elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 kwie 2011, 16:25

maks 2 lata, takie moje zdanie, a smok to zatykacz zarówno dla dziecka jak i dla nas rodziców, może jestem surowa w swej opinii, ale nie rozumiem stwierdzeń bo płacze, bo chce, bo robi fochy, to jest płacz wymuszajacy a nie krzywdzący jak świadome dziecko jeszcze chce smoka. A ja ostatnio widziałam 5 latka w pamperze - to mnie zszokowało choc co prawda za chwilę pomyślałam, że może dziecko ma jakieś problemy zdrowotne stąd potrzeba pampersa na dworze, różnie bywa, ale smok - nie ma zdrowotnych problemów potrzebujących smoka jako lekarstwa:)

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

27 kwie 2011, 10:25

Mój synek odsmoczkowany został w wieku około 2,5roku wytłumaczyłam mu ,że idzie do przedszkola i takim dzieciom już dużym myszka zabiera monie -cieszył się ,że jest już taki duży idzie do dzieci i bez smoka.Łatwo poszło niepowiem ,ale potem powiedział mi ,że jednej dziewczynce myszka monia nie zabrała -musiałam tłumaczyć ,że pewnie zapomniała hehe .Obecny synuś nie chce monia tylko czasami przed snem ma potrzebę ssania bo próbuje włożyć kciuk do buzi a ,że jeszcze nie potrafi daję mu smoka gdy zasypia wypluwa go -nigdy nie daje się smoczka na siłę by uspooić dziecko!!Dzidzia płacze bo próbuje nam coś powiedzieć ,zamiast wpychać mu smoka wystarczy może zmienić pieluszkę :-D
Jednak nie uważam ,że smok to coś zlego ,ale wszystkiego są granice.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

27 kwie 2011, 10:30

@gniecha, super ze łatwo poszło :-)
Oby drugi synus nie pokochal tak smoczka i moze sam z siebie go odrzuci z czasem :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 kwie 2011, 15:43

nie ma zdrowotnych problemów potrzebujących smoka jako lekarstwa:)
hehe no jednak sa takie sytuacje które wymagają smoka :ico_noniewiem:
my jesteśmy żywym tego dowodem
w szpitalu po urodzeniu Majki był problem z przeciwciałami WZW dla małej i co? mój lekarz mówił ze mam karmic a lekarze w szpitalu zabronili cyca dawać :ico_olaboga:
no sorry ale jak cycka dac nie można a szczepionka jedzie juz 3 doby to jak uspokoić dziecko które chce ssać? Maja wkłądała do buzi pieluszke, palce, wszytsko :ico_olaboga:
potrzeba ssania była ogromna a ja płakałam ze cyca dac nie mogę :ico_placzek:
położne same pytały czy mam przy sobie smoka bo jak nie to mąż na sygnale do apteki niech leci :ico_noniewiem:
dzieki smoczkowi Maja nie zatraciła odruchu ssania i po szczepionce mogłam ją karmić cycusiem :ico_brawa_01:

potem pojawił sie kolejny problem- wzmożone napiecie miesniowe :/ Maja sztywniała w rękach, napinała sie i z bólu płakała, cyca nie chciała jako uspokajacza :ico_nienie: tylko smok dawał jej otuchę w tych gorszych chwilach :ico_sorki:

do tej pory dulda smoczka do snu i na ząbki nie wyobrażam sobie nic lepszego :ico_oczko:

lada chwila przyjdzie nam rozstać sie z gumowym kumplem :ico_noniewiem: i szczerze to troszkę mi jej szkoda :ico_noniewiem: ale mam nadzieje ze pójdzie łatwo :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

27 kwie 2011, 16:15

izuś_85, ale w waszym przypadku nadal smok jako uspokajacz a nie coś bez czego by sobie nie poradziła kompletnie, no i była troszkę młodsza niż jak opisywane przypadki 3-5 latków ze smokiem:)
Ale kazdego indywidualna sprawa, sami odpowiadamy za swoje dzieci:)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 kwie 2011, 17:48

chyba najważniejsze to żeby nie dawać tego smoczka za długo, bo co z ząbkami poźniej...smoczki są podobno najczęstszą przyczyna wady zgryzu.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

28 kwie 2011, 08:51

izuś_85, ale w waszym przypadku nadal smok jako uspokajacz a nie coś bez czego by sobie nie poradziła kompletnie, no i była troszkę młodsza niż jak opisywane przypadki 3-5 latków ze smokiem:)
no w sumie tak, zanim skończy dwa latka planujemy rozstanie z gumiakiem :ico_noniewiem: wiadomo ze w piaskownicy czy na spacerze ani nie pomyśli o smoczku
już teraz zdarza jej sie zasypiać bez smoka :ico_oczko: wiec wszytsko na dobrej drodze :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 kwie 2011, 09:07

izuś_85, to :ico_brawa_01: dla córci jak już zasypia bez smoka to jej nie dawaj może zapomni całkiem.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

28 kwie 2011, 09:33

izuś_85, to :ico_brawa_01: dla córci jak już zasypia bez smoka to jej nie dawaj może zapomni całkiem.
wiem, daje jej tylko jak sie upomni, czasem zaśnie u nas bez smoka, na spacerach zasypiała też bez smoczka
ale jak sama zasypia w łózeczku to chce pocycać i woła "mok, mok, monio"

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

28 kwie 2011, 10:38

ale jak sama zasypia w łózeczku to chce pocycać i woła "mok, mok, monio"
moja niestety tak samo, a najgorsze ze w nocy jak sie przebudzi tez krzyczy, dzisiaj ja wymeczylam ale i tak ok 4 musialam podac smoka bo ze złości aż sie zanosiła i momentalnie usnela, na szczescie w dzien sie nie upomina, a wrecz go chowa pod poduszke, tez daje jej czas do 2 lat

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość