Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

13 lis 2011, 09:49

cześć :-)

u nas nocka znów słaba :ico_sorki: od 3:30-5:00 wcale nie spał, tylko-śpiewał :ico_olaboga: ja co prawda w tym czasie sobie drzemałam, ale i tak go słyszałam :ico_sorki: o 7:30 wstał dopiero na jedzenie. Znowu nie chciał wypić mleka, ale położyłam go na męża poduszce i wypił od razu :ico_szoking: nie wiem czy o tą poduszkę chodzi czy o pozycję :ico_noniewiem:

Patrycja to prawda, Krzyś nie dostaje nic z "dorosłego" jedzenia, a mleko do tej pory pił chętnie, tyle że on ma podejrzenie refluksu i przez to może nie chcieć pić mleka.

Wiola zdrówka dla Dawidka :ico_sorki: czym Ty go karmisz w takim razie jak cały dzień bez mleka?

Murchinson super, że podróż tak fajnie i szybko minęła :ico_brawa_01: dzięki za wieści o Emilii, czyli jednak pewnie AZS u Marcela skoro protopic dostał :ico_sorki:

Ania jak Milenka i jej kupki?

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

13 lis 2011, 10:50

hej,

markotka, Filip do tej pory ulewa a jest poltora miesiaca starszy od Krzysia. Mateusz od Murchinson tez ma jeszcze z tym problem, dlaczego Wy podejrzewacie refluks? Poczekajcie troche ja dopiero od 2 tyg zauwazylam ze ulewanie sie zmniejszylo a sa i dni nawet kilka z rzedu ze nie pojawia sie wogole. Z wszytkich takich niemowlecych dolegliwosci typu refluks, wiotkosc krtani itp dziecko moze wyrastac nawet do roku czasu. U nas bylo i to i to i jezdzilismy do laryngologow, mielismy dwoch pediatrow a kazdy tak samo twierdzil.

Wiola, Zdjecia sa troche stare, teraz niesamowicie sie wyciagnal i jak sie przeciaga to zebra mu wystaja jak u takiego chudzielca. A druga rzecz ze Filip ma takie policzka pucowate tak samo jak ja. Ja do 19 roku zycia wazylam 38 kg a buzie mialam zawsze tak ogragla ze mozna bylo mi po niej samej dac z 90 :ico_oczko:


Wczoraj dzwoni wieczorem tesciowa ze Filip jej sie nie podoba bo ma rumience i strasznie kaszle. I ze dala mu nurofen i te rumience zeszly. To sie jej pytam czy zmierzyla mu temperature a ona ze nie, nie pomyslala ale bede widziec dzis rano jak sie cos bedzie dziac. A ona obok siebie ma swiateczna i weekendowa opieke medyczna wiec jakby byla temperatura to R jak go odbieral zaraz by tam podjechal. A tak dzis Filip wstal z takimi wypiekami i temperatura 37,5. Dalam mu nurofen i teraz zasnal. Stwierdzilismy ze czkamy jak sie obudzi jak ta goraczka nie spadnie to jedziemy tam spowrotem a jak spadnie to poczekamy do jutra na pediatre. A moglo juz wczoraj byc zalatwione a tak cos go meczy i bedzie meczyc dluzej ale jestem zla na tesciowa :ico_zly:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

13 lis 2011, 11:01

Patrycja u Krzysia ulewanie zaczęło się jak przeszliśmy na pepti, z czasem coraz mocniej. Zdarza się, że uleje jeszcze w trakcie jedzenia, a później 2-3h po jedzeniu, po jednym posiłku potrafi mu się kilka razy cofać. Teraz zaczęło mu się cofać też po obiadkach i sokach, nie tylko po mleku. Śpi na poduszce klin-zapobiega ulewaniu, po jedzeniu trzymam go zawsze do odbicia. Dostaje syrop przeciwrefluksowy-Gastrotuss a i tak ulewa :ico_noniewiem: widzę, że po jedzeniu czasem go męczy, a jak uleje to od razu ulga. Ostatnio sporo kaszle, myślałam że może symuluje, ale wyczytałam, że przy refluksie jest właśnie kaszel.

Oby Filipa nie rozłożyło na całego :ico_sorki:

[ Dodano: 13-11-2011, 10:03 ]
ostatnio przeglądałam swoją kartotekę od pediatry i okazało się, że byłam karmiona Bebiko AR-na ulewanie, może ma to po mnie? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

13 lis 2011, 11:55

cześć laseczki :-)

Piękny dzień, skończę robić obiad i śmigamy na chociaż krótki spacer :-) Maż na giełdzie, będzie koło 14!
Pewnie, że nie mogę się doczekać przeprowadzki, myślę że potrwa to krócej niż te 3 tygodnie, od poniedziałku kładą panele, kuchnia też w tym tygodniu będzie podłączona i założona cała armatura. Czyli wystarczy tylko dokończyć łazienkę i się wprowadzamy :ico_brawa_01: nie mogę uwierzyć, że to już tak blisko :ico_brawa_01: Jesteśmy spłukani ze wszystkich oszczędności i musieliśmy pożyczyć 20tys jeszcze bo ze wszystkim się przeliczyliśmy :ico_sorki: :ico_sorki: kominka na razie nie będzie.
ostatnio przeglądałam swoją kartotekę od pediatry i okazało się, że byłam karmiona Bebiko AR-na ulewanie, może ma to po mnie? :ico_noniewiem:
Z tego wynika, że ma to pewnie po Tobie :ico_sorki: popytaj mamę, jak długo się u Ciebie to utrzymywało itd. Oby Krzysiowi przeszło :ico_sorki: Maksio też mniej chętnie pije z cyca- wypije przez 5 minut i odciąga łapką, więc sobie tak myślę ile on może wypić przez te kilka minut. Za to obiadek jak mu ugotuje wtranżoli cały, kaszki ile bym nie zrobiła też :ico_olaboga: taki chyba okres, że dzieciaki wolą co innego.
Ja do 19 roku zycia wazylam 38 kg
:ico_szoking: niezły chudzielec byłaś. Ja ważyłam 50kg a byłam chuda więc nie wyobrażam sobie Ciebie :ico_oczko: a ile mierzysz? Zdrówka dla Filipka :ico_sorki: bidulek znowu coś podłapał :ico_sorki: Mój Maksio tez jest chudzielcem i żebra mu wsidac :ico_sorki:

Aniu, jak Milenka???

Wczoraj u mamy była moja ciocia z 4miesiecznym Kubą. Młody waży już 8kg (Maks 7 :ico_haha_01: ) i jest ogromny. Nie było między nimi żadnej różnicy w wyglądzie :-) Maksio był nim zachwycony, łapał go za rączkę i całował :-) a tamtem darł sie w niebogłosy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

13 lis 2011, 12:09

Markotka, Patrycja mój mały też ciągle ulewa na pepti może jak zmienimy mleko to przestanie ale też potrafi ulać kilka godzin po jedzeniu

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

13 lis 2011, 13:44

hej

u nas nocka super,pobudka dopiero o 6 na jedzonko a potem mała spała do 9,za to Hania już o 8 wstała...

Milena z kupkami lepiej,na pewno mniej jest ale pupka czerwona :ico_sorki:
Aniu dziekuje za ksiazke ale nie moge jej odczytac bo mi sie nie otwiera, musze sciagnac jakis dodatkowy progam.
A ja mysle ze u Milienki to moze zaki ida. A jak HAnia zakbkowała???
to u ciebie jest tak jak u mojej mamy,jak chcesz to ci prześlę w normalnej wiadomości a ty potem sobie to skopiujesz do worda :ico_oczko:
Hania ząbkowała bezboleśnie i bezobjawowo :ico_brawa_01:
A wiecie pisałam ze ostatnio ma wysypke od sliniaczka pod szyja ale zaczeło mu sie to powiekszac i ma na policzkach takie czerwone krostki.
Zadzwoniłam do mojej lekarki i ona twierdzi ze to jest po antybiotyku ktory dostaje, bo oczywicie znowu choruje.
Ma jeszcze krostki na siusiaku a to nam sie nigdy nie zdarzyło, wiec ona twierdzi ze to alergia na ktorys ze składnikow antybiotyku.
tylko teraz jak dojść na jaki składnik jest uczulony żeby potem tego nie dawać?
no i zdrówka dla Dawidka :ico_sorki:
Znowu nie chciał wypić mleka, ale położyłam go na męża poduszce i wypił od razu :ico_szoking: nie wiem czy o tą poduszkę chodzi czy o pozycję :ico_noniewiem:
u nas jest tak,że mała mleko pije w łóżeczku tylko ma materac trochę wyżej,w nocy nawet jej nie wyjmuję do jedzenia bo wtedy nie zje,jak u kogoś jesteśmy to normalnie wypija mleko na rękach...

patrycja_g, faktycznie teściowa mogła zmierzyć temp,ale może to przez ząbki tak mu skoczyła?
ostatnio przeglądałam swoją kartotekę od pediatry i okazało się, że byłam karmiona Bebiko AR-na ulewanie, może ma to po mnie? :ico_noniewiem:
możliwe :ico_noniewiem: a długo ulewałaś?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

13 lis 2011, 15:41

Pytałam moją mamę o to moje ulewanie, to ona nie pamięta, żebym w ogóle ulewała :ico_noniewiem: ale tak samo nie pamiętała, że nie karmiła mnie prawie wcale piersią :ico_oczko: a w kartotece jest wszystko, są wpisy położnej środowiskowej-przychodziła bardzo często-co kilka dni.

Ania fajnie, że Hani tak bez problemów ząbki wyszły, oby z Milenką było podobnie :ico_sorki:

Mariola a pytałaś pediatrę o to ulewanie?

Koroneczka fajnie to musiało wyglądać jak Maksio całował go po rączkach :-D

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

13 lis 2011, 15:46

Koroneczka fajnie to musiało wyglądać jak Maksio całował go po rączkach :-D
Tak naprawdę to chciał je wziąść do buzi :ico_haha_01: ale faktycznie było to słodkie!
Hania ząbkowała bezboleśnie i bezobjawowo :ico_brawa_01:
Fajnie! Oby z Milenką było tak samo!
Pytałam moją mamę o to moje ulewanie, to ona nie pamięta, żebym w ogóle ulewała :ico_noniewiem:
Hihi :-) moja mama pamięta wszystko , karmiła mnie piersią 4 miesiące, a w wieku 6 miesięcy już dawała mi " dorosłe " zupki :ico_olaboga: ehh

Męża nie ma nadal, jejku co za nudy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

13 lis 2011, 18:19

hej

wpadłam napisać, ze u nas chorobowo, Pola na antybiotyku, a reszta przeziębiona, jutro mamy wizytę kontrolną z Polą to i Liwię też wezmę, a my z mezem jakoś sie trzymamy, nie ma czasu chorować przy dzieciakach :-) .

Poza tym od 3 dni oduczamy Liwię wstawania nocnego, stresujące to bardzo, płaczu co nie miara :ico_placzek: , ale widać juz pozytywne efekty :ico_sorki:

Dziś ugotowałam małej zupkę, entuzjazm taki jak przy kupnych, czyli średni, młoda tylko na widok cyca naprawdę się cieszy :-) , ale poproszę ja też ania o te przepisy :ico_sorki:

Co do zabkowania i kupek u Poli były właśnie częstsze kupki, czasami zielonkawe

Przeczytałam na szybko i teraz nie pamiętam co komu odpisać.

Jak się ogarniemy to mam nadzieję bede na bieżąco.


pozdrowienia i buziaczki dla Was

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

13 lis 2011, 19:14

hej

po obiedzie poszliśmy na godzinny spacer i myslałam,że zamarznę :ico_chory: potem mała się obudziła to pojechaliśmy do rodziców i w drodze powrotnej znowu mała zasnęła i jeszcze śpi :ico_sorki:
oby z Milenką było podobnie :ico_sorki:
już wiem,że będzie inaczej :ico_sorki:
Pytałam moją mamę o to moje ulewanie, to ona nie pamięta, żebym w ogóle ulewała :ico_noniewiem: ale tak samo nie pamiętała, że nie karmiła mnie prawie wcale piersią :ico_oczko:
to mama faktycznie ma słabą pamięć
moja mnie i brata karmiła tylko 2 tyg piersią potem bebiko szło w ruch :-D
a w wieku 6 miesięcy już dawała mi " dorosłe " zupki
kiedyś tak dawali...
wpadłam napisać, ze u nas chorobowo, Pola na antybiotyku, a reszta przeziębiona, jutro mamy wizytę kontrolną z Polą to i Liwię też wezmę,
zdrówka dużo :ico_sorki: :ico_sorki:
Poza tym od 3 dni oduczamy Liwię wstawania nocnego, stresujące to bardzo, płaczu co nie miara :ico_placzek: , ale widać juz pozytywne efekty :ico_sorki:
no i jakie efekty?mniej się budzi?jak ją oduczacie wstawania w nocy?
ale poproszę ja też ania o te przepisy
wysłałam :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość