Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

05 sty 2009, 21:46

Bałam sie ze beda problemy z pokarmem w piersi, ale jakos sam sie stracił jak ta laktacja byla mniejsza, dosłownie kilka razy odciagłam z nadmiaru pokarmu.
to dobrze ze tak sie udalo - bo czasem bywa z tym ciezej ...

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

05 sty 2009, 22:36

Wiolka, a to musiałam gdzieś przegapić :-) mi pokarm bardzo szybko zniknął, mniej więcej po tygodniu jak przestałam torturować Jaśka karmirnirm z cyca, od razu zaczął mi ładniej spać i przybierać, a teraz za butelke NAN zrobi prawie wszystko:-) próbowaliśmy jeszcze Bebiko, ale Małemu totalnie nie smakował, pluł nim i haftował na mniej więcej metr, nie wiem jak bebilon tego nie próbowałam, w każdym razie NAN okropnie śmierdzi jak dla mnie, ale moje dziecie go uwielbia :-)

Mi książka się bardzo podoba i ciekawie napisana, powiem Wam, że Jasiek pasuje jak ulał do średniaczków, którym przeważnie wszystko pasuje i potrafią się szybko dostosować :-) a plan dnia o którym pisze też w zasadzie stosujemy, ale ciesze się, że ją czytam będe bardziej zorientowana co i jak.. w końcu wiedzy nigdy dość :-)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

05 sty 2009, 22:45

#ania#, czyli ty tez juz cyca w ogole nie dajesz :-) ja tez jestem z NAN zadowolona i wczesniej tez jechałam ba bebiku ale nie umiał mi po nim kupek robic, a teraz jest spoko. :-)
Uspałam juz małego moze dzis tez przespi mi do 6 rano, fajnie by było :-)
Tak sie zastanawiam, czy to prawda ze dzieci na 3 miesiace zanim pierwsze zeby sie pojawia zaczynaja sie slinic i płakac i pocierac o dziasełka dosłownie wszystko? Bo moj wlasnie od niedawna tak robi ale czyzby to juz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

05 sty 2009, 23:04

wiola85, ja przestałam męczyć Małego jak miał jakieś 2 tygodnie, unas po NAN czasami zdarzają się zaparcia, ale po koperku jest OKi i zwykle nadrabiapo 2-3 dniach. wiesz, odnośnie ząbków, to ja mam wrażenie, że Jasiek zaczyna się ślinić już tak na ząbki, nie jest to obfite ślinienie się, ale wcześniej tego nie robił, a od 3-4 dni puje się cały czas. Wczoraj mama mi mówiła, że ja miałam jakieś 3,5 miesiąca jak ylazł mi pierwszy ząbek, a mój kuzyn to się nawet urodził z jedynką górną, więc i Jaś może mieć ząbki wcześniej :-) Bąbel usnął jakoś koło 21, puki co twardo śpi, ale pewnie obudzi się koło 23 na jedzonko a później to już do rana :-)

[ Dodano: 2009-01-06, 04:39 ]
wiecie jakie ja oczy zrobiłam.. wstałam do Jasia żeby dać mu jeść bo marudził, patrze na zagarek a tu 4.15 :ico_szoking: :ico_szoking: moje dziecie spało od 21 do 4.15 6 :ico_szoking: godzin jednym ciurkiem a od karmienia do karmienia to 8 :ico_szoking: tak ładnie i długo to mu się jeszcze nie zdarzyło, normalnie w szoku jestem :-) teraz sobie najadł, leży w łóżeczku i bawi się rączkami, nawet jakby miał zasypiac z godzine to i tak dumna z niego jestem!!Nasz Synuś nauczył się w końcu że dzień jest do zabawy a noc od spania zdolny chłopak!!

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

06 sty 2009, 10:10

wiola85, No własnie my też się łapiemy na przedłużony urlop. Wszystkie mamy, które w styczniu są już na macierzyńskim (nie ważne czy rodziły w tym czy w tamty roku) mają przedłużony urlop. Napewno u mnie w pracy by się nie pomylili na swoją niekorzyść a wczoraj dzwoniła do mnie główna księgowa z kadrową z tą info. Napewno nie nabiły by mni w butelkę. A pracuję w budżwtówce więc nie ma mowy o pomyłce. Może zadzwońcie do swojej pracki i popytajcie.

#ania#, - no to gratulacje. Maja spi od 22 do 4 a czasem do 6, opędzluje dwa cycusie i spi do 9, a dziś dalam cycusia o 8 i nadal śpi wiec mam chwile dla siebie.

Dzis na bioderka lecimy ale wczesniej na krotki spacerek bo musze skierowanie zalatwic i zapisac sie na farbe do fryzjera i stopki do kosmetyczki. Moja mama ma urlop wiec sprzedam Maje i zadbam o siebie bo wyglądam jak wypłosz. Ofd porodu niczego dla siebie nie zrobilam :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

06 sty 2009, 10:29

blumek, sama w ciężkim szoku jestem że aż tyle wytrwał, obudził się po 7 zjadł troche pospał, a teraz to bardziej taka drzemeczka niż spanie, w ogóle zauważyłam, że Jasiek nie przesypia już całego dnia ciurkiem, wczoraj praktycznie pół dnia się bawił, gadał, śmiał się.. Rosną te nasze dzieciaczki, rosną...

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 sty 2009, 10:51

blumek, no to pewnie masz racje :-) jak to takie sprawdzone zrodło, ale te 2 tygodnie to itak nic, bede musiała zostawic takiego 4 miesiecznego bobaska i isc do pracy :ico_placzek:
#ania#, fajnie pracujecie na zabkami :-D podoba mi sie ta buzka :-D super ze maluszek tak dlugo ci spał, moj tez pobija rekordy, jak wczoraj pisałam ze juz o 22 spi tak o 6 znowu pobudka była :ico_brawa_01: jestem z niego dumna :ico_brawa_01: ale tyle godzin bez jedzenia :ico_szoking: no widocznie jemu to nie przeszkadza, bo sie nie budzi, a dzis to juz była taka 3 noc z rzedu jupppiii :-D
A co do zabkow to zobaczymy, moj ma wszystkie oznaki jakby mu tam cos sie zaczynało dziac :-)

[ Dodano: 2009-01-06, 09:54 ]
A zapomnialam dodac, ze dzis dostaląm pierwszy okres od porodu, a nawet nic sie na to nie zapowiadalo, zawsze miałąm bolesne miesiaczki a tu nic, czuje sie swietnie. Podobno własnie po porodzie takie okresy staja sie mniej bolesne i słabsze :-) no zobaczymy jak to dalej bedzie wygladac.

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

06 sty 2009, 11:22

wiola85, wow, ja mialam tylko takie plamienie slabe przez dwa dni wiec moze to tez byl okres, ale nie wiem. takiego normalnego jeszcze nie mialam. no a dwa weeki z malenstwem tozawsze cos. ja potem biore jeszcze zalegly urlop, chyba 5 tygodni, zakombinuje cos ze L4 na dwa tygodnie i wroce do pracki w maju na maurki wiec luzik. A moze pojde na wychowawczy na maj i czerwiec i wroce dopiero po wakacjach do pracy. zobaczymy. Nie martwie sie na zapas. A za nianie bedzie taka przyszywana babcia-sasiadka z góry. Dobry sąsiad to skarb :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-01-06, 10:48 ]
Dzis chyba i my nie pojdziemy na spacerek z powodu mrozu. Jedynie samochodem do odrtopedy :ico_placzek:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

06 sty 2009, 12:27

Nadmierne slinienie sie dziecka, ok 3 m-ca życia nie jest spowodowane ząbkowaniem tylko dojrzewaniem gruczołów ślinowych. Dziecko nie potrafi jeszcze dobrze skoordynowac połykania jej, wiec sie ślini. :ico_haha_02:

A co do Tracy Hogg to jej głowna idea, myśl przewodnia książek jest bardzo cenna - dziecko jest odrębną istotą, która ma swoje upodobania i której należy sie szacunek. I kilka rad autorki uważam za mądre i pomocne.

Ale generalnie jej książki mnie drażnią wyjątkową pretensjonalnością w stosunku do rodziców, jej głębokim przekonaniem ze ma recepte na wszystko i zawsze ma racje, a także szufladkowaniem dzieci ze względu na osobowość.

U nas zimno ale słonecznie. Spacerek nas czeka jak będziemy isc po szkolniaczka. :-D

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

06 sty 2009, 12:32

wiola85, tyle czasu bez jedzenia?? to Filipek zdolniacha :-)) Ja dzisiaj spróbuje zamiast butelki dać smoczka zanim się jeszcze rozbudzi tak na dobre ciekawa jestem jak to zadziała, ale w razie wielkiego ryku to butla będzie w pogotowiu gotowa do zjedzenia :-)

U nas też jakby pierwsze oznaki zabkiwania, troche szybko, za tydzień będzie miał 2 miesiace. Też jedziemy dzisiaj do ortopedy, mam nadzieje że będzie miał gabinet otwarty, bo przez święta było zamknięte..

Tak sobie myśle, że z jednej strony to dobrze, że nie pracowałam przed ciążąbo teraz moge spokojnie posiedzieć z Jasiem w domku, ale z drugiej to kaski mniej, ale nic za darmo zawsze coś za coś..

a to nasz Synuś jak walczy ze smoczkiem :-) http://tinypic.com/player.php?v=25s7tjp&s=5

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość