szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

21 wrz 2011, 22:26

ja tez miałam prawie 18 i uważam, że za wczesnie i ogólnie sama mam do siebie żal , że głupia byłam bo to jednak pierwszy raz bardzo ważny a z takim byle kim...
No ja akurat z obecnym mężem pierwszy raz więc tak bardzo nie zal mi. Choc moglam poczekac troszke , bardziej jakos dojrzec do tego .
No ale czlowiek na błędach się uczy

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

22 wrz 2011, 09:41

Ja również pierwszy raz przeżyłam ze swoim mężem :-) miałam nie całe 18 lat. Może z perspektywy czasy było trochę za wcześnie ale krew nie woda :-) zwłaszcza że byliśmy ze sobą już 4 lata
Z rodzicami mogłam rozmawiać o wszystkim, nie było tematu tabu

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 11:04

wiecie co Nicola i Małogorzatka wy jak stare dewoty :ico_olaboga:
sorki ale bije od was obrzydzeniem i brakiem szacunku dla takich młodych ludzi

ja też uważam zę 14 lat to wcześnie jak na pierwszy raz, ale to ich życie, ich intymność i ich sprawa co i kiedy robią z własnym ciałem, a wsparcie powinny uzyskać bez wzgledu na wiek, bo chyba o to tu chodzi zeby coraz mniej nastolatek było w ciazy :ico_noniewiem:

przeczycie same sobie wyzywajac te dziewczyny od smarkul i wrzeszcząc ze w tym wieku to powinny nie myśleć w ogóle o sexie :ico_noniewiem:

sorki ale jak i skad te dziewczyny mają mieć wsparcie, uzyskać wiedze o antykoncepcji i jak niby miałaby wygladać ich rozmowa o seksie (w tym wieku) z własnymi rodzicami skoro WY ich nie znacie a reagujecie tak ostro???????????????

wyobraźcie sobie sytuacje ze taka małolata idzie do mamy z problemem, bo chciałaby z chłopakiem coś tam ale nie wie co moze a czego nie zeby nie zajsc w ciaze
a matka na nią z ryjem -smarkulo masz 14 lat i w głowie ci sex :ico_szoking: do ksiazek a nie mysleć o pierd***leniu sie po kątch :ico_puknij:

drugim razem dziewczyna już nie przyjdzie do matki tylko posłucha koleżanki która podpowie jej ze ma sobie przepłukać pochwe colą :ico_noniewiem:



ja powiem wam szczerze ze mam w domu nastolatkę, dokładnie to 16 lat skończy w styczniu, jesteśmy jej rodziną zastępczą i opiekunami prawnymi a przed sądem musimy sie spowiadać co pół roku z naszej opieki, no ale to szczegół, nie wyobrażam sobie sytuacji takiej zebym musiała napisac w s;rawozdaniu ze małolata jest w ciaży :ico_olaboga:

piszecie o tym ze rodzice powinni rozmawiać, a z doswiadzenia wiem ze nawet jeśli mloda dziewczyna próbuje to temat jest ucinany krótko- nie myśl o doopie marynie tylko o szkole :ico_noniewiem: ot na tym edukacja rodzinna sie kończy :ico_puknij: a jeszcze sa przypadki kiedy małolata dostaje nagane czy kare za to że w ogóle miała czelnośc spytać, i wyzwiska słyszy ze dziwką jest :ico_noniewiem: oj znam takie przypadki :ico_puknij:

gdzie tolerancja z waszej strony????????????
jak bedziecie ze swoimi córkami rozmawiały skoro nawet obce dziewczęta powodują u was reakcje cierpnacej na rękach skóry?



do mnie już Natalia przyszła dwa razy z problemem i uzyskała odpowiedź, nie powiem ze samej było mi trochę głupio ale nie dałam poznać ze jestem troszkę skrępowana sytuacją, nie chciałam żeby poczuła choć kroplę mojej niechęci

spytała mnie kiedy moze pójsć do ginekologa :ico_noniewiem: wiec delikatnie ale z taktem poprowadziłam rozmowę, sama moze by mi nie powiedziała ale poszłam troszke na sposób i delikatnie dałam jej do zrozumienia ze zależy czego od ginekologa potrzebuje
w końcu sie otworzyła i powiedziała mi chyba po 10 minutach rozmowy ze chodzi jej o to ze po basenie ma jakies dziwne upławy :ico_sorki:
wiec dałam jej maść ale zapewniłam ze jak nie pomoze to moze liczyć na moją pomoc, zapisze ja na pierwszą wizyte jak tylko zechce iść od lekarza czy to po leki czy tabletki anty :ico_oczko:

dam sobie uciać rękę ze gdybym napadła na nią tak jak wy ze smarkula ma nie myśleć w tym wieku o takich sprawach to nie przyszłaby do mnie juz nigdy
a od tamtej pory byla u mnie jeszcze raz po rade taką intymną o której tu pisac nie zamierzam bo to jej sprawa :ico_oczko: ale jestem dumna z tego ze zasłużyłam na jej zaufanie :ico_oczko: i wiem ze przynajmniej gdyby coś było na rzeczy to poradzi sie mnie bądź poprosi o pomoc w sprawie wizyty (u nas w przychodni do 16 lat trzeba mieć zgode rodziców na wizyte u gin)

lilo

22 wrz 2011, 11:18

wiecie co Nicola i Małogorzatka wy jak stare dewoty :ico_olaboga:
sorki ale bije od was obrzydzeniem i brakiem szacunku dla takich młodych ludzi
izuś_85, bardzo cię proszę zmień język. Na tylu tematach byłaś o to proszona i nic się nie zmienia, jak tak dalej pójdzie dostaniesz ostrzeżenie. Nikt tu nikogo nie obraża w odróżnieniu od ciebie. Nie potrafisz bez takich epitetów się wypowiadać???
Biorąc pod uwagę twój język i ton wypowiedzi na forum strasznie trudno uwierzyć że tak świetnie sobie radzisz z rozmowami z nastolatką...

Po części masz rację ale jest i dużo dziewczyn świadomych tego co wczesny seks za sobą niesie a i tak ważniejsza jest dla nich akceptacja rówieśników niż to co mama i tata mówi.

Też wrzuciłaś wszystkie nastolatki w ciąży do jednego wora - osób z zaniedbanych i patologicznych środowisk.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 wrz 2011, 11:26

widzisz,bo najgorsze jest to,ze my same czesto zapominamy jakie bylysmy w tym mlodym wieku :ico_oczko: Czasy sie teraz tak zmienily,dzieciaki tak szybko dojrzewaja,ze takie rozmowy to juz z 12-latka trzeba przeprowadzic :ico_olaboga: Ja mialam swoj pierwszy raz jak mialam 17 lat a w glowie tyle,co teraz pewnie 14-to czy 15-to latka :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Mialam 5 starsza siostre,ktora zaszla w ciaze,wiec na temat antykoncepcji bylam wyedukowana :ico_oczko:
Moim zdaniem jesli taka mloda osoba zajdzie w ciazy,to w duzej mierze odpowiadaja za to rodzice,bo nie wierze w to,ze mloda dziewczyna z dnia na dzien zmienila zainteresowania z misia na faceta :ico_oczko: To proces,ktory trwa jakis czas i to rodzic powinien wylapac sygnaly i szybko zaczac rozmowe,tylko w naszych oczach,nasze dzieci - to wciaz male dziewczynki i mali chlopcy :ico_oczko:
Ja mam corke,mam syna i juz wiem,ze ciezko bedzie ich dobrze wychowac i ustrzec przed wszystkim,zwlaszcza,ze TV az kipi od seksu,w teledyskach wszystkie laski porozbierane do bielizny,scenki erotyczne to glowna tresc teledysku,w filmach rozwody na porzadku dziennym itp itd a dzieciom przeciez wszystkiego nie zabronisz ogladac :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 11:39

lilo, a niby jakiego obraźliwego słowa użyłam? :ico_szoking: stare dewoty?
tego chyba tłumaczyć nie trzeba że chodzi mi o to że mówią jak przekupy na targu
myślałam zę takie młode osoby jak one mają świadomość iż młodziez w tych czasach wcześniej zaczyna współżycie :ico_noniewiem: strsi ludzie moze nie pojmują tego i w tym konketście użyłam tego wyrażenia

ja też nie pochwalam jak dziewczyny 14 czy 15 letnie chodzą na dyskoteki umalowane jak 40-latki, napajają się alkoholem, częstują dopalaczami i w tych sytuacjach ladują nie wiadomo z kim i nie wiadomo gdzie :ico_puknij:

ale róznica jest zasadnicza jak dziewczyna moze i by chciała porozmawiać ale spotyka sie właśnie z taką reakcją ze strony otoczenia jaką przedstawiły Małogorzatka i Nicola

pozwólcie ze zacytuję i pogrubię
Hm ,wiecie co mnie ciekawi, że o zabezpieczeniach nie widzą te dzieciaki ale jak się seksic to już smarkula jedna z drugą to wiedzą :ico_noniewiem: chociaż to natura sama wpaja niestety. Po części jej błąd.
no właśnie Małgorzatka masz racje.. teraz podobno próg pierwszego razu jest już poniżej 14 roku życia... takie gówniarze o sexie myślą :ico_puknij: jak są tacy dorośli żeby o takich rzeczach nie tyle myśleć co je robić to powinni też później brać odpowiedzialność w swoje rece , a rodzice powinni bardziej patrzeć na to z kim się ich dziecko spotyka i rozmawiac, rozmawiać, rozmawiać..
u mnie niby mama z nami rozmawiała ale dla mnie to nie było wystarczające więc ja wiem jakie ona błedy popełniła i ja napewno popełnie swoje ale już jej błędów nie.


[ Dodano: 22-09-2011, 11:46 ]
iw_rybka, zgadzam sie w 100% :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
wystarczy wejsc na jakąkolwiek fotkę młodych 15-letnich dziewczyn na FB zeby zobaczyć przesycone sexem zdjecie dziewczyny z rozchylonymi ustami, w pozycji lekko mówiąc "erotycznej" bpo takie sweet focie są teraz na topie :ico_noniewiem:
choćby ze wzgledu na to ze teraz na każdym kroku takie małolaty są bombardowane ze wszad kapiącym sexem, to skad mają miec inne wyobrazenie świata?
moze tylko w domu mama i tata chodzą w normalnych ubraniach, zachowują się przyzwoicie :ico_noniewiem: ale przecież właśnie o tym mowa ze rodziców nie każdy młody człowiek naśladuje :ico_noniewiem: taka 15-latka najpewniej ubierze bluzkę podobna do tej którą nosi lady gaga niz jej matka gotująca obiad

lilo

22 wrz 2011, 11:51

izuś_85, mam wrażenie że ty nie potrafisz wyrazić swojego zdania bez jednoczesnego obrażania tych co zdanie mają inne - tak chodzi mi tu o "dewoty" i "obrzydzenie".

A jeśli chodzi o:
to ich życie, ich intymność i ich sprawa co i kiedy robią z własnym ciałem
To chyba nie do końca bo ewentualnego dzidziusia będą musieli wychowywać rodzice.

Oby każda z nas potrafiła wychować dzieci tak jak same sobie tego życzymy.
A chyba każda z nas już wie jakie to trudne...

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 12:00

To chyba nie do końca bo ewentualnego dzidziusia będą musieli wychowywać rodzice.
dlatego wazne jest chyba delikatniejsze podejscie do młodego człowieka który chce rozmowy zanim dojdzie do ciąży :ico_noniewiem: bo nie trzeba później wychowywać owoców postępowania takiej nieświadomej małolaty :ico_oczko:

ale wrzucanie do jednego wora nastolatek które nie wiedzą co to jest okres, bo żyją sto lat za murzynami i takich które mają swoich "sponsorów" i bardzo dobrze wiedzą po co na co i jak dobrze opłacalny jest sex też nie jest w porządku :ico_oczko:
i nie wrzucam do jednego wora mojej Natalii (która świętą nie jest :ico_nienie: )
i dziewczyn z jej klasy które próbują podrywać mężów moich koleżanek- znajomych 30-latków na dyskotece :ico_oczko:

wiec nazywanie ich wszytskich na równi smarkulami i gówniarzami tez nie jest ok :ico_noniewiem:

[ Dodano: 22-09-2011, 12:03 ]
bez jednoczesnego obrażania tych co zdanie mają inne - tak chodzi mi tu o "dewoty" i "obrzydzenie".
ech, no nie wiem, ja tam nie widze obrazy konkretnej osoby a zachowania braku dystansu do róznych sytuacji
bo nie wszystkie nastolatki moim zdaniem to te które "wiedzą jak sie seksić"

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

22 wrz 2011, 12:04

i dziewczyn z jej klasy które próbują podrywać mężów moich koleżanek- znajomych 30-latków na dyskotece
fajnych mezow maja kolezanki :-D

Swoją drogą nie bardzo widzę rozwiązanie - jak 14-latka przyjdzie pogadac bo uzna się za dorosłą na tyle by pojsc z kims do łóżka to co wtedy?
Do gina po tabletki?
Ja jak o tym mysle to mi ciarki przechodza :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 12:11


fajnych mezow maja kolezanki :-D
też tak sadzę, i nie widze w tym niczego dziwnego, pomijam fakt iż same też wychodzimy do ludzi jak nasi mężowie zostają z dziećmi w domach :ico_oczko:
to ze mamy dzieci nie czyni nas ludźmi ułomnymi społecznie
lubimy wychodzic zarówno razem ze swoimi facetami jak i bez nich to samo sie tyczy w drugą stronę :ico_oczko:
a sytuacja miała miejsce na kawalerskim kolegi tydzień temu, kiedy koleżanka z klasy Natalii zaproponowała loda za drinka mojemu kumplowi :ico_haha_01:

[ Dodano: 22-09-2011, 12:12 ]
Do gina po tabletki?
wole zeby poszła po tabletki niż przyszła z testem ciążowym w dłoni :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość