BlackStrawberry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2014, 19:28

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

28 paź 2014, 19:36

Ja dzisiaj grzecznie zjadłam ciemne pieczywko z wędliną. I tyle :P

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

31 paź 2014, 13:00

owsianka z owocami, naleśniki bananowe (super!), jogurty i kanapki z pełnoziarnistym chlebkiem, na kolacje teraz budynie, kisiele (w lato galaretki), :)

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

28 kwie 2015, 07:51

Na śniadanie? Płatki owsiane. Jest to najzdrowsza potrawa jaką w zasadzie możemy przygotować.

Dodam,że tutja możńa obecnie zamówić sobie płatki owsiane z upraw eko:
http://www.smakiziemi.eu/musli-ziarna-o ... 67311.html

Obecnie i tak jesteśmy atakowani chemią z każdej strony tak więc taki detoks nie zaszkodzi. Szczególnie,że nie są droższe. Platki super, bardzo szybko się je przygotowuje. Oraz dodają bardzo dużo energii na praktycznie cały dzień.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

29 kwie 2015, 14:21

Na śniadanie polecam płatki owsiane z owocami i jogurtem ewentualnie musli z jogurtem. Bardzo pożywne jedzonko. Jeżeli zaś chodzi o kolację to zazwyczaj jadam kanapki z wędliną oraz warzywami ;) Jeżeli chodzi o szynkę to preferuje raczej wieprzowinę bo jest bardzo smaczna. Stawiasz szczególnie na sprawdzone produkty, wolę trochę dopłacić, ale być pewna, że to co jem to mięso a nie chemia. Ostatnio nawet przeczytałam na http://www.wieprzopedia.pl/produkty-reg ... tradycyjne że wieprzowina jest najczęściej wybierana. W sumie wcale mnie to nie dziwi bo można ją przygotować na kilkadziesiąt sposobów a i tak za każdym razem jest pyszna;) Może trochę pospolita, ale smaczna xD

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

30 kwie 2015, 15:39

Dzisiaj na kolację zrobię sobie chipsy z jarmużu - będę idealne do piwa i wieczornego seansu filmowego.

benek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2013, 18:35

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

17 maja 2015, 11:06

Też lubię zdrową żywność dlatego kolacja to głównie sałatki i surówki (moja ulubiona z surowych buraczków). Czasami owoce takie jak grejpfrut ale owoce głównie w okresie przeziębień. Wiosna to już oczywiście większe urozmaicenia

Matyldamat
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:44

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

19 sie 2016, 13:57

Śniadanie warto zjeść pożywne, nie zaszkodzą jajka na bekonie plus jakieś warzywo... oczywiście jeśli w dzień się ruszacie. Kolacja powinna być skromna, ale nie aż tak żeby w nocy Wam w brzuchu burczało :) najlepiej zjeść kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa, do tego pieczeń z indyka i ogórek kiszony.

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

18 sty 2017, 18:51

Mi ostatnio zasmakowała kasza gryczana z pomarańczą i kokosem :) Idealny posiłek na np. kolację :) A tutaj: http://babskiswiat.pl/post-51-kasza-gryczna-z-pomarancza-i-kokosem.html znajdziecie przepis :)

MrsBean
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2017, 20:44

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

27 kwie 2017, 20:49

Na kolację można zrobić szybką sałatkę z suszonymi pomidorami Ole! a zalewę wykorzystać jako sos, ewentualnie trochę doprawić. Dodajesz do zielonej sałaty wszystko co lubisz i akurat masz pod ręką - jajka na twardo, żółty ser czy szynkę - no i oczywiście kawałki tych suszonych pomidorów. Bardzo aromatyczne. ;)

kasiazaleta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:38

Re: Śniadania, kolacje... Co podać?

02 maja 2017, 22:31

I ja uważam, że kanapki nie muszą być nudne. Warzywa i nabiał to na początek :)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość