :ico_noniewiem: a mąż ma włosy na plecach? bo jesli tak to może podrażnił mu mieszki włosowe :ico_olaboga:
Ja smaruje dentinoxem i pomaga :-) Jak nocka dzisiaj po czopku?

patrycja, ojej, zdrówka dla Filipka :ico_sorki: a prace w końcu znajdziesz :-)

Nowa, a jak tam u Was nowe smaki? Liwka wszystko wcina?

My nad fotelikiem też się jeszcze nie zastanawialiśmy, a nóżki niedługo będą wychodzić i będzie mu niewygodnie w samochodzie. Nam to by się przydały 2, bo przecież z auta do auta nie będziemy przekładać

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

29 paź 2011, 17:52

cześć :-)

dzisiaj co chwilę gości mieliśmy, teraz już spokój, jutro znowu teście przyjdą i babcia mojego męża :ico_sorki:
Krzysiu po czopku super :ico_brawa_01: co prawda obudził się o 1:30 na jedzonko, bo kolacji nie chciał zjeść, a tak to standardowo o 5:30, ale dałam mu tylko pić jak jadł wcześniej i pospał jeszcze do 8 :ico_brawa_01: nie było kręcenia się i stękania. Za to w dzień śpi po 5-6 razy po 40min :ico_noniewiem: właśnie się budzi po 50min spania :ico_oczko:


Patrycja trzymamy kciuki!

NOWA dziękuję za życzenia :-)
zmywania kupę zostało, a mąż czmychnal cichaczem,
skąd ja to znam :ico_oczko: na dziąsełka też mam dentinox, ale widzę, że już nie bardzo pomaga :ico_sorki:
boleć skóra po masażu nie powinna
trochę ma, ale nie w odcinku lędźwiowym, gdzie go boli :ico_sorki: śmieję się z niego, że ma skrzydła, bo tak na bokach po obu stronach ma trochę włosów :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

29 paź 2011, 18:23

hej kobitki

ja tylko na moment bo jesteśmy u siostry a bo Hania do Zosi chciala to mogę napisać,że u nas jest wszystko ok

moja niunia kończy dziś 6 miesięcy :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

zdrówko nam dopisuje,mam co robić więc nie narzekam,choc nudno troszke bez forum ale nic nie poradzę :ico_sorki: może szybciej wrócę niz koło 10 bo chyba jakas kaska nam wpadnie na dniach :ico_sorki:

trzymajcie się :ico_buziaczki_big:

doczytałam tylko 2 strony od tego jak ostatnio byłam i pytałyście co z dziewczynkami jak bym poszła do pracy,więc wtedy bym cos wykombinowala,Hanię to bym wcisnęła do pkola jako,że moja sytuacja by się zmieniła a Milence kogoś bym znalazła :ico_noniewiem:

wczoraj miałam piękną nockę bo mała jak zasnęła o 21.20 tak wstała dopiero o 7.40 :ico_brawa_01: za to dzisiaj 2 pobudki w nocy...ale ogólnie coraz lepiej w nocy

znikam :ico_papa:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości