zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

08 wrz 2011, 10:39

nie ma szans ona takiej kaszki nie zje, z łyżeczki nie ruszy. Tą z butli już pije lepiej i widać taka jej zasmakowała.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

08 wrz 2011, 11:25

nie ma szans ona takiej kaszki nie zje, z łyżeczki nie ruszy. Tą z butli już pije lepiej i widać taka jej zasmakowała.
no i masz racje, dawaj z butli na mleku zrobioną jak do tej pory, w końcu bedzie jadła wiecej :ico_oczko: zrób nożyczkami dziurkę większą w smoczku jeśli ciezko jej ciagnąć

ramonka nie rozumiem jak kaszka zrobiona na wodzie moze być bardziej syta od tej na mleku :/ no chyba ze masz na myśli kit z 5 łyzek kaszy :/

przeciez to ta sama kaszka tylko dodana do mleka 2-3 łzeczki kaszki
a taka jak na OPAKOWANIU to jest pzrepis na kit który sie podaje łyzeczką na 150ml wody a nie do butelki z mlekiem :ico_puknij: ona jej takiego kitu nie wypije przecież z butelki :ico_puknij:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

08 wrz 2011, 16:24

ramonka, bo sa tez kaszki ryzowe ktore dodaje sie do mleka modyfikowanego- zalezy kto jak robi. Ja np Mackowi robilam Bebilon Pepti- modyfikowane i dodawalam pare miare kaszki ryzowej bezmlecznej.
wiec jak komu pasuje :)
zuzzka3, ja natomiast przeczytalam ksiazke : Kazde dziecko może nauczyc się spać, była tam mowa o oduczania jedzenia w nocy.
Nam nie udalo sie za pomocą wody czya herbatek - do dzis syn nie pije w nocy.
za to zgodnie z radami z ksiażki codziennie zmniejszalismy mu racje mleka o 10 ml-20 ml. Wiec jak na noc pil kiedys np 240 to zeszło do 60 i stwierdzil w pewnym momencie ze nie ma sensu sie budzic.
Ksiazka bardzo fajna, mzona znalezc w insternecie w formacie pdf lub poprostu kupic.
U nas to zdalo egzamin, zwsze mozesz sprobowac.

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

08 wrz 2011, 16:25

ramonka, Ja owszem daję jej kaszkę bobovita, ale taka do której dodaje się mleko zamiast wody.
dziewczyny tak poradziły i jest dobrze :)
izuś_85, niestety muszę jej podać mleko w nocy, nie ma szansy żeby w końcu usnęła, cały czas płacze. Poczekam do roczku, jak pójdę na szczepienie to porozmawiam z lekarką i zobaczymy co ona powie o nocnym objadaniu się :) Odkąd zaczęłam jej dawać kaszkę na noc, to wszyscy mówią że Zuzia się zmieniła, że dostała grubszych policzków i brzusio większy :P

[ Dodano: 08-09-2011, 16:29 ]
sierpniówka, będę musiała poszukać tę książkę, a ja nie wiem czy u nas jest z czego schodzić, bo zuzia na raz nie wypije więcej jak 180 ml.. Jak myślisz czy warto próbować? Jak dostanie mniej to szybciej się obudzi pewnie, hmm no spróbuję i to bo woda jak na razie też nie zdaje egzaminu.

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

08 wrz 2011, 16:31

zuzzka3, no i okej to daj jej w nocy mniej o te 20,nastepnej znowu o 20

Bo rozumeim ze ona w nocy 180 wypija tak?

[ Dodano: 08-09-2011, 16:35 ]
zuzzka3, my zaczelismy stosowac metody z tej ksiazki jak Maciek mial okolo 8 mieisecy, czyli oduczanie jedzenia + nauka spania samodzielnie.
Łatwo nie było, ale jak ma być ławo jak dziecko przez te 8 w moim wypadku a Twoim 10 miesiecy sie przyzyczailo do atkiego a nie innego rytmu dobowego. To troche potrwa, potzreba dlatego paru niepzrespanych nocy i KONSEKWENCJI :)

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

08 wrz 2011, 16:36

sierpniówka, tak dokładnie ona w nocy wypija 180 ml, no tak spróbujemy :)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 wrz 2011, 17:05

bo sa tez kaszki ryzowe ktore dodaje sie do mleka modyfikowanego- zalezy kto jak robi
ja wiem ze są nie mowie ze nie ma
ale one sa dla mniejszych dzieci wiec jak Zuzi nie smakuje albo cos jej nie idzie to mozna spróbowac inne po to własnie są


[ Dodano: 08-09-2011, 17:07 ]
dziewczyny tak poradziły i jest dobrze :)
gdyby było dobrze to problem by zniknął - a tak nie jest :-D
nie ma szansy żeby w końcu usnęła, cały czas płacze
o tym mowie
zamiast trzymac sie jednej wersji proponuje sprobowac cos innego - byc moze bardziej sycacego :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 19:47 przez ramonka, łącznie zmieniany 1 raz.

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

08 wrz 2011, 21:13

ramonka, ale przeciez robiac wg instrukcji na opakowaniu ta kaszka będzie bardzo gęsta, jak ona wypłynie, co prawda mam smoka do kaszek ale jednak on i tak za wielki nie jest...

lilo

09 wrz 2011, 09:32

Dziewczyny, bardzo proszę o odpowiedni ton rozmów.


Mnie na przykład też dziwi dodawanie kaszki mlecznej do mleka - podobno to bardzo niezdrowe taka podwójna porcja laktozy, no ale skoro lekarz tak powiedział...
Co lekarz to inna medycyna przekonuję się ostatnio.

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

09 wrz 2011, 10:20

dobra to ja już może się wogóle nie wypowiadam, bo widzę że tutaj się ostro zrobiło heh. dobra dziewczyny nie kłóćcie się, dziękuję wszystkim ze wszelkie rady, z niektórych skorzystałam z innych niekoniecznie. Mam nadzięję, że w końcu osiągniemy razem z Zuzią to do czego zmierzamy. Jak na razie wszystko odwraca się przeciwko nam, a może przeciwko mi. Ale nic muszę to przetrwać, jak każda mama, jedna dłużej musi wstawać w nocy inna ma szczęście że ma skarba który szybko oducza się jeść w nocy he. :ico_sorki:

[ Dodano: 09-09-2011, 10:24 ]
ramonka, przecież my cały czas rozmawiamy o kaszkach bobovita bezmlecznych. Są one w żółtym opakowaniu, a nie tak jak te mleczne w niebieskich. Do tych pierwszych dodaje się właśnie mleko i można z butli bądź z łyżeczki, a te drugie w niebieski opakowaniach przygotowuje się na wodzie bo mają w sobie mleczko modyfikowane.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość