Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

15 sty 2010, 13:22

MonikaSko, matikasia, dziekuje za info w sprawie znieczulenia bo bardzo sie boje a iwme za nawet ze znieczuleniem bedzie bolec bo 8 pewnie kanalowe bedzie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
i juz raz mialam tak ze robil mi jedynke ze znieczuleniem i bardzo bolalo jak wyciagnal mi tego nerwa :ico_olaboga: :ico_placzek: :ico_placzek:
ale juz sie umowilam na poenidzialek na 14 :ico_oczko:
takze dam rade bo juz niemoge wytrzymac cala szczeka mnie boli tak jakby kazdy zab byl chory i do tego uszy bola :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_placzek:
masakra jakas co chiwla jestem na lekach przeciwbolowych :ico_zly:

niewiem czy to mozliwe ale jak sie niepije mleka w ktorym jest wapn to czy mozliwe zeby nagle zeby sie psuly?? :ico_noniewiem:
bo odkad niepije mleka to mnie bola zeby i co chwilka kolejny do zrobienia
moze musze brac dodatkowe wapno sama juz niewiem
jak to jest uwas?

dzis mezus bedzie wynosil kanape z Wiki pokoju bo kupilismy łozko pietrowe dla dziewczynek :-D
Wiki juz sie niemoze doczekac
najgorsze ze moj B bedzie musial skrecic to łozko bo kupilismy w Ikei i trzeba samemu hehe
ale przyjdzie kolega meza i razem to zrobia tymbardziej ze ja niezabardzo sie nadaje zeby przenosic ciezary hehe a szczegolnie kanape :-D

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

15 sty 2010, 13:56

Mikusia1 może tak być z powodu niedoboru wapnia. A nie pijesz ze względu na Zuzię?
Ja mam w ogóle słabe zęby i nawet nie chcę myśleć jakie by było, gdybym mleka nie piła.Właśnie miałam kanałowe w siódemce. Nie czułam nic bo znieczulenia fajnie działało.

Wczoraj sukces 3 kupki jednego dnia:)

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

15 sty 2010, 14:31

matikasia, fajnie ze juz jestes :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja dzis dostalam @ pierwsza po :ico_ciezarowka: ale planowana bo przedwczoraj skonczylam opakowanie tabletek anty, wiec nie powinno byc najgorzej :-)

My dzis siedzimy w domu, Pawelek wlasnie zasal.
Mam pytanko, ktora z was uzywa pampersow ale juz 3, chodzi mi o orginalne pampers???. Bo mi ono bardz szybko smierdza, czasem po pol godzinie czuc je, jakby caly dzien w nim chodzil, a w 1 i 2 tego nie bylo :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-01-15, 13:34 ]
siunia a ja sie z toba do konca nie zgodze co do karmienia, bo ja nie karmie cycusiem i nie uwazam, ze jak moje dziecko zachoruje to bedzie moja wina :ico_szoking: mieszanki mlek sa teraz tak zblizone do mleka matki, ze na pewno przez nie dzieci nie bede czesciej chore niz karmione piersia. Troche bylo to przykre jak to czytalam, bo ja dla mojego dzieciatka chce jak najlepiej!! A ze jest na butli to wcale nie jest gorsze :ico_nienie:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

15 sty 2010, 16:55

Ewka ja na razie używam pamków 2 więc nie mogę nic powiedzieć na temat 3.
Ale szybko Ci okres wrócił...nie zazdroszczę;)

Co do karmienia piersią to Siunia na pewno nie chciał nikogo urazić. Chodziło raczej o to, że nie powinno się patrzeć na wygodę, że dziecko spokojne na butli, tylko na to co najlepsze dla dziecka, a wiadomo, że mamine mleczko takie właśnie jest. Jednak z całą pewnością na innym mleku też dzieci zdrowo rosną i się rozwijają.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

15 sty 2010, 23:26

Nie pamiętam, ktora z Was pisała ciepłej oliwce na ciemieniuchę, a le dziękuję, bo zastosowałam i rzeczywiście zaczęła odłazić :ico_sorki:
bo ta nasza ciemieniucha to taka malo ciemieniuchowa... ale w każdym razie nałożylam na grubo przed kąpielą, po tem na koniec pluskania zmyłam i po wytarciu ładnie się wyczesywało. Pewnie bym się wszystkiego pozbyła gdyby mały zechciał współpracować, a tak wygląda teraz jakby łupieżu dostał :ico_noniewiem:

Ja dopiero przed chwila kupiłam pampersy 3. Od kilku dni uzywałam hagisy 3, bo dostałam w prezencie (bo tak to zawsze pampersy) ale kupa z nich bokiem wypływa :ico_olaboga: chba troche większe od pampersów. Z resztą wypowiem się jutro jak porównam.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

16 sty 2010, 00:11

mikusia1, u mnie ostatnio identycznie z zebami bylo, ajkaos nie mialam ochoty na mleko i ciagle myslalam czemu zeby mnie bola , nigdy nie bolaly, a jak zaczelam pic wszystko przeszlol, normalnie dziwne

Ewka_82, ale ja nic nie wpomnialam o tym ze jakies dziecko jest gorsze niekarmione piersia. Ale i tak prawda jest ze nigdy mleko modyfikowane nie bedzie takie jak z piesi mamy.
Ja jestem za karmieniem piersia i na prawde wszystkie matki niekarmiace moga mnie nienawidzic za moje poglady ale ja mam swoje przekonania ze jak sie chce karmic piersia to sie bedzie karmilo, bo wiem przez jakie terrory przechodzilam przy 1 dziecku,
A kto jak wybierze czy mleko modyfikowane czy cycus to jego sprawa, bo to jego dziecko i jego wybor .
Ja tam jestem dumna ze pomimo takich trudnosci udalo mi sie karmic cycem.

A jesli chodzi o pampersy 3 to ja od jakies 2 tygodni uzywam, no i chyba prawda ze taka jak by chemia czyc, nie wiem jak ten zapach opisac.

kilolek, ja jak wyczeslalam ta ciemieniuche to wlasnie juz ciagle ta glowka wyglada jak z lupierzem taka luszczaca sie skorka i wlasnie tego zwalczyc juz dlugo nie moge, nie wiem czym i jak, bo oliwienie i wyczesywanie nie pomaga, jak naoliwie to ladnie glowka wyglada, ale co wlosy cale w oliwce i nie wiem smarowac czy nie, :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

16 sty 2010, 11:15

Ja mam jeszcze pakę dwójek i muszę je zużyć, ale nie są jeszcze za małe. Przemierzałam do trójek i są ciut krótsze, ale na szerokość w sumie takie same. Dostaliśmy tyle pamków na święta, że do marca nic nie muszę kupować. Nawet 4 już mam.

Zrobiłam te eklerki i nic. Nie urosły, a krem się zważył. Straciłam tylko kupę produktów... na szczęście gotowany sernik wyszedł. Przekąski już zrobione bo mała ładnie rano pospała. Zostały mi jeszcze tylko parówki w cieście drożdżowym.

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

16 sty 2010, 12:59

Witajcie
może tak być z powodu niedoboru wapnia. A nie pijesz ze względu na Zuzię?
tak ze wzgelu na Zuzie bo na poczatku dostala uczulenia ale teraz jest wszystko oki jem nabial w postaci serow zoltych i twarozkow tylko mleka niepije mozze sprubuje po troszku
mikusia1, u mnie ostatnio identycznie z zebami bylo, ajkaos nie mialam ochoty na mleko i ciagle myslalam czemu zeby mnie bola , nigdy nie bolaly, a jak zaczelam pic wszystko przeszlol, normalnie dziwne
moze cos wtym jest naprawde chyba zaczne pic to mleko bo jeszcze zeby strace hehe
bo codziennie mnie bola jakby wszystkie byly chore :ico_olaboga: :ico_olaboga:

ja uzywal 3 ale Huggisa i jestem bardzo zadowolona naprawde czasem fakt jak mam zle zalozone rzepy albo pieluszka sie zle okreci to kupka jest po boku i wszystko do przebrania ale zdaza sie to bardzo zadko :-D
A ze jest na butli to wcale nie jest gorsze
_________________
ja tez Wimki karmilam butelka bo dostalam zapalnienia piersi i ropien sutkowy i kazano mi zaprzestac i nieczuje sie do tej pory zebym zrobila krzywde Wiki niekrmiac tymbardziej mysle ze dla kazdej z nas karmienie to indywiduylana sprawa niektore mamy niemaj tego mleczka i nniemoga karmic inne maja tyle ze by mogly wykarmic jeszcze trojke dzieci ,ja teraz tez sie niepoddalam chociaz tez przeszlam przez sajgon,pogryzione mocno sutki,bol niesamowity,placz,nawaly,zapalnia i bylam juz tak wyczerpana ze obiecalam sobie ze jesli by doszlo do kolejnego zapalenia to bym juz niekarmila :ico_nienie:
i nieczulabym sie jakby to byla moja wina gdyz tak jak pisze Ewka zrobilabym i robie wszystko zeby moje dziecko uszczesliwic i to co jest dla niego najlepsze :ico_oczko:
ale to moje zdanie i mam nadzieje ze nikt mnie tu niezlinczuje :-D

bo rozumiem tez siunie i wiem przez co przeszla i teraz widze jaka przyjemnosc sprwia mi karmienie Zuzi i jak po 10 min usmiechasie do mnie i zaczyna gaworzyc i to jest piekne naprawde dziekuej sobie ze niezrezygnowalam tak szybko i teraz tylko pilnuje zeby niedopsuscic znoiw to jakiegos stanu :ico_oczko:

ale kazda z nas wie co dla naszego dziecatka jest najlepsze czy nasze mleczko czy modyfikowane i na tym i natym dzieci sie wspaniale rozwijaja :ico_brawa_01: :-D

kilolek, super ze u ciebie ta ciemieniuszka zaczyna odchodzic :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

matikasia, widze ze szykowanka do parapetowki ida pelna para
ale mi zrobilas smaka na te eklerki szkoda ze niewyszly dobrze ze serniczek udany mniam mniam

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

16 sty 2010, 13:07

Uwierzcie mi, ze gdybym mogla karmic to bym to robila, a nie moja wina jest to ze nie mialam mleczka, co mialam zaglodzic Pawelka dla zasady :ico_puknij: :ico_puknij:
siunia, i nie masz racji, ze ja wybralam mleko modyfikowane, ja bylam do tego zmuszona, bo zrobilam wszystko co moglam a mleczko sie nie pokazalo. I tylko ja wiem prez co ja przechodzilam i co czulam ze sama nie moge karmic swojego dzieciatka. Wiec ciesz sie, ze tobie to bylo dane. Bo to nie byl moj wybor

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

16 sty 2010, 13:07

Tych parapetówek to nie wiem ile będzie. Wszyscy nas chcą odwiedzić, ale nie ma takich warunków na tyle osób więc tak na raty.
Serniczek jest bardzo prosty i bez pieczenia. Można go też mrozić i podawać jako lody:) mogę napisać przepis jak ktoś ma ochotę.
Zrobiłam też parówki w cieście, ale jeszcze nie upieczone więc nie wiem czy będą dobre. Przepis wzięłam z jakiegoś kulinarnego forum.

Co do karmienia, to moje zdanie jest takie, że karmienie piersią jest owszem najlepsze, ale jeśli ktoś nie może karmić z różnych względów, to po prostu trudno i nie ma co za to potępiać. Jeśli natomiast ktoś nie chce karmić piersią, bo mu się nie che, to tego nie zrozumiem. Ale to jest moje zdanie.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość